„Polsko-niemiecka przyjaźń stale rozkwita”.

opublikowane: 19 kwi 2017, 11:12 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze


Jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest przyjaźń. Dzięki wymianie każdy z nas przekonał się w tym osobiście.

Lübbenau_Dzień 1. - 03.04.2017

W poniedziałek 03.04.17 odbyło się kolejne spotkanie z naszymi niemieckimi przyjaciółmi ze szkoły " Ehm Welk" Oberschule z Lübbenau. Po wspólnym poczęstunku, aktywnie uczestniczyliśmy w lekcjach języka niemieckiego i muzyki. Razem śpiewaliśmy niemieckie piosenki . Nauczyciel muzyki chętnie pomagał nam w tłumaczeniu wyrazów, abyśmy  lepiej rozumieli tekst. Wzięliśmy także udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych, gdzie każdy miał okazję zostać projektantem własnego jajka wielkanocnego.

 Fotorelacja, TUTAJ...

 Lübbenau_Dzień 2. - 04.04.2017

Drugi dzień rozpoczął się z wyjazdu do Tropical Islands. Dowiedzieliśmy się o ofertach pracy oraz na jakich warunkach można zostać zatrudnionym w tropikalnym parku rozrywkowym. Zwiedziliśmy stare miasto, podziwiając jego zabytki. Odwiedziliśmy również "Spreewaldmuseum" . Zobaczyliśmy jak wyglądało życie codzienne mieszkańców Spreewaldu ponad 100 lat temu : sklep spożywczy,warsztat szewski, jak i ubrania mieszkańców tego regionu. Mogliśmy podziwiać również lokomotywę i zajrzeć do wagonu słynnej Spreewaldbahn- Kolei Spreewaldzkiej. Długi dzień zakończyliśmy przy wspólnej pizzy.

 Fotorelacja, TUTAJ...

Lübbenau_Dzień 3. - 05.04.2017

Ostatniego dnia graliśmy w geokeszing. Grupowo szukaliśmy uprzednio ukrytych przed nami  „skarbów”. Najbardziej spostrzegawczy otrzymali w nagrodę smaczne upominki.  Po zrobieniu ostatnich wspólnych zdjęć  i wymianie prezentami, wróciliśmy do Zielonej Góry.

Na wymianie przez cały czas trzymaliśmy się razem, pomagaliśmy sobie nawzajem. Dzięki temu udoskonaliliśmy swój niemiecki, dowiedzieliśmy się wiele o historii miejscowości  i regionu, mogliśmy spędzić czas z naszymi przyjaciółmi  oraz nawiązać nowe kontakty. Teraz czekamy na następne spotkanie we wrześniu w Zielonej Górze.

 Fotorelacja, TUTAJ...

Kateryna Bobrovnytska, 3a

Comments