Aktualności

Projekty edukacyjne z GeoGebrą część 2 - premiera 10 marca 2018

Niniejsza publikacja jest kontynuacją wydanej w 2017 roku książki Projekty edukacyjne z GeoGebrą. Autorzy książki to aktywni w środowisku użytkowników GeoGebry czynni nauczyciele i pracownicy naukowi, stosujący w codziennej pracy GeoGebrę. Przygotowali szczegółowe opisy 20 projektów edukacyjnych, o różnorodnej tematyce, które mogą być realizowane na różnych etapach edukacyjnych. Są to projekty przede wszystkim o tematyce matematycznej, również rozszerzające obszernie zagadnienia z podstawy programowej. Dużą część książki zajmują projekty interdyscyplinarne (głównie nawiązujące do tematyki przedmiotu fizyka), możliwe do realizacji we współpracy z nauczycielem matematyki. Jeden z rozdziałów książki gromadzi projekty okolicznościowe przeznaczone do realizacji w szkole podstawowej.
Więcej informacji książce, wstęp i spis treści.

III Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK

Zadaniem w konkursie jest przygotowanie przez uczniów apletu w programie GeoGebra. Inicjatywa pozwoli uczniom pogłębić swoją wiedzę z matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz zaprezentować swoje zainteresowania i umiejętności. Zgłaszanie prac do 16 kwietnia 2018
Więcej informacji na stronie: www.konkursmagik.pl

GeoGebra na 6 - Math Calculators - nowa publikacja Trenerów GeoGebry - premiera 16 września 2017

 

Nowa publikacja poświęcona jest nowej wersji oprogramowania, która ukazała się w sierpniu. Wszystkie materiały do książki zostały napisane w sierpniu, w związku z wrześniową konferencją GeoGebry. Nowoczesny interfejs programu, możliwości zapisywania plików w chmurze, czyli na GGG Materials, możliwość korzystania z tego samego pliku na różnych platformach i urządzeniach, uproszczona składnia, oraz przykłady z zakresu szkoły podstawowej i ponadpodstawowej - to główne tematy naszej nowej publikacji.
Więcej informacji, również o możliwości zakupienia książki na stronie Fundacji AKCES
 


Rejestracja na kursy GeoGebry

Trwa rejestracja na kursy GeoGebry w roku szkolnym 2017/2018. Szczegóły na stronie kursów.