<!−−GODZINA KODOWANIA−−>

opublikowane: 4 gru 2016, 05:12 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 16 gru 2016, 12:29 ]


Bierzemy udział w akcji Godzina Kodowania. Kodujemy nie tylko na lekcjach informatyki. Programujemy także gry i animacje  w czasie wolnym. Wykorzystujemy ciekawe materiały na platformach edukacyjnych, m.in.:  https://code.org - uzyskujemy certyfikaty! 

Co to jest GODZINA KODOWANIA? 
Godzina kodowania to globalna akcja, w której biorą udział miliony osób na całym świecie. Nieważne skąd jesteś, nieważne skąd pochodzisz – możesz zostać organizatorem lub uczestnikiem wydarzenia. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich od 4 do 104 lat! 

Dołącz do 140 milionów uczestników i zacznij kodować. 

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), ale możesz w nim wziąć udział przez cały rok, w dowolnej chwili i miejscu. Wystarczy, że będziesz online.

„Moja porada numer jeden – powinieneś uczyć się programować.”
– Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

Świat nowych technologii może onieśmielać, ale nie musi tak być! Godzina kodowania to okazja, by zrobić pierwszy krok i lepiej poznać zasady funkcjonowania programów komputerowych. Programowanie to nie tylko dobre ćwiczenie koncentracji i umiejętności, ale także możliwość wpływania na otaczający Cię świat nowych mediów. Nie musisz być tylko biernym odbiorcą komunikatu – możesz go tworzyć i poczuć się częścią międzynarodowej społeczności internautów, którzy przekuwają kreatywność i pomysły na język kodowania!

Można kodować samemu, może kodować grupa osób – w szkole, w domu, w bibliotece. Uda się to nawet bez użycia komputerów! 

Na 200 państw biorących udział w Godzinie Kodowania Polska plasuje się od dwóch lat w pierwszej dwudziestce najaktywniej kodujących krajów. Dołącz więc do grona innych początkujących koderów i baw się z nami.

„Nie graj tylko na swoim telefonie – zaprogramuj go!”

Zajrzyj tu: http://godzinakodowania.pl/https://hourofc/pl

Realizator akcji: Elżbieta Terajewicz

Comments