KONSULTACJE

Informujemy, że jest możliwość umówienia się na konsultacje z nauczycielami.

Rodzice (opiekunowie prawni) mogą umawiać się bezpośrednio z nauczycielami za pośrednictwem dziennika (moduł wiadomości). Ostateczny termin zgłaszania się na konsultacje to dzień poprzedzający konsultacje, do godz. 16.00 . Harmonogram

MUNDURKOWA WYMIANKA

Z inicjatywy Rady Rodziców powstała w naszej szkole "Mundurkowa wymianka". Zapraszamy do korzystania z wieszaka na mundurki, na którym można oddać – pobrać – wymienić części mundurka. Wieszak znajduje się przy portierni przy WEJŚCIU PRZEDSZKOLE.

WARSZTATY OZE kl. III

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy III św. Hiacynty Marto uczestniczyli w warsztatach OZE. W trakcie zajęć poznawali rodzaje źródeł energii w tym odróżniali odnawialne i nieodnawialne źródła energii, dostrzegali plusy i minusy ich wykorzystania. Wiele przyjemności przyniosły uczniom zajęcia praktyczne, podczas których m.in. testowali mini turbinę wiatrową, sprawdzali wydajność mini paneli słonecznych i próbowali za ich pomocą uruchomić śmigła wiatraka. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła animacja przedstawiająca ilość wykorzystywania zielonej i czarnej energii w naszym kraju oraz doświadczenie, w trakcie którego mogli obserwować proces topnienia lodu unaoczniający uczniom problem globalnego ocieplenia.

DZIEŃ GÓRNIKA

W piątek 02 grudnia z okazji Dnia Górnika gościliśmy w naszej szkole niezwykłych gości. Górnicy w galowych strojach opowiadali Uczniom o tradycjach i zwyczajach górniczych oraz ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Górników. Zadawały również pytania, na które otrzymywały szczegółowe odpowiedzi. To był niezwykły dzień, pełen nowych doświadczeń i wrażeń. Wszystkim Górnikom życzymy dużo zdrowia – Szczęść Boże!

SREBNA MUZA 2022

Z ogromną radością informujemy, iż Paweł Borowiec – uczeń klasy II św. Małgorzaty otrzymał II miejsce w XXVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Srebrna Muza”. Gratulujemy Pawłowi, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

TURNIEJ SZACHOWY....

Dnia 14 listopada, w ramach uczczenia 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości, w Starostwie Polkowickim obył się Międzyszkolny Powiatowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Reprezentantem naszej szkoły był Tomasz Żukowski – uczeń kasy III św. Hiacynty Marto, który zajął 4. miejsce w kategorii klas I – IV. Gratulujemy Tomaszowi wysokiego miejsca i życzymy kolejnych sukcesów w rozgrywkach szachowych.

Konkursy zDolny Ślązak 2022/2023

W dniach 18.10 - 04.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursach zDolny Ślązak z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i historii.

Do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące osoby:

Julia Makarczuk kl. 8 św. Dominika - język polski i biologia

Piotr Mazur kl. 8 św. Dominika - geografia i chemia

Maja Pawlik kl. 8 św. Dominika - geografia

Maksymilian Siemaszko kl. 8 św. Stanisława - historia

Maria Szulc kl. 8 św. Dominika - geografia

Etap powiatowy odbędzie się w styczniu 2023 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"BEZ TEJ MIŁOŚCI NIE MOŻNA ŻYĆ...."

W miesiącu listopadzie uczniowie klasy 8 św. Dominika Savio przygotowali patriotyczne montaże słowno-muzyczne związane z kondycją człowieka we współczesnym świecie pt. Bez tej miłości nie można żyć.... Temat przewodni wieczornicy stanowiła miłość do ojczyzny. Po uroczystym powitaniu zgasły światła, przy akompaniamencie muzyki na specjalnie przygotowaną scenę wkroczyli uczniowie, którzy recytowali wiersze. W tym słowno-muzycznym montażu nie zabrakło również ważnych postaci w dziejach drogi Polaków ku wolności. Wszyscy uczestnicy z uwagą i wzruszeniem słuchali fragmentów przemówień Jana Pawła II dotyczących Polski. Inscenizacji towarzyszył bogaty repertuar muzyczny, oprócz muzyki odtwarzanej można było usłyszeć utwory Chopina grane na żywo przez Maję Pawlik.

"W KRAINIE PANI MUZYKI"

Karaiby, Kuba, Puerto Rico - muzyczna opowieść 07.11.2022 rok

APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu poprzedzającym Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum spotkali się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w apelu przygotowanym przez klasę IV św. Antoniego. Zebrani wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę, a także inne pieśni patriotyczne poznane na lekcjach muzyki. W ten podniosły sposób społeczność szkolna oddała hołd wszystkim rodakom, którzy byli zaangażowani w walkę o wolność państwa polskiego. Była to żywa lekcja historii opowiedziana poezją i pieśnią, a także postawą uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły ubrani w galowe stroje, na których nie zabrakło kotylionów w narodowych barwach.

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ 04.11.2022 rok

Już jesienną tradycją w naszej szkole jest, że najmłodsi przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dnia 04.11.2022r w Kościele św. Michała odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków od Rady Rodziców oraz rodziców pasowanych uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniane radosne chwile.

KOROWÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 28.10.2022 rok

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Jednakże droga do niej bywa trudna i kręta. Niełatwo się zagubić. W ziemskim pielgrzymowaniu może nas jednak wspomagać wzór Świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i postępując ich śladami łatwiej dotrzeć do obranego celu, jakim jest Zbawienie. 28 października wyruszyliśmy w radosnym Korowodzie Wszystkich Świętych ze śpiewem i modlitwą świadczyć właśnie o tym powołaniu. Cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, pracownikami i kapłanami najpierw pomodliła się za zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym a następnie ruszyliśmy Korowodem na polkowicki rynek przed Kościół św. Barbary, gdzie odtańczyliśmy przygotowane tańce. Odbyło się także rozdanie nagród dla laureatów konkursu na najpiękniejszy różaniec a następnie odmówiliśmy Litanię do Wszystkich Świętych przed Najświętszym Sakramentem.


Protokół Obrad Jury konkursu pn ,,Różaniec” 2022 r.


Jury w składzie: Alicja Giejson – Dwernicka, Małgorzata Pawlik oraz Katarzyna Fedorczak, postanowiło przyznać następujące miejsca:


Kl. I –III

I miejsce – Miłosz Demiańczuk kl. I

II miejsce – Alan Armata kl. II

III miejsce – Joanna Prałat kl. I

Wyróżnienie – Olaf Kaja kl. I

Wyróżnienie – Jan Kwiatkowski kl. II


Kl. IV – VI

I miejsce - Dawid Gmur kl. VI

II miejsce – Oliwia Wojciechowska kl. VI

III miejsce – Emilia Wąsik kl. IV

Wyróżnienie – Antoni Szulc kl. IV

Wyróżnienie – Zuzanna Demiańczuk kl. V


Kl. .VIIII i liceum

I miejsce- nie przyznano

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie – Julia Makarczuk kl. VIII

"GRA SZKOLNA" - TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE 27.10.2022 rok


TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE - WIECZÓR FILMOWY

26.10.2022 rok

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE

ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI - "DAJ PRZESTRZEŃ I BĄDŹ BLISKO" - JAK DBAĆ O RELACJE 25.10.2022

Podczas kolejnego dnia "Tygodnia dbania o relacje", uczniowie mieli okazję, do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących dbałości o relacje z innymi. Na zajęciach, zastanawiali się dlaczego człowiek potrzebuje relacji z innymi ludźmi. Pracowali w grupach nad działaniami wzmacniającymi relacje z rówieśnikami i członkami rodziny. Zachęcali się wzajemnie do relacji z innymi, aby stało się to ich supermocą ;-).


WYJAZD DO TEATRU WE WROCŁAWIU

W ramach ogólnoszkolnej akcji “Tydzień dbania o relacje” klasy 1-4 wybrały się 25.10 do Teatru Lalek we Wrocławiu, na spektakl pt. “Sen nocy letniej”. Przedstawienie zrobiło na uczniach ogromne wrażenie, ponieważ sztuka przeniosła ich do świata baśni, opowieści o elfach, a także w sposób pouczający i zabawny pokazała czym kończy się zabawa ludzkimi uczuciami. W drodze na spektakl dzieci zostały zapoznane z historią teatru w Polsce i na świecie, dzięki czemu w drodze powrotnej z entuzjazmem wzięły udział w konkursie, który sprawdzał ich uważność i zaangażowanie w opowieści nauczycieli oraz oglądaną sztukę.

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE ROZPOCZĘTY...

"BRUNCH TIME"

W poniedziałek, 17.10.22, po modlitwie, każda z klas wybrała los z określonym krajem. Zadaniem uczniów było przygotowanie na poniedziałek, 24.10.2022 śniadania popularnego w danym kraju oraz plakatu (do przyczepienia na drzwi) ze skojarzeniami związanymi z wylosowanym państwem. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani zgodnie z kolorystyką określonej flagi, a podczas śniadania słuchaliśmy muzyki charakterystycznej dla danego państwa. Uczniowie przygotowali również symboliczne dekoracje w kolorach flagi. Zapraszamy do fotorelacji.

Już we wtorek czekamy na wieczór filmowy :)

FESTIWAL PIEŚNI SAKRALNEJ

W piątek 21.10 w miejscowości Osła obok Bolesławca odbył się pierwszy Festiwal Pieśni Sakralnych na szlaku Świętego Jakuba “Sacro colo”. Nasza schola szkolna Soli Deo postanowiła po raz pierwszy spróbować swoich sił w publicznym wystąpieniu i zgłosiła chęć udziału w wydarzeniu. 15 uczniów wraz z opiekunami scholi – p. Małgorzatą Pawlik i ks. Dawidem Borkowskim godnie reprezentowało naszą w szkołę i spośród 8 zespołów i 4 solistów zajęliśmy 1 miejsce w swojej kategorii! Nagrodą w konkursie była muszla Świętego Jakuba, która jest naszym pierwszym i na pewno nie ostatnim trofeum w tego typu zmaganiach.


zbiórka (2).pdf

W KRAINIE PANI MUZYKI "Muzyczne pejzaże..." 10.10.2022 rok


WSPOMNIENIE BŁOGOSŁAWIONEO CARLA ACUTISA

PATRONA KLASY II


Błogosławiony Carlo Acutis od najmłodszych lat był pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem, a także otwartym nie tylko dla najbliższych, którym często okazywał miłość, ale także na wszystkich, z którymi się spotykał.

W wieku 7 lat przystąpił do I Komunii świętej, co jeszcze bardziej umocniło jego pobożność. Codziennie chodził na Mszę św. i korzystał z sakramentu Eucharystii. Mawiał, że jest ona dla niego “autostradą do nieba”. W środowisku silnie zeświecczonym, nierzadko wręcz wrogo i prześmiewczo nastawionym do wiary, nie wstydził się dawania świadectwa o Jezusie i Kościele oraz okazywania swego entuzjazmu religijnego.

Carlo Acutis zmarł w 2006 roku, mając 15 lat. Chętnie wykorzystywał internet do ewangelizacji i propagowania wiary, stąd dziś mówi się o nim jako o patronie Internetu.

Dnia 7 X 2022r. dzięki inicjatywnie i zaangażowaniu Pani Dagmary Franas – katechety w naszej szkole uczniowie mogli uczestniczyć w Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Tomasza Ślazyka, który przybliżył sylwetkę patrona klasy II bł. Carla Acutisa. Msza była bardzo wyjątkowa, ponieważ podczas Eucharystii „autostrady do nieba” były obecne relikwie młodzieńca dla którego ciężka choroba była tylko oddaniem cierpienia Panu Bogu.

Bohaterowie tego dnia pięknie wzbogacili Eucharystię poprzez czynne uczestnictwo.


Legnicki Gość:

Bł. Carlo Acutis odwiedził Polkowice

Serce bł. Carla Acutisa

W OSTASZOWIE...

W dniu 30 Września klasy piąte i szóste, udały się na wycieczkę do Ostaszowa. Jest to urocza wieś w gminie Przemków, gdzie można miło spędzić czasu na łonie natury i z dala od miejskiego zgiełku.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wieża widokowa. Podczas spaceru mieliśmy możliwość zapoznania się z tamtejszą fauną i florą. Skryta wśród bagien i trzcin metalowa konstrukcja wieży dała nam możliwość obejrzenia dzikiej przyrody stawów przemkowskich, które zasiedla ponad 200 różnych gatunków ptactwa wodnego.

Dużą atrakcją były również warsztaty w pracowni ceramiki unikatowej. Uczniowie mieli okazję ubrudzić się gliną oraz poznać sposoby lepienia naczyń ceramicznych.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami, samodzielnie zrobionymi podpłomykami, nie obyło się oczywiście bez słodkich, ciągnących pianek.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele organizują na całym świecie wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Święto, obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

W tym roku w naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klas 1 dołączyli do obchodów tego dnia. Odkrywali swoje talenty, poznawali swoje mocne strony i wspólnie świetnie się bawili. Podczas wspólnej zabawy szybko okazało się, że każdy z uczniów ma w sobie jakiś ukryty talent. Zabawę zakończył słodki poczęstunek. W tym dniu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła sztuki.

REGULAMIN WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

PN. "RÓŻANIEC"

REGULAMIN WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO


PN. ,,RÓŻANIEC”

w ramach : ,,Tydzień dbania o relacje"


Cele konkursu:

- przybliżenie symboliki różańca

- rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej

- spędzanie wspólnego czasu z rodzicami w modlitwie oraz tworząc różaniec

- rozwijanie wrażliwości estetycznej i wyzwalanie twórczej ekspresji

Warunki uczestnictwa:

Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę– imię, nazwisko dziecka i klasa oraz podpis rodzica, który wyraża zgodę na udział w konkursie dziecka (przymocowane do pracy plastycznej)

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przestrzennej do hasła ,,różaniec”. Technika wykonania oraz format pracy dowolny np. z orzechów, jarzębiny, fasoli itd. Proszę aby prace były trwałe oraz z materiałów nie sypiących się.

Jury będzie brało pod uwagę technikę wykonania, pomysłowość, estetykę oraz trwałość pracy. Dopuszczalna jest pomoc rodzica w kategorii I-III.

Kategoria wiekowa

Kl I – III

Kl. IV- VI

Kl. VIII oraz liceum


Termin składania prac do 07.10.2022 r.

Prace należy dostarczyć do sali plastycznej u p. Alicji Giejson- Dwernickiej

Obrady jury odbędą się 12.10.2022 r. Przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy.


Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka …………………………………………………z kl ………….. w konkursie plastycznym "Różaniec” oraz przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych szkoły. Zgadzam się na ukazanie wizerunku dziecka oraz jego pracy na stronie internetowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Polkowicach.


…………………………………………………… ……………………………………………………………


Miasto, data czytelny podpis rodzica lub opiekuna prawnego


GRATULUJEMY NASZYM ABSOLWENTOM WYNIKÓW Z EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

Gratulujemy naszym absolwentom wyników z egzaminów ósmoklasisty i życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji.

Dyrekcja i Nauczyciele

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dnia 01.09.2022 r. o godz. 16.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny.

Prosimy, by uczniowie siadali w kościele klasami. Uczniów obowiązuje strój szkolny galowy. Po Mszy świętej uczniowie przejdą do swoich sal.

Spotkanie scholi szkolnej o godzinie 15.00 w kościele św. Barbary.


Lista materiałów na dodatkowe zajęcia plastyczne 2022/23r. klasy 1-3

1. Blok techniczny A4 2 szt

2. Blok z kolorowymi kartkami A4 1 szt

3. Pędzle + Farby plakatowe 12 kolorów 1 op

4. Flamastry (min 12 kolorów) 1 op

5. Klej Magic 1 szt w sztyfcie i 1 szt w tubce

6. Patyczki logopedyczne (kto nie przyniósł)

7. Papierowe talerzyki okrągłe (kto nie przyniósł)

8. Pastele olejne min 12 kolorów 1 op

9. Teczka papierowa na pace plastyczne

10. Plastikowy pojemnik zamykany ( taki aby zmieściły się wszystkie materiały plastyczne w Action ok 15 zł- kolor bez znaczenia)

Wszystkie materiały plastyczne podpisane drukowanymi literami oraz pojemnik czytelnie drukowanymi literami oraz klasa. Pojemnik jest oczywiście do zwrotu na koniec roku szkolnego:) )

Wyprawka do świetlicy na rok szkolny 2022/2023:

  • blok techniczny biały A3- 1szt.

  • blok techniczny kolorowy A3- 1szt.

  • blok kolorowy A4- 1szt.

  • papier ksero- 1 ryza,

  • klej w sztyfcie- 2szt.

  • klej Magic w tubce- 1szt.

  • plastelina (opakowanie 12 kolorów),

  • bibuła (5 dowolnych kolorów),

  • chusteczki higieniczne (1 kartonik),

  • chusteczki nawilżane (1opakowanie).

Prosimy o dostarczenie „wyprawki” do nauczycieli świetlicy do dnia 16.09.2022r. 😊


NASZ WYPOCZYNEK WAKACYJNY - OBÓZ SPORTÓW WODNYCH 27.06-07.07.2022 ROK


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej, później udaliśmy się na nowe boisko szkolne, na którym po raz pierwszy uczniom zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Uczniowie klas siódmych pożegnali tegorocznych absolwentów i wręczyli im pamiątkowe upominki. Na koniec obejrzeliśmy film, który składał się ze zdjęć absolwentów. Fotografie upamiętniały liczne chwile spędzone razem w czasie lat nauki w naszej szkole. W trakcie uroczystości nie zabrakło ani wzruszających momentów, ani łez z powodu rozstania ..