Gimnazjum nr 3 w IV edycji programu MISTRZOWIE KODOWANIA.

opublikowane: 15 paź 2016, 12:42 przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   [ zaktualizowane 15 paź 2016, 13:06 ]
Mistrzowie Kodowania to program dla uczniów wszystkich typów i rodzajów szkół.
Oferta programu Mistrzowie Kodowania to różne poziomy kursów i różne języki programowania, pozwalające na pracę z uczniami na każdym poziomie edukacyjnym. 

W ramach programu w całej Europie realizowana jest akcja Europejski Tydzień Kodowania, która ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania i nowych technologii. W tym roku obchodzimy go w tygodniu między 15 a 23 października.


PAMIĘTAJMY!

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala NAM  rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.


CO DAJE NAUKA PROGRAMOWANIA?

  • Pozwala NAM lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne.
  • Sprawia, że nie jesteśmy biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno - komunikacyjnej, ale potrafimy ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

Programowanie sprzyja naszemu rozwojowi intelektualnemu i kreatywności, a także w dalszej perspektywie może ułatwić nam znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką: 5 Powodów, by uczyć się programowania 

http://mistrzowiekodowania.pl/wp-content/uploads/2013/12/5-Powod%C3%B3w-by-uczy%C4%87-dzieci-programowania.pdf

Realizator: Elżbieta Terajewicz

Comments