Главная страница

Про районний семінар-тренінг
учителів предметів художньо-естетичного циклу

На виконання плану роботи Гадяцького НМЦ 
у жовтні 2015 року на базі Книшівської ЗОШ І-ІІІ ст. проводитиметься районний семінар-практикум 
«Позакласна робота в системі розвитку естетичних здібностей учнів»
Про дату проведення буде повідомлено додатково.
Про участь учителів у семінарі прохання повідомити методиста 
за телефоном 0664951398

До уваги вчителів музичного та образотворчого мистецтва!

Методичні рекомендації

Про особливості вивчення музичного та образотворчого мистецтва 

у 2015/2016 навчальному році

4 клас
            З метою розвантаження навчальних програм для учнів початкової школи
наказами Міністерства освіти і науки України від 22.12.2014 № 1495 «Про затвердження змін до навчальних програм для 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» та від 29.05.2015 № 584 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» затверджено зміни  до програм з деяких предметів.
АЛЕ:    До програм з  музичного мистецтва, образотворчого мистецтва   зміни не вносились.         

7 клас

        Учні 7-х класів опановуватимуть зміст загальної мистецької  освіти за програмою «Мистецтво», що включає три блоки: «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» та інтегрований курс «Мистецтво».

        Цілісна структура програми, що передбачає єдиний тематизм за роками навчання(однаковий як для автономного викладання музичного та образотворчого мистецтва, так і для інтегрованого курсу), у 7 класі представлена темою року «Мистецтво: діалог традицій і новаторства». Якщо в попередніх класах основної школи учні засвоювали особливості мови різних видів мистецтва, палітру мистецьких жанрів, то в 7 класі вони мають ознайомитися з новітніми явищами в мистецтві в єдності традицій і новаторства.

         Спільна тематика року розподіляється на окремі теми варіативно, адже  змістове наповнення конкретизується відповідно до специфіки кожного з блоків програми: предметів «Музичне мистецтва» і «Образотворче мистецтво» чи інтегрованого курсу «Мистецтво». 

           Особливістю навчальної програми є варіативність художнього наповнення  змісту:  учитель самостійно може обирати різноманітні твори мистецтва для реалізації завдань програми, розкриття теми уроку та набуття учнями ключових і предметних компетентностей, визначених програмою. 

        Вивчаючи музичне мистецтво, учні 7 класу знайомляться з різними видами аранжувань народної та академічної музики, особливостями відображення етнічних мотивів у класичній і сучасній музиці та  особливостями сучасних музичних явищ: джаз, рок, поп, авторська пісня.

          Вивчаючи образотворче мистецтво, учні 7 класу опановуватимуть своєрідність мистецтва архітектури, зокрема пам'ятками рідного краю, України; видами декоративно-прикладного мистецтва:  розписом, вишивкою, писанкарством, витинанкою, народною іграшкою тощо, а також різними видами дизайну - графічного, промислового,  ландшафтного,  арт-дизайну.

         На уроках інтегрованого курсу «Мистецтво»учні мають ознайомитися з різними видами аранжування народної та академічної музики, особливостями відображення етнічних мотивів у класичній і сучасній музиці, сучасних музичних явищ - джаз, рок, поп, шансон, авторська пісня та різних видів дизайну;своєрідністю мистецтва архітектури, зокрема на прикладі архітектурних пам'яток України, рідного краю,  видів декоративно-прикладного мистецтва.


Про оцінювання учнів 1 - 4  класів

(Витяг з листа ПОІППО від 06.06.2012 № 807 "Про особливості організації 
навчально-виховного процесу
 в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2012-2013 н.р.")

Оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів буде здійснюватися відповідно до наказу МОНмолодьспорту України від 30.08.2011 № 996 "Орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти з предметів інваріантної складової навчального плану" .

Оцінювання навчальних досягнень учнів 1—2-х класів здійснюється вербально, у 3—4-х класах — за 12-бальною шкалою.

За рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу оцінювання навчальних досягнень учнів 2 класу може здійснюватися, розпочинаючи з ІІ семестру,  за 12-бальною шкалою.

 Учитель початкових класів повинен враховувати, що оцінка впливає на емоційний стан дитини, викликаючи як позитивні, так і негативні емоції, створюючи емоційний комфорт чи дискомфорт. Негативні емоції, як правило, зумовлені неаргументованою оцінкою.                                                                                
                                                                

                                                                                       

                                                               

          

     

   

Comments