Międzynadorowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

opublikowane: 9 lis 2016, 09:35 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 10:08 ]

8 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.

Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

W konkursie udział wzięli:

  1. Moroz Wojciech (kl. 1a)
  2. Bogulski Kacper (kl. 1b)
  3. Pietrzykowski Marcel (kl. 1b)
  4. Turek Kevin (kl. 1b)
  5. Dudziak Kacper (kl. 2a)
  6. Grenczuk Kacper (kl. 2a)
  7. Błażuk Julia (kl. 2b)
  8. Janicki Daniel (kl. 2b)
  9. Jurkowski Szymon (kl. 2b)

Gratuluję wszystkim ukończenia zadań konkursowych w regulaminowym czasie. O wynikach poinformuję niebawem.

Organizator konkursu: Elżbieta Terajewicz

Patronat Honorowy

Comments