Головна сторінка


                                                                      Шановні користувачі!                                  
,
 http://libraryhlv.blogspot.com/                                 Вітаємо Вас  на сайті нашої бібліотеки!                   

З ювілеєм, рідний краю! 

   У березні 2018 року наш район відзначає 95 років від дня створення, а 10 січня 2019 року виповниться 80 років з дня створення Кіровоградської області. Благословенна земля в серці України, по якій хлопчаком ходив геніальний Тарас Шевченко, яка виплекала і дала світові корифеїв українського театру, видатних класиків вітчизняної літератури, відомих в світі композиторів, музикантів, балетмейстерів, художників… Земля, яка продовжує обдаровувати неперевершеною енергетикою й натхненням творчі особистості.
   Ці дати для нашого краю є історичними та вікопомними. Святкувати ювілеї дуже приємно. А коли це ювілей краю, в якому ти народився і живеш, вдвічі приємніше. Наша бібліотека активно приєдналась до загальнорайонних заходів зі своєю святковою програмою:

  • відділ абонементу організував постійно – діючу книжково – документальну краєзнавчу виставку - посвяту під назвою «Тобі, рідний краю, і честь, і любов!». На полицях виставки кожен читач зможе обрати те, що більше до душі: інформацію про сучасну Кіровоградщину, або військові історії про визволення краю, створення, розвиток та 95-річний ювілей району. Наша область має багату історію, літопис якої прикрашають численні яскраві історичні події та видатні особистості. На виставці представлені не лише книги, а й періодичні видання, статті з місцевої преси. 
  • 5 березня в читальному залі для користувачів бібліотеки проведено огляд – презентацію «Увага! Нова краєзнавча книга!», особливу увагу в якому було приділено історичному календарю Кіровоградщини на 2018 рік; 
  • започатковано створення інформаційно – меморіального буклету «Нашої історії рядки» та папок – досьє «Скарбниця талантів землі Голованівської», «Історичні пам'ятки нашого краю», «Цікаві факти про наш край». 

Запрошуємо наших користувачів звернутися до краєзнавчого фонду бібліотеки, 
який спонукає до пізнання рідного краю, бачення його краси та величі, виховання патріотичних почуттів.

 «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна»


    У 2018 році Україна відзначає 204 річницю від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. Щороку наша бібліотека традиційно відзначає 
"Шевченківські дні" 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті поета.
   Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі? Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ? Саме на ці запитання дає відповідь книжкова панорама «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна», яка організована на абонементі бібліотеки. Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з матеріалами про життя і діяльність великого українського поета та художника Т.Г.Шевченка.Плекаймо рідну мову! 
    Є мови, що своїм чарівним звучанням здобули світову славу, та наймиліша й найдорожча для кожної людини її рідна мова. Вона у співі вітру, у щебетанні птахів, мелодіях весняних вод. Для українців рідна мова-українська! Для кожного українця вона є оберегом.

     Наша бібліотека активно взяла участь в обласному бібліомарафоні «Звучи, рідна мово!», що був присвячений Міжнародному дню рідної мови, в рамках якого було проведено конкурсну мовно – поетичну акварель «Українську рідну мову в дар мені батьки дали». Учасниками заходу стала учнівська молодь 9 «В» класу (класний керівник Оцабрик О.М.) місцевої школи – гімназії. Учні виявли велику активність і знання. Цікаво проходили конкурси на краще читання поезій українських поетів, знання української пісні, розгадували мовні головоломки, завзято змагалися в «битві синомічних рядів». Знання рідної мови, артистичність, кмітливість і комунікабельність - все це було видно в конкурсах. Конкурсанти продемонстрували, що з мовою рідною вони на «ти», бо добре її знають, і водночас на «ви», бо її поважають і нею пишаються. За результатами конкурсу найбільше балів одержали Ковеня Ілона, Харкавенко Михайло, Кулик Давид, Штука Софія, а звання «Найкращий знавець рідної мови» отримав Оцабрик Роман. Бібліотечні працівники закликали молодь не забувати, що збереження мови не просто залежить від кожного з нас, а є нашим обов’язком, своєрідним внеском у збереження національної культурної спадщини.
  Особливого забарвлення бібліомарофону додала книжкова виставка-презентація, організована в читальному залі бібліотеки «У рідній мові цілий світ», де були представлені найновіші підручники, посібники, словники та періодичні видання з української мови.
    

Ви першими стали за гідність, за волю… 

    Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала всьому світу, що ми – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. За нашу Незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході країни. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
   В пам'ять про Героїв Небесної Сотні, про полеглих за майбутнє України в читальному залі представлена ілюстративно – документальна виставка : «Ви першими стали за гідність, за волю…», матеріали якої розповідають про непересічні долі наших земляків, простих українців, їх жертовність та подвиг, який вони здійснили та здійснюють кожного дня на фронті, захищаючи країну. Сьогодні народжується Україна гідна поваги всього цивілізованого світу, тож закликаємо всіх нас цінувати і плекати власну державу та зміцнювати її непереможний, соборний дух.
Нарада-семінар «Публічні бібліотеки району: підсумки 2017 року та плани на 2018 рік» 

     16 лютого у приміщенні  бібліотеки було проведено виробничу нараду-семінар для бібліотекарів району «Публічні бібліотеки району: підсумки 2017 року та плани на 2018 рік», під час якого здійснено аналіз звітів роботи бібліотек за 2017 рік та проаналізовано плани роботи на 2018 рік. Розглядались також питання щодо правильного ведення щоденників роботи у зв’язку з переведенням бібліотечних фондів на таблиці УДК, планові показники на 2018рік, план тематичних та комплексних перевірок на 2018 рік, виконання плану платних послуг, переобліки у 2018році та ін. Також на семінар було запрошено працівників Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Керівники відділів цієї організації Шеремет С.М, Пташник І.М. та Кайданович М.С. ознайомили працівників бібліотек з порядком надання правових послуг громадянам, та пільгами, якими вони зможуть скористатися. Бібліотекарі в свою чергу зможуть донести дану інформацію до громади села. Також на нараду-семінар була запрошена директор районного архіву Морочинець О. В., яка проінформувала бібліотечних працівників про збір та оформлення документів учасників АТО, які проживають на територіях сіл та селищ району та терміни виконання доручення.

         


«Афганістан - пам'ять і вічний смуток»
     З кожним роком віддаляється день, коли наші воїни повернулись з страшної Афганської війни. Для тих, хто пройшов пекло тих бойових дій, цей день є особливим, бо він позначений пам'яттю про мужніх чоловіків, які не за власним бажанням, а виключно з обов'язку брали участь у військових конфліктах. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в нашій бібліотеці протягом 12-16 лютого діє тематична викладка літератури «Афганістан - пам'ять і вічний смуток», біля якої для відвідувачів проводився прес – діалог, під час якого бібліотекарі ознайомлювали користувачів з матеріалами місцевої преси про наших земляків, що пройшли горнило Афганської війни. Закінчилася десятилітня трагічна війна, але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що історія, написана кров'ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками, та піснями, які увірвалися у наше життя фронтовим вітром. Навічно залишиться ця війна в душах покоління, яке вийшло із неї, обпалене вогнем і пекучим афганським сонцем.

 Нехай кохання править світом!

   У найромантичніший день у році, коли, здається, кохання витає у повітрі, нашою бібліотекою було проведено вечір – кураж «Нехай кохання править світом», на який було запрошено учнівську молодь 10 «Б» класу місцевої школи – гімназії (класний керівник Медведчук М.П.). З нагоди цього романтичного свята у бібліотеці вирувала тепла, романтична атмосфера. Його учасники переглянули відео «14 фактів про день Валентина» , із задоволенням брали участь у конкурсах «Яблуко», «Обери половинку», «Зрозумій мене без слів», «Компліменти», та ін. Учасники заходу зізнавалися в коханні не тільки одноліткам, а й бібліотеці. Родзинкою свята став танець «Кохання ніжні рухи», який учні подарували бібліотечним працівникам. А бібліотекарі, в свою чергу, вітали своїх гостей солодкими подарунками. Найроматичнішою парою стали Захаренко Вадим та Вострікова Дарья. В рамках заходу в читальній залі організована книжкова виставка-інсталяція “Ще раз про кохання”. На виставці представлена класична література українських та зарубіжних авторів, сучасна література про незвичайні історії кохання. Кожен, хто завітав цього романтичного дня до бібліотеки, одержав «Валентинку».


Пам’ятай про Крути…29 січня 1918р. 

Ще юнаки, ще майже діти, 

А навкруги і смерть, і кров. 

“На порох стерти, перебити!” - 

Іде на Київ Муравйов. 

Полків його не зупинити, 

Та рано тішаться кати: 

Коли стають до зброї діти, 

Народ цей – не перемогти! 

   Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя. У пам'яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
   Минуло сто років, а ми знову змушені боронити власну незалежність ціною людських жертв. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної Сотні та «кіборгів» Донецького аеропорту. Він є пересторогою тим, хто сподівається поставити нашу націю на коліна.
   Наша бібліотека щороку долучається до вшанування пам'яті Героїв Крут. В пам'ять тих подій бібліотечні працівники взяли участь у проведенні усного журналу «Пам'ятай про Крути…», який відбувся у місцевій школі – гімназії. Бібліограф Каземірська Світлана познайомила присутніх з книжковою виставкою «Герої Крут – відлуння подвигів кривавих». Родзинкою її виступу стало повідомлення про те, що учасниками бою під Крутами були наші земляки з Кіровоградщини – Шульгини Олександр та Володимир, в пам'ять яких сьогодні в місті Кропивницькому відкрито меморіальну дошку. На заході були присутні представники від ветеранських організацій, держслужбовці райдержадміністрації та учнівська молодь.Уроки Голокосту: мужність і співчуття 

   27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.
   Саме цього дня 70 років назад армія Радянського Союзу звільнила в’язнів найбільшого фашистського концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща). За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн невільників. Загальна ж кількість страчених упродовж Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).
   Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року 
Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
   До цієї трагічної дати в нашій бібліотеці для користувачів було організовано відео – перегляд з коментарями «Уроки Голокосту: мужність і співчуття» , який присвячується маловідомій досі главі нацистської політики знищення: він досліджує масові розстріли євреїв на окупованих територіях Східної Європи, що потрапили у морок забуття. Свідчення цих злочинів – ті масові поховання в Україні, які стали останнім місцем спочинку для більше ніж мільйона євреїв – перетворюючи їх на гідні пам’яті меморіальні місця. Присутні також мали можливість ознайомитися з фотоматеріалами і історичними документами про страшні часи «нацистського терору» 1941 – 1944 років, представленими на книжкових виставках «Трагедія Голокосту в Україні».


«Соборність рідної землі» 

   22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Цього дня у сесійній залі районної ради, на урочистому засіданні, наша бібліотека презентувала книжкову виставку «Соборність рідної землі». За допомогою літератури, яка представлена на виставці, працівники бібліотеки мали за мету поглибити знання учасників заходу про історію виникнення свята Соборності України. Бібліограф познайомила присутніх з матеріалами виставки, які висвітлюють ідеї побудови української, самостійної, соборної держави, про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. У заході взяли участь працівники райдержадміністрації, освіти, культури, голови шкільних парламентів, члени «Євро клубу» та учнівська молодь.

Мені здалося – я живу завжди…

        

    Стусівські читання «Мені здалося – я живу завжди…»,  присвячені 80 -  й річниці пам’яті видатного поета-дисидента, великого сина України, патріота, перекладача і критика, літературознавця і правозахисника, Героя України (2005 р., присвоєно посмертно), символа духовної незламності та свободи, автора поетичних збірок, лауреата Державної премії Т.Г.Шевченка (1991 р., присвоєно посмертно за збірку «Дорога болю») Василя Семеновича Стуса пройшли у читальному залі нашої бібліотеки. На абонементі оформлено поличку: «Народе мій, до тебе я ще верну...», яка знайомила з творами поета та літературою про його життєвий і творчий шлях. Значною популярністю та попитом серед читачів користувалися «Листи до сина», хроніко-документальний твір Дмитра Стуса, єдиного сина поета: «Василь Стус: життя як творчість». Зібрано матеріал та розкрито тематичне досьє: «Сховатися від долі – не судилось».

У проведенні заходу взяли участь вчителі української мови та літератури, члени юнацького літературно - мистецького клубу «Джерело», бібліотекарі. Учасники  переглянули фрагмент відеофільму «Василь Стус: Повернення».

____________________________________________________________________________________________
95-річчя Голованівському району

https://sites.google.com/site/golbib/home/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA-1-%2814.04.jpg?attredirects=0


Режим роботи:

Понеділок-четвер: 
8.00 – 17.15
П’ятниця:
8.00 - 16.00
Неділя: 
9.00 – 16.00
Вихідний: субота

Санітарний день: остання п'ятниця кожного місяця

Наша адреса:

26500
смт Голованівськ,
вул. Собора, 45


Comments