Вибори Президента України

«Вибори Президента України. Що потрібно знати українцям»

31 березня 2019 року згідно із затвердженим Центральною виборчою комісією України календарним планом виборів, відбудуться чергові вибори ПрезидентаУкраїни.

Невід'ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу. Неодмінний обов'язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати виборче право. Саме з цією метою 13 березня 2019 року в Голованівській районній бібліотеці для дорослих відбулася правова година «Вибори Президента України. Що потрібно знати українцям» , яка була організована для громадян селища, що стоять на обліку в службі зайнятості.

Захід відбувся за ініціативи Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та також участі начальника Голованівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Криницької Ірини Аркадіївни. Фахівці Лісовий Олександра та Пташник Ірина надали присутнім загальну інформацію про вибори, а зокрема, ознайомили з виборчим законодавством, процедурою проведення виборів, правами і обов'язками виборців, можливими порушеннями виборчих прав громадян. Їхні виступи підсилив перегляд рекомендованого Міністерством юстиції України до перегляду відеофільму «Про вибори – просто», який підготували працівники бібліотеки.

Під час зустрічі учасниками обговорювалися питання правового просвітництва серед населення, його форми, зміст та перспективи.

В бібліотеці оформлено постійно діючу книжково - інформаційну виставку «На допомогу виборцям», на якій представлені матеріали з газет та журналів по виборчій системі України, виборчих технологіях, законодавчі акти, а також відомості про кандидатів на пост Президента України. З матеріалами виставки присутніх познайомила бібліограф Кандур Вікторія. На допомогу ефективній реалізації свого виборчого права, працівники бібліотеки для своїх користувачів виготовили власну друковану продукцію у вигляді закладок і буклетів про вибори Президента України, яку було роздано присутнім на заході разом з правовими буклетами, що надали фахівці Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.