APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 08.11.2019 ROK

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 3 św. Franciszka Marto wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Recytacja wierszy oraz śpiew pieśni patriotycznych pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wszystkich piękną lekcją historii.

KL.V ŚW.DOMINIKA SAVIO - "KOLOROWA" GODZINA WYCHOWAWCZA - WYKONANIE JESIENNYCH DEKORACJI DO NASZEJ SALI LEKCYJNEJ (PAŹDZIERNIK 2019)


WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW 30.09.2019 ROK

30 września br. uczniowie klas szóstych wzięli udział w jednodniowej wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Gajówka Głuszec" położonego w miejscowości Borówki w gminie Gromadka. W programie wycieczki znalazły się dwa warsztaty zielarskie- kosmetyczny oraz kulinarny. Uczniowie samodzielnie wykonali z naturalnych składników balsamy do kąpieli, a następnie własnoręczne ulepili sporych rozmiarów pierogi, które pieczone były na ogniu i podawane z sosem czosnkowym. Ponadto dzieci spacerowały po okolicznych wrzosowiskach, poznawały bogatą faunę i florę Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, a na koniec bawiły się wspólnie w gry towarzyskie. Wszystko to pod czujnym okiem gospodyni, Pani Bogumiły Naruszewicz, oraz pań wychowawczyń.

https://sites.google.com/view/katolickieliceumpolkowice/strona-g%C5%82%C3%B3wna
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image