Publikacje

wrzesień 2017

Książka GeoGebra na 6 - Math Calculators poświęcona jest nowej wersji oprogramowania, która ukazała się w sierpniu. Wszystkie materiały do książki zostały napisane w sierpniu, w związku z wrześniową konferencją GeoGebry. Nowoczesny interfejs programu, możliwości zapisywania plików w chmurze, czyli na GGG Materials, możliwość korzystania z tego samego pliku na różnych platformach i urządzeniach, uproszczona składnia, oraz przykłady z zakresu szkoły podstawowej i ponadpodstawowej - to główne tematy naszej nowej publikacji.
Więcej informacji, również o możliwości zakupienia książki na stronie Fundacji AKCES

kwiecień 2017

Książka Projekty edukacyjne z GeoGebrą dotyczy zastosowania oprogramowania GeoGebra w nauczaniu metodą projektu. Publikacja składa się z teoretycznego wstępu dotyczącego metody oraz 19 przykładów projektów szkolnych zrealizowanych z zastosowaniem GeoGebry, przez Trenerów Warszawskiego Centrum GeoGebry.
Podzielona jest na pięć rozdziałów – planimetria, stereometria, projekty multitematyczne, projekty z pogranicza matematyki i grafiki oraz projekty, które można zrealizować okazjonalnie. Przedstawione scenariusze projektów można wykorzystać zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Mamy nadzieję, że będzie inspiracją dla nauczycieli do zrealizowania zaproponowanych lub podobnych projektów.
Więcej informacji, również o możliwości zakupienia książki na stronie Fundacji AKCES

czerwiec 2016

Ukazała się książka ABC GeoGebry. Poradnik dla początkujących. To pierwsza tego typu książka w Polsce dotycząca GeoGebry.


lipiec 2014

Ukazała się książka Matematyka z GeoGebrą. To już trzecia z cyklu książek związanych z wykorzystaniem oprogramowania GeoGebra w nauczaniu matematyki, autorstwa Trenerów i Ekspertów Warszawskiego Centrum GeoGebry oraz absolwentów naszych kursów.


Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Akademickiego SEDNO

luty 2013

Nakładem Wydawnictwa Akademickiego SEDNO ukazała się kolejna książka o GeoGebrze pisana przez osoby związane z Warszawskim Centrum GeoGebry oraz absolwentów naszych kursów - GeoGebra - innowacja edukacyjna - kontynuacja.


Więcej informacji znaleźć można tutaj - dostępna jest recenzja i spis treści.

wrzesień 2011

Nakładem wydawnictwa UMK ukazała się publikacja GeoGebra: wprowadzenie innowacji edukacyjnej