Gimnazjum nr 3‎ > ‎Historia szkoły‎ > ‎

Archiwum 2014/2015

Turniej Wiedzy i Umiejętności Przedmedycznych

opublikowane: 20 cze 2015, 06:16 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 20 cze 2015, 06:16 przez Kaharzyna Zg ]

W dniu 16 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Turniej Wiedzy i Umiejętności Przedmedycznych, który stanowi integralną część programu profilaktycznego SŁONECZNIEJ. W zmaganiach wzięły udział drużyny z ośmiu gimnazjów – Gimnazjum 1, Gimnazjum 2, Gimnazjum 3, Gimnazjum 6, Gimnazjum Katolickie, Gimnazjum 7, Gimnazjum Przylep i Gimnazjum Drzonków. Młodzi ratownicy zmagali się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. Trzeba było np. układać domino, rozwiązać test, ułożyć rozsypankę, ale też opatrzyć ranę, udzielić pomocy osobie w szoku, wykonać sztuczne oddychanie.  

Po blisko dwugodzinnych zawodach zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 1. Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum nr 3, a trzecią lokatę zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 7.

Nie brakowało ducha rywalizacji, ale najważniejsze jest to, że gimnazjaliści potrafią skutecznie udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia życia.  

Kiermasz podręczników

opublikowane: 20 cze 2015, 05:38 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 20 cze 2015, 05:38 przez Kaharzyna Zg ]

19 czerwca (piątek) w godz. 9.40-11.20
w hollu szkoły
odbył się kiermasz podręczników.

Dziękujemy za zainteresowanie :)

Bal gimnazjalny

opublikowane: 18 cze 2015, 02:17 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 18 cze 2015, 02:17 przez Kaharzyna Zg ]


10 czerwca, uczniowie klas III wraz z rodzicami i nauczycielami, bawili się w zielonogórskiej Palmiarni na Balu Gimnazjalnym.
Wkrótce zdjęcia!

„Bezpiecznie Tu i Tam”- WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „Lepimy Lepieje”

opublikowane: 15 cze 2015, 08:17 przez elitera@interia.pl   [ zaktualizowane 17 cze 2015, 01:51 przez Kaharzyna Zg ]

Uczennica klasy 2b – Katarzyna Starzyńska w wyniku zaciętego głosowania zdobyła wyróżnienie w konkursie „Lepimy Lepieje”.
Niebawem otrzyma zestaw atrakcyjnych gadżetów oraz koszulki z treścią swoich rymowanek dla całej klasy.

Gratulujemy Kasi i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie!

    Konkurs „Lepimy Lepieje” był powiązany z programem edukacyjnym Orange „Bezpiecznie Tu i Tam”, stworzonym, aby internet stał się lepszym miejscem dla dzieci i młodzieży. Zabawa wystartowała 14 maja br. na stronie www.juniormedia.pl i w przeciągu 2 tygodni każdy mógł zgłosić rymowankę na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Inspiracją do ułożenia niesamowitych rymowanek na temat bezpiecznych zachowań w sieci były materiały przygotowane przez Fundację Orange. Uczestnicy konkursu zapoznali się z zasadami bezpiecznego internetu, w których m.in. znalazły się podpowiedzi, jak tworzyć bezpieczne hasła, jakie informacje i zdjęcia można publikować w sieci, jak opracować domowy kodeks korzystania z internetu, pomagający unikać zagrożeń online oraz poznali „Netykietę” - Kodeks Dobrego Zachowania w Internecie.

Tu znajdziesz wszystkie "Lepieje": http://www.juniormedia.pl/konkurs

Pomagajmy zmieniać cyfrowy świat na lepszy i bezpieczniejszy!

                                                                                                                                                    Opiekun: Elżbieta Terajewicz

Spotkania indywidualne z rodzicami

opublikowane: 15 cze 2015, 04:56 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 15 cze 2015, 04:56 przez Kaharzyna Zg ]


We wtorek 16. czerwca odbędą się spotkania indywidualne z rodzicami.
Zapraszamy zainteresowanych od godz. 17.15 do 18.00.

Nabór 2015/2016

opublikowane: 15 cze 2015, 04:54 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 18 gru 2015, 14:24 ]


https://nabor.pcss.pl/zielonagora/res/giminfo/pl/psnc/edu/giminfo/tapestry/assets/informator/img/header-logo.png
Od 4. maja do 8. czerwca do godz. 15.00, 
trwa nabór do naszego gimnazjum.

Formularz zgłoszenia - dla kandydatów z obwodu szkoły
Wniosek o przyjęcie - dla kandydatów z poza obwodu szkoły


Projekt „Zielonogórska Ścieżka Matematyczna”

opublikowane: 14 cze 2015, 22:24 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 14 cze 2015, 22:24 przez Kaharzyna Zg ]

Codziennie używamy różnych przedmiotów, a młodzież rzadko wie, jak wyglądały one dawniej. Np. jak liczono, zanim wynaleziono kalkulator. Okazało się, że to bardzo interesuje młodych ludzi. Dlatego na lekcjach informatyki wprowadziłam niekonwencjonalne zajęcia i zaprosiłam do współpracy p. Alinę Gajec, która pracuje w Pracowni Historii Sztuki i Edukacji Regionalnej Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza ” w Zielonej Górze. Na lekcjach informatyki grupa dziewcząt z klasy 1a realizowała temat pt. „Wynalazki i wynalazcy” w ramach projektu „Zielonogórska Ścieżka Matematyczna”. Uczennice klasy 1a otrzymały zadanie wykonania prezentacji na temat historii wybranych wynalazków. Były to: książka, kalendarz, kalkulator, samolot, żarówka, telefon, statek, czekolada. Po zapoznaniu się z historią wynalazków uczennice otrzymały kolejne zadanie, które polegało na wymyśleniu i zaprezentowaniu futurystycznej wizji tego przedmiotu.

W sumie powstały zajęcia interdyscyplinarne pozwalające uczniom połączyć umiejętności praktyczne z wiedzą teoretyczną. Z satysfakcją zauważyłam, że takie zadanie daje im dużo przyjemności.

„Najbardziej podobało mi się tworzenie. Wtedy mogłyśmy dowiedzieć się więcej o przedmiotach nas otaczających – mówi Kateryna Bobrovnytska – to nas wszystkich łączyło. Miałyśmy dużo więcej wspólnych tematów do rozmów. Było niesamowicie rozmawiać o dawnych czasach, o twórcach i ich wynalazkach”.

„Dla mnie najciekawszym było myślenie, jak będą wyglądały te przedmioty w przyszłości – mówi Emilia Nowicka. Było super, kiedy myślałyśmy nad konstrukcjami, designen i funkcjami przedmiotów. Świetnie współpracowałyśmy i chcemy kontynuacji pracy z Panią Aliną. Już mamy dużo nowych pomysłów Więcej takich zwykłych, niezwykłych lekcji.”

Projekt pt. „Wynalazki i wynalazcy” realizowany był w tym roku szkolnym na lekcjach informatyki również z grupą dziewcząt z klasy 1b, 2a i 2b oraz z grupą chłopców z klasy 3c.

 

Koordynator i pomysłodawczyni projektu Barbara Zawiślak

 

 

Sudoku

opublikowane: 11 cze 2015, 01:46 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 11 cze 2015, 01:46 przez Kaharzyna Zg ]

SUDOKU

 

Dnia 21 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs SUDOKU dla naszych uczniów. W konkursie uczestniczyło 11 miłośników rozwiązywania łamigłówek logicznych z klas I-III.

Lista osób wyróżnionych:

·        Jakub Brzózka 3c – I miejsce

·        Oliwia Bartczak 3b – II miejsce

·        Viktoria Adamus 3b – III miejsce

·        Karolina Jóźwiak 3b – III miejsce

 

Koordynator konkursu: Barbara Zawiślak

 

CIEKAWOSTKA

Mania krzyżówek liczbowych – sudoku ogarnęła w ostatnim czasie niemal cały świat. Dzisiejsze sudoku pojawiło się po raz pierwszy w Japonii w 1986 r., jednak międzynarodową sławę zyskało dopiero w 2005 r. Nazwa wzięła się od japońskiego zwrotu Suuji wa dokushin ni kagiru, co oznacza: „cyfry nie mogą się powtarzać”. Dwa lata później nazwę skrócono Su = cyfra, Doku = pojedynczy. Latem 2005 r. sudoku opanowało Stany Zjednoczone,  w Europie olbrzymia popularność gry rozpoczęła się od Wielkiej Brytanii, gdzie rozwiązujących można spotkać w metrze, w pracy, na wykładach, w pubach, itd.

Sudoku to niezwykle wciągająca gra logiczna. Plansza przedstawia duży kwadrat o wymiarach 9 x 9 kratek, złożony z 9 mniejszych kwadratów o wymiarach 3 x 3 kratki. Gra polega na uzupełnieniu pustych pól cyframi od 1 do 9 w ten sposób, aby w każdym poziomym wierszu, w każdej pionowej kolumnie i w każdym mniejszym kwadracie, każda cyfra wystąpiła tylko raz. W sudoku potrzebne jest tylko logiczne myślenie, ołówek i gumka.

 

 

Finał projektu „Kamienie Pamięci” – Białystok 2015r.

opublikowane: 9 cze 2015, 02:15 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 11 cze 2015, 03:03 przez Kaharzyna Zg ]

W dniu 28 maja 2015r. odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego  projektu edukacyjny IPN  „-Kamienie pamięci” – Z modlitwą Ojczyźnie 1939- 1989. W spotkaniu wzięło udział  ponad 500 uczestników  z całej Polski.

Pracę projektową poświeconą  śp. Ojcu Medardowi z Nowej Soli w formie wystawy oraz pamiątkowych zdjęć  zaprezentowały   uczennice z kl. 3A Patrycja Józefowska, Kinga Kulczyc, Natalia Myczko i Sandra Korba pod opieką  Danuty Dworakowskiej i Mieszka Kamińskiego - Prezesa Koła nr 5 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Zielonej Górze.

 

Chcąc poznać i upamiętnić  postać Ojca Medarda, uczennice dotarły do klasztoru  pw. św. Antoniego w Nowej Soli i przeprowadziły tam  wywiad z o. Janem Sochockim

 

„Ojciec Medard  to legenda zakonu kapucynów. Niezwykła postać. Z całym sercem oddany duszpasterskiej posłudze, wierny  franciszkańskiej dewizie „Pokój i Dobro”. Ojciec Medard to żywa historia naszego regionu.

 

W rozmowie z ojcem Sochockim poznałyśmy bliżej historię jego posługi, miejsca związane z jego życiem, konfesjonał w którym spowiadał, grób, gdzie został pochowany, książki , które wydano.

Szczególne miejsce zajmuje wspomnienie o jego miłości do Ojczyzny.

 

W czasie II wojny światowej był    uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Dla walczącej Warszawy jego rola była ogromna. Ojciec Medard z wielkim oddaniem niósł pomoc cierpiącym powstańcom i ludności cywilnej, odprawiał msze, spowiadał, udzielał namaszczenia chorych. Po wojnie był więziony przez władze komunistyczne. Blokowano jego próby budowy kościoła w Tenczynie w latach 1959-1963…

Zmarł  20 czerwca 2013r. przeżywszy 99 lat.

 

 


 

Podczas uroczystej gali uczennice otrzymały dla szkoły nagrodę- marmurowy KAMIEŃ PAMIĘCI, oraz upominki- książki historyczne i dyplomy. Spotkanie odbyło się    w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

 

Przygotowane przez uczniów projekty zostaną opublikowane na portalu edukacyjnym IPN www.pamiec.pl.

KOLEJNA NAGRODA W KONKURSIE „Junior w Druku”

opublikowane: 6 cze 2015, 06:13 przez elitera@interia.pl   [ zaktualizowane 6 cze 2015, 06:17 przez Kaharzyna Zg ]

Zostały ogłoszone wyniki majowo-czerwcowego konkursu "Junior w Druku". Redakcja PULS „Trójki” niebawem otrzyma kolejne wydanie gazetki, wydrukowanej w profesjonalnej drukarni. Jury pozytywnie oceniło Naszą kreatywność, jakość tekstów i zdjęć zamieszczonych w gazetce, poruszane tematy i sposób wykorzystania możliwości edytora Junior Media. 5.   

W roku szkolnym 2014/2015 redagowałyśmy gazetki w składzie:

Zastępcy redaktora naczelnego

  1. Martyna Popławska z kl. 3c
  2. Martyna Wyczawska z kl. 3c
  3. Anna Wyczawska z kl. 3a

Redaktorzy kolejnych wydań gazetek: Martyna Popławska (kl. 3c), Anna Wyczawska (kl. 3a), Martyna Wyczawska (kl. 3c), Jagoda Matecka (kl. 3c), Kataryna Bobrownytska, (kl. 1a), Katarzyna Starzyńska (kl. 2b), Katarzyna Urbańska (kl. 3c), Patrycja Józefowska (kl. 3a), Kinga Kulczyc (kl. 3a), Oliwia Wójcicka (kl. 3c), Marta Ratajczak (kl. 3c), Natalia Ambroziak (2a).

PRZECZYTAJ!

 Dziękuję szkolnym dziennikarzom, uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do naszych sukcesów!


Redaktor naczelny gazetki szkolnej PULS "Trójki"

Elżbieta Terajewicz

1-10 of 62