PLAN ZAJĘĆ NA PONIEDZIAŁEK 06.09.2021 ROK

Plan_poniedziałek_03_09_2021r.pdf

Informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2021/2022

Dnia 01.09.2021 r. o godz. 16.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny. Prosimy, by uczniowie siadali w kościele klasami. Uczniów obowiązuje strój szkolny galowy. Po Mszy świętej uczniowie przejdą do swoich sal, unikając zbędnego gromadzenia się.


Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS w kościele obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.


Dezynfekcja rąk obowiązuje również po wejściu do budynku szkoły. Zgodnie z wytycznymi należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych). W związku z tym prosimy, by do szkoły weszli tylko rodzice uczniów klasy 1 (1opiekun z dzieckiem).


Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcje dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej.


Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS po przyjściu do szkoły uczniom będzie mierzona temperatura.


Wszelkie sprawy, które są do załatwienia w sekretariacie szkoły prosimy załatwiać telefonicznie lub mailowo. Jeśli sprawa wymaga kontaktu bezpośredniego, to prosimy umówić się telefonicznie. Sprawy te będą załatwiane od 14.30 do 15.30.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


WSPOMINAMY ÓSMOKLASISTÓW!!!

Życzymy wielu sukcesów w kolejnym etapie nauki: Dyrekcja, nauczyciele i oczywiście wychowawca - pani Monika.

"INTEGRACJA Z EKOLOGIĄ" 21.06.2021r.

W dniu 21.06.2021 r. odbył się w naszej szkole festyn ekologiczny „Integracja z ekologią”, zorganizowany przez Radę Rodziców przy współpracy ze Związkiem Gmin Zagłębia Miedziowego. Podczas festynu odbyła się edukacja ekologiczna, połączona ze świetną zabawą. Dzieci uczestniczyły w konkursach zręcznościowych i twórczych. Uczyły się również prawidłowego segregowania odpadów. Wszyscy dobrze się bawili.

„GRANIE NA EKRANIE - JAK NIE PRZEGRAĆ WAKACJI?”

W ramach projektu „SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO” w każdej klasie odbyły się zajęcia z wychowawcą „Granie na ekranie - jak nie przegrać wakacji?”. W efekcie tych zajęć powstały plakaty zatytułowane „Jak nie przegrać wakacji?”, które są inspiracją do ciekawego spędzania wakacji offline. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1 HIACYNTY MARTO 2021


DZIEŃ DZIECKA W KLSIE 3 św MIKOŁAJA 2021 ROK


Dzieci.pdf

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 25-27.05.2021

SPOTKANIE

Z

ALPAKAMI 27.05.2021 ROK


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

Drodzy Uczniowie i Szanowni Nauczyciele, w dniach 18-21 kwietnia 2021 obchodzić będziemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji przygotowuję z uczniami kolaż ze zdjęciami dzieci/rodziców/nauczycieli z ich egzemplarzami Pisma Świętego, jako nasze świadectwo wiary oraz zachętę dla wszystkich do sięgania po Słowo Boże. Zachęcam do włączenia się do akcji i wysłania do mnie na platformie Teams swojego zdjęcia z Biblią. Kolaże umieszczone zostaną na stronie szkoły.

Dziękuję,

Dagmara Franas

Tydzien_Biblijny_2021.pdf

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

Uczniowie z klasy I oraz klas drugich z całego serca zachęcają do czytania Pisma Świętego. Obchodzimy właśnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny więc niech będzie to zachętą do częstszego otwierania kart Biblii, wszak święty Hieronim mawiał, że "nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

SP_lista_przyjetych_kl1_2021_22.docx
https://sites.google.com/view/katolickieliceumpolkowice/strona-g%C5%82%C3%B3wna

KONKURS PLASTYCZNY „NA POCZĄTKU BYŁA MIŁOŚĆ-MOJA RODZINA"

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie plastycznym "Na początku była miłość-moja rodzina". Organizatorem jest Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Wszystkie prace zostaną przesłane na etap ogólnopolski. Jury wzięło pod uwagę pomysł, wykonanie oraz samodzielność wykonania prac. Oto laureaci: KATEGORIA PRZEDSZKOLE 1 miejsce Marcelina Korobczak grupa Owieczki, 2 miejsce Maria Mielniczuk grupa Owieczki, Julianna Andrzejewska grupa Owieczki, 3 miejsce Jan Kwiatkowski grupa Owieczki, Blanka Srkok grupa Owieczki, KATEGORIA KLAS I-III 1 miejsce Lena Perlańska klasa I św.Hiacynty Marto, miejsce 2 Jan Sobieraj klasa II św.Hiacynty Marto, Maciej Franas klasa III św.Mikołaja, Marta Bąkowska klasa I św.Hiacynty Marto - miejsce I, miejsce III Natalia Karmelita, Igor Matyjak, Tomasz Żukowski- klasa I św.Hiacynty Marto. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz rodzicom. Dyplomy i nagrody wręczymy 19 kwietnia jeśli dzieci powrócą do przedszkola i szkoły, w przeciwnym razie od 19 kwietnia będą do odbioru w szkole.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - DZIĘKUJEMY!!!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie. Serdecznie dziękujemy za hojność i wrażliwe serca, które okazaliście licznym udziałem w zbiórce darów dla podopiecznych schroniska dla osób w kryzysie bezdomności prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im.św.Brata Alberta Chmielowskiego. Dziękujemy, że mimo nauczania zdalnego nie zabrakło Waszej obecności w szkole z darami i pamięci o braciach w potrzebie. Niech Zmartwychwstały Jezus Wam błogosławi. Koło Wolontariatu i opiekun.

Z wyrazami szacunku,

Dagmara Franas

ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Biblioteka naszej szkoły zaprasza do akcji "Zbiórki Książek", a tym samym promocji czytelnictwa i edukacji społecznej.

Zbieramy nowe lub używane książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Książki można oddawać w bibliotece szkolnej.

Akcja trwa od 15 marca do 30 kwietnia 2021 roku.

Masz książkę, którą lubisz? Która Cię wzruszyła czy nauczyła czegoś? Nadal możesz się podzielić losami ulubionych bohaterów. Twoja książka może poprawić humor komuś.

Nie czekaj!

PROMOCJA LEKTORÓW

28 marca 2021 roku trzynastu uczniów naszej szkoły otrzymało promocję lektorską. Po ukończeniu przewidzianej dla nich formacji oraz kursu lektorskiego prowadzonego przez ks.Pawła Sajdutko oraz panią Joannę Mielniczuk, a także zdanym egzaminie zostali uznani za gotowych do pełnienia nowej funkcji. Uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Jarosław Święcicki odbyła się w Kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach, w obecności najbliższej rodziny lektorów. Homilię wygłosił ks.Dawid Borkowski. Nowoustanowieni lektorzy z radością przyjęli godność lektorów Słowa Bożego.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 KL. 1-3


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

W dniach 17,18,19 marca w naszej szkole odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Rozważać będziemy Słowo Boże a tematyka tegorocznych rekolekcji opierać się będzie na wartościach rycerskich, a szczególnie Rycerstwie Niepokalanej którego twórcą był św. MM Kolbe . Jakie będą owoce tych dni? - zależy to od każdego z nas. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Rycerskość (3).pdf
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 tabela nowa.docx

AKCJA CHARYTATYWNA – POMOC DLA SCHRONISKA W GŁOGOWIE

Uczennice kl. VIII naszej szkoły zorganizowały w dn. 15-19.02. akcję charytatywną dla Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Dziewczyny w porozumieniu z Dyrektorem szkoły oraz opiekunką Szkolnego Wolontariatu, p. Dagmarą Franas, przygotowały i rozpowszechniły na terenie szkoły plakaty i ulotki z prośbą o przyłączenie się do akcji.

Przez 5 dni przedszkolaki z rodzicami, uczniowie klas 1-3 przynosili dary, których uzbierało się naprawdę bardzo dużo. 20 lutego, z pomocą rodziców, rzeczy zostały przewiezione do schroniska, co spotkało się z ogromną wdzięcznością i entuzjazmem osób pracujących w tym miejscu. Uczennice zadbały też o bezpośredni kontakt ze zwierzętami ze schroniska, wyprowadzały je na spacery poza ośrodek.

Zwierzęta pod opieką tego schroniska są zadbane, a co najważniejsze kochane. Jeśli ktoś szuka przyjaciela, na pewno znajdzie go w ośrodku AMICUS. Gotowe do adopcji są psy oraz koty. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin i spacerów.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodziców, nauczycieli i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdego roku Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS będzie mogło liczyć na nasze otwarte serca.

Konkursy zDolny Ślązak 2020/2021

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursach zDolny Ślązak 2020/2021. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone w październiku i do etapu powiatowego zakwalifikowały się 4 osoby:

Wojciech Mazur kl. 8 - język polski

Michał Partyka kl. 8 - matematyka

Zofia Dul kl. 7 - biologia

Wojciech Mielniczuk kl. 7 - geografia.

Etap powiatowy odbywa się w dniach 18.01 - 22.01.2021.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS obowiązuje:

 • Dezynfekcja rąk po wejściu do budynku szkoły. Należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum ( obowiązuje osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych).

 • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcje dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej.

 • Po przyjściu do szkoły uczniom będzie mierzona temperatura.

 • Wszelkie sprawy, które są do załatwienia w sekretariacie szkoły prosimy załatwiać telefonicznie lub mailowo. Jeśli sprawa wymaga kontaktu bezpośredniego, to prosimy umówić się telefonicznie. Sprawy te będą załatwiane od 14.30 do 15.30. tel. 767422732, e-mail: spkatolicka.polkowice@gmail.com

INFORMACJE O ZDALNYM NAUCZANIU

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów od poniedziałku 26.10 2020 r. klasy 4 - 8 przechodzą na zdalne nauczanie.

 • W naszej szkole lekcje będą się odbywać w formie zdalnej za pośrednictwem Office 365 Teams, zgodnie z planem lekcji. Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w lekcjach zdalnych.

 • W zdalnym nauczaniu będą również kartkówki i sprawdziany.

 • W zakładce zadania domowe będą wpisane prace na ocenę oraz informacje, że na Office 365 Teams jest umieszczone zadanie.

 • Frekwencja będzie sprawdzana na podstawie obecności ucznia (zalogował się, odebrał zadanie).

 • Nieobecności usprawiedliwia wychowawca.

 • Ocenianie zgodnie z WSO.

 • Uczniowie łączą się rano na modlitwę, podczas której będą im podawane bieżące komunikaty.

KONSULTACJE Z RODZICAMI

ROK SZKOLNY 2020/2021

KONSULTACJE_KPSP_KLO_2020-2021_1.docx


WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS 5-7 Kwiecień 2020 rok


WYJAZD NA NARTY DO JAKUSZYC 07.02.2020 ROK


TŁUSZCZE W DIECIE - LEKCJA ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Dnia 29 stycznia 2020 r. uczniowie klasy III św. Franciszka Marto uczestniczyli w zajęciach nt. „Tłuszcze w diecie”. Lekcja rozpoczęła się od wysłuchania opowiadania, w którym królik Marchwian poznaje rodzaje tłuszczy. Następnie uczniowie zaznajomili się ze znaczeniem terminów mikro i makro oraz omówili zagadnienia makroskładniki i mikroskładniki. Następnym elementem zajęć było obejrzenie filmu pt. „Tłuszcze w diecie”. Jednym z ostatnich kroków części teoretycznej lekcji było zaprezentowanie uczniom filmu pt. „Z miłości do oliwy” oraz kilku innych, w tym sześciu mających charakter quizu sprawdzającego znajomość poznanej treści. Dalej rozpoczęły się wyczekiwane warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przyrządziły sałatkę warzywną z przepysznym, a przede wszystkim zdrowym dressingiem, sporządzonym na bazie oliwy i soku z cytryny. Ostatnim etapem była degustacja przygotowanego pełnowartościowego posiłku, który zniknął z wielkich misek w mgnieniu oka! Przeprowadzone zajęcia dowiodły, iż zdrowo znaczy również smacznie. 😊

BAL KARNAWAŁOWY 19.01.2020 ROK


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - ORSZAK TRZECH KRÓLI 06.01.2020 ROK


JASEŁKA 2019


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZEGO ANIOŁA - XII.2019

Konkurs na najpiękniejszego Anioła został rozstrzygnięty. W każdej kategorii wiekowej wybrane rozstały trzy miejsca. Kategoria : przedszkole, klasy I-III, V-VIII oraz liceum a w każdej najciekawsze pomysły na pracę płaską i przestrzenną. Jury w składzie : Małgorzata Pawlik, Angelika Pietraszewska oraz Alicja Giejson - Dwernicka wyłoniło następujące miejsca:

Przedszkole

I miejsce - Kornel Nowakowski, Bartosz Stecki

II miejsce - Antonina Raubo, Michał Borowiec

III miejsce - Seweryn Ekiert, Jeremiasz Kasprowicz

Klasy I - III

I miejsce - Marcel Kunat, Antoni Fedorczak

II miejsce - Natalia Piotrowska, Marcelina Pawlik

III miejsce - Maria Hoffman, Oliwia Wojciechowska

Klasy V- VIII

I miejsce - Zofia Dul, Adela Robak

II miejsce - Julia Nowakowska, Michał Wróblewski

III miejsce - Natalia Fugas, Mateusz Białocki

Liceum

I miejsce - Wiktoria Andrzejewska

II miejsce - Dawid Dąbrowa

Wystawa pokonkursowa została zwieńczona ekspozycja Aniołów ludowych oraz malowanych na drewnie Danuty i Jana Giejsonów z Barda

ZAJĘCIA CERAMICZNE Z PANIĄ ALICJĄ :)

Podczas zajęć ceramicznych można zapoznać się z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem gliny, formowaniem oraz poznawaniem różnych sposobów budowania w glinie np. metoda wałeczków, metoda z płata.

Lepienie z gliny to nie tylko doskonała zabawa, ale również forma relaksu i terapii dla dzieci. Praca w glinie rozwija zdolności artystyczne, uczy kreatywności i wytrwałości, wyrabia poczucie estetyki, rozwija wyobraźnię przestrzenną, sprzyja wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu. Łączenie małych elementów w glinie wspiera rozwój małej motoryki i poprawia sprawność ruchomą rąk.

Lepienie z gliny to także sposób na wyrażenie siebie i swoich emocji. Dotyk miękkiej, chłodnej i wilgotnej masy działa kojąco i rozładowuje napięcie, a także stymuluje układ nerwowy. Uczniowie uwielbiają taką formę zajęć plastycznych.

KLASY PIERWSZE NA LODOWISKU 17.12.2019 ROK


DZIEŃ PATRONA

ŚW. MIKOŁAJA Z MIRY 06.12.2019 ROK

Codziennie podczas porannej modlitwy prosimy o wstawiennictwo Patronów klas. Dnia 06.12.2019r. klasa II obchodziła święto swojego Patrona Mikołaja z Miry.

Mikołaj z Miry kto to taki? Na to pytanie aktorzy z klasy II odpowiedzieli podczas przedstawienia teatralnego pt.”Kim był Mikołaj z Miry” na które zaprosili Pana Dyrektora, Panią Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, a także wszystkich uczniów.

PODARUJ WIERSZ ...

PODARUJ WIERSZ - udział w ogólnopolskiej akcji społecznej im. Zbigniewa Herberta

29 listopada uczniowe klasy 6 św. Klary, kl. 8 św. Maksymiliana oraz kl. 1 LO św. Joanny d’Arc Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum w Polkowicach dołączyli do ogólnopolskiej akcji społecznej PODARUJ WIERSZ, zainicjowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Udział polegał na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go na przygotowanej specjalnie na tę okazję karcie papeterii i następnie podarowaniu wybranej osobie. Uczniowie ochoczo przystąpili do przedsięwzięcia - bardzo uważnie czytali treść utworu, a następnie starannie przepisywali. Sami zadecydowali, do kogo wiersz „powędruje”; klucz doboru adresata był przemyślany, choć niejednokrotnie zaskakujący. Ta nietypowa lekcja języka polskiego okazała się bardzo cennym doświadczeniem - głębokim, osobistym spotkaniem z językiem poetyckim. Jak przyznają, było to spotkanie nie tylko przyjemnie, ale również wzruszające.

„SREBRNA MUZA” 26.XI.2019 ROK

Dnia 26 listopada 2019 r. w polkowickim Kinie odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Srebrna Muza”. Celem konkursu jest rozwijanie talentu recytatorskiego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno poezji. Naszą szkołę w tym roku reprezentowało siedmioro uczniów. Wśród laureatów znalazł się Tomasz Winiarski, który zajął I miejsce oraz Dawid Gmur, który uplasował się na miejscu II.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną recytację, a zwycięzcom gratulujemy!!!

WYCHOWANIE FIZYCZNE Z PIŁKARZAMI KS POLKOWICE 19.11.2019 ROK

Dnia 19.11.2019r. Uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili Piłkarze Klubu Sportowego Górnik Polkowice. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z piłkarzami, zadawali różnorodne pytania nt. bycia piłkarzem. Zawodnicy przygotowali dla uczniów zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu kształtowanie umiejętności wykonywania poprawnie ćwiczeń. Serdecznie dziękujemy zawodnikom, a także Panu Tomaszowi Szulc za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że i w naszym gronie są talenty które trzeba tylko rozwinąć.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 08.11.2019 ROK

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 3 św. Franciszka Marto wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Recytacja wierszy oraz śpiew pieśni patriotycznych pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wszystkich piękną lekcją historii.

ŻEGLARZE I PIRACI NA MORZU PEŁNYM DŹWIĘKU 25.10.2019 ROK

Koncert muzyki poważnej

Dnia 25 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert Muzyki Poważnej pt. ”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięku” w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. W trakcie występu uczniowie poznali instrumenty dęte blaszane tj. trąbka i puzon oraz gitarę elektryczną. Miłe i przyjemne dla ucha dźwięki, które popłynęły z instrumentów wzbogaciły przeżycia muzyczne. To przemiłe spotkanie wywołało wśród dzieci wiele radości.

KL.V ŚW.DOMINIKA SAVIO - "KOLOROWA" GODZINA WYCHOWAWCZA - WYKONANIE JESIENNYCH DEKORACJI DO NASZEJ SALI LEKCYJNEJ (PAŹDZIERNIK 2019)KL.V ŚW.DOMINIKA SAVIO I KL.V ŚW.STANISŁAWA KOSTKI - WYJŚCIE NA PIZZĘ Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA (WRZESIEŃ 2019)

WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW 30.09.2019 ROK

30 września br. uczniowie klas szóstych wzięli udział w jednodniowej wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Gajówka Głuszec" położonego w miejscowości Borówki w gminie Gromadka. W programie wycieczki znalazły się dwa warsztaty zielarskie- kosmetyczny oraz kulinarny. Uczniowie samodzielnie wykonali z naturalnych składników balsamy do kąpieli, a następnie własnoręczne ulepili sporych rozmiarów pierogi, które pieczone były na ogniu i podawane z sosem czosnkowym. Ponadto dzieci spacerowały po okolicznych wrzosowiskach, poznawały bogatą faunę i florę Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, a na koniec bawiły się wspólnie w gry towarzyskie. Wszystko to pod czujnym okiem gospodyni, Pani Bogumiły Naruszewicz, oraz pań wychowawczyń.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image