Голованівська районна бібліотека для дорослих

ім. С.В.Шеврякова

Режим роботи бібліотеки:Понеділок-четвер: 8.00 – 17.15П’ятниця:8.00 - 16.00Неділя: 9.00 – 16.00Вихідний: суботаСанітарний день: остання п'ятниця кожного місяцяНаша адреса:26500смт Голованівськ,вул. Собора, 45

Шановні користувачі! Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки!

,
95-річчя Голованівському району

Ми в соц.мережах:

http://libraryhlv.blogspot.com/

«Сторінками партизанської слави та мужності».

З нагоди відзначення Дня партизанської слави у читальному залі нашої бібліотеки з учнівською молоддю 11 ОКС та 11 ЕМ ПТУ № 38 було проведено годину історичної пам’яті «Сторінками партизанської слави та мужності». Бібліотекарі розповіли молоді про партизанський рух на території Голованівського району під час Другої Світової війни , переглянули документально – хронікальний фільм «Нескорений Спартак». Крім того, бібліограф Кандур В.М. зробила огляд літератури книжкової виставки «Ще довго в пам’яті болітиме війна…», надаючи багато цікавої інформації про підпільну діяльність в роки Другої Світової війни як в Україні, так і, зокрема, в області і районі.

Пам’ятаймо!

Ми продовжуємо тему Великого Голоду в Україні, про що були наші попередні дописи.

Голод 1932-1933 років. Україна і український народ були пограбовані до нитки, в ярках, на цвинтарях, в погребах поховано мільйони людей, ще мільйони перебували на висилках і концтаборах, блудили по чужих краях в пошуках рятунку.

Ось яку картину змалював у листі до Сталіна «комсомолець», секретар осередку, член бюро РКМ» з с.Полонисте Пастушенко. Лист цей виявлений в архівах ЦК КПУ у 1989 році, зареєстрований у секретному відділі комітету Всесоюзної Комуністичної партії (більшовиків) 10 лютого 1932 року: «Добрий день, шановний секретар ВКП(б) товаришу Сталін. Пишу листа з України – з глухого закутка села. Візьміть військову карту і знайдіть село на річці Ятрань, зветься Полонисте, на Уманьщині, Бабанського району (тепер Голованівського району Кіровоградської області)…Зараз буксир над буксиром-бригада 86 осіб ходить три місяці, нічого не роблять, день у день ходять під кожну хату. Від початку компанії уже перенишпорили разів 60 кожну хату. Забрали до фунта всю городину, у колгоспників на душу два пуди картоплі, а всю до фунта – в заготівлю.

Ніякого передбачення на весняний посів насіння, ні фунта ніякої культури, ні картоплі, ні квасолі, ні віки, ні сочевиці, ні гороху, ні гречки, ні проса, ні ячменю, ні вівса, ні сої. Все до фунта – і буряки, і капусту квашену, і забирають курей. І здають селяни, бо нічим годувати, йде забій кролів. Оце таке, товаришу Сталін! Трудодень обійшовся 37 копійок, пара чобіт- 36 карбованців, який був торік 25. Розумієте, тов .Сталін, сто днів на одну пару чобіт. Зрівняйлівка. Довела влада Рад, керують робітниками й селянами (поміщики і буржуї), тому, що робітник не буде висмоктувати останньої крові із серця, тому, що він розуміє голод і холод».

Подібне міг написати будь-хто і з будь-якого українського села.

Читати далі

Шанувальників творчості Усатюка В. М. додалося!

Всім відомий у соціальних мережах, зокрема Facebook, художник Усатюк Володимир Миколайович, став гостем нашої бібліотеки. Ми ознайомилися з його творчістю – портретами відомих світу людей: Черчіль, Хемінгуей, Макаревич, Кузьма, Биков і ін., які виконані чорним олівцем. Його картини голованівці могли бачити під час проведення дня селища 15 вересня 2018 року.

Наша бібліотека має певний досвід здійснення презентації творчості земляків. Так, влітку цього року, ми презентували жителям району творчість молодої художниці Олени Подкаури, яка знайшла серед відвідувачів бібліотеки багато своїх прихильників та палких шанувальників. Маємо надію, що і картини Усатюка В.М. сподобаються нашим односельцям. Виставка буде знаходитись в читальному залі бібліотеки з 17 до 30 вересня 2018 року. Тож кожен бажаючий зможе у будь-який час переглянути картини.

Пам’ятаймо!

Вчитуючись у сотні і тисячі спогадів свідків Голодомору, мимоволі ловиш себе на думці, що основний їхній масив – це дитячі спогади, дитячі враження, дитячі рефлексії. Пронесені в душі через десятки років, вистраждані, переосмислені, але – дитячі! Бо старшим людям Великий Голод наклав на вуста печать мовчання. А радянська влада до кінця 80-х тримала цю тему під жорстким табу.

Читати далі

Пам’ятаймо!

Сьогодні, підтримуючи інформаційну кампанію Українського інституту національної пам'яті, з'ясуємо що таке Голодомор та звідки походить ця назва?

Слово "Голодомор" означає масове вбивство - мор голодом, від якого не було порятунку. Цим словом українці називають свою Національну катастрофу та геноцид 1932-1933 рр.

Перші відомі згадки вживання цього слова датуються 1960-ми роками. Зокрема, вперше його було вжито у передмові Василя Барки до його роману "Жовтий князь".

Читати далі

Пам'ятаймо!

1 вересня 2018 року в Києві стартувала Міжнародна акція "Запалімо свічку пам'яті", присвячена 85-тим роковинам Голодомору. А вже 2 вересня символічна Свіча пам'яті запалала за кордоном.

Протягом цієї Акції пам'ять убитих Голодом українців вшанують у 85-ти куточках світу.

Читати далі

Читацьке літо 2018 року плавно перейшло в читацьку осінь.

Протягом літа ми намагались інформувати про цікаві бібліотечні заходи на своєму офіційному вебсайті, блозі, соціальних мережах, публікували фото з відвідувачами літніх читань у бібліотеці та в центральному парку відпочинку. А їх було так багато! Читачі різного віку, всі ті, хто любить живу книгу, щосереди зустрічались, щоб обмінятися книгами, газетами, журналами, враженнями про прочитане, поділитися власними думками, тай послухати інших. Лише протягом літа читачами нашої бібліотеки стало 6 нових шанувальників книг, регулярно на природі, в парку обслуговувалося 48 читачів.

Працівники відділу обслуговування проводили свою роботу не лише на літньому читацькому майданчику, але й обслуговували щочетверга державні та приватні організації. Адже в кожній з них є вірні поціновувачі друкованого слова. Протягом літа бібліотекарі відвідали 38 організацій, в яких знайшли 92 нових користувача, що отримали 386 книг.

Читати далі

Книжкова виставка-реквієм

«Друга світова війна: український вимір»

2 вересня 1945-го року - офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії.

Напередодні цієї історичної події у бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки- реквієму «Друга світова війна: український вимір».

Читати далі

Вшанували роковини трагедії

під Іловайськом

29 серпня – народний День Пам’яті полеглих захисників України.

«Коли скінчиться ця війна? Напевно, це запитання хоча б раз, але виникало у кожного. А у декого – по кілька разів на день. Важко не запитувати себе (Бога, Всесвіт) знову і знову про це, коли чуєш новини про смерть військових і мирних мешканців, що стало вже щоденним, про зруйновані будинки, сотні тисяч переселенців і тисячі поранених у госпіталях по всій країні, коли купуєш ліки на схід і підписуєш листи для бійців на передовій…Навіть коли прогулюєшся літнім днем залитою сонцем алеєю, де так затишно пахне кавою, де лунає музика, а діти запускають в небо повітряні кульки, невпинно і гостро десь під шкірою пульсує це нове для нас знання – триває війна. Наша війна. На нашій землі. Не десь там і з кимось, а тут і з нами. Ця думка підточує серце. Лізе у сни. Витісняє якісь звичні бажання і плани…Коли вона скінчиться, ця війна?», - саме про це мова йшла під час проведення години пам’яті та вшанування роковин трагедії під Іловайськом.

Читати далі

День Незалежності працівники нашої бібліотеки, як і більшість жителів селища, зустрічали на центральній площі, де святково вбрані та натхненні пройшлися в вишиванках під запальну українську музику, а в бібліотеці познайомилися та переглянули презентовану напередодні книжково-документальну виставку «Незалежність. Від 1991-го-назавжди!».

Читати далі

Читацьке літо в розпалі!

Можливо комусь видається, що влітку в бібліотеці затишшя-читачі в довгоочікуваних відпустках, від’їхали в далекі краї на відпочинок, про книги та бібліотеки забули. Але це не так! Ми бібліотекарі, констатуємо, що літо - саме пік читання: в бібліотеці, на морі, біля сільського ставочка чи річечки, у бабусі в садочку під вишнею, чи яблунею!

Враховуючи потреби користувачів, наша бібліотека, вже багато років поспіль здійснює нестаціонарне обслуговування користувачів, тобто - за межами бібліотеки. Працівники відділу обслуговування знаходять нових користувачів у міському парку відпочинку на лавочці, біля фонтана. Обслуговують, і тих, хто роками традиційно не зраджує бібліотеці. Саме там, щосереди, в літні місяці року, обслуговування відбувається на природі в приємній, теплій, дружній атмосфері.

Читати далі


Художня творчість Олени Подкаури, стає все більш популярною серед жителів нашого селища. Прийшовши за книгами до бібліотеки, читачі не минають виставки її картин: захоплюються, цікавляться автором, виказують свою думку, пропонують, радять…От і цього дня прихильниками творчості Оленки стали працівники територіального центру з надання соціальних послуг населенню району на чолі з керівником- Ткач В.Л.

Читати далі

Крок до мрії – хрещення Київської Русі

Щорічно 28 липня в Україні відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі.

Напередодні цієї дати в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім. С.В. Шеврякова відбулась година духовності «Роль християнства у житті українського народу».

Читати далі

Напередодні відзначення в Україні Дня державного службовця, представники районної державної адміністрації відвідали нашу бібліотеку, щоб познайомитися з інформаційною зоною, організованою до цього дня та з нагоди відзначення у 2018 році в Україні 100 річчя державної служби.

Особливе зацікавлення серед відвідувачів викликали книги відомого в Україні журналіста, телевізійного ведучого, доктора історичних наук Данила Яневського «Загублена історія втраченої держави» та «Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра». У книгах з історичною достовірністю йде мова про становлення української державності періоду 1917-1920 років. Державним службовцям було цікаво познайомитися з написаним, погортати сторінки цих книг, переглянути офіційні документи та фотографії минулих років, що в них вміщено.Як і очікувалося, виставка картин молодої, талановитої художниці із Голованівська Олени Подкаури, що вже кілька тижнів експонується в бібліотеці, набуває все нової і нової популярності. ЇЇ прихильниками стали не тільки відвідувачі бібліотеки, а й жителі селища та району.

Читати далі

« Ще довго в пам’яті болітиме війна…»

Нам не забути днів війни…

У нашій пам'яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Ще довго пам'яттю болітиме війна. Кожен раз в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни, про тих, хто кров'ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар. З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні у читальному залі районної бібліотеки для дорослих ім. С.В. Шеврякова був проведений «круглий стіл» « Ще довго в пам'яті болітиме війна…» за участю представників від райдержадміністрації, районної ради, ветеранської організації, учнівської молоді місцевої школи та ПТУ №38.

Читати далі

"Заробітчанство"


Довгоочікуване засідання клубу «Молодь Голованівщини», що функціонує на базі Голованівського центру зайнятості відбулося 15 червня в приміщенні нашої бібліотеки. Тема засідання «Заробітчанство». Присутні, а це категорія- безробітна молодь до 30 років, прослухали повідомлення спеціалістів вторинної правової допомоги, бібліотекарів та переглянули відеоролики, які красномовно розповіли про цю соціальну проблему не лише в Україні, я й в усьому світі. Учасники засідання поділилися думками, досвідом та враженнями щодо обговорюваної теми.

Пора літніх зустрічей у нашій бібліотеці розпочалась відвідинами відомого у нашому краї та й в Україні творчого подружжя - Капустіна Володимира Семеновича, українського поета, публіциста, перекладача, члена НСПУ з 2001 року та Галюк Марії Федорівни - композитора, педагога, яка народилася в с. Березівка Голованівського району. Марія Федорівна створила відомі дитячі хорові колективи «Червона калина» та «Ладо», член Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Це не перша їх зустріч з шанувальниками їх творчості. Вони стали традиційними у нашій бібліотеці.

Приємним сюрпризом для митців стала виставка картин Олени Подкаури, яку вони із захопленням переглянули

Бібліотечна акція "Лавочки - читалочки" в селищному парку відпочинку набрала обертів. Люди літнього, середнього віку та й малята залюбки читають книги, журнали, газети. Адже свіже повітря лише сприяє цьому.

Як і очікувалось, сьогодні у нашій бібліотеці відбулось відкриття персональної виставки пейзажів Подкаури Олени. Захід відбувся у теплій атмосфері, присутні переглянули дві відеопрезентації "Мій життєвий і творчий шлях" у виконанні молодої художниці та "Чи є у неї Крила?" - представила колега - педагог Світлана Бак.

На останок всі присутні побажали Олені успіхів, творчого натхнення, здійснення мрій."Дзеркало душі" молодої художниці з Голованівська Подкаури Олени

7 червня об 11.00 в читальному залі бібліотеки відбудеться презентація персональної виставки робіт молодої художниці, нашої краянки - Подкаури Олени.

Олена - людина з великим творчим потенціалом і широким спектром обдарувань. Крім роботи на педагогічній ниві, вона захоплюється живописом. Малювати почала ще в ранньому дитинстві. І відтоді не зраджувала своє захоплення, попри всю зайнятість вчителя англійської мови. Вона завжди знаходила і знаходить час для живопису — на відпочинку, у вихідні й святкові дні. Як художник, працює в різних техніках — олія, акварель, пастель, олівець, акрил. Чаруюча природа, душевні люди надихали її на творчість. Її твори – це погляд у самобутність українських звичаїв, сповнені філософського змісту. Це – мистецтво, що примушує людину думати.

У часть у презентації візьмуть батьки Олени, колеги, творча та обдарована молодь селища. Виставка буде функціонувати до кінця червня. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю нашої землячки. Просимо інформувати своїх знайомих, організовувати екскурсії для дітей та молоді!

Увага! Увага! Увага!

6 червня о 10.00 год. у Центральному парку селища відбудеться одна з найоригінальніших бібліотечних акцій «Лавочка – читалочка» із циклу «Літній «читай – парк», яку організовують працівники Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.В. Шеврякова.

Що може бути кращим чудового літнього дня ніж посидіти з цікавою книгою у сквері? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на вулицю, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем бібліотеки та залучити до читання всю сім’ю. Читачам будуть широко представлені новинки літератури, свіжа преса, краєзнавчі видання. Бібліотекарі запрошують усіх жителів та гостей селища до « літнього читай – парку», а відтак – до світу знань, цікавих подорожей та палкого кохання. Коротка зупинка у «літньому читай - парку» дозволить не тільки стати користувачем бібліотеки, але й відпочити, поспілкуватися та отриматити позитивні враження. В програмі акції: 6.06 Книгомода - 2018 - бібліошопінг для юнацтва

13.06 «Відкрий! Це твій журнал!» Журнальний коктейль Для широкого кола користувачів

20.06 «Книга про кохання на екрані» Медіа - вікторина Для широкого кола користувачів

11.07 «Бестселер, дайджест, комікс – що краще?»» Книжковий клондайк

22.08 «Відчуй себе детективом…» День веселих розслідувань Для юнацтва

«Геть палінню – ми за здорове покоління»

Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням з’явився у 1987 році завдячуючи Всесвітній організації охорони здоров'я, його мета - відмова від куріння та сприяння зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби з курінням усіх верств населення, особливо молоді. У цей день до районної бібліотеки для дорослих ім.. С.В. Шеврякова завітали учні 11 –ої ЕМВ групи ПТУ№38 з майстром виробничого навчання Жиковим Едуардом Ігоровичем на годину – застереження «Куріння божевільна справа, чи невинна забава?». При проведенні заходу бібліотекарі познайомили присутніх з статистичними даними про хвороби, лихом, якому сприяє тютюнопаління, присутні дізналися про сумну статистику щодо куріння серед дітей та підлітків та його наслідки в дорослому віці, прослухали повчальні легенди, взяли активну участь у вправі «Мозковий штурм» та вікторині «Геть палінню – ми за здорове покоління!». Перемогу у змаганнях отримав учень Шмідт Владислав, за що отримав заохочувальний приз від бібліотеки. Затамувавши подих юнаки переглянули відеофільм «Правда про куріння» та стали респондентами анкетування «Куріння як соціальна проблема суспільства». Проведення заходу в рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення тієї великої шкоди, небезпеки, яку несе здоров’ю нації тютюнопаління. Бібліотекарі закликали курців знайти в собі сили та звернути з дороги, що веде до різних хвороб та передчасної смерті, зробити вибір на користь свого здоров’я, матеріального та психологічного добробуту своїх родин, свого майбутнього. З давніх - давен найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я, тому хочеться побажати «Дихайте вільно та будьте здорові!».

http://www.pfu.gov.ua
http://pfu.infocom.kr.ua/
http://portal.pfu.gov.ua/