Produkcija‎ > ‎

Medus


Medus yra vienas iš seniausių maisto produktų: archeologai medaus aptiko netgi Egipto valdovo, valdžiusio 1332— 1322 m. pr. m. e. 
Tutanchamono kape. Įdomiausia tai, jog piramidėje aptiktas medus tebebuvo tinkamas valgyti. 

"Liepos mėnesio"
Rugiagėlių-Grikių-Liepų medus

Rugpjūčio pradžioje kaip visada išsuku vidurvasario arba dar kitaip liepos mėnesio medaus.
Šiemet medų pagrinde bitės surinko iš  ir RugiagėliųGrikių , Liepų ir kitų augalų žydinčių liepos mėnesį.
 Medus šviesiai tamsus.

Spauskite čia: Liepos medus


                                                

Medaus koriukai

Geriausias medus būna koriuose.

Jis išsaugo visas gydomąsias savybes. Be to, vaške vitamino A (karotino) yra netgi daugiau negu morkose. Kramtant medaus korį, vitaminas pasisavinamas per burnos gleivinę.
„Mūsų protėviai iškopę medų iš medžių drevių bei uolų plyšių, valgė jį su koriais,todėl ilgai išgyvendavo su sveikais dantimis.

Spauskite čia: Medaus koriukai
Medus - dovana

Medus gali būti labai gera dovana įvairiomis progomis.
Pavyzdžiui, Kalėdų, vestuvių ar krikštynų proga, lankant gimines, draugus, artimuosius, vykstant į užsienį, taip pat gera padėka gydytojams.


Spauskite čia: Medus - dovana


KAIP IŠSIRINKTI: Būtina atkreipti dėmesį, ar medus sufasuotas į sandarius indus, ar etiketėje yra nurodytas bityno adresas bei bitininko rekvizitai, bityno paso numeris. Kokybišku pavasariniu medumi įprastai pradedama prekiauti pirmą birželio savaitę, tad jei jums gegužės pradžioje siūlys skystą šviežią pavasarinį medų, greičiausiai jis bus pernykštis ir dirbtinai suskystintas arba išsuktas nesubrandintas ir vėliau surūgs. Kokybiškas subrandintas medus, išsuktas birželio mėnesį, niekada nesugenda, tik susikristalizuoja laikui bėgant. Šviežias medus būna skystai tąsus. Pavasarinis medus dažniausiai susikristalizuoja per 2–3 savaites ir būna šviesios spalvos. Tikrai geras medus susikristalizavęs turės susidariusią baltą gliukozės raštą, kuris gali matytis indo šonuose ir ant medaus paviršiaus. Jei medus kristalizuojasi netolygiai, vadinasi, jis yra maišytas ir dalis jo yra tinkamai nesubrandinta bei vėliau gali sugesti. Vasarinis medus taip pat skiriasi spalva. Vasaros vidurio medus dažniausiai yra tamsesnis nei pavasarinis, o vasaros pabaigos – tamsiausias. Dažnai parduodamas medus vadinamas liepų, aviečių ir pan. medumi, tačiau bitės niekada nesuneša medaus tik grynai iš vienos rūšies augalų, todėl tos pačios rūšies (liepų, aviečių, pievų) medus iš skirtingų vietų gali skirtis skoniu, spalva ar kvapu. Mūsų bityne vyrauja poliflorinis medus, suneštas iš įvairių pievų, laukų ir miškų augalų. Kai kuriais metais galime pasiūlyti aštresnio skonio grikių medaus.
Daugiau apie medų galite pasiskaityti paspaudę čia :  Medus

Papildomi puslapiai (3): Liepos medus Medaus koriukai Medus - dovana