ZIŅAS‎ > ‎

Draudzes ziņas

Brīva no pārmērīgas miegainības

Publicēja Līga Paņina   [ atjaunināts ]

Ziņas datums 21.10.16.

Ikviens no mums reizēm ir juties miegains, tomēr, kad tiek traucēta ikdienas pienākumu veikšana un samazināta spēja funkcionēt, tā tiek saukta par "problemātisku miegainību". Ar šādu parādību Elīna mocījās kopš agras bērnības.

Lūk, jaunās sievietes stāsts: “Jau pirmajā klasē nekad nevarēju normāli pamosties. Šis process bija vismaz stundu vai pusotru stundu garš. Dodoties uz skolu, “gulēju” vecmāmiņai pie rokas. Arī stundas bieži pavadīju pusmiegā, jo nespēju turēties pretī miegam, vienīgi respekts pret skolotājiem man palīdzēja nenogulēt visu stundu. Loģiski, ka daļu no mācītā nedzirdēju un līdz ar to sekmes nebija tik labas, kā varēja būt. Gadījās arī, ka nespēju pamosties un uz stundām neaizgāju. 9. un 12. klases beigās, kad slodze bija lielāka, varēju pat nedēļu neapmeklēt skolu tādēļ, ka nespēju pamosties, kaut arī gulēt devos laicīgi. Modinātāja zvanu nekad nedzirdēju. Runāju par šo problēmu ar skolotājiem un ārstu, taču vienīgā atbilde bija, ka pusaudžu gados tā var būt un ar laiku pāries. Vēlāk sāku mācīties augstskolā, taču nekas nemainījās. Tā kā lekciju apmeklējumu stingri nekontrolēja, ļāvu miegam vēl lielāku vaļu – bieži gulēju līdz 4 pēcpusdienā un tad devos uz darbu, ko strādāju studiju gados. Nekontrolēti aizmigt sanāca bieži, arī sabiedriskajā transportā dažas minūtes pēc iekāpšanas varēju jau gulēt ciešā miegā. Mīļākā un gandrīz vienīgā brīvdienu nodarbe bija gulēšana. Pavadīt miegā 14-16 stundas man bija normāli. Biju pie tā pieradusi un pieņēmusi kā normu savai dzīvei.

Dievam ticēju jau no bērnības, bet nebija personīgas attiecības ar Viņu. Ziemā kāda meitene uzaicināja uz mājas grupiņas pasākumu, kur es uzzināju par draudzi “Kristus Pasaulei”. Tā es sāku apmeklēt dievkalpojumus, mājas grupiņu un sapratu, ka šī ir vieta, kur vēlos būt, un kur varu saņemt palīdzību. Pamazām iepazinu Dievu. Sākumā mājas grupiņu regulāri neapmeklēju tieši miegainības dēļ. Mēdza būt tā, ka apģērbos un sagatavojos iet uz grupiņu, apsēdos uz gultas un pati nemanot aizmigu. Mājas grupiņas vadītāja sāka pievērst uzmanību šai problēmai un teica, ka Dieva spēkā no tā var tikt brīvs. Tikai tad sāku saprast, ka man jācīnās ar miegainību un sāku lūgt par to Dievu. Tuvojās laiks, kad jābeidz augstskola un sapratu, ka tik daudz guļot, tas nebūs iespējams. Tā Dieva spēkā sākās mana cīņa ar šo nepatīkamo parādību. Ticēju, ka Jēzus manu problēmu ir uzvarējis, lūdzu un centos negulēt nepiemērotā laikā. Taču rezultāti nebija tik ātri, kā sākumā biju iedomājusies.

Jūlijā aizbraucu uz lūgšanu semināru jeb inkaunteru ar mērķi uzvarēt šo problēmu un sakārtot savu dzīvi. Gribēju un gaidīju, ka Dievs tā vienā mirklī paņems prom visu miegu, jutīšos labi un viss būs kārtībā. Taču Viņš man parādīja šīs problēmas sakni – tā bija vēlēšanās pārlieku žēlot sevi un atklāja, ka jādzīvo aktīvāka dzīve. Sapratu, ka Dievs mani ir radījis normālu un ka Jēzus spēkā jāsāk dzīvot pilnvērtīga dzīve. Pakļāvos Viņam un līdz pēdējam sīkumam saplānoju savu dienu tā, lai nebūtu vietas kārtējai aizmigšanai. Iekļāvu savā jaunajā ikdienā sportiskās aktivitātes, ieplānoju, ka neapsēdīšos uz gultas pirms iziešanas no mājas, bet padarīšu vēl ko noderīgu, ja būs brīvs brītiņš. Tādejādi izslēdzu iespēju aizmigt un nokavēt svarīgas lietas. Šai laikā sāku strādāt jaunā darbā, un man bija jāceļas jau 6.30, lai pavadītu laiku ar Dievu. Lūdzu un nepadevos, cīnījos ar visiem spēkiem un uzvarēju. Nu jau ilgāku laiku man pietiek ar 8 stundām miega, dzirdu modinātāju un bez problēmām ceļos agri no rīta, pavadu laiku ar Dievu, lasot Bībeli un lūdzot. Darbā ar pilnu atdevi varu strādāt, brīvdienas vairs nepavadu guļot, bet palīdzot cilvēkiem, plānojot un gatavojoties dažādiem grupiņas un draudzes pasākumiem. Bez Dieva es ar šo problēmu nebūtu tikusi galā. Taču arī lūdzot un neko nedarot, es nebūtu uzvarējusi. Bībelē rakstīts: “Ikviens, kas pie Manis nāk un Manus vārdus dzird un dara..” (Lūkas ev. 6:47). Ir jātic, jālūdz, jālasa Dieva vārds un atbilstoši jārīkojas – tad arī piepildīsies Dieva apsolījumi un mūsu dzīves mainīsies.”

Elīna novēl katram saprast, ka Dievs ikvienu cilvēku ir radījis normālu, paredzējis dzīvot un funkcionēt pilnvērtīgi un, ka tam, kurš griežas pie Viņa, ir iespējams atrisināt jebkuru problēmu un tas notiek, cilvēkam aktīvi sadarbojoties ar Dievu.

Elīnas Liepas liecību pierakstīja Dace Daubere

Es vairs neesmu vienmēr īgnais vīrs

Publicēja 2016. gada 18. okt. 13:41Līga Paņina

Ziņas datums 18.10.16.

Vai raksturu ir iespējams izmainīt? Aigars pārliecināti saka, ka kopā ar Dievu, to var izdarīt. Vēl pirms neilga laika ikviens viņu pazina kā ļoti skarbu, neiecietīgu un egoistisku personību, kurš nemācēja mīlēt sev apkārt esošos cilvēkus, taču tagad viss ir mainījies.

„Es nevaru precīzi pateikt, kāpēc mans raksturs bija izveidojies tik nejauks. Iespējams viens no iemesliem ir meklējams bērnībā. Lai arī augu labā ģimenē, kā jau tas bieži notiek, tētis un mamma bija ļoti aizņemti darbā un ikdienas pienākumos, līdz ar to mums, bērniem, pietrūka laika, uzmanības un mīlestības. Taču visvairāk sāpināja situācijas, kad izcēlās konflikts ar brāli, bet vecāki, nemaz neiedziļinoties, par vainīgu uzskatīja mani. Atceros kādu gadījumu, kad abi dauzījāmies pa māju un vienā brīdī brālis ļoti sāpīgi iekoda man rokā, un vienīgais, ko ātrumā varēju darīt, lai viņu apturētu, bija iesist, bet par nelaimi trāpīju viņam tieši pa aci, kas drīz vien palika zila. Vecāki, ieraugot šo ainu, nekādus paskaidrojumus neklausījās, bet gan sadeva man kārtīgi pa „mizu”. Tas nešķita taisnīgi un es jutos aizvainots, kas lika aizvien vairāk noslēgties sevī. Līdzīgas situācijas ik pa laikam atkārtojās.

Arī skolas gados piedzīvoju atstumtību no savas klases audzinātājas puses. Biju ievērojis, ka viņa pret meitenēm izturējās labāk nekā pret puišiem, turklāt vienmēr bija pielaidīgāka pret bagāto vecāku bērniem, nekā pret tiem, kuri nāca no vienkāršākām ģimenēm. Bija sajūta, ka esmu „malējais” puisis, kuram tiek uzlikti grūtākie pienākumi klasē, bet es neļāvu sev darīt pāri un vienkārši ignorēju visas prasības, kas attieksmi pret mani neuzlaboja.

Visu šo apstākļu ietekmē mans raksturs kļuva aizvien skarbāks, biju neiecietīgs pret cilvēkiem un jebkurā situācijā varēju ātri sadusmoties un lamāties rupjiem vārdiem, nu gluži kā Znaroks. Apkārtējo cilvēku viedoklis man neko nenozīmēja, svarīga bija tikai mana ģimene, bet viegli nebija arī sievai. Tā kā darbs man ir ārzemēs un daudz laika nākas pavadīt izbraukumos, tad es bieži mocījos ar greizsirdību, kas bija pamatā daudziem ģimenes strīdiem. Turklāt man bija atkarība no alkohola, dzēru daudz un regulāri. Meloju sev un sievai, ka visa nauda aiziet ikdienas tēriņos, jo dzīve ārpus Latvijas ir dārga. Patiesībā naudu iztērēju alkohola iegādei.  Nezinu, cik tālu tas viss būtu aizgājis, ja darbā nebūtu noticis nelaimes gadījums. Darot savus ikdienas pienākumus, nejauši gandrīz nozāģēju pirkstu, taču, pateicoties Dievam, tiku pie vislabākā mikroķirurga un nekādas jaušamas sekas nepalika. Pēc šīs traumas es pusgadu pavadīju mājās ar ģimeni un šajā laikā mana dzīve ļoti izmainījās. Dievs šo situāciju vērsa par labu, un pieļauju, ka savādāk, zinot manu raksturu, es nekad nebūtu pieņēmis Jēzu Kristu un atļāvis, ka mana sieva un meita sāk apmeklēt draudzi.

Lai arī zināju, ka Dievs ir, es neapmeklēju nevienu baznīcu, jo uzskatīju to par biznesu. Mani kaitināja kristieši, kuri aicināja uz dievkalpojumiem. Domāju, ka Dievs ir visur un nav nekādas jēgas iet uz baznīcu un bučot ikonas. Taču personīgi es Dievu nepazinu un iespējams tas tā arī paliktu, ja mana meita nebūtu saslimusi ar kādu smagu hronisku slimību. Medicīna to pilnībā izārstēt nevarēja, un mana sieva turpināja meklēt vēl citus alternatīvus risinājumus. Šī pusgada laikā es varēju piedalīties meklējumos un mēs kopā pabijām pie daudziem dziedniekiem un vārdotājiem, kas lika darīt pavisam jocīgas lietas, bet tas protams nedeva nekādus rezultātus. Līdz ar to, kad sieva sāka internetā klausīties draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojuma ierakstus, man tas nešķita nekas īpašs. Bieži gadījās, ka viņa tos atskaņoja laikā, kamēr es sēdēju pie datora un spēlēju datorspēles. Tā nu pašam nemaz negribot, sanāca noklausīties pāris sprediķus, kur dzirdēju labas lietas, kas mani ieinteresēja. Lai arī negribīgi, kopā ar ģimeni devos uz pirmo dievkalpojumu. Sākot apmeklēt draudzi un dzirdot sprediķus, manas domas pamazām mainījās un es pieņēmu lēmumu tuvoties Dievam. Tagad es plānoju savu dienu un vienmēr paredzu laiku, kuru vēlos pavadīt, lasot Bībeli un lūdzot. Kad vien ir iespēja, apmeklēju dievkalpojumus Rīgā.

Iepazīstot Dievu, esmu ieguvis spēku, lai cīnītos ar savām rakstura nepilnībām. Viņš ir palīdzējis tikt galā ar nesavaldību un neiecietību pret cilvēkiem. Pavisam reti gadās situācijas, kas mani spēj nokaitināt. Esmu kļuvis daudz nosvērtāks un vairs “necepjos” par maznozīmīgām lietām. Neizsaku cilvēkiem aizskarošas piezīmes, arī reizēs, kad man kaut kas nepatīk. Es vairs neesmu vienmēr īgnais vīrs, kurš gaida katru izdevīgu situāciju, lai pateiktu kādu skarbu aizrādījumu. Esmu kļuvis daudz draudzīgāks un atvērtāks. Pateicoties Dievam, arī mans vārdu krājums ir izmainījies un runājot es cenšos nelietot lamu vārdus. Tas man šķita pat grūtāk nekā tikt galā ar alkohola atkarību, jo šos vārdus citreiz sanāk pateikt pilnīgi automātiski. Aizvien vēl cīnos, lai situācijās, kurās vajadzētu paklusēt, es nerunātu muļķības, un brīžos, kad vajadzētu stāstīt par Jēzu, neklusētu.

Arī attiecībās ar sievu esam kļuvuši laimīgāki, jo greizsirdības domas, kas mani bija iepriekš vajājušas, tagad ir pazudušas. Mums vairs nav jāstrīdas par šīm tēmām, jo es spēju pilnībā viņai uzticēties. Turklāt Dievs ir mainījis arī sievu un viņa mani pieņem tādu, kāds es esmu un neko nepārmet. Esot kopā ar Dievu, mācos mīlēt cilvēkus un to arī izrādīt.

Bez rakstura izmaiņām esmu ieguvis arī brīvību no alkohola atkarības, kurai aizgāja liela daļa no manām finansēm. Tagad vairs nedzeru un iesaku citiem to nedarīt. Turklāt Dievs ir izmainījis mūsu dzīves un arī dziedinājis meitu no hroniskās saslimšanas. Visi slimības simptomi ir pazuduši, zāles vairs nav jālieto un viņa ir atsākusi sportot. Par to mēs visi esam ļoti pateicīgi Dievam un priecīgi!”

Dievs ir patiešām labs, un Viņš spēj izmainīt ikviena cilvēka dzīvi. Dieva acīs nav bezcerīgu gadījumu. Tikai uzticies Viņam!

Aigara Kraujas liecību pierakstīja Līga Paņina

Es nejūtos nevienam parādā, jo pati sevi uzturu

Publicēja 2016. gada 14. okt. 13:25Līga Paņina   [ atjaunināts 2016. gada 18. okt. 12:58 ]

Ziņas datums 14.10.16.

Jauniešiem, kas pieraduši paļauties uz vecāku atbalstu, mēdz būt ieradums regulāri prasīt viņiem naudu. No tā ir grūti atradināties arī tad, kad uzsākta patstāvīga dzīve, jo vieglāk ir palūgt nekā pietiekami nopelnīt un pareizi naudu iztērēt. Tā bija paradusi arī Sintija, taču, iepazīstot Dievu, lasot Bībeli un esot draudzē, meitene saprata, ka vēlas būt finansiāli neatkarīga un vairs neapgrūtināt vecākus ar savām nemitīgajām naudas problēmām.

“Naudas mūsu ģimenē nekad nav pietrūcis. Biju pieradusi, ka vecāki par mani gādā un man tiek viss, ko vēlos – labs apģērbs un izklaides. Kad pabeidzu stilistu skolu, sāku meklēt darbu savā jomā. Sūtīju pieteikumus un apstaigāju gandrīz visu Rīgu, cenšoties piedāvāt savu kandidatūru, taču man galīgi neveicās. Beidzot pēc visām pūlēm atradu vietu, kur mani pieņēma, taču diemžēl par minimālo algu. Es turpināju ņemt naudu no vecākiem un vecvecākiem un īpaši to netaupīju. Man pat nebija motivācijas kaut ko mainīt savā rīcībā, jo zināju, ka vienmēr tikšu pažēlota un atbalstīta finansiāli. Mēdzu gan iedomāties, kādu vēlotos savu karjeru un ienākumus nākotnē, taču tie bija tukši sapņi bez reālas rīcības. Es bieži devos iepirkties tāpat vien, nevis tāpēc, ka kaut ko tiešām vajadzētu, un nedomāju, kā iztikt ar savu mazo algu tā, lai visam pietiktu. Diemžēl šī mana attieksme izraisīja nesaskaņas ģimenē, jo regulāri tika apspriests, kurš tagad sūtīs man naudu un cik daudz, kā arī izteikti pārmetumi, ka tieku par daudz izlutināta. Man nebija nopietnas attieksmes pret naudu, jo tā tik viegli nāca. Mēdzu gan justies vainīga vecāku un vecvecāku priekšā, ka tik daudz prasu, taču tas nemainīja manu rīcību. Uzskatīju, ka vienkārši pārāk maz pelnu, tādēļ nav citas iespējas, kā varētu izdzīvot.

Gan jau, ka tā būtu turpinājies vēl gadiem ilgi, ja es nebūtu iepazinusi Dievu un uzzinājusi, ka Viņa griba un plāns mūsu dzīvei ir finansiāla neatkarība. Tā kādu dienu saņēmu vēstuli no nepazīstamas meitenes portālā draugiem.lv. Mēs sākām runāt par Dievu, kas man ļoti ieinteresēja, un drīz vien jau es devos uz mājas grupiņu un dievkalpojumiem. Sāku ieklausīties visā, ko dzirdēju draudzē. Mani ļoti uzrunāja cilvēku liecības par to, kā viņi ir kļuvuši finansiāli stabili un neatkarīgi. Vēlējos uzzināt ko vairāk, tāpēc izlasīju draudzes mācītāja sarakstīto grāmatu “Kā kļūt bagātam?”, kur izskaidrots viss par desmito tiesu un citiem finanšu principiem Bībelē. Mana domāšana pamazām mainījās. Nolēmu, ka centīšos pati to visu pielietot dzīvē, jo, lasot Bībeli, biju sapratusi, ka Dievs vēlas, lai esam patstāvīgi un neatkarīgi un paši spējam sevi uzturēt. Ja mēs no savas puses pildām Dieva principus, tad mums ir Viņa svētība. Lai vairāk nopelnītu, ievietoju internetā sludinājumus, kur piedāvāju darīt visu, ko protu saistībā ar modi un fotografēšanu. Devos arī uz draudzes semināru inkaunteru, jo vēlējos vēl vairāk iepazīt Dievu. Tur tika lūgts par manām finansēm. Pēc tam sāku saņemt daudzus zvanus no cilvēkiem, kas vēlējās manus pakalpojumus. Tagad dažu dienu laikā varu nopelnīt tik, cik iepriekš pa visu mēnesi, un man izdodas pat iekrāt naudu, par ko iepriekš nebiju domājusi. Pēc sludinājuma ievietošanas man arī piezvanīja un piedāvāja labāku darbu – varu savienot ar to, ko daru individuāli. Man par lielu pārsteigumu šī darbavieta apmaksāja kursus, pēc kuriem varēšu vēl vairāk un labāk nopelnīt. Paldies Dievam par šo svētību! Tagad redzu, ka bez Dieva man nebūtu izdevies labi pelnīt ar savu izglītību un prasmēm, jo knapi spēju atrast darbu par minimālo algu, taču tagad man ir labs darbs un ienākumi, par kādiem senāk biju tikai sapņojusi.

Tagad savas finanses es rūpīgi plānoju un vairs neesmu izšķērdīga. Man nav vairs vēlēšanās nemitīgi staigāt pa veikaliem, ja tajā laikā varu darīt ko svarīgāku. Vecāki un vecvecāki redz, ka man viss izdodas, un es arī priecājos, ka nav jāprasa viņiem nauda, līdz ar to strīdi manis dēļ ģimenē nenotiek. Es nejūtos nevienam parādā, jo pati sevi uzturu. Man ir nākotnes plāni attiecībā uz darbu un biznesu, un es strādāju pie to īstenošanas. Ik dienas lasu Bībeli un lūdzu, pasakoties Dievam par visām svētībām, kas ir manā dzīvē. Esmu kļuvusi par atbildīgu cilvēku, kas veido savu dzīvi pēc pareiziem Dieva principiem. Es novēlu ikvienam cilvēkam, kam ir problēmas ar finansēm, censties iepazīt Dievu, darīt pēc Viņa gribas, kas ir aprakstīta Bībelē, un jums viss izdosies!” ar prieku saka Sintija.

Sintijas Audžes liecību pierakstīja Laura Gruševa

Pēc 10 gadiem sāpes ir pārgājušas

Publicēja 2016. gada 11. okt. 13:03Līga Paņina

Ziņas datums 11.10.16.

“Pusaudžu gados sāku izjust diskomfortu muguras rajonā, kas pamatīgi traucēja ikdienā justies ērti un veikt ikdienas pienākumus. Kad paralēli studijām uzsāku strādāt, nācās pavadīt daudz laika stāvot kājās, un diskomforts pārauga sāpēs. Nevarēju arī naktī gulēt uz muguras – tikai uz sāna vai vēdera. Saprotot, ka situācija ir nopietna, devos pēc palīdzības pie mediķiem.”

Ārsts Lāsmai konstatēja pataloģisku lordozi un kifozi. Lordoze ir nepareizs mugurkaula apakšējās daļas izliekums – izgāzts vēders, turpretī kifoze ir kupris – nepareizs mugurkaula augšējās daļas izliekums. Abas šīs problēmas veidojas no nepareizas stājas un dzīvesveida.

Lāsma turpina: „Izdzirdot šo ziņu no ārstiem, biju nepatīkami pārsteigta. Sapratu, ka nepareizas stājas dēļ man bija sākusi deformēties mugura. Šis defekts ļoti nogurdināja muskuļus un spieda uz nerviem, kas izraisīja sāpes. Ārsts ieteica veikt fiziskas aktivitātes muskuļu nostiprināšanai, kas varētu uzlabot veselību. Cerēju, ka sports palīdzēs. Kad trenējos vieglatlētikā, tad muguras sāpes nebija tik stipras, jo muskuļi bija nostiprināti, papildus tam sporta ārsts man ieteica apmeklēt peldēšanu 2-3 reizes nedēļā, lai stiprinātu mugurkaulu. Taču, sākoties studijām, nebija vairs tik daudz laika, un es pārstāju nopietni trenēties. Sāpes pastiprinājās, jo mugurkauls bija pieradis pie stabilas un spēcīgas muskulatūras un ikdienas treniņiem, kas tika aizstāti tikai ar vieglu skrējienu. Sāku apmeklēt fizioterapijas nodarbības. Tās savā ziņā nedaudz palīdzēja – jutu atvieglojumu, taču sāpes un diskomforts pilnībā neizzuda. Tiklīdz pavadīju ilgāku laiku stāvus, atkal sākās sāpes un gribējās mainīt stāvokli – apsēsties, apgulties, vai darīt jebko, lai tikai ātrāk tas beigtos. Tomēr ar sāpēm nācās vienkārši sadzīvot.

Šai problēmai risinājumu pati nevarēju atrast, taču kādu dienu Dievs mani dziedināja. Agrāk nebiju pārliecināta par Viņa esamību. Brīžos, kad man kaut ko vajadzēja vai bija problēmas, dažreiz aizdomājos par Dievu. Tad kāda meitene, kura apmeklē draudzi “Kristus Pasaulei”, pastāstīja man par Jēzu un uzaicināja uz mājas grupas pasākumu. Sākumā netiku, jo vienmēr bija kaut kas ieplānots, taču vienreiz gadījās, ka vakars bija brīvs un nolēmu aiziet. Tur man ļoti iepatikās, jo bija dzīvīga un forša atmosfēra. Pēc laika aizgāju uz pirmo dievkalpojumu un tajā pieņēmu Jēzu Kristu par savu Glābēju. Pamazām sāku apmeklēt gan mājas grupiņas, gan dievkalpojumus un Bībeles skolu. Iepazinu Dievu, veidojot attiecības ar Viņu, lasot Bībeli lūdzot. Es sāku ticēt, ka Dievs ir reāls un ka Viņš būs Tas, kurš mani dziedinās, jo tā ir rakstīts Bībelē.”

„Tuvojās dziedināšanas dievkalpojums. Uz to devos ar pārliecību, ka tā ir mana iespēja! Tur es piedzīvoju īpašu Dieva klātbūtni, slavēšanas laikā jutu skudriņas skrienam pa visu ķermeni, tās bija īpašas sajūtas. Katram individuāli bija iespēja saņemt aizlūgšanu. Sāpes uzreiz man nepārgāja, tomēr pēc mēneša pamanīju, ka to vairs nav. Mājās un grupiņā turpināju lūgt un apliecināt Rakstu vietas par manu dziedināšanu. Kad sapratu, ka mugura vairs nesāp, nodomāju: „Tiešām, beidzot tas ir noticis!” Gadiem biju cīnījusies ar šo problēmu, taču ar Dievu tas atrisinājās mēneša laikā! Sāpes, kas mani bija mocījušas 10 gadus, bija pazudušas! Jutos tik atvieglota! Tagad man vairs nav jāmokās – varu gulēt arī uz muguras un ilgi stāvēt kājās, jo sāpes un diskomforts ir izzuduši!

Šobrīd Lāsma ir pilnīgi apmierināta ar savu veselības stāvokli, un priecīga atzīst: „Noticiet Dievam! Iepazīstot Viņu, jūs saņemsiet savu dziedināšanu!”

Lāsmas Miezītes liecību pierakstīja Kristīne Krapāne

Jevgēnijs: Palīdzot citiem, arī pats kļuvu laimīgs!

Publicēja 2016. gada 7. okt. 12:30Līga Paņina

Ziņas datums 07.10.16.

Kad Jevgēnijs tikko ienāca draudzē, sarunājoties ar viņu, vārdus dažkārt nācās izvilkt kā ar stangām. Kluss, pieklājīgs, taču noslēdzies savā iekšējā pasaulē un pārdzīvojumos. Tā varētu raksturot šo puisi pirms nepilniem četriem gadiem. Pa šo laiku, regulāri apmeklējot draudzi “Kristus Pasaulei” un iepazīstot Dievu, Jevgēnijs ir arī pats kļuvis daudz komunikablāks. Šeit viņš ir ieguvis jaunus draugus, dzīvesprieku un tagad, kopš atdevis savu dzīvi Kristum, Jevgēnijs saka, ka ir laimīgs!

Par savu ceļu pie Dieva un pārmaiņām viņš stāsta: “No bērnības kopā ar vecākiem apmeklēju baznīcu, taču Dievu es nepazinu, kaut arī ticēju, ka Viņš ir. Kad biju pusaudzis, kāds notikums ietekmēja manu ticību uz daudziem gadiem. Vecmāmiņa, kuru es ļoti mīlēju, nomira ļoti lielās mokās manu acu priekšā. Biju apvainojies uz Dievu par to, ka viņai tik smaga nāve, neskatoties uz to, ka viņa visu mūžu bija gājusi baznīcā, likusi sveces un aizlūgusi par mums.

Pēc šī notikuma uz baznīcu pārtraucu iet, bet sāku apmeklēt dažādas izklaides, koncertus un pasākumus. Man parādījās kompānija, ar kuru daudz laika pavadījām ballītēs un diskotēkās. Viņi man piedāvāja iedzert un uzsmēķēt, taču es to nevēlējos darīt, jo redzēju, kā draugi paši dzērumā runā un uzvedas, un negribēju kļūt viņiem līdzīgs. Centos būt jautrs un smaidīt, taču ar laiku šajā vidē sāku justies slikti, un pamazām kļuvu noslēgts un ierāvies sevī. Zināju, ka draugi dzīvo nepareizi, taču kaut kādu sabiedrību man vajadzēja. Attiecībās ar cilvēkiem centos ieturēt distanci un nelaist nevienu sev tuvumā, jo nejutos viņu klātbūtnē labi. Vislabāk jutos tad, kad biju viens un nevēlējos nevienu redzēt un kontaktēties. Biju kļuvis par cilvēku, kurš ir neapmierināts ar sevi un ar visu pasauli.

Ar meitenēm draudzības man neveidojās, jo pats biju noslēgts, kautrīgs un nespēju viņām atvērt savu dvēseli. Turklāt man bija milzīgs kauns no tēva un mammas, kuri lietoja alkoholu. Baidījos, kas notiks, ja iepazīstināšu draudzeni ar saviem vecākiem, kad viņi ir reibuma stāvoklī. Turklāt mājās bieži bija nekārtība, tā, ka nevarēju tanī vest draugus. 

Tā tas turpinājās apmēram piecus gadus. Caurām dienām viens pats mājās varēju skatīties sporta pārraides un koncertus. Vēl viens veids, kā aizbēgt no cilvēkiem, bija iegrimt mācībās. Tajā laikā mācījos vidusskolā, pēc tam universitātē, un mācības man padevās labi.

Ja kādam bija nepieciešama mana palīdzība, es atteicu, aprobežojoties vien ar savu ģimeni. Bieži neturēju savus solījumus, aizmirsu norunas un kavēju tikšanās. Saviem vecākiem palīdzēju, taču pārāk sirsnīgu attiecību mums nebija, jo viņi mīlēja iedzert, un tas varēja ievilkties vairākas nedēļas. Nevēlējos nevienu vest savā mājā, kur allaž valdīja alkohola dvinga, un arī pats jutos jo dienas, jo sliktāk. Mani sāka mocīt mazvērtība un depresija. Jutos kā iesprostots četrās sienās, no kurām neredzēju izeju. Viss apkārt šķita tumšs un drūms, bet gaismas tuneļa galā nebija. Savas pasaules centrā biju es pats, tajā pašā laikā man nebija nekādi mērķi dzīvei un es neredzēju īsti tai jēgu.

2013. gadā internetā iepazinos ar kādu meiteni, kura mani uzaicināja uz draudzi “Kristus Pasaulei”. Jau pirmais dievkalpojums mani ļoti uzrunāja. Viss bija neierasti un ne tā, kā biju redzējis līdz šim baznīcās. Cilvēki šeit bija atvērti, sirsnīgi un laipni. Klausoties mācītāja svētrunas, ļoti daudzas tēmas bija man aktuālas. IEPRIEKŠ biju par tām daudz domājis, un tieši šeit es saņēmu atbildes uz daudziem saviem jautājumiem. Pagāja kāds laiks, un es ieaicināju Jēzu savā sirdī kā Kungu un Glābēju. Pirms tam bērnībā biju gājis baznīcā, piedalījies dažādos rituālos, metis krustus pie bildēm, pat lasījis Bībeli, taču nekad Viņam nebiju pilnībā uzticējis sevi. Bet šeit, draudzē, man dzima vēlēšanās kalpot Dievam, cilvēkiem, un arī pašam dzīvot svētu dzīvi. Esmu ieguvis daudz jaunu labu draugu, mājas grupiņā mani atbalsta un palīdz. Arī grupiņas vadītāja un draudzes mācītājs man ir daudz palīdzējuši ar aizlūgšanām un padomiem.

Dievs manu dzīvi ir izmainījis par 100 procentiem! Šķita, ka arī agrāk biju diezgan kārtīgs, nedzēru un nesmēķēju, – ko gan tur mainīt? Ja agrāk manas dzīves centrā biju es pats, manas pārdomas un cerības tik lielā mērā, ka man īpaši neinteresēja pārējie apkārt, tad tagad manī ir pamodusies vēlme kalpot cilvēkiem, palīdzot arī praktiski, ja tas nepieciešams. Ievēroju, ka kļūstu daudz atsaucīgāks un sirsnīgāks. Pats eju un piedāvāju cilvēkiem savu palīdzību. Kopā ar mājas grupas cilvēkiem stāstu citiem par Dievu, braucu ciemos un kalpoju ļaudīm. No gremdēšanās sevī esmu pievērsies citiem cilvēkiem, viņu likteņiem un vajadzībām, līdz ar to pats jūtos daudz labāk. Ja redzu kādu cilvēku, kurš turas maliņā, pats pieeju klāt un uzsāku sarunu. Grupiņas vadītāja saka, ka man ir daudz interesantu ideju un priekšlikumu, mājas grupiņā jokoju un uzturu pozitīvu noskaņojumu pārējos. Uz mani var paļauties, turu savus solījumus un vairs nekavēju. Allaž uzņemos iniciatīvu pats un negaidu, ka man kāds norādīs, ko darīt. Drīzumā plānoju atvērt pats savu mājas grupiņu, lai kalpotu citiem.

Ir aizgājusi pastāvīgā neapmierinātība ar dzīvi un bezizejas sajūta. Tagad zinu, kāpēc dzīvoju, lai kalpotu Dievam un cilvēkiem. “Mīli savu tuvāko kā sevi pašu!”, saka Jēzus. Ar Viņu es esmu laimīgs! Pa šo laiku esmu kļuvis daudz atvērtāks, komunikablāks, un viegli varu atrast kopīgu valodu. Man ir kļuvis interesanti draudzēties ar cilvēkiem.

Tiem, kas vēl meklē savas dzīves jēgu un laimi, iesaku atvērt savu sirdi Dievam, uzticēties, ka tikai Viņš spēj dot piepildījumu, pēc kā mēs visi tiecamies, un kalpot cilvēkiem, sludinot viņiem par Jēzu Kristu. Ja jūties nelaimīgs, tad zini, ka tikai Jēzus var dot tev patiesu laimi un mieru!”

Jevgēnija Baburova liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums

Depresijas vietā mērķtiecīga dzīve

Publicēja 2016. gada 4. okt. 12:14Līga Paņina

Ziņas datums 04.10.16.

Guļu gultā, skatos griestos, domāju par darbiem, ko vajadzētu paveikt, plānoju, kā ar tiem tikt galā, bet tālāk par šīm pārdomām arī netieku. Liels sasniegums man ir piecelties no gultas un nomazgāt savu kafijas krūzīti”, – tā savu dzīvi pirms pieciem gadiem raksturo Indra.

Tālāk viņa stāsta: „Šādā stāvoklī nonācu pēc lieliem un emocionāli smagiem pārdzīvojumiem.  Gāja laiks, un veselības stāvoklis neuzlabojās, līdz beidzot griezos pie ārsta pēc palīdzības. Ar diagnozi „depresija” tiku ievietota stacionārā, kur ārstējos, lietojot „kaudzi” medikamentu katru dienu. Pēc mēneša jutos visai normāli, varēju atgriezties ierastajā dzīves ritmā, doties uz darbu, taču man aizvien katru dienu bija jālieto zāles. Šādā stāvoklī spēju sevi uzturēt apmēram gadu, kad parādījās nākamie sarežģījumi un neveiksmes manā dzīvē. Cīnījos, cerēju, ka tikšu galā, taču apstākļi un domas, kas riņķoja galvā, izrādījās stiprāki par mani. Atkal iegrimu smagā depresijā, zaudēju interesi par visu, ne par ko neizjutu prieku, ļoti daudz raudāju bez iemesla, atkal gulēju gultā, skatījos griestos, un mocījos ar domu, ka manai dzīvei nav jēgas. Man nebija mērķu un sapņu, uz ko tiekties, ko sasniegt.  Ar lielu piespiešanos veicu pat viselementārākos darbiņus, vēlējos atpūsties, miegā atslēgties no visām nomācošajām depresijas domām, bet tā vietā grozījos gultā bezmiega naktīs. Tas beidzās ar ārstēšanos stacionārā, tāpat kā pirmo reizi.

Kad zāļu iedarbības rezultātā varēju atgriezties mājās un atsākt savas ikdienas gaitas, daudz domāju par notikušo un sapratu, ka kaut kas ir jāmaina dzīvē, jo pretējā gadījumā depresijas uzliesmojumi atkārtosies pie katrām grūtībām, ar kurām sastapšos. Turpināju dzert izrakstītos medikamentus, bet meklēju, kur vēl varu atrast palīdzību. „Draugos” iepazinos ar kādu meiteni, kura izrādīja interesi par mani. Uzticējos viņai un uzrakstīju par savām problēmām. Tā uzzināju par draudzi „Kristus Pasaulei” un par to, ka Dievs reāli dziedina, izmaina dzīves un pēc neilga laika nokļuvu Smiltenes mājas grupiņā. Jaunībā biju apmeklējusi baznīcu, izpildījusi visas nepieciešamās „procedūras”, bet Dievu nebiju iepazinusi, jo regulāri nelasīju Bībeli un nemeklēju Viņu lūgšanā, līdz ar to neko reālu tas man nedeva. Šoreiz bija savādāk – satiku cilvēkus, kuri patiešām pazina un mīlēja Dievu, redzēju, ka viņi ir piedzīvojuši patiesas izmaiņas savā dzīvē un tas deva cerību un pārliecību arī man, ka šeit ir tā īstā vieta, kur man jābūt. Sāku apmeklēt mājas grupiņu regulāri. Slavēšanas laikā piedzīvoju patīkamu saviļņojumu dvēselē, sajutu, ka Dievs ir blakus un gatavs palīdzēt manā situācijā. Sāku mācīties neklātienes Bībeles skolā, tā rezultātā sapratu, cik svarīgi ir pašai katru dienu lūgt Dievu un lasīt Bībeli, un sāku to darīt. Maijā apmeklēju draudzes trīs dienu semināru jeb inkaunteru, kas bija spēcīgs un straujš pagrieziena punkts manā ticības dzīvē. Pēc tā kļuvu iekšēji stiprāka, spēju kontrolēt sevi un savas domas. Izmaiņas nebija ilgi jāgaida – man palika labāk, kļuvu emocionāli stabila, jo sapratu un piedzīvoju, ka Dievs visu laiku ir blakus, rūpējas un mani atbalsta. Mainījās domāšana un atnāca pārliecība ka nav pārlieku jāuztraucas par problēmām, kuras sastopu savā dzīvē. Dienu no dienas iepazīstu Dievu arvien labāk. Redzēju, ka uz manām lūgšanām tiek atbildēts un nomāktības vietā atgriezās vēlēšanās dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Ir pagājis gads, kopš sāku apmeklēt draudzes „Kristus Pasaulei” mājas grupiņu. Nu jau pus gadu vairs nelietoju katru dienu sauju medikamentus. Tagad rītos mostos un priecājos, ka varēšu pavadīt laiku ar Dievu, ar cerību un pārliecību par izdošanos sagaidu jauno dienu. Dzīvei esmu ieguvusi jēgu, vēlos palīdzēt citiem cilvēkiem un stāstu viņiem par to, cik Dievs ir labs, ka Viņš spēj palīdzēt visās problēmās un mīl katru cilvēku. Man ir jauns darbs, uz kuru dodos ar prieku, nebaidos no problēmām un grūtībām ar kurām nākas sastapties, jo Jēzus ir man blakus, palīdz un dod spēku un mierinājumu vajadzīgā brīdī. Ar nepacietību gaidu katru mājas grupiņu, kad iespējams, dodos uz Rīgas dievkalpojumiem, regulāri skatos svētrunu ierakstus internetā, jo draudze ir mana garīgā ģimene. Tagad dzīvoju pilnvērtīgu dzīvi, kurā vairs nav vietas depresijai. Vēlos ar labo vēsti par Jēzu dalīties ar daudziem cilvēkiem un palīdzēt viņiem, tādēļ esmu uzstādījusi mērķi nākamajā gadā atvērt savā pilsētā mājas grupiņu un jau tagad sniedzu atbalstu cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas problēmas, kā bija man.  

Novēlu ikvienam savās grūtībās, pirmkārt, griezties pie Dieva, jo Jēzus aicina: „Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt (Mateja ev. 28:11)”, – tā savu stāstījumu nobeidz Indra.

Indras Feldbergas liecību pierakstīja Dace Daubere

Anastasija: "Dzīve bez sāpēm ir daudz labāka!"

Publicēja 2016. gada 30. sept. 09:08Līga Paņina

Ziņas datums 30.09.2016

2007. gadā, aptuveni pusgadu pēc pirmā bērniņa piedzimšanas, man parādījās stipras sāpes muguras lejasdaļā. Sākumā nepievērsu tām uzmanību, taču vēlāk nolēmu doties pie ginekologa, kurš ieteica dzert pretsāpju medikamentus un apgalvoja, ka šādas sāpes pēc dzemdībām nav nekas īpašs. Nepatīkamās sajūtas mugurā parādījās katru mēnesi aptuveni divas, trīs dienas pirms menstruācijām, un tās būtiski ietekmēja manu ikdienas dzīvi. Dažkārt tās bija tik spēcīgas, ka sajūtu ziņā līdzinājās tam, it kā muguru plēstu uz pusēm. Man bija grūti pieliekties, lai paceltu bērniņu vai paņemtu viņu uz rokām, darīju to ar „sakostiem zobiem”. Kad atgriezos darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, dienas, kurās man sāpēja mugura, bija mokošas – es nevarēju ne nostāvēt, ne nosēdēt. Tas būtiski ietekmēja manu garastāvokli, un, lai arī darīju savu sirdsdarbu, nespēju to veikt ar prieku, jo nemitīgi domāju par sāpēm. Šīs problēmas dēļ nereti nevarēju arī iemigt, jo, apguļoties gultā, diskomforts pastiprinājās, un man bija grūti atrast ērtāko gulēšanas pozu. Pat vienkārši apsēžoties, reizēm izjutu asas un durošas sāpes. Citreiz tās atstarojās arī vēdera lejasdaļā, radot spiedošu sajūtu. Nolēmu vēlreiz apmeklēt ārstu, taču, pastāstot par savu problēmu, saņēmu to pašu atbildi, ko iepriekš – lietojot pretsāpju medikamentus, sāpēm jāpāriet. Diemžēl šo metodi jau biju izmēģinājusi, zāles pret šīm sāpēm nelīdzēja, un tās nemazinājās. Turpmākos deviņus gadus es centos sadzīvot ar šo problēmu, piedzīvojot daudzus nepatīkamus mirkļus, līdz šī gada martā ienācu draudzē „Kristus Pasaulei”.

Sākot regulāri apmeklēt dievkalpojumus, iemācījos veidot personīgas attiecības ar Dievu, kā arī uzzināju, ka Dievs vēlas svētīt katru manu dzīves jomu, tostarp veselību. Sāku par to lūgt gan pati, gan kopā ar citiem mājas grupiņā, kā arī apliecināju, ka esmu pilnīgi vesela. Aprīlī draudzē norisinājās dziedināšanas dievkalpojums, un arī es devos uz aizlūgšanu par savu vispārējo veselības stāvokli, konkrēti nenosaucot savu problēmu. Aizlūgšanu laikā izjutu neparastas sajūtas – siltums mijās ar aukstumu, mani piepildīja prieks, un es zināju, ka Dievs pie manis darbojas. Aptuveni pēc diviem mēnešiem, dažas dienas pirms gaidāmajām menstruācijām, ievēroju, ka pirmo reizi deviņu gadu laikā neizjūtu ierastās sāpes. Es biju tik pārsteigta! Tagad ir pagājuši jau vairāki mēneši, un mokošās sāpes, kas tik ļoti apgrūtināja manu ikdienu, vairs ne reizi nav parādījušās. Es varu brīvi kustēties, sēdēt un gulēt bez jebkāda diskomforta, kā arī rūpēties par saviem bērniem, ņemot tos klēpī. Arī manas darba dienas ir kļuvušas daudz labākas, jo varu koncentrēties uz saviem pienākumiem un veiksmīgi izpildīt uzdoto, nevis darīt to ar grūtībām. Esmu patiesi laimīga, un esmu ļoti pateicīga Dievam par šo brīnumaino dziedināšanu!

Ja arī tev ir kādas veselības problēmas, tad zini, ka Jēzus patiešām ir ieinteresēts tajā, lai tevi dziedinātu. Nāc pie Dieva lūgšanā, lasi Bībeli, apliecini savu dziedināšanu un tici, ka esi vesels! Dievs rūpēsies par tevi!

Anastasijas Kuzminas liecību pierakstīja Monta Gulbe

Mans liktenis nav nabadzība

Publicēja 2016. gada 27. sept. 13:03Līga Paņina

Ziņas datums 27.09.16

Pirms es iepazinu Dievu un Viņa mīlestību, neviena no manas dzīves sfērām nebija sakārtota, taču kā vēlāk izrādījās, Dievam ir risinājums visām manām problēmām, tostarp arī finansēm.

Atceros, ka bērnībā mūsu ģimenei nekā netrūka un nevajadzēja cīnīties ar nabadzību. Vēlāk, mainoties dzīves vietai un parādoties tēta atkarībai no alkohola, viss tik ļoti izmainījās, ka pietrūka pat elementārām vajadzībām. Lai gan vecāki bija strādīgi, tik un tā mēs cietām no nabadzības, iztiekot no pabalstiem un citu cilvēku palīdzības. Visas finanses, ko tētis nopelnīja, viņš ātri vien arī iztērēja alkohola iegādei un mums nekas daudz no tā netika. Labi cilvēki, gribot palīdzēt, nesa mums drēbes un citas mantas. Bieži esmu ienīdusi šos lupatu kalnus un manās acīs tiem nebija vērtības. Es nepārdzīvoju, ja naudas trūkuma dēļ nevarēju kaut kur aizbraukt, jo man lielāku prieku sagādāja iespēja ar saviem brāļiem un māsām doties uz ezeru, spēlēties un lasīt ogas. Pieaugot man izveidojās uzskats, ka nauda nav svarīga dzīves prioritāte. Finanšu lietās neredzēju labu piemēru, tāpēc ar naudu nepratu rīkoties un tā man bija vienaldzīga.

Kad sāku studēt medicīnu, pateicoties labām sekmēm un trūcīgās ģimenes statusam, man tika piešķirta stipendija ikdienas tēriņiem, un es varēju nesatraukties par naudas pelnīšanu. Taču drīz vien man parādījās nepareizi draugi, es sāku “tusēt” un apmeklēju nakts klubus, kas ietekmēja manas sekmes un līdz ar to es stipendiju pazaudēju. Sāku meklēt darbu, taču, neskatoties uz visiem pūliņiem, pusgada laikā man tomēr neizdevās atrast neko piemērotu. Turklāt šajā periodā, lai iztiktu, paņemu vairākus kredītus, kurus es nespēju atmaksāt.

Tā kā es no mazotnes ticēju Dievam, vienīgā lieta, ko zināju darīt grūtos brīžos, bija lūgt. Savulaik apmeklēju arī kādu baznīcu, bet tur nekad nemācīja par finansēm un neko nestāstīja par desmito tiesu. Kaut arī pašai bija grūta situācija, centos palīdzēt citiem, un domāju, ka esmu īsts devējs un labs cilvēks, taču nabadzība neatkāpās. Iepriekš biju pārliecināta, ka Dievs man ir uzlicis „nabadzības likteni”. Tikai vēlāk uzzināju, ka Bībele māca dot desmito tiesu, jo tā pati par sevi pieder Dievam, un, ja to nedaru, es aplaupu sevi, neļaujot Viņam mani svētīt.

Izmisīgi lūdzu Dievu par savu situāciju, un drīz vien man uzradās labs darbs aptiekā. Tā kā biju nomocījusies ar naudas problēmām tik tālu, ka pat dzīvot vairs negribējās, izvēlējos veltīt sevi darbam un kļūt par labu speciālistu. Es strādāju ļoti daudz, arī svētdienās, un bieži jutos bezgala nogurusi. Par to saņēmu labu algu, bet naudas tāpat vienmēr pietrūka. Divas nedēļas dzīvoju “zaļi”, sev neko neatsakot, bet nākamās divas domāju, kā izvilkt līdz algai. Lai gan tuviniekiem un draugiem ārēji šķita, ka strādāju labā darbā un esmu veiksmīga, manī valdīja haoss un tukšums. Es tiecos pēc naudas, darba un citām lietām, taču tās manu dzīvi nespēja piepildīt, un tādēļ aizvien vairāk vēlējos meklēt Dievu.

Pateicoties kādai savai paziņai, uzzināju par draudzi „Kristus Pasaulei”. Sākumā apmeklēju dziedināšanas dievkalpojumu un klausījos sprediķus internetā. Tie man palīdzēja saprast, ka Dievs mani mīl. Vēlējos regulāri apmeklēt mājas grupiņas un dievkalpojumus. Kādā no reizēm, kad tika sludināts par elli, es apjautu, cik reāla ir garīgā pasaule, ka man nav daudz laika. Ir jānožēlo grēki un jāprasa piedošana Dievam. Tas pilnībā izmainīja manu domāšanu, vērtības un mērķus. Turpmāk manas dzīves jēga ir Jēzus Kristus nevis darbs. Bija skaidrs, ka ir svarīgi izveidot personīgas attiecības ar Dievu, lasot Bībeli un lūdzot. Sapratu, ka Viņš ir gaidītais risinājums visām problēmām. Pieņēmu lēmumu un sāku cīnīties, lai no rītiem celtos lūgt Dievu, tiktu uz katru dievkalpojumu un arī mājas grupiņu. Brīžiem tas bija ļoti grūti, jo darbā nācās mainīt grafiku, aptiekas filiāles un darba vietu, lai varētu visu paspēt. Pateicoties pavadītajam laikam ar Dievu un mācītāja sprediķiem, izlēmu kļūt par pašnodarbinātu personu un pasniegt privātstundas. Lai arī sākumā man īsti nepatika šis darbs, jo necienīju skolotāja profesiju, taču, laikam ejot, mana sirds mainījās un tagad man patīk šī nodarbe. Šīs pārmaiņas deva iespēju plānot savu ikdienu, lai varētu vairāk pavadīt laiku ar Dievu un tiktu uz dievkalpojumiem un mājas grupiņām. Šobrīd nopelnu pat divreiz vairāk kā iepriekšējā darbā. Es vairs nesatraucos, kā “izvilkt” no algas līdz algai. Dievs svētīja ar skolēniem pat vasaras mēnešos, kad parasti cilvēkiem ir atvaļinājumi un bērniem brīvdienas. Viņam vienalga, vai ir vasara vai ziema, Dievs ir mans Tētis un vienmēr uzticams Apgādnieks. Mana ikdiena ir mainījusies un esmu izveidojusi jaunus ieradumus, piemēram, katru nedēļu rakstu savu budžetu, un rūpīgi sekoju līdzi, kur to tērēju, turklāt lasu grāmatas par finansēm. Mācītāja grāmata „Kā kļūt bagātam?” palīdzēja izprast naudas, desmitās tiesas un ziedošanas nozīmi. Dodot vispirms Dievam, es ļauju Viņam svētīt sevi un palīdzu celt Debesu valstību, atbalstot evaņģelizāciju un glābjot cilvēkus. Esmu sapratusi, ka nauda tomēr ir svarīga prioritāte un man ir parādījušies mērķi, kā es vēlos to lietot. Mans svētību avots nav ne valsts, ne vecāki, ne darba devēji, bet gan Jēzus Kristus.

Dievs var iztikt bez mana ziedojuma, tomēr tad, ja es dodu, mainās mana sirds, domāšana un attieksme. Viņš ir svarīgāks par jebkādu naudu, ko varu nopelnīt. Tādēļ es iedrošinu arī tevi izveidot personīgas attiecības ar Viņu, lasīt Bībeli, pielietot pareizus principus, grūtībās nepadoties, paturēt savu ticību līdz galam un bagātībā neaizmirst Dievu!”


Lienes Civkores liecību pierakstīja Līga Paņina

Trīs dienas pēc dievkalpojuma pēkšņi attapos, ka mugura vairs nesāp!

Publicēja 2016. gada 23. sept. 10:04Līga Paņina   [ atjaunināts 2016. gada 24. sept. 03:49 ]

Ziņas datums 23.09.16.

2015.gada vasarā posāmies uz ģimeņu nometni. Izbraukšanas rītā kļuvu arvien dusmīgāka, jo man šķita, ka neviens mani neklausa, nepalīdz un kavējas. Neatceros tieši, par ko biju tik nikna, bet lielu dusmu spārnota, nesu uz mašīnu somas, kas bija gandrīz tikpat smagas, cik es. Man bija jābrauc ar kopējo autobusu, kuru baidījos nokavēt, bet vīrs ar bērniem pievienotos vēlāk.

Jau sēžot autobusā, sapratu, ka nosēdēt nav iespējams. Arī vēlāk nometnē nevarēju ne sēdēt, ne stāvēt, ne gulēt, nemaz nerunājot par kādām nodarbībām – sāpes mugurā bija briesmīgas. Laime, ka viens no kursiem bija tieši vingrošana un fizioterapijas pamati un, pateicoties savām muguras sāpēm, tiku grupā uzņemta ārpus kārtas. Pieredzējušas fizioterapeites vadībā apguvu vingrojumus un pareizas stājas principus. Taču vēlāk pie ķirurga un uz rentgenu negāju, jo negribēju uzzināt, ka esmu slima vai nopietni traumēta. Vienmēr ar šausmām esmu skatījusies uz cilvēkiem, kas pie katras sīkākās vainas dzer saujām tablešu. Domāju un ticēju, ka tikšu pati galā ar ikdienas vingrošanu, ko daru jau gadiem, kā arī jaunajiem nometnē apgūtajiem vingrojumiem un pareizu stāju.

Sāpes mazinājās, tomēr pavisam nepazuda. Dienās, kad fiziskā slodze bija lielāka, vai pēc ilgākas sēdēšanas pie datora vai šujmašīnas mugura ļoti sāpēja, kaut baudīju masāžas un cītīgi vingroju.

Tas gads vispār manā dzīvē bija ļoti smags. Jūnijā uzsāku divu jaunu produktu ražošanu, jūlijā mūžībā aizgāja mana mamma un vēl rudenī pēkšņi radās iespēja atvērt savu veikalu Vecrīgā, kas bija sena sapņa piepildījums. Tad vēl tieši veikala iekārtošanas laikā pēkšņi nomira mans mīļais, vienmēr priecīgais un darbīgais tētis. Tajā brīdī viss notika kā pa miglu un nebija laika sērot, bet decembrī sapratu, ka esmu smagā depresijā – netiku, vaļā no bēdām un varēju sākt raudāt jebkurā brīdī, kad vien iedomājos par mammu vai tēti. Biju pārstrādājusies un nepārtrauktā spriedzē, jo veikala uzsākšana izrādījās smagāka nekā varēju paredzēt, bija raizes par naudu un atbildība par investīcijām. Visu laiku vārījos sevī un domāju, ko un kā daru nepareizi, ko darīt labāk un vairāk… Stipri sāpēja savainotā mugura, spranda un rokas, tādēļ bieži nevarēju aizmigt. Tad sekoja smaga darba diena, pēc tās atkal raizēs pavadīta, negulēta nakts.

Katru svētdienu apmeklēju savas draudzes dievkalpojumus, katru rītu sāku ar Tēvreizi, bet nospiestība nemazinājās. Sapratu, ka kaut kas jāmaina, ka kaut ko daru nepareizi. Domāju, ka man jāatrod laiks sev un ģimenei, brāļiem un māsām, kaut kā „jāiekuļ” prieks asinīs. Bija ļoti smagi...

Kad kādu dienu atcerējos, ko mana vīra māsa pavasarī bija stāstījusi par savas meitas brīnumaino izdziedināšanu no vēža un savu izdziedināšanu no mokošas slimības. Ka aizgājusi uz kādu draudzi un tur par viņu lūguši un viņa kļuvusi pilnīgi vesela. Jutos tik ļoti slikti, ka saņēmu dūšu, ielūdzu pie sevis uz veikaliņu ciemos vīra māsu, un it kā starp citu lūdzu, lai viņa paņem arī mani uz „to draudzi”. Tā es nokļuvu draudzē “Kristus Pasaulei”.

Bija ļoti bail iet. Sabiedrībā iepotēti milzīgi aizspriedumi pret kristiešu draudzēm, kas nav kādas ēkas nosaukumā rakstītas vai kanonizētas ģimenes vēsturē vismaz trīs paaužu gājumā. Mana mamma jau bija šausmās, kad aizgāju uz savu luterāņu draudzi. Tādēļ tikai liela izmisuma dēļ nokļuvu pirmajā „sektas” dievkalpojumā.

Mani patīkami pārsteidza lielais jauniešu īpatsvars, mīļums un tuvās attiecības patiešām daudzskaitlīgās draudzes dalībnieku starpā. Kaut kur sirds apvidū patīkami trīsēja: „Pēc mīlestības jūsu starpā jūs pazīs.” Slavēšanas ievadakordi un „Esi sveicināts draudzē “Kristus Pasaulei!” atvēra sirdi, bija sajūta, ka tas viss ir domāts tieši man, – mani te mīl, Dievs mani te mīl. Dziedāju un piedalījos kopējā slavēšanā un jutu milzīgu enerģijas pieplūdumu. Trīsas gāja pa visu ķermeni.

Vēlāk, pēc brīža, man gan bija grūti pieņemt džinsos tērptā mācītāja runas manieri. Vienlaicīgi briesmīgi nāca miegs, atcerējos, ka vīra māsa arī esot nogulējusi visu savu pirmo dievkalpojumu. Vienu brīdi ļoti nobijos no tā, kas ar mani notiek un man likās, ka jāmūk prom, taču pieklājības pēc pret savu radinieci paliku līdz, ka toreiz likās, bezgalīgā dievkalpojuma galam.

Taču jau otrdien pēkšņi sapratu, ka man vairs nesāp mugura. Sāpes bija vienkārši izgaisušas. Nespēju tam īsti noticēt vēl pāris nedēļas un gaidīju, kad atkal sāpēs. Bet nekas vairs nesāpēja.

Vēlāk sāku iet uz mājas grupu un burtiski pāris mēnešu laikā tiku vaļā arī no sērām, depresijas un pilnīgi visām citām fiziskām sāpēm, kuras jau biju pieņēmusi par normu. Draudze „Kristus Pasaulei” ir kļuvusi par manām garīgajām mājām, nespēju normāli dzīvot, ja iznāk izlaist kādu dievkalpojumu vai grupiņu. Esmu ļoti pateicīga par visām iespējām, ko sniedz draudze, bet, pirmkārt, jau par to, ka te tīri praktiski iemāca būt attiecībās ar Dievu, ko nekad nebiju sapratusi. Katru dienu sāku ar Bībeles lasīšanu, slavēšanas un lūgšanas laiku un tikai pēc tam dodos rīta skrējienā. Pēc lūgšanas laika visa diena ir Dieva svētīta. Jau skrienot šķiet, ka esmu 20 centimetru virs zemes un vēlāk visu dienu cenšos turēt sirdī pateicību un prieku par to, ka man tik daudz dots, ka varu dzīvot šajā brīnišķīgajā pasaulē.

Bail teikt tik stiprus vārdus, bet tagad esmu patiešām laimīga.

Ieva Dāboliņa

Inkaunters – atspēriena punkts izmainītai dzīvei!

Publicēja 2016. gada 22. sept. 12:11Līga Paņina

Ziņas datums 22.09.16.

Inkaunters ir vieta, kur ikviens var piedzīvot sākumu izmaiņām savās dzīvēs. Tajā var uzzināt daudz informācijas par problēmu iemesliem dzīvē, saņemt aizlūgšanas par savām vajadzībām un iepazīties ar cilvēkiem, kuri meklē Dievu. Inkauntera laikā dalībnieki piedzīvo Dieva mīlestību un Viņa klātbūtni pārdabiskā veidā! Arī šoreiz vairāki no tiem saņēma atbrīvošanu no nepiedošanas, kas parasti ir kā šķērslis izmaiņām un brīvībai. Daudzi atjaunoja attiecības ar Dievu un tika atbrīvoti no atkarībām. Cilvēki ir pilni apņēmības un spēka sākt jaunu dzīvi – kopā ar Jēzu Kristu.

Dažas liecības par inkaunterā piedzīvoto:

Marta stāsta: „Manā dzīvē bija vairākas problēmas, kas jāatrisina – lamāšanās, melošana un aprunāšana. Svārstījos starp grēcīgo dzīvi un dzīvi kopā ar Dievu. Pēc aizlūgšanas sajutu ļoti lielu Dieva klātbūtni, ko sākumā pat nebiju gaidījusi. Reāli piedzīvoju Viņa mīlestību un ieguvu patiesu vēlmi mainīties. Dievs mani atbrīvoja no šīs pieķeršanās grēkam. Sapratu, ka vēlos dzīvot pēc Dieva principiem, nebūt nepareizās kompānijās, veidot regulāras attiecības ar Dievu un atvērt arī savu mājas grupiņu.”

Vēsma stāsta: „Uz inkaunteru aizbraucu, lai tiktu galā ar dažām neatrisinātām problēmām. Aizpildot anketu, sapratu, ka manī ir nepiedošana. Līdz ar to, man joprojām bija grūtības tikt galā ar artrītu. Šajās dienās sapratu, ka esmu atbrīvota no visām negatīvajām emocijām, kā arī to, ka Dieva spēkā spēju uzvarēt šo slimību. Esmu ieguvusi jaunu spēku!

Imants dzīvoja grēcīgu dzīvi un vienlaicīgi apzinājās, ka kaut kas nav kārtībā. Viņš bija apvainojies uz valdību, kuru vainoja daudzās savās problēmās, un aizpildot kaut kā savu ikdienu, kurai neredzēja dziļāku jēgu, skatījās pornogrāfiska satura video, kā arī daudz smēķēja. Ienākot draudzē un aizbraucot uz inkaunteru, Imants saprata, ka Dievs viņu ir atbrīvojis no šīm nepareizajām tieksmēm un emocijām. Viņš sajutās kā Dieva apsardzības ieskauts, kas dod spēju viņam nedzīvot grēkā. Imants tagad saka, ka mīl Dievu un arī valsti, kurā dzīvo, jo problēmas ir jāmeklē sevī pašā!

Ja arī Tu vēlies piedzīvot izmaiņas savā dzīvē, iegūt spēku un atbrīvošanu, piesakies jau nākamajam inkaunteram, kas notiks janvārī!

Pieteikties var pa tel. +371 2001 6806 vai rakstot uz e-pastu luize.zveja@gmail.com.

Kristīne Krapāne

1-10 of 950