Konferencja Kowalew

W dniach 30 i 31 maja 2009 roku w Gimnazjum w Kowalewie odbyła się Ogólnopolska Konferencja GeoGebry
Po powitaniu uczestników przez dyrekcję szkoły,  dr Winkowska-Nowak wygłosiła wykład nt. „Historia ROSE i wprowadzenie GeoGebry w Polsce”, na którym przedstawiła genezę powstania ROSE i jego współpracę z SWPS oraz dokonania ROSE, a także możliwości programu GeoGebra do wykorzystywania w procesie edukacyjnym w szkole.
Po wykładzie, uczniowie Gimnazjum w Kowalewie (Mateusz Chojecki, Julia Kubiak, Maciej Mazurek, Natalia Nowacka, Mikołaj Robakowski, Kornel Zieliński) przedstawili wszystkim przybyłym na konferencje swoje projekty wykonane z wykorzystaniem programu GeoGebra.
  

Następnie odbyły się warsztaty dla nauczycieli „Wykorzystywanie programu GeoGebry w nauczaniu matematyki” prowadzone przez Certyfikowanego Trenera GeoGebry: Edytę Pobiegę (ROSE Ostowiec Świętokrzyski), oraz Certyfikowanych Ekspertów GeoGebry:Monikę Niemczyk (ROSE Chrzanów), Witolda Tomaszewskiego ( ROSE Nysa), Mirelę Robakowską, Teresę Zielińską(ROSE Kowalew), Bożenę Szymanowicz, Joannę Osio (ROSE Żmigród).
 
  
Po południu, gości konferencji czekała niespodzianka - zwiedzanie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Dobrzycy, po którym oprowadził nas pan Kazimierz Balcer.

 
Drugi dzień konferencji rozpoczął się warsztatami, „Wykorzystanie Programu GeoGebra w nauczaniu matematyki”, a zakończył seminarium i podsumowaniem konferencji, dokonanym przez Dr Katarzynę Winkowską- Nowak.
 

Comments