Aktualności

X Ogólnopolska Konferencja GeoGebry

Zapraszamy na kolejną konferencję GeoGebry, która odbędzie się w Warszawie 21.09.2019. Link do strony konferencji. Rejestracja otwarta, ilość miejsc ograniczona.

Konkurs MaGiK

Wyniki konkursu są dostępne.Funkcje z GeoGebrą

Funkcje z GeoGebrą to kolejna publikacja z cyklu „… z GeoGebrą”. Autorzy książki to aktywni w środowisku użytkowników GeoGebry Eksperci i Trenerzy. Część I opracowania dotyczy technicznych aspektów wykorzystania GeoGebry do rysowania wykresów i odczytywania własności funkcji, z którymi uczeń spotyka się na lekcjach matematyki. Część II to przykłady zastosowań GeoGebry na lekcjach związanych z czterema działami nowej (2018) podstawy programowej: Funkcje, Ciągi, Trygonometria oraz Optymalizacja i rachunek różniczkowy. Zaproponowano czytelnikom instrukcje do samodzielnego, szybkiego wykonania apletów GeoGebry, ale również dostęp do gotowych apletów, zamieszczonych w Zasobach GeoGebry on-line. Oprócz tego książka zawiera propozycje wykorzystania  apletów na lekcjach. Podane są przykłady sytuacji dydaktycznych, w których konkretne aplety mogą być wykorzystane. Do niektórych z nich przygotowane są szczegółowe instrukcje dla ucznia dotyczące sposobu ich wykorzystania oraz pytania, na które uczeń powinien spróbować odpowiedzieć, posługując się danym przykładem.
W książce znalazł się także rozdział dotyczący przygotowywania testów on-line z wykorzystaniem platformy Zasoby GeoGebry. 

IX Ogólnopolska Konferencja GeoGebry

22 września 2018 odbyła się IX konferencja GeoGebry.