basından / GAZİEMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI


GAZİEMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BASIN KÖŞESİ 

BABALAR GÜNÜ GOLF TURNUVASI ETKİNLİĞİ 

 

GAZİEMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODASININ HAZIRLATTIĞI ÖNLÜKLER DAĞITILIYOR... 

GAZİEMİR'İN YENİ BELEDİYE BAŞKANINA ESNAF ODASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ... 

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ SUSAM GAZİEMİR'DE 

HALİL İBRAHİM ŞENOL'DAN ESNAFA TEŞEKKÜR ZİYARETİ... 

ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN ESNAF ODASI ZİYARETİ... 

GAZİEMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NIN GELENEKSEL ETLİ PİLAVI... 

BAŞKAN BEYEN'DEN GAZİEMİR VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NE "HAYIRLI OLSUN" ZİYARETİ.. 

GAZİEMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NIN DAYANIŞMA GECESİ 

 

BELEDİYENİN KÜÇÜK İŞLETMELERE YARDIMCI OLMASINI BEKLİYORUZ 

 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman BEYEN ile yapılan, İzmir Tv'de 04.04.2007 tarihinde yayınlanan Önder SÜMER'in Esnaf Kürsüsü ropörtaj programı Bölüm 1 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman BEYEN ile yapılan, İzmir Tv'de 04.04.2007 tarihinde yayınlanan Önder SÜMER'in Esnaf Kürsüsü ropörtaj programı Bölüm 2

BAŞKANIN KALEMİNDEN - Süleyman BEYEN Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

BAŞKAN SÜLEYMAN BEYEN YAPACAKLARI İLE İDDİALI... 

Başkan Süleyman BEYEN yapacakları ile iddialı...

GAZİEMİR'DE BAŞKAN DEĞİŞTİ, GAZİEMİR ESNAFININ YENİ BAŞKANI BEYEN... 

Gaziemir Esnafının yeni başkanı Süleyman BEYEN...

Belediyenin küçük işletmelere yardımcı olmasını bekliyoruz

Yeni Asır 18/04/2007

Gaziemir, 1570 üyesiyle geniş bir esnaf kesimini bünyesinde barındıran ilçemizden biri. Ama belirtmemiz gerekir ki hatırı sayılır orandaki bu esnaf kesimimiz, önceki haftalarda saymış olduğumuz sorunlardan ve bugün de saymaya devam edeceğimiz aksaklıklardan dolayı sıkıntı içinde. Özetlememiz gerekirse en önemli sorunları, ilk olarak Gaziemir'de bir türlü bitmek bilmeyen yol çalışmaları ve ardı arkası kesilmeyen kepenk kapatma vakaları.
Peki bunların sebebi ne? İşte bu sebebi ortaya çıkarmak için Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen ile görüşmek istedik.
Süleyman Bey henüz bir buçuk yıllık başkan. Ama esnaflarımızdan aldığımız izlenimlere göre, esnafın sorunları ve sıkıntıları üzerine bire bir eğilen bir esnaf lideri. En önemli özelliği yaptığı esnaf ziyaretleri. Bu ziyaretler sonucun da ise birçok eksik saptamış. Bunlardan en önemlisi, Gaziemir'in büyük hipermarketler tarafından istila edilmesi sonucu, küçük esnafın içinde bulunduğu zor durum. Bir de buna tatil günü çalışma vergisi ve tabela vergisi ekleniyor ki zaten vergi yüklerinden nefes alamaz hale gelmiş olan esnafın durumu daha da ağırlaşıyor.
Bu konularda bakın Oda Başkanı Süleyman Beyen neler söylüyor:
"Gaziemir Belediyesi tatil günü çalışma ruhsatı adı altında esnaftan bir harç alıyor. Ama bu harç tahakkuku, belediyenin inisiyatifinde olan bir durum. Şöyle ki örneğin Bornava Belediyesi bu konuda sabit ve cüzi bir rakam belirleyip ona sadık kalırken, Buca Belediyesi ise bu isim altında hiç vergi almamakta. Bizde ise mekanın yerine ve konumuna göre 160 YTL'den 800 YTL'ye kadar tahakkuk yapılıyor. Zaten zor durumda olan küçük esnafımız da bu rakamları ödemekte zorlanıyor. Bu konuda belediyemizin acil bir önlem alıp esnafımıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Diğer bir konu ise ışıklı ışıksız tabela vergileri konusu. Söylediğimiz gibi zaten büyük hipermarketlerin istilasına uğramış alan ve onlarla savaş verme zorunda kalan küçük esnafımız bir de bu ağır vergiler altında ezilmesin. Esnaf Odası eski Başkanı olan Belediye Başkanımız'ın bu konuda bizlere yardımcı olacağını ümit ediyoruz."

 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın Dayanışma gecesi

Yeni Asır 04/11/2007

 
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası, geçtiğimiz günlerde her yıl düzenlenmesihi geleneksel hale getirdiği, dayanışma yemeklerinden birini daha gerçekleştirdi. Esnaf ve sanatkarın da destek verdiği gecede elde edilen gelirin bir kısmı, Engelsiz Yaşam Derneği'e bir kısmı ise polis ve asker şehitleri ailelerine destek amaçlı olarak aktarıldı.
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen'in verdiği bilgiye göre bu yardımların geleneksel hale getirilmesi ve her geçen gün daha da etkin bir hale getirilmesi düşünülüyor. Oda Başkanı Beyen, geceye katılımlarından ötürü Gaziemirli meslekdaşlarına teşekkür ederken, esnaf ve sanatkarın toplumun temel taşı olduğunu, bunun geçmişte böyle algılandığını ve gelecekte de böyle algılanmağa devam edeceğini söyledi.
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda ziyaret ettiğimiz Süleyman Beyen, ziyaret sırasında dayanışma gecesinden sağlanan bağışın bir bölümünü Engelsiz Yaşam Derneği Başkan Yardımcısı Recep Karayağız'a taktim etti.