Aktualności

GeoGebra na 6 - Math Calculator - nowa publikacja Trenerów GeoGebry - premiera 16 września 2017

 

Nowa publikacja poświęcona jest nowej wersji oprogramowania, która ukazała się w sierpniu. Wszystkie materiały do książki zostały napisane w sierpniu, w związku z wrześniową konferencją GeoGebry. Nowoczesny interfejs programu, możliwości zapisywania plików w chmurze, czyli na GGG Materials, możliwość korzystania z tego samego pliku na różnych platformach i urządzeniach, uproszczona składnia, oraz przykłady z zakresu szkoły podstawowej i ponadpodstawowej - to główne tematy naszej nowej publikacji.
Więcej informacji, również o możliwości zakupienia książki na stronie Fundacji AKCES
 VIII Ogólnopolska Konferencja GeoGebry

16 września 2017 (sobota), w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie odbyła się kolejna konferencja GeoGebry.

Rejestracja na kursy GeoGebry

Trwa rejestracja na kursy GeoGebry w roku szkolnym 2017/2018. Szczegóły na stronie kursów.

Konferencja EWCOME 2017

W dniach 24 - 26 sierpnia 2017 odbyła się w Uniwersytecie SWPS w Warszawie międzynarodowa konferencja EWCOME East - West Conference on Mathematics Education - więcej.

II Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK

Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe"Projekty edukacyjne z GeoGebrą" - premiera 1 kwietnia 2017

Książka „Projekty edukacyjne z GeoGebrą” dotyczy zastosowania oprogramowania GeoGebra w nauczaniu metodą projektu. Publikacja składa się z teoretycznego wstępu dotyczącego metody oraz 19 przykładów projektów szkolnych zrealizowanych z zastosowaniem GeoGebry, przez Trenerów Warszawskiego Centrum GeoGebry.

Podzielona jest na pięć rozdziałów – planimetria, stereometria, projekty multitematyczne, projekty z pogranicza matematyki i grafiki oraz projekty, które można zrealizować okazjonalnie. Przedstawione scenariusze projektów można wykorzystać zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Mamy nadzieję, że będzie inspiracją dla nauczycieli do zrealizowania zaproponowanych lub podobnych projektów.
Więcej informacji, również o możliwości zakupienia książki na stronie Fundacji AKCESInnowacyjne programy nauczania

Dostępne są już dla wszystkich chętnych i zainteresowanych ich wykorzystaniem programy nauczania

  • „Innowacyjny Program nauczania matematyki dla liceów ogólnokształcących”

  • „Innowacyjny Program nauczania matematyki dla gimnazjów”

przygotowane w  projektach, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które były realizowane od 2012 roku przez SWPS we współpracy z Warszawskim Centrum GeoGebry. Więcej informacji