ZIŅAS‎ > ‎

Draudzes ziņas

Draudzei Saldū – 4 gadi!

Publicēja Līga Paņina   [ atjaunināts ]

Ziņas datums 09.10.15

Pagājušo sestdien draudzei “Kristus Pasaulei” bija svētki, jo norisinājās Saldus draudzes jubilejas dievkalpojums. Tā veiksmīgi darbojas nu jau 4 gadus. Šie svētki rosināja atskatīties uz noieto ceļu kopā ar Dievu un ieraudzīt, kādas pārmaiņas tas ienesis cilvēku dzīvēs, kā arī izvērtēt, kādi bijām laiku atpakaļ un kādi esam šodien. Mēs varam būt pateicīgi Dievam, ka arī mazpilsētā Saldū ir draudze, kurā ikkatram ir dota iespēja kalpot Dievam, nest evaņģēlija vēsti savai pilsētai, lai ikviens varētu dzīvot brīvu, laimīgu un svētītu dzīvi.

Saldus draudze ir izveidojusies, pateicoties kādai ģimenei, kurā viens no tuviniekiem smagi saslima, un paralēli medicīniskai ārstēšanai, meklēja arī palīdzību ticībā Dievam. Nonākuši draudzē “Kristus Pasaulei”, viņi regulāri apmeklēja dievkalpojumus Rīgā. Kopumā tie bija 10 cilvēki, kuri tad arī bija sākuma pamatsastāvs Saldus mājas grupai un vēlāk draudzei. Tagad to apmeklē aptuveni 40 – 50 cilvēki, kuri vēlas iepazīt Dievu un izmainīt savu dzīvi pēc Viņa prāta. Pirms 6 gadiem notika pirmā mājas grupiņa, šobrīd tās ir 10, no kurām divas notiek netālu no Saldus – Remtē un Brocēnos.

Ciemos uz šo svinīgo dievkalpojumu devās arī mācītājs Mārcis Jencītis ar ģimeni, lai apsveiktu ikvienu Saldus draudzes dalībnieku, iedrošinātu tiekties aizvien vairāk pēc Dieva apsolījumiem un uzmundrinātu tālākam evaņģelizācijas darbam. Tāpat Saldus draudzes vadītāja Luīze Zveja atgādināja, ka ikviens cilvēks ir Dieva izredzēts būt konkrētā laikā un vietā, lai nestu augļus – garīgo atmodu savai pilsētai.

Pēc dievkalpojuma ikviens bija laipni aicināts uzkavēties un pavadīt kādu brīdi kopā, lai pamielotos ar svētku kliņģeri un nepiespiestā atmosfērā draudzīgi parunātos.

Aicinām ikvienu uz draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumiem, kas notiek katru sestdienu pl. 14.00 Saldū, Skrundas ielā 28. Tāpat nedēļas laikā ir iespēja sanākt kopā mājas grupiņās, lai pārrunātu dzirdēto dievkalpojuma laikā un mācītos praktiski pielietot Dieva vārdu savā ikdienā. Novēlam ikvienam draudzes apmeklētājam vēl vairāk Dieva klātbūtnes savā dzīvē, daudz pozitīvu pārmaiņu un pieaugt gan personīgi, gan kā draudzei skaitliski.

Esi mīļi gaidīts!

Līga Paņina un Līga Ķibilde

Es zinu, ka esmu vērtīga!

Publicēja 2015. gada 6. okt. 13:47Līga Paņina

Ziņas datums 06.10.15.

Mazvērtības kompleksi ir problēma, kas cilvēku var mocīt visu dzīvi. "Ko tad es, es jau neko, tas nav man, es to noteikti nespēšu", taču šādām bailēm bieži nemaz nav pamatojuma. Turklāt no tām atbrīvoties ir neizsakāmi grūti, bet, iepazīstot Dievu, Terēzei tas ir veiksmīgi izdevies.

Viņas dzīvē mazvērtība ienāca, uzsākot pirmās skolas gaitas. Izejot veselības pārbaudes, Terēzei atklājās kāda nepatīkama problēma, kuru drīz vien novērsa, taču par to uzzināja arī pārējie viņas klasesbiedri, kuri izsmēja un aizvainoja meiteni vēl vairākus gadus.

Terēze stāsta: “Pēc šī atgadījuma skolēnu attieksme kļuva pret mani ļoti negatīva, turpmāk biju visas klases apsmiekla objekts. Es tiku atstumta un nepieņemta, neviens nevēlējās ar mani draudzēties. Pietika man spert kāju pāri skolas slieksnim, kad jau dzirdēju, ka mani apsaukā, turklāt ne tikai klasesbiedri, bet arī citu klašu audzēkņi. Ja bija kāda meitene, kura izturējās draudzīgāk, tad drīz vien atklāju, ka viņa mani ļauni aiz muguras aprunā. Līdz ar to es noslēdzos sevī, centos neizcelties un nepievērst sev uzmanību, lai izvairītos no kārtējiem aizvainojumiem. Man bija grūti uzsākt sarunu un iedraudzēties ar citiem bērniem. Es reti ar kādu runājos, jo uzskatīju, ka nespēšu neko interesantu pateikt vai izstāstīt. Jo ilgāk gāja laiks, jo grūtāk man padevās komunikācija. Iekšēji es cīnījos ar stiprām bailēm, ka citi mani nesapratīs un kauna sajūtu, ka kļūdīšos. Turklāt es pati sevi nicināju un ienīdu. Man bija pārliecība, ka es neko nevaru izdarīt pareizi un man nekas nesanāks. Šo sajūtu arī nostiprināja neveiksmes mācībās, jo bieži vien es nespēju tik ātri kā pārējie bērni uztvert jauno vielu. Biju pārliecināta, ka viens no skolotājiem citreiz speciāli uzdod man sarežģītus jautājumus, zinot, ka es nevarēšu atbildēt. Nesagaidījis cerēto atbildi, vienmēr mani sarāja un visu klātbūtnē teica, ka es būšu nesekmīga un neko nevarēšu sasniegt. Apsmieta tiku arī sava izskata dēļ, jo biju nedaudz apaļāka nekā pārējās meitenes, tāpēc vienmēr uzskatīju, ka esmu neglīta.

Dažādu iemeslu dēļ tiku nomainījusi skolu piecas reizes, bet situācija vienmēr atkārtojās, jo nevarēju vairs pārvarēt savu mazvērtību, sākt runāt ar citiem bērniem un izveidot draudzību. Piedzīvoto emocionālo traumu iespaidā biju uzcēlusi sev apkārt aizsargmūri, no kura vairs nespēju izkļūt. Es nevienam nevarēju uzticēties un vienmēr saskarsmē ar citiem biju ļoti uzmanīga. Vēlāk uz kādu laiku biju nokļuvusi arī bērnunamā, kur vairums jauniešu smēķēja un lietoja alkoholu. To pamēģināju arī es ar domu, ka tikšu pieņemta viņu kompānijā, taču tā nenotika un es joprojām paliku maliņā stāvētājos. Tā kā pašai par sevi cigaretes un alkohols man neiepatikās, es to neturpināju, neiegūstot smagas atkarības. Lai arī biju klusa un noslēgusies, es ļoti vēlējos iegūt sev patiesus draugus, bet man tas neizdevās un es vienmēr jutos ļoti vientuļa.

Esot bērnunamā, piedalījos kādā vasaras nometnē, kur iepazinos ar savu nākamo mājas grupas vadītāju, kura vēlāk mani aicināja satikties un stāstīja par draudzi. Ticēju Dievam jau sen, jo vecāki mani bija ņēmuši līdzi uz baznīcu un savā laikā arī mācījos svētdienas skolā, taču Dievu personīgi tā arī nebiju iepazinusi. Kad sāku apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” mājas grupu, vadītāja man mācīja, cik svarīgi ir lasīt Bībeli un lūgt Dievu, jo tikai tādā veidā ir iespējams izveidot pastāvīgas attiecības ar Viņu un mainīt savu dzīvi, par ko vēlāk pārliecinājos pati.

Pateicoties Dievam, esmu nonākusi mājas grupiņā un draudzē, kur esmu pieņemta un novērtēta, neskatoties uz saviem trūkumiem. Līdz ar to kļūstu aizvien atvērtāka un cenšos izteikt savu viedokli, nebaidoties kļūdīties vai tikt nesaprasta. Manas komunikācijas spējas ir krietni uzlabojušās. Tagad es varu uzrunāt pilnīgi svešu cilvēku un iedraudzēties ar viņu, turklāt tas nesagādā pārlieku lielas grūtības. Dievs mani arī ir atbrīvojis no bailēm un kauna, ar ko mocījos kopš bērnības. Turklāt ir izmainījušās manas domas, es vairs nenicinu un neienīstu sevi, kā tas bija iepriekš. Lai arī aizvien ir brīži, kad man kaut kas neizdodas tik labi kā citiem, zinu, ka neesmu sliktāka. Visu, ko daru, cenšos paveikt pēc vislabākās sirdsapziņas, un esmu pārliecināta, – ja vēlēšos, varu sasniegt pilnīgi visu pretēji skolotāja teiktajam, jo man ir Dievs, kas neļauj padoties un dod spēku grūtos brīžos. Pateicoties mājas grupai, vairs nevaru sūdzēties, ka es būtu vientuļa, jo šeit esmu ieguvusi patiesus draugus, kuri mani atbalsta un mīl. Tagad saprotu, ka esmu skaista un īpaša, tāpat kā citas meitenes. Katru reizi esot kopā ar mājas grupas dalībniekiem, es pamazām sāku atraisīties un izteikt savu viedokli. Jo vairāk pavadu laiku ar šiem cilvēkiem, jo brīvāka un drošāka jūtos. Tas ir palīdzējis man atbrīvoties no aizsargmūra ko biju uzbūvējusi sevis pasargāšanai. Mana pašapziņa ir augusi, atstumtība un tās sekas ir pamazām pazudušas, un mana sirds ir dziedināta. Dievs ir paņēmis prom jebkādu mazvērtību un atjaunojis spēju normāli komunicēt. Tagad esmu patiešām laimīga!”

Ja arī tu kādreiz esi cietis no izsmiekla un citu cilvēku aizvainojumiem, un tagad mokies ar nepamatotiem mazvērtības kompleksiem, zini, ka no tā ir iespējams atbrīvoties, ja pieņem un iepazīst Dieva mīlestību. Viņš spēj dziedināt cilvēka sirdi un no jauna atklāt, cik vērtīgs un īpašs tu patiesībā esi. Dievs tevi mīl!

Terēzes Grīvas liecību pierakstīja Līga Paņina

Vairogdziedzera mezgli pazuda bez ķirurģiskas iejaukšanās!

Publicēja 2015. gada 2. okt. 14:21Līga Paņina

Ziņas datums 02.10.15

Vairogdziedzeris ir mazs, bet svarīgs orgāns, kas nosaka daudzus organisma vielmaiņas procesus. Šī orgāna veselības stāvoklis lielā mērā var noteikt cilvēka dzīves kvalitāti. Ja savlaicīgi netiek pamanītas problēmas saistībā ar tā darbību, tas var izraisīt nopietnas sekas.

Pirms trīsdesmit gadiem Agrai nācās pārdzīvot sarežģītu situāciju savā dzīvē, kuras dēļ viņa daudz uztraucās un pārdzīvoja. Tā rezultātā sāka pasliktināties sievietes veselības stāvoklis. It īpaši uztraukuma brīžos bija apgrūtināta elpošana, un bija sajūta, ka kaklā ir kunkulis. Aizejot pie ārsta, mediķis Agrai atklāja vairogdziedzera mezglus.

Agra stāsta: „Uzzinot diagnozi, biju nepatīkami pārsteigta, jo sapratu, ka tas varētu būt nopietni. Zināju, ka vairogdziedzeris ietekmē visa organisma darbību, un uz to brīdi ārsts izrakstīja medikamentus, kas varētu novērst šo mezglu tālāku veidošanos. Pēc pāris mēnešiem analīzes bija uzlabojušās, tādēļ pārtraucu to lietošanu. Turpmākos trīsdesmit gadus devos ik pa laikam uz analīzēm, lai pārbaudītu vairogdziedzera darbību. Mezgli joprojām tajā atradās, taču analīžu rezultāti, kas liecinātu par hormonu disbalansu, neuzrādījās.

Taču pirms diviem gadiem, veicot kārtējās analīzes, rezultātos atklājās, ka vairogdziedzera darbība nav apmierinoša. Lai gan lielu fizisku diskomfortu vai veselības pasliktināšanos nemanīju, reizēm kaklā izjutu sausumu un, kā agrāk, likās, ka tur ir kunkulis, ko nevar norīt. Pēc izmeklējumiem labajā vairogdziedzera daivā man konstatēja lielu mezglu un man tika veiktas biopsijas, lai noteiktu, vai šie mezgli ir ļaundabīgi. Tajā laikā es ļoti lūdzu Dievu, lai tas tā nebūtu. Taču, paldies Dievam, tie bija labdabīgi. Speciālisti apgalvoja, ka visdrīzāk būs jātaisa operācija, jo manā gadījumā to varēja atrisināt tikai ar ķirurģisku iejaukšanos. Es baidījos no operācijas, jo mana attieksme pret ārstiem un to sniegto palīdzību bija skeptiska. Es neuzticējos tiem negatīvās pieredzes dēļ, jo gan manai mammai, gan tētim un vēl dažiem pazīstamiem cilvēkiem tie nebija spējuši palīdzēt. Nevēlējos arī, lai uz kakla paliktu rēta. Beigās man piedāvāja iziet joda terapiju, bet, aizejot uz konsultāciju pie cita endokrinologa, mediķis apstiprināja, ka šī metode man palīdzēt nespēs.

Pretēji ārstu teiktajam par to, ka vienīgais risinājums ir operācijas, es ieliku šo problēmu Dieva rokās, jo biju jau vairākus gadus apmeklējusi draudzi „Kristus Pasaulei” un zināju, ka Dievs ir dziedinājis daudzus cilvēkus. Kāpēc lai Viņš nepalīdzētu arī man?

Atrodoties slimnīcā, es saucu uz Dievu – lūdzu, lai Viņš mani dziedina. Par šo vajadzību lūdzām arī mājas grupiņā. Es ticēju, ka Dievam visas lietas ir iespējamas un ka operāciju man nevajadzēs. Arī cilvēki mājas grupiņā tam ticēja, un tas mani iedrošināja.

Pēc pusgada aizgāju uz ultrasonoskopiju, kur izrādījās, ka mezglu vairogdziedzerī man vairs nebija! Endokrinologs, apskatot izmeklējuma atbildes, bija tiešām izbrīnīts par pārsteidzošo rezultātu. Pirmais, ko es pateicu pēc šīs dzirdētās ziņas bija: „Pateicība Dievam!” Neskatoties uz to, ka ārsti apgalvoja, ka vienīgais reālais līdzeklis, lai atbrīvotos no mezgliem, būs operācija, Dievs mani dziedināja bez jebkādas ķirurģiskas iejaukšanās! Esmu pilnīgi dziedināta, jo asinsanalīžu rezultāti ir ideāli un man nav elpošanas problēmas. Ir pazudusi sajūta, ka kaklā būtu kunkulis. Šobrīd jūtos vesela un laimīga, jo zinu, ka Dievs var mainīt jebkuru situāciju dzīvē, arī pretēji tam, ko saka ārsti. Es zinu, ka lūgšanai ir ļoti liels spēks, it īpaši, ja to dara kopā mājas grupiņā. Tu esi drošībā, ja tev ir personīgas attiecības ar Dievu, lasot Bībeli un lūdzot. Tāpēc citiem es iesaku – uzticieties Dievam, mūsu Ārstam! Iesaku ikvienam apmeklēt draudzi un mājas grupiņu, jo vienotībā ir spēks. Lūdzot un dzīvojot pēc Dieva prāta, Viņš grib un var dziedināt jebkuru cilvēku!”

Agras Pētersones liecību pierakstīja Kristīne Krapāne

Bēgļu jautājums un Sīrijas konflikts Bībeles pravietojumos

Publicēja 2015. gada 2. okt. 03:24Līga Paņina   [ atjaunināts 2015. gada 3. okt. 09:41 ]

Ziņas datums 02.10.15

Viens no šā brīža „karstāko” diskusiju tematiem mūsu sabiedrībā ir Sīrijas bēgļu jautājums. Latvijas iedzīvotāju un pat mūsu valdošās varas vidū ir nevienprātība par to, vai Latvijai būtu jāuzņem pilsoņu kara nopostītās Tuvo Austrumu valsts bēgļi. Kaut mūsu subjektīvā attieksme pret šiem cilvēkiem ir katra paša sirdsapziņas jautājums, vēlos sniegt ieskatu Sīrijas konflikta pašā būtībā, analizējot tā cēloņus, kā arī apskatīt minētā konflikta iespējamo ietekmi uz pasaules, tai skaitā Latvijas, nākotni.

Sīrija ir bijusī Francijas kolonija, kas savu neatkarību atguva 1946.gadā, tomēr, kā to pierādīja apvērsumi, kas notika viens pēc otra, šī valsts bija ārkārtīgi nestabila. Otrā pasaules kara beigās Padomju Savienība guva uzvaru un ar Sabiedrotajiem dalīja pasauli. Tādējādi šajā pašā gadā vēl pirms neatkarības deklarācijas pieņemšanas Sīrija un Padomju Savienība noslēdza savu pirmo vienošanos, kas paredzēja Padomju Savienības diplomātisku, politisku un militāru palīdzību jaunajai valstij. Gadu gaitā Padomju Savienība un Krievijas Federācija ir apgādājusi Sīriju ar ieročiem. Šie kontakti ir tik noturīgi, ka Sīrija ir kļuvusi par Krievijas septīto lielāko klientu. Tomēr nekas nenāk par velti. Neskatoties uz to, ka Krievijai Sīrijā ir arī ievērojamas ekonomiskas intereses naftas un gāzes veidolā, bijusī Padomju Savienība un mūsdienu Krievija ir lielvalsts ar tālredzīgākām ambīcijām. Aukstā kara laikā, lai nostiprinātu savu ietekmi, Padomju Savienības flotei bija nepieciešams atbalsta punkts Vidusjūrā. Tā nu 20.gs. septiņdesmitajos gados Tartus pilsētā tika izveidota Padomju jūras kara flotes bāze, kas pastāv un darbojas līdz pat mūsdienām, kā arī Irānas teritorijā gadiem ilgi bija ievērojama Padomju militārpersonu klātbūtne.

Pēc Otrā pasaules kara beigām blakus Sīrijai tika izveidota vēl viena jauna valsts – Izraēla. Izraēlai ar Sīriju kopš abu valstu dibināšanas nekad nav bijušas diplomātiskas attiecības. Tieši pretēji  ik pa laikam ir bijuši dažādi militāri konflikti, kas īpaši saasinājās, Izraēlai okupējot un anektējot daļu no Sīrijas teritorijā ietilpstošajām Golānas augstienēm.

Ņemot vērā Otrā pasaules kara notikumus un genocīdu, ievērojama daļa no Eiropas ebrejiem pārcēlās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur šodien pašu bagātāko cilvēku vidū noteicošo īpatsvaru veido tieši ebreji. Pēc aptuveniem datiem, pašlaik pasaulē ir 13,2 miljoni ebreju. No tiem 41% dzīvo Izraēlā un 41% – Amerikas Savienotajās Valstīs. Tādējādi Amerikā ir ļoti spēcīgs Izraēlas interešu lobijs. Tā rezultātā Izraēla jau no paša iesākuma Amerikas personā ir saņēmusi atbalstu un zina, ka ar to var rēķināties. Savukārt Amerikai Tuvajos Austrumos ir stabils sabiedrotais. Rēķinoties ar šiem faktiem, Izraēlas kaimiņiene, Sīrija, centās nostiprināt savas pozīcijas: Sīrija un Padomju Savienība parakstīja slepenu protokolu par to, ka Izraēlas iebrukuma gadījumā uz Sīriju tiktu nosūtīts padomju karaspēks. Tādējādi Sīrija jau no iesākuma ir Krievijas sabiedrotā. Vēl pie Krievijas sabiedrotajiem pieder Ēģipte, Irāna un arī Irāka, kura, apmaiņā pret naftu, ieguva padomju ieročus. Tādējādi, kaut arī Līča karš izcēlās starp Irāku un Kuveitu pēc Irākas iebrukuma, būtībā tas bija karš starp divām lielvarām, – Ameriku un Padomju Savienību. Šobrīd Krievija ir stipri novājināta, salīdzinot ar bijušo Padomju Savienību. Neskatoties uz to, Sīrijas teritorija Krievijai ir ļoti svarīga gan ekonomiski, gan arī politiski, ja tā vēlas saglabāt savu lielvaras statusu.

Kas ir Izraēla? Izraēla ir ebreju valsts. Bībelē var lasīt, ka ebreji ir Ābrahāma pēcteči. Šī tauta ir radusies no Ābrahāma un viņa sievas Sāras dēla Īzaka, kurš abiem piedzima lielā vecumā saskaņā ar Dieva apsolījumu. Mūsdienu Izraēlas ebreju sastāvu veido vietējo ebreju atlikums, kas paaudžu paaudzēs dzīvojuši Izraēlas teritorijā, un ebreji, kas no visas pasaules ieradās savā Apsolītajā zemē pēc tam, kad tā ieguva neatkarīgas valsts statusu. Bībelē Vecajā Derībā Izraēla tauta tiek saukta par Dieva tautu, tā ir Jaunās Derības draudzes prototips. Izraēlas tauta ir vienīgā tauta, kurai Dievs ir atklājis Savus baušļus, devis Savus likumus un caur kuru Viņš pats Jēzus Kristus personā ir nācis uz zemes, lai izpirktu visas cilvēces grēkus. Savukārt Sīrijas pamatiedzīvotājus pamatā veido arābi, tajā skaitā cilvēki, kas sevi asociē ar arābiem, un aramieši. Arābu musulmaņus vēl var dēvēt arī par ismaēliešiem. Šis vārds Bībelē parādās jau 1. Mozus grāmatā un apzīmē tautu, kas radās no Ābrahāma un viņa sievas kalpones, ēģiptietes Hagaras, ārlaulības dēla Ismaēla. Tieši no Ismaēla pēctečiem ir radies islāms. To var nosaukt arī par „Ābrahāma kļūdu”. Tādējādi no Ābrahāma ir cēlušās divas konkurējošas tautas, divas reliģijas un divas karojošas puses, no kurām vienu atbalsta Amerikas Savienotās Valstis, bet otru – Krievija.

Pirms deviņiem gadiem, līdz ar Sadamu Huseinu, tika sakauta Irāka. To paveica Amerika. Tomēr šajā pašā laikā militāra ekstrēmistu grupa, ko pazīstam ar nosaukumu Islāma valsts, Irākas teritorijā pasludināja Islāma valsti. Šodien šī pati grupa kontrolē ne tikai daļu Irākas, bet arī lielu daļu Sīrijas teritorijas, vairākas pilsētas Lībijā un Nigērijā. Oficiālie avoti vēsta, ka Krievija militāri atbalsta Sīrijas valdības spēkus, kas jau no 2011. gada ir nodarbināti cīņā ar Brīvo Sīrijas armiju, kurai palīdzību savukārt sniedz arī Izraēla. Neskatoties uz šo izpalīdzīgo žestu, Krievijas patiesie motīvi savas militārās tehnikas un armijas iesaistīšanai Sīrijas konfliktā ir pavisam pragmatiski. Kādēļ Krievijai bija nepieciešama uzvara Afganistānā, ko tā neizcīnīja Amerikas iejaukšanās dēļ? Kādēļ tā tik ilgstoši un sistemātiski sadarbojās ar Irāku? Kādēļ Krieviju galu galā interesē Sīrija? Tādēļ, ka tur ir dabas resursi un tādēļ, ka Krievijai Sīrija ir svarīga kā viens no pēdējiem atbalsta punktiem, lai saglabātu lielvaras statusu. Tādēļ nekur nav teikts, ka Krievija, savu interešu vadīta, patiesībā neapbruņo Islāma valsts ekstrēmistus. Krievija nemēdz karot atklātu karu. Tā karo ar viltu un meliem, un tās mērķu sasniegšanai visi līdzekļi ir labi. Tādā veidā tika sagrauta Čečenija, okupēta Abhāzija un Dienvidosetija, anektēta Krima, un tādā veidā Krievija darbojas Ukrainā. Krievija nevar atļauties zaudēt Ukrainu un tā negrasās arī zaudēt Sīrijā. Šobrīd Krievija spēcīgākos karavīrus no Donbasa sūta uz Sīriju. Turklāt uz Sīriju jau ir nosūtīti vairāk nekā 20 Krievijas iznīcinātāji. Kā pirms kāda laika Ukrainā, tā šobrīd Sīrijā tiek ievesta Krievijas armija. Scenārijs ir visnotaļ līdzīgs.

Arī Ukrainai bija prezidents, kurš pārstāvēja Krievijas intereses, tomēr, tiklīdz viņš sāka apsvērt iespēju noslēgt līgumus ar Eiropas Savienību, tā saņēma aizrādījumus no Krievijas un savu nostāju mainīja, rezultātā izraisot tautā protestus, kas pārauga bruņotās sadursmēs. Pēc tam, kad Ukrainas parlaments nobalsoja par prezidenta atlaišanu, Krievija to izmantoja kā ieganstu, lai iebruktu Ukrainai piederošajā Krimas autonomajā republikā. Sīrijā notiek tieši tas pats – tauta saceļas pret režīmu, kura priekšgalā ir prokrieviski noskaņots vadonis. Tā kā Krievija nevar atļauties pazaudēt savu atbalsta punktu, tā iesūta Sīrijā savu militāro tehniku un karaspēku, savukārt Amerikas Savienotās Valstis atbalsta Sīrijas tautu, veicot uzlidojumus pret Islāma valsts teroristu grupējumiem.

Ko tas nozīmē mums? Tas nozīmē, ka bēgļu plūsma neapstāsies; karš Sīrijā būs, jo Krievija neatkāpsies, tā ies līdz galam, un vienīgais tās atkāpšanās iemesls varētu būt piekāpšanās pārspēka priekšā. Līdzīgi – no Ukrainas Krievija aizies vienīgi tad, ja to piespiedīs, un Baltijā tā neiebruks vienīgi tad, ja piespiedīs to neiebrukt. Pilnīgi skaidrs ir tas, ka Krievija izmantos iespēju ienākt Baltijā, ja tāda radīsies. Tādējādi tas, kas šobrīd notiek Sīrijā, izšķirs turpmāko notikumu gaitu pasaulē. Ir politiķi, kuri uzskata, ka Trešais pasaules karš varētu sākties tieši Sīrijā. Savukārt citi politiķi uzskata, ka tas varētu notikt Ukrainā. Neapšaubāmi Sīrija šobrīd ir karstais punkts pasaulē, tomēr ir pamats apgalvot, ka viskarstākais punkts pasaulē tomēr ir Baltijas valstis. Ukraina un Sīrija ir tikai priekšvēstneši, jo, Krievijai gūstot panākumus Sīrijā, tā apzināsies, ka var spert soli arī Baltijas virzienā. Savukārt, ja Krievija veiks uzbrukumu Baltijas valstīm, tiks pārkāptas NATO robežas. Šāds scenārijs var turpināties divējādi: vai nu Baltija tiek vienkārši atdota Krievijai un NATO pienāk gals, vai arī sāksies Trešais pasaules karš. Jebkurā gadījumā – pasaule mainīsies, un Krievija dominēs gan tādā gadījumā, ja Baltija tiks atdota, gan arī gadījumā, ja tā tiks zaudēta cīņā un netiks atkarota.

No minēto notikumu gaitas ir atkarīgs tas, kādi spēki Latvijā valdīs un tas, vai Latvijā būs iespēja brīvi sludināt evaņģēliju. Valstī, kas atrodas no mums uz austrumiem, Dievu neatzīst un draudzēm tur brīvi neļauj darboties. Donbasā mācītāji tiek nogalināti un draudzes aizvērtas. Tādēļ nav grūti paredzēt, kā notikumi varētu attīstīties Latvijā Krievijas okupācijas gadījumā. Ja Krievija pasaulē dominē, tas norāda uz to, ka ļaunums uzvar, jo vienīgais, kas pasaulei dod cerību, ir draudze, bet tai grūti ir pastāvēt apstākļos, kur cilvēkiem netiek dota ticības brīvība. Ir pat teologi, kuri Rakstu vietas par Damasku, Sīrijas galvaspilsētu, Bībelē skaidro precīzi ar notiekošo Sīrijā un uzskata, ka antikrista atnākšana ir saistīta ar Sīrijas konfliktu.

Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ir celtas uz kristīga pamata. Šīs valsts konstitūcija ietver ticības brīvību ar mērķi nepieļaut to, ka Amerikas Savienoto Valstu federālā valdība varētu jebkad pasludināt kādu konkrētu valsts oficiālo reliģiju. Šis princips izriet no Bībeles, saskaņā ar kuru Dievs katram cilvēkam ir piešķīris brīvu izvēli, tajā skaitā brīvību pielūgt Viņu vai arī jebko citu. Savukārt Krievijā vēl aizvien ir dzīvs carisma lozungs "viena impērija, viens cars, viena ticībaviena valoda", kas pieļauj tikai pareizticību un visas pārējās konfesionālās un nekonfesionālās kristīgās draudzes vai jebkādas citas reliģijas uzskata par nevēlamām un apkarojamām. To pierāda Krievijas darbības Ukrainā, kur atrodas Eiropas lielākā draudze, kas pieder evaņģēlisko kristiešu kopai. Būtībā Krievija karo pret draudzi. Savukārt tas, ka Amerikas Savienotās Valstis ir nostājušās Izraēlas pusē, nav nejaušība, jo izraēlieši jeb Dieva tauta, kā to dēvē Vecajā Derībā, ir mūsdienu draudzes prototips.

Tādējādi kaut arī Sīrijas konfliktam ir ļoti nopietni politiski cēloņi, patiesais iemesls ir meklējams Bībelē. Izraēla jau no pašiem tās iesākumiem tūkstošiem gadu tālā pagātnē vienmēr ir karojusi ar saviem kaimiņiem. Šajā reģionā vienmēr kāds kādu ir vēlējies pakļaut. Piemēram, senatnē ebreji jau sākot ar Izraēlas valsts tapšanas laiku karoja ar filistiešiem, bet šodien turpina to darīt ar palestīniešiem, kas apdzīvo tās pašas teritorijas un ir ebreju mūžīgie pretinieki. Tāpat regulāri savstarpēji kari risinājās ar aramiešiem, kas apdzīvoja mūsdienu Sīrijas centrālo un dienvidu teritoriju, savukārt mūsdienās, 20. gadsimtā vien Izraēlai un Sīrijai ir bijuši vairāki militāri konflikti. Tad, kad ebreji novērsās no Dieva un pielūdza apkārtējo tautu elkus, drīz sekoja kārtējie iebrukumi, bet tad, kad ebreju tauta atgriezās pie Dieva un nožēloja grēkus, viņu zemē sākās uzplaukums, kam mēdza sekot militāri panākumi un reizēm arī teritoriāls pieaugums uz apkārtējo tautu rēķina. Tādējādi Izraēla un Izraēlas kaimiņvalstis turpinās karot, kā tas vēsturiski vienmēr ir bijis. Savukārt par pāridarījumiem ebrejiem Dievs Bībelē ir apsolījis atmaksāt, tādējādi tās valstis, kas veica šausminošus iebrukumus ebreju zemēs (Izraēlā un Jūdā) pašas kādas citas spēcīgākas valsts iebrukuma rezultātā tika sakautas vai iznīcinātas uz visiem laikiem. Tam piemērs ir atrodams Aramas, Asīrijas, Babilonijas un citu mazāku Izraēlas un Jūdas kaimiņvalstu vēsturē, kurām notika tā, kā bija pravietots Bībelē.

Redzi, Damaska vairs nebūs pilsēta, tā būs sabrukušu drupu kaudze! Arojiešu pilsētas būs atstātas, ļaužu pamestas, ganāmpulkiem par mitekli; tie tur mitīs un ganīsies netraucēti.” (Jesajas 17:1) 

Šajā Jesajas grāmatas nodaļā ir „Spriedums par Damasku”. Tā stāsta par to, ka Damaska, mūsdienu Sīrijas galvaspilsēta, tiks izpostīta. Turklāt šī Rakstu vieta nevēsta neko labu arī Izraēlai.

Vai, kāds ļaužu valodu troksnis, tie krāc kā jūra! Kāda tautu dunoņa, tās sacēlušās kā varenu ūdeņu viļņi!” (Jesajas 17:12)  

Rakstu vietā minētā „tautu dunoņa” nav kādas atsevišķas valsts iebrukums, bet gan militārs konflikts, kurā karojošajās pusēs ir iesaistīti daudzu un dažādu tautu pārstāvji. Šie vārdi nozīmē lielu cilvēku daudzumu. Bībelē teikts: „Tautas krāc kā lieli ūdeņi, bet Viņš apsauc tās, un tās aizklīst kā pelus vējā uz kalniem un kā putekļi aukā.” Šajā Rakstu vietā var pat saskatīt līdzību ar Armagedonu jeb pēdējo cīņu ar Izraēlu, kā arī to, ka Sīrijas konflikts varētu būt saistīts ar antikrista nākšanu un Jēzus otro atnākšanu, jo minētā „tautu dunoņa” un „ūdens viļņi” Damaskas nopostīšanu sasaista ar Jēzus otro atnākšanu. Tādējādi pastāv uzskats, ka Damaska nekad nav bijusi nopostīta, savukārt tad, kad tā tiks izpostīta, būs Armagedons. Tomēr vēstures avoti liecina pretējo – Damaska ir tikusi postīta. Līdz ar to, ja Bībeli tulko burtiski, minētais pravietojums jau ir piepildījies. Tādējādi minēto Rakstu vietu nevar viennozīmīgi uzskatīt par pareģojumu Trešajam pasaules karam vai Jēzus otrajai atnākšanai. Kaut arī, palūkojoties no otras puses, vai Bībelē ir minēts Hitlers un genocīds? Nē, nav, bet par ebrejiem ir teikts: „Bet jūs Es izkaisīšu starp citām tautām, un Es izvilkšu aiz jums zobenu no maksts.” Pravietojums piepildījās jau Vecās Derības laikā, jo gan Asīrijas, gan Babilonijas ķēniņi iebruka Izraēlā un attiecīgi Jūdā un aizveda cilvēkus trimdā. Ja jau šis pravietojums pēc būtības ir piepildījies, tad, kādēļ tajā minētie notikumi turpina atkārtoties? Kādēļ ebreji gadsimtu gaitā ir tikuši pakļauti dažādiem sodiem un iznīcināšanas kampaņām, kas vainagojās Otrajā pasaules karā ar holokaustu? Kādēļ šai tautai vēstures gaitā vajāšanu dēļ tik ļoti daudz ir nācies nomainīt savas apdzīvotās teritorijas? Kādēļ Izraēlā nepārtraukti karo? Ja jau notikumi ar ebrejiem atkārtojas, kā Bībelē aprakstīts, kādēļ lai vēsture neatkārtotos Damaskā?

Otra Rakstu vieta par Damaskas izpostīšanu ir atrodama Jeremijas grāmatā.

Vilšanās un apmulsums valda Hamatā un Arpadā, jo turieniešiem pienākušas ļaunas ziņas. Tie izmisuši baiļu pilnā uztraukumā kā jūra, kas nevar rimties. Damaska ir zaudējusi cerību, tā taisās bēgt, to pārņēmušas bailes, izmisums un žņaudzēji kā dzemdētāju sievu dzemdību sāpēs. Ak, kā tā ir atstāta! Šī slavenā pilsēta, kas reiz bija Mana prieka pils! Tādēļ tās jaunie vīri kritīs ielu cīņās, un visi tās cīņai spējīgie kareivji tanī dienā aizies bojā, saka Tas Kungs Cebaots, un Es pielikšu uguni Damaskas mūriem, tā aprīs Benhadada pilis!" (Jeremijas 49:27)

Šobrīd Sīrijā notiek pilsoņu karš, kurā ir iesaistīti dažādi militāri grupējumi, tās jaunie vīri krīt ielu cīņās. Vairāk nekā 4 miljoni cilvēku ir devušies bēgļu gaitās, no kuriem 430 tūkstoši meklē patvērumu Eiropā. Bēgļu jautājums patiešām ir nopietns, un tālāk Bībelē ir rakstīts: 

“Tā saka Tas Kungs Cebaots: redzi, Es salauzīšu Ēlāma stopu, viņa varas stiprumu! Es sūtīšu pār Ēlāmu četrus vējus no visām četrām debess pusēm un izklīdināšu ēlāmiešus visos vējos: nebūs tautas, kur nenonāktu ēlāmiešu bēgļi!” (Jeremijas 49:35-36)

Nu jau drīz varēs jautāt, vai ir kāda valsts, kurā nav nonākuši Sīrijas bēgļi. Sīrijā ir aptuveni 20 miljoni iedzīvotāju. Viena daļa aizbēgs, viena daļa tiks nogalināti. Galu galā Islāms nav miermīlīga reliģija, it īpaši necilvēcīga ir kārtība, ko Islāma valsts cenšas ieviest pakļautajās teritorijās. Nav brīnums, ka cilvēki bēg, turklāt bēgļu daudzums, kas sasniedz Eiropu, uz kopējā bēgļu skaita fona nav nemaz tik liels. Maldīgi ir domāt, ka šie cilvēki ir mūsu ienaidnieki. Daži simti bēgļu Latvijā paši par sevi neko neietekmēs, tomēr tas, kā jau tagad pret viņiem izturas, – ietekmēs. Ja viņus ienīdīs, viņi apvienosies savās kopienās ap savu ticību un nekad neintegrēsies.

Secinājumi:

1. Vecās Derības pravietojumi nav tieši attiecināmi uz šodienu, tomēr, ņemot vērā to, ka ebreju lāsts turpina darboties cauri gadu simtiem, arī Sīrijas lāsts joprojām darbojas.

2. Konflikts Sīrijā, neņemot vērā lielvaru politiskās un ekonomiskās intereses, savā visdziļākajā būtībā ir saistīts ar Izraēlu, Dieva tautu.

3. Viss notiek likumsakarīgi. Atkrišana nes lāstu, bet Dieva atzīšana – svētību. Šī sakarība ik pa laikam pasaules arēnā “izpeld” dažādos “karstajos punktos”, kuros notiekošais kaut kādā mērā ietekmē visus un ir brīdinājums un pravietojums katram Zemes iedzīvotājam.

4. Sīrijas konflikta iznākums var noteikt mūsu vietu starp Amerikas Savienotajām valstīm un Krieviju. Tas būtiski ietekmēs garīgo stāvokli ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.

5. Sīrijas konflikts, tāpat kā konflikts Ukrainā, teorētiski var izraisīt Trešo pasaules karu. Turklāt teorētiski šis konflikts ir ievads antikrista nākšanai un Kristus otrai atnākšanai. Neskatoties uz minēto, viskarstākais punkts pasaulē tomēr ir Baltijas valstis. Tieši Baltijas valstu liktenis pasaules arēnā var izšķirt visu.

6. Bēgļi ir jāuzņem, bet veids, kā to darīt, neradot draudus mūsu valstij, jāatstāj valdības un politiķu ziņā. Tāda ir Dieva griba.

7. Nevis bēgļi var kļūt par islamizācijas iemeslu, bet vājas draudzes, jo islāms ir radies no Ābrahāma kļūdas, no viņa neuzticēšanās Dieva apsolījumam un varenajam spēkam, kā rezultātā Ābrahāms mēģināja nepareiziem līdzekļiem piepildīt Dieva apsolījumā teikto. Lielākais drauds ir vāji līderi. Tādēļ jāķeras pie saknes – evaņģēlija sludināšanas. Lāsts sākas ar atkrišanu no Radītāja un beidzas ar Jēzus Kristus pieņemšanu, jo caur Jēzu Kristu Dievs atkal mūs pieņem. Bet kā lai tic, ja nav, kas sludina? Dieva draudze ir vienīgā cerība pasaulei.

Mārcis Jencītis

Cilvēki tiek dziedināti Dieva spēkā

Publicēja 2015. gada 30. sept. 13:03Līga Paņina

Ziņas datums 30.09.15

Nav noslēpums, ka vairums cilvēku ir dažādu problēmu nomākti – slimības, finanšu nepietiekamība, depresija un atkarības. Daudzi griežas pie ārstiem, psihologiem, ekstrasensiem un citiem padomdevējiem, neatrod palīdzību un nezina, kur to meklēt. Jēzus saka: ”Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt.” (Mat.11:28) Šī iemesla dēļ draudze “Kristus Pasaulei” 27. septembrī organizēja īpašu dziedināšanas dievkalpojumu, uz kuru tika aicināts ikviens, lai saņemtu risinājumu savai problēmai, jo Dievs ir Tas, kurš spēj palīdzēt un sniegt atbildi ikvienam cilvēkam viņa konkrētajā situācijā.

Pagājušajā svētdienā uz draudzes organizēto pasākumu ieradās ne tikai rīdzinieki, bet arī cilvēki no visas Latvijas – Saldus, Liepājas, Jēkabpils, Ogres, Jelgavas, Smiltenes u.c. pilsētām.

Dievkalpojums iesākās ar draudzes slavēšanas dziesmām, kas palīdzēja klātesošiem noskaņot savas sirdis un vērst domas uz Dievu. Pēc tām sekoja mācītāja sludinātā vēsts, kas pamatā balstījās uz Rakstu vietu no Bībeles, kur ar spitālību slims cilvēks griezās pie Jēzus un lūdza, lai Viņš to dziedina. Viena no galvenajām domām bija tā, ka cilvēkam ir svarīgi ar savu problēmu nākt pie Jēzus. Mesties ceļos nozīmē gatavību paklausīt Jēzum uz vārda. Tas ir lēmums, cenas maksāšana, lai veidotu personīgas attiecības ar Dievu un būtu draudzē.

Dievkalpojuma beigu daļu daudzi ar nepacietību gaidīja – individuālās aizlūgšanas par katra vajadzībām. Cilvēki tika dziedināti Dieva spēkā un saņēma brīvību no dažādām problēmām. Turpinājumā dažas liecības, kas izskanēja jau dievkalpojuma laikā.

Laura: „Pēc operācijas pēdējos četrus gadus sāpēja ceļa locītava tā, ka nevarēju pietupties, tas sagādāja milzīgas sāpes un tikai ar grūtībām varēju piecelties. Aizlūgšanas laikā jutu neparastu vieglumu kājās un tagad varu brīvi un bez sāpēm pietupties.”

Kristīne: „Man bija galvas ādas alerģija, kas izpaudās kā nieze un kreveles uz galvas ādas. Tā sākās pusaudžu gados un ik pa laikam atkārtojās. Tieši šobrīd man bija kārtējais alerģijas uzliesmojums, vēl no rīta sataustīju, ka galvas āda klāta ar krevelēm, un ir nelīdzena. Pēc aizlūgšanas pārbaudīju savu galvu un āda tagad ir gluda, līdzena un nieze pazudusi. Esmu ļoti pateicīga Dievam par to!”

Eva: „Dažādu problēmu rezultātā biju iegrimusi ilgstošā depresijā. Lūgšanas laikā sajutu savādu siltumu un manī ienāca miers un dzīvesprieks, ko nebiju piedzīvojusi ļoti sen. Esmu dziedināta no depresijas un pieņēmusi lēmumu veidot personīgas attiecības ar Dievu – katru dienu lasīt Bībeli un lūgt.”

Izmainīta dzīve un pilnīga dziedināšana nav dabūjama vienā dievkalpojumā, bet katrs šāds pasākums daudzu cilvēku dzīvēs iezīmē jauna posma sākumu – pilnvērtīgu un svētībām bagātu dzīvi, kas ietver Dieva iepazīšanu un darbu ar sevi ikdienā. Aicinām ikvienu apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumus. Dziedināšanu un atbildes uz saviem jautājumiem var iegūt ne tikai šādos īpašos, bet arī ik svētdienas dievkalpojumos, jo Dievs vienmēr ir klātesošs, dziedina un maina cilvēku dzīves. Esi mīļi gaidīts katru svētdienu plkst. 11.00 Elizabetes ielā 2!

Dace Daubere

Tagad pelnu trīsreiz vairāk un neskaitu katru centu

Publicēja 2015. gada 29. sept. 13:02Līga Paņina

Ziņas datums 29.09.15

Pastāv uzskats, ka Latvijā uzsākt savu biznesu ir ļoti grūti, tāpēc vieglāk un drošāk ir atrast uzņēmumu, kur pieņems darbā un katru mēnesi izmaksās stabilu algu. Līdzīgi domāja arī Jevgēņijs – lai arī saņemtais atalgojums viņu neapmierināja, viņš turpināja ik dienas doties uz darbu pildīt savus pienākumus. Šad tad jaunais puisis iedomājās, ka kādreiz varētu uzsākt pats savu nodarbošanos un varbūt pat izveidot uzņēmumu, tomēr viņam pietrūka ticības saviem spēkiem un labu padomdevēju, kuri atbalstītu grūtā brīdī. Taču, kad viņš iepazina Dievu, sāka lasīt Bībeli un apmeklēt draudzi, viņa domāšana izmainījās un Jevgēņijs nu jau vairākus mēnešus ir pats sev darba devējs un pelna trīsreiz vairāk nekā iepriekšējā darba vietā.

“Es uzaugu ģimenē, kuru nevarētu saukt par turīgu. Lai arī vecāki mani iemācīja kārtīgi un daudz strādāt, es nevarēju atrast darbu ar pietiekami labu atalgojumu. Strādāju par telefona operatoru, ik dienas zvanot cilvēkiem un piedāvājot uzņēmuma produktus. Man nebija brīvdienu, jo visvairāk cilvēku var sazvanīt tieši nedēļas nogalēs – sestdienās un svētdienās. Pat tad, kad fiziski neatrados savā darba vietā, domās biju tur, apsverot pareizos jautājumus un gatavojoties nākamajai intervijai, jo par katru noslēgtu līgumu varēju saņemt piemaksu pie darba algas. Jutos kā vergs, jo biju ļoti noguris un mans prāts nekad neatpūtās. Uz darbu gāju tikai, lai saņemtu algu, jo patiesībā man šī nodarbošanās nepatika un es tai neredzēju jēgu. Šķita, ka daru kaut ko tikai darīšanas pēc. Ar nopelnīto algu varēju normāli izdzīvot aptuveni divas nedēļas, pēc tam sāku skaitīt katru centu un meklēt vislētākās preces. Man nepietika laba apģērba iegādei un nevarēju atļauties aiziet uz kafejnīcu ar draugiem. Iztiku no algas līdz algai, bieži vien jautājot sev – kā cilvēks var normāli dzīvot ar tādu naudas summu? Es sapņoju par iespēju strādāt to, kas patīk un uzsākt savu biznesu, taču baidījos no neveiksmēm un domāju, ka neesmu pietiekami zinošs, lai to darītu. Man bija zema pašapziņa un bailes uzņemties atbildību. Domāju, ka sava biznesa uzsākšana prasīs vēl vairāk laika nekā jau pavadīju darbā. Apzinājos, ka nevarētu slinkot, jo ienākumi būtu atkarīgi tikai no manis paša.

Sāku apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumus un mājas grupu. Gribēju vairāk iepazīt Dievu, taču tam nepietika laika darba dēļ. Pēc dievkalpojumiem svētdienās nācās skriet strādāt, saņemot rājienus par kavēšanos. Es nevarēju pats izlemt, vai varēšu piedalīties mājas grupiņas organizētajos pasākumos, jo manu laiku noteica darba devējs. Iepriekš ticēju Dievam un biju gājis uz kādu baznīcu, taču tas vairāk bija kā ģimenes tradīcija nevis īsta ticība. Draudzē “Kristus Pasaulei” bieži dzirdēju citu cilvēku liecības par finansiālu svētību un sava biznesa uzsākšanu. Tie nebija cilvēki ar kādām īpašām zināšanām, iedzimtiem talantiem vai spējām. Viņi kalpoja Dievam, ikdienā lūdza un studēja Bībeli un centās dzīvot pēc Dieva gribas. Tas man lika aizdomāties, ka ar Dieva palīdzību arī es to varētu. Mana mājas grupiņas vadītāja ir labs piemērs – viņa ir jauna meitene, kas strādā kā pašnodarbinātā un nu jau gatavojas atvērt savu salonu. Viņa mani atbalsta, sakot, ka man viss izdosies. Es redzu, ka no sirds kalpojot Dievam, Viņš svētī arī finansiāli.

Es pats lasu Bībeli un lūdzu Dievu – tas ceļ manu pašapziņu, jo Dieva vārdā ir teikts, ka Viņš mani ir nolicis par galvu un nevis asti, ka es visu spēju Viņa spēkā un ka Dievs man apsola labklājību. Ik nedēļu ziedoju Dievam arī no savām finansēm. Sākumā tas man nebija viegli, jo šaubījos, vai pašam pietiks. Taču, lasot Bībeli, sapratu, ka ziedojot es parādu savu uzticību un paļāvību uz Dievu. Tā es atklāju, ka man vairs nav jābaidās, ka pietrūks. Tieši tad, kad biju nolēmis ziedot Dievam vēl vairāk, pazuda bailes uzņemties atbildību. Es aizgāju no esošā darba, lai īstenotu biznesa ideju, par kuru domāju jau iepriekš. Šis darbs man ļauj vairāk laika veltīt Dievam. Es paļāvos, ka Viņš būs mans svētību avots un, ja strādājot kā pašnodarbinātajam, man radīsies kādi sarežģījumi, griezīšos lūgšanā pēc palīdzības pie Viņa un pēc padoma pie savas grupiņas vadītājas, kas lūdz Dievu par mani. Man bija mērķis – lai ienākumi ir lielāki nekā izdevumi. Konsultējos ar draudzes apmeklētājiem, kam jau bija savs bizness un saņēmu labus padomus, kā veiksmīgāk uzsākt. Biju apņēmies darīt visu, kas nepieciešams, lai man izdotos.

Tagad nu jau vairākus mēnešus esmu pats sev darba devējs, nodarbojos ar preču iepirkšanu un pārdošanu. Esmu ne tikai piepildījis savu sapni uzsākt pašam savu biznesu, bet arī nopelnījis naudu labai automašīnai. Varu pirkt labu apģērbu un uzaicināt draugus uz kafejnīcu, viņiem izmaksājot. Es neskaitu katru centu un nedzīvoju no algas līdz algai. Savu darbu daru ar prieku, un zinu, ka tas ir cilvēkiem noderīgs. Dievs mani ir svētījis ar ļoti labiem sadarbības partneriem, no kuriem iepērku kvalitatīvas preces, un laipniem klientiem, kas vēlas tās atkārtoti iegādāties tieši no manis. Es pats nosaku savu darba un brīvo laiku, pēc dievkalpojuma varu uzkavēties, lai parunātos ar cilvēkiem – man nav jāskrien strādāt. Lai arī tagad daudz strādāju, varu arī labi atpūsties un mans prāts nav aizņemts ar darba lietām septiņas dienas nedēļā. Esmu katrā mājas grupas sapulcē un organizētajā pasākumā. Nopelnu trīsreiz vairāk nekā iepriekšējā darba vietā. Redzu, ka man viss izdodas,” ar prieku saka Jevgēņijs.

Puisis novēl ikvienam nebaidīties uzsākt savu biznesu Latvijā. Viņš uzskata, ka vecumam vai citiem parametriem nav nozīmes. Galvenais ir nolikt Dievu savā dzīvē pirmajā vietā, lasīt Bībeli, lūgt un pieņemt padomus no cilvēkiem, kuri paļāvībā uz Dievu ir sasnieguši panākumus. Sāciet ar kaut ko nelielu, bet noteikti dariet un jums izdosies!

Jevgēņija Baburova liecību pierakstīja Laura Gruševa

Mirušo garu saukšana nav nekaitīga izklaide

Publicēja 2015. gada 25. sept. 13:30Līga Paņina

Ziņas datums 25.09.15

Neskaitāmi daudz cilvēku mūsdienās cīnās ar bailēm un dažādām fobijām, tādēļ nespējot izbaudīt kvalitatīvu un pilnvērtīgu dzīvi. Nereti šo problēmu cēlonis slēpjas dažādās okultās darbībās, un cilvēki diemžēl neapjauš no tām izrietošās sekas. Pirms daudziem gadiem Dzidra kopā ar citām meitenēm nolēma izsaukt mirušo garus, un, lai arī toreiz tā šķita tikai kā nekaitīga izklaide, viņas dzīvē tas atstāja nopietnas problēmas – bailes no tumsas un vientulības, kas Dzidru vajāja vairākus gadus. Baiļu un to izraisīto seku nomocīta Dzidra devās uz draudzes „Kristus Pasaulei” rīkoto trīs dienu semināru jeb inkaunteru, kurā viņa saņēma pilnīgu brīvību no bailēm un ieguva ilgi gaidīto sirdsmieru.

Dzidra stāsta: „Daudzus gadus mani nomāca bailes, kuru dēļ nespēju pilnvērtīgi izbaudīt savu dzīvi. Viss sākās ar kādu reizi, kad, mācoties medicīnas skolā, kādā brīvā brīdī kopā ar draudzenēm nolēmām izsaukt mirušo garus jeb griezt šķīvīti, lai noskaidrotu atbildes uz mums interesējošiem jautājumiem, piemēram, par puišiem un attiecībām, ar kādu burtu sāksies nākamā vīra vārds un tamlīdzīgi. Toreiz tas šķita kā nenozīmīgs joks, taču tikai tagad es saprotu, cik nopietnas sekas tas atstāja uz manu turpmāko dzīvi. Gāja laiks, un man parādījās neizskaidrojamas bailes no tumsas, kas ar katru dienu kļuva aizvien stiprākas – es baidījos atrasties tumšās telpās, kā arī vakaros vai naktīs kaut kur doties, jo šķita, ka ieraudzīšu kaut ko šausminošu, piemēram, kādu mirušu guļam grāvī vai ar mani notiks kaut kas ļauns.

Dievam es ticu jau kopš pusaudžu gadiem, un, zinot, ka Viņš spēj atbrīvot no jebkādām problēmām, es nolēmu uzvarēt bailes ar lūgšanu palīdzību. Katru reizi, kad mani sāka mākt panika, es vērsos pie Dieva un apliecināju, ka pār mani ir Viņa miers un man ne no kā nav jābīstas. Pēc kāda laika pamanīju, ka baiļu sajūta samazinās, līdz tā izzuda pavisam, un es varēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un justies droši jebkādos apstākļos. Biju ļoti pateicīga Dievam par savu brīvību un uzvaru, taču diemžēl finansiālu apstākļu dēļ nevarēju katru nedēļu apmeklēt savu draudzi.

Kādā brīdī pamanīju, ka man parādījusies vēl kāda problēma, jo, neesot draudzē un sadraudzībā ar citiem kristiešiem, man sāka parādīties bailes no vientulības – es baidījos palikt viena, savu dzīvi pavadot bez attiecībām un vīrieša sev līdzās. Lai arī zināju, ka ticīgajam doties laulībā ar neticīgo nav Dieva prāts, savu baiļu vadīta uzsāku attiecības ar neticīgu vīrieti. Pēc kāda laika mēs nolēmām dibināt ģimeni, un es pārcēlos uz jaunām mājām. Lasot Bībeli, mani vairākas reizes uzrunāja Rakstu vietas, kas norādīja uz manu nepareizo rīcību.

Vienām bailēm sekoja otras. Pēc neilga laika pamanīju, ka manī sāk atgriezties arī bailes no tumsas, taču šoreiz tās bija daudz spēcīgākas un izteiktākas. Naktīs gulēju pie ieslēgtas gaismas, jo šķita, ka kāds stāv blakus gultai un mani vēro, tāpat arī došanās ārā caur tumšu koridoru un pagalmu manī izraisīja lielu paniku. Reizēs, kad vēlās vakara stundās devos mājās, visu ceļu man bija sajūta, ka kāds seko vai atrodas kaut kur tuvumā, lai nodarītu pāri. Naktīs šķita, ka no augšējā stāva dzirdu soļus un neizskaidrojamu troksni, kas manas tā jau esošās bailes vairākkārt pastiprināja. Baiļu dēļ mani mocīja bezmiegs, kam pēcāk sekoja nogurums, slikta pašsajūta un garastāvoklis. Tās ar katru dienu kļuva aizvien spēcīgākas, līdz iekšēja trauksme sāka parādīties arī dienas laikā. Es jutos nomocījusies un sapratu, ka pati saviem spēkiem šo problēmu neuzvarēšu.”

Dzidra nolēma vērsties pēc palīdzības pie ārsta, kurš viņai ieteica apmeklēt psihologu un izrakstīja antidepresantus, piebilstot, ka zāļu iedarbības dēļ var rasties dažādas nopietnas blakusparādības.

„Dzirdot ārsta teikto, uzreiz nolēmu, ka blakusefektu dēļ izrakstītās zāles nelietošu. Sapratu, ka vienīgais risinājums manai problēmai ir sakārtot savas attiecības ar Dievu un sākt regulāri apmeklēt draudzi, esot kontaktā ar citiem kristiešiem un kalpojot. No savas draudzenes uzzināju, ka Madonā tiek rīkots draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojums, kuru nolēmu apmeklēt. Dievkalpojumā dzirdētais vārds mani ļoti uzrunāja, un jau drīz es sāku doties arī uz iknedēļas mājas grupiņu, kurā saņēmu gan kopīgas aizlūgšanas par manu problēmu, gan iedrošinājumu turpināt cīnīties. Mājās sāku aizvien vairāk lūgt un baiļu brīžos apliecināt Dieva vārdu. Bailes kļuva mazākas, taču neizzuda pavisam, un, savas grupiņas vadītājas pamudināta, es nolēmu doties uz draudzes rīkoto trīs dienu semināru jeb inkaunteru, kura laikā iespējams īpašā veidā satikties ar Dievu un piedzīvot patiesas pārmaiņas. Šajā laikā es nožēloju savus grēkus un lūdzu Dievam piedošanu par savām kļūdām un nepareizajām izvēlēm, kuru dēļ šīs problēmas bija atgriezušās. Tāpat arī es uzzināju, ka sakne šīm bailēm, kas mani vajāja, meklējama tieši šķīvīša griešanā – šīs okultās darbības laikā notiek reāla saskarsme ar ļaunajiem gariem, kuriem tādējādi ļāvu ienākt un darboties savā dzīvē. Lai arī nekādas īpašās sajūtas inkauntera laikā nepiedzīvoju, tomēr ticēju, ka esmu saņēmusi savu brīvību. Kad atbraucu mājās, biju pārsteigta, ka, dodoties gulēt un izslēdzot gaismu, manī bija pilnīgs miers un pēc ilga laika es beidzot varēju labi izgulēties. Es vairs nemokos ar nogurumu, sliktu pašsajūtu un nomāktu garastāvokli. Man vairs nav sajūtas, ka kāds stāv blakus gultai un mani vēro. Vairs nekrītu panikā, ja jādodas caur tumšo koridoru un pagalmu. Arī nākošajās dienās ievēroju, ka manī vairs nav bailes un trauksmes sajūtas pat tad, kad vakarā vienai kaut kur jādodas. Tagad es varu kvalitatīvi izgulēties un koncentrēties nevis uz savām bailēm, bet gan uz daudz svarīgākām lietām un pilnvērtīgi baudīt dzīvi. Šobrīd dzīvoju viena, un man nav arī vairs bailes no vientulības. Nesatraucos, ja arī pavadīšu savu dzīvi bez attiecībām un vīra sev blakus, jo zinu, ka Dievs vienmēr ir līdzās un mīl mani tā, kā nespēj mīlēt neviens cilvēks.

Esmu sapratusi to, ka iegūto brīvību vai dziedināšanu iespējams pazaudēt, rīkojoties pretēji Dieva vārdam un Viņa gribai, tādēļ es ikvienam novēlu katru dienu atvēlēt īpašu laiku Dievam, ko pavadīt divvientulībā ar Viņu, kā arī censties dzīvot svētu dzīvi, jo, atsākot grēkot, vecās problēmas atgriežas ar daudzreiz lielāku spēku. Noteikti svarīga ir arī draudze un mājas grupiņa, jo tieši tā ir vieta, kurā saņemt Dieva mīlestību un tapt stiprinātam un iedrošinātam iet tālāk. Pat, ja tu esi rīkojies nepareizi, Dievs tev piedod, tevi mīl un vēlas palīdzēt, tādēļ meklē savu palīdzību Viņā!”

Dzidras Zemzares liecību pierakstīja Monta Gulbe

Līga – vairs neesmu remdena kristiete!

Publicēja 2015. gada 22. sept. 23:48Līga Paņina   [ atjaunināts 2015. gada 24. sept. 04:23 ]

Ziņas datums 23.09.15 

Lai arī Līga ir pavisam jauna sieviete, pastāv lietas, par kurām viņa nešaubās, un viena no tām ir pārliecība, ka Dievs eksistē. Taču šīs zināšanas vēl nenozīmē, ka cilvēks dzīvos un rīkosies pareizi. Tāpat arī Līga līdz brīdim, kamēr neiepazina Dievu personīgi, bija darījusi dažādas nepareizas lietas, kas negatīvi ietekmēja viņas dzīvi.

Līga stāsta: “Jau kopš bērnības ticu, ka Dievs ir. Esmu gājusi baznīcā un pat pabeigusi svētdienas skolu, taču, kad paaugos no Dieva atsvešinājos, un aizvien vairāk sāku interesēties par pasaulīgām lietām.

Mans raksturs un uzvedība vairs neliecināja, ka esmu kristiete. Bija brīži, kad kādu iemeslu dēļ varēju aizskart cilvēkus ar necenzētiem vārdiem, savām piezīmēm un izdarībām. Man patika laiku pavadīt jautrās kompānijās, kur daudz tika lietots alkohols un dažreiz šīs pasēdēšanas beidzās ar kautiņiem. Bieži vien aprunāju citus savā draugu lokā, bet dažreiz vienkārši cilvēkus ignorēju un nerunāju ar viņiem. Vēlāk kāds no pazīstamajiem mani iemācīja spēlēt azartspēles – spēļu automātus. No sākuma es to darīju pa retam, taču pēc tam tas pārvērtās par nekontrolējamu atkarību. Kad izdevās vinnēt lielāku naudas summu, turpināju spēlēt līdz atkal visu zaudēju, jo bija nepārvarama vēlme laimēt vēl vairāk. Pēc laika es sapratu, ka viss ir aizgājis pārāk tālu, un centos šo atkarību pārvarēt, ar draugiem saderot, ka vairs nespēlēsim, bet tik un tā pa kluso gājām un spēlējām. Bija skaidrs, ka saviem spēkiem nespēju tikt galā. Ar laiku man tas viss sāka arvien vairāk apnikt.

Tajā pat laikā Bībeli nelasīju, domāju, ka pietiek ar to, ko biju apguvusi svētdienas skolā un ko regulāri dzirdu dievkalpojumos baznīcā. Tur nemācīja, cik ļoti svarīgi ir izveidot personīgas attiecības ar Dievu, bet mācīja, ka ir ne tikai Debesis un elle, bet arī vidusceļš – šķīstītava. Mums mācīja – ja gadījumā cilvēks nomirst ar grēku, kas nav nopietns grēks, viņš nonāk šķīstītavā, bet pēc tam tāpat Debesīs! Taču vēlāk, lasot Bībeli un apmeklējot draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumus, sapratu, ka šķīstītava nemaz neeksistē. Biju arī pārpratusi Dieva žēlastību, jo zināju, – ja arī sagrēkošu, izdarīto vienkārši nožēlošu, bet pati vispār necentos mainīties un darīt pareizi. Tādēļ dzīvoju remdenu un kompromisu pilnu dzīvi, kur bija vieta gan grēkam, gan nepaklausībai Dievam. Aizbildinājos ar domu, ka mēs jau esam tikai cilvēki, tā attaisnojot iemeslu grēkot.

Tomēr mani nekad neatstāja sajūta, ka dzīve ir īsa, un tās laikā ir jāpieņem svarīgākais lēmums, – izvēlēties Dieva mīlestību vai noraidīt to, sekot Kristum vai pasaulei. Tā īpaši pastiprinājās brīžos, kad kāds no paziņām, kurš bija vēl jauns, piepeši nomira vai aizgāja bojā. Es aizdomājos, vai viņš diez ticēja Dievam? Un kas notiktu, ja viņa vietā būtu es? Tad es atskārtu, ka savu izvēli par labu Dievam mēs ikviens varam izdarīt tikai tik ilgi, kamēr esam dzīvi. Ir Debesis, ir elle, un nav nekāda vidusceļa.

Kādu laiku portālā draugiem.lv sarakstījos ar kādu sievieti, kura man daudz stāstīja par Dievu un draudzi “Kristus Pasaulei”. Mani tas ieinteresēja, un es sāku pati skatīties svētrunas draudzes mājas lapā. Tās man tik ļoti iepatikās, ka klausījos vienu dievkalpojumu pēc otra un arī cilvēku liecības, kas mani uzrunāja.

Skatījos jaunu puišu liecības, kuri savu dzīvi kādreiz bija pilnīgi norakstījuši alkoholā, narkotikās un izvirtībā un kuri tagad ir pilnīgi izmainīti cilvēki. Bet kāda sieviete bija dziedināta no audzēja ceturtajā stadijā. Jaunieši, kuriem nebija veicies attiecībās, ir atguvuši sirds mieru un tagad kalpo Dievam! Kaut ko tādu var izdarīt tikai Dievs! Tas bija iemesls, kāpēc arī es pieņēmu lēmumu atbraukt uz dievkalpojumu Rīgā.

Ierodoties dievkalpojumā, man patika cilvēku attieksme un draudzīgā izturēšanās. Man uzreiz sameklēja vietu, kur apsēsties, nāca klāt, lai iepazītos un aprunātos. Dievkalpojuma beigās mācītājs aicināja pieņemt Jēzu par savu Glābēju. Izmantojot šo iespēju, es nožēloju savus grēkus un ieaicināju Jēzu Kristu savā sirdī, pēc tam mācītājs par mani lūdza, lai topu pilnīgi jauns cilvēks. Pievienojoties draudzei, sāku ik dienas lasīt Bībeli, lūgt Dievu un ieklausīties mācītāja sludinātajā, sapratu, ka, dzīvot, kā līdz šim, nemainot savu uzvedību, vairs negribu, jo tas ne pie kā laba nav novedis.

Esmu sapratusi, ka elle ir reāla un arī Debesis tik tiešām pastāv! Ņemot nopietni visu, kas rakstīts Bībelē, ir izmainījušies mani uzskati par dzīvi. Tagad ļoti piedomāju līdz katrai savai darbībai. Es vairs nerunāju necenzētiem vārdiem, neaprunāju un cenšos neaizvainot cilvēkus ar savām piezīmēm vai izdarībām. Tāpat izvairos un nepavadu laiku kompānijās, kur tiek lietots alkohols un notiek kautiņi. Pateicoties pavadītajam laikam ar Dievu lūgšanās, esmu ieguvusi brīvību no azartspēļu atkarības. Man vairs nav ne mazākās vēlēšanās iet uz spēļu zāli un tērēt savu naudu. Tikai Dieva spēkā esmu uzvarējusi šo atkarību!

Kādreiz man bija bail cilvēkiem pastāstīt par Dievu, jo uztraucos, ko gan viņi par mani padomās, un cilvēku viedokli vērtēju augstāk par Dieva. Tagad es pazīstu savu Glābēju, mīlu Viņu un man ir vienaldzīgi, ko citi saka par mani, bet ir svarīgi, ko par mani domā Dievs! Man ir liels prieks stāstīt cilvēkiem par Jēzu Kristu, jo vēlos, lai arī viņi piedzīvo Dieva mīlestību, kādu es saņemu, kopš meklēju Dievu personīgi. Agrāk vai vēlāk mēs katrs būsim Viņa priekšā un atbildēsim par savu dzīvi un rīcību.

Draudzi “Kristus Pasaulei” un es apmeklēju jau apmēram gadu, un kopš maija arī mājas grupiņu Madonā. Es arī pati vēlos kalpot cilvēkiem un ar laiku vadīt pati savu mājas grupiņu. Šajā laikā Dievs ir mani izmainījis – es esmu jauns cilvēks, jo viss, kas ir bijis, ir pagājis! Es tagad zinu savu galveno mērķi – veltīt savu dzīvi Dievam. Cik forši ir dzīvot ar Viņu!

Es iedrošinu ikvienu vērsties pie Dieva, jo tikai Viņš spēj tev palīdzēt! Iesaku atnākt uz draudzi “Kristus Pasaulei”, jo šeit tik tiešām cilvēku dzīves mainās.

Līgas Beļaunieces liecību pierakstīja Līga Paņina

Jolanta – esot Dieva klātbūtnē, alerģija izzuda

Publicēja 2015. gada 18. sept. 13:03Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 18. 09. 15.

Mūsdienās cilvēki bieži vien cieš no dažādu alerģiju izraisītām veselības problēmām, kas sākas pavisam negaidīti. Šajā vasarā tā notika arī Jolantai. Jaunā sieviete sāka strādāt loģistikas bāzē, kur atradās dažādas ķīmiskas vielas un pēc neilga laika pamanīja, ka uz rokām parādījušies niezoši izsitumi, kuru daudzums pieauga. Viņa griezās pēc palīdzības pie Dieva, jo zināja, ka Viņš dziedina un pēc neilga laika alerģija izzuda pavisam.

“Šī gada augustā sāku strādāt jaunā darbavietā – noliktavā, kur ikdienā saskāros ar dažādiem sadzīves ķīmijas produktiem. Neilgi pēc tam pamanīju, ka man uz rokām uzmetušās dažas niezošas pumpas. No sākuma domāju, ka odi sakoduši, taču izsitumi neizzuda un to palika arvien vairāk. Arī nieze pastiprinājās – nebija neviena atelpas brīža, jo visu laiku kasījos, bieži vien pat līdz asinīm. Man nekad iepriekš tā nebija bijis. Vissmagāk man gāja naktī, kad niezēja vēl stiprāk un tādēļ nevarēju ne aizmigt, ne izgulēties. No rīta devos uz darbu nogurusi un izmocīta. Pēc pāris nedēļām nespēju vairs izturēt un nolēmu aiziet no darba, lai nebūtu vairs saskare ar ķīmiskām vielām. Cerēju, ka tagad paliks labāk, taču nebija nekādu izmaiņu – izsitumu joprojām bija tikpat daudz un nieze nesamazinājās. Devos pie ārsta, kurš teica, ka tā ir alerģiska reakcija un izrakstīja medikamentus.

Tā kā es jau vairākus gadus apmeklēju draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumus un mājas grupas, kur esmu dzirdējusi ļoti daudzus cilvēku liecības par to, kā Dievs viņus ir pārdabiski dziedinājis no dažādām slimībām, es nolēmu arī lūgt Dievu. Tāpēc pastāstīju par šo problēmu mājas grupiņā un mēs kopīgi aizlūdzām. Dažas dienas pēc ārsta apmeklējuma devos uz draudzes semināru jeb inkaunteru, jo vēlējos tuvāk iepazīt Dievu un Viņa mīlestību. Aizmirsu paņemt līdzi ārsta izrakstītās zāles, jo neesmu pieradusi lietot medikamentus. Pārdzīvoju, kā nu būs un vai spēšu inkaunterā koncentrēties uz Dievu un tur notiekošo, jo man visu laiku niez rokas. Taču jau pirmajā semināra dienā nieze samazinājās un pa nakti varēju aizmigt. Otrā dienā kalpotāji individuāli aizlūdza par katra dalībnieka veselības pilnīgu dziedināšanu, arī manējo. Pēc tam pamanīju, ka izsitumi kļuvuši gaišāki un niez pavisam nedaudz. Trešajā dienā man palika vēl labāk,” stāsta Jolanta.

Kad sieviete atgriezās mājās, viņa nolēma nelietot ārsta izrakstītos medikamentus pret alerģiju, jo uz rokām bija palikušas vairs tikai dažas blāvas pumpiņas, kas drīz izzuda pavisam. Jolanta slavēja Dievu, kas Viņu bija dziedinājis no alerģijas. Viņai vairs neniezēja rokas un nebija tās jākasa līdz asinīm. Tagad Jolanta atkal var labi izgulēties un pa nakti ir atpūtusies. Viņa iesaka ikvienam lūgt Dievu par veselības dziedināšanu, jo Bībelē Dievs saka: “Es esmu Tas Kungs, jūsu Ārsts”. Ticiet un nešaubieties!

Jolantas Zemītes liecību pierakstīja Laura Gruševa

 

Draudzes “Kristus Pasaulei” Bībeles skolu beiguši 64 absolventi

Publicēja 2015. gada 18. sept. 08:30Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 18. 09. 15.

 

Gudrais ķēniņš Salamans reiz teica: “Piesavināties dzīves ziņu, iekšēju stāju un prātu, mācīties gudrību, tiesu, taisnību un vienkāršas sirds skaidrību, lai neprašas kļūtu pratēji un jaunieši prātīgi un apdomīgi. Kas ir gudrs un zinīgs, tas klausās un labojas, un, kas ir prātīgs, tas ļaujas sev ko sacīt. (Salamana pamācības1: 2 – 5).

 

Lai mācītos un iegūtu padziļinātas zināšanas par Dieva vārdu, draudze “Kristus Pasaulei” rīko Bībeles skolu. Studentiem ir iespēja uzzināt par Dieva plānu katra cilvēka dzīvei, par to, ko Viņš domā un kā attiecas pret katru Savu bērnu, par to, kā mums veidot savu dzīvi atbilstoši Bībeles standartiem. Svētdien, 13. oktobrī, notika skolas izlaidums. To beidza 64 klātienes un neklātienes studenti. Tas ir nozīmīgs un priecīgs notikums draudzes dzīvē, jo absolventi apmēram četru mēnešu garumā ir gājuši uz nodarbībām, mācījušies, rakstījuši eksāmena darbus un praktizējuši iegūtās zināšanas dzīvē. Tas nozīmē, ka šie cilvēki ir garīgi pilnveidojušies un kļuvuši efektīvāki savās personīgās dzīvēs, kā arī kalpošanā Dievam.

 

Apgūto tēmu klāts ir ļoti plašs, kas dod ieskatu visās dzīves sfērās – radīšanas stāsts; grēkā krišana; glābšanas plāns; Kristus upuris; kā tikt izglābtam; nodošanās Dievam; kādēļ jāpieder pie draudzes; garīgā tēva nozīme; Bībele un lūgšana; svēta dzīve; Svētais Gars un Svētā Gara kristības; Svētā Gara dāvanas, evaņģelizācija un mācekļu veidošana; elle un debesis; Jēzus otrā atnākšana; laulība; finanses; kristības; Svētais Vakarēdiens; vīzija un mērķi tavai dzīvei.

 

Svinīgā atmosfērā tika pasniegti diplomi, pēc tam draugiem un paziņām bija iespēja sveikt skolas beidzējus. Novēlam absolventiem efektīvi pielietot iegūtās zināšanas visās dzīves sfērās un iegūt visus Dieva apsolījumus, ko Viņš katram sagatavojis.

 

Bībeles skolas nodarbības nebeidzas līdz ar izlaidumu, bet tās cikla veidā turpinās. Ikvienam ir iespēja jebkurā laikā uzsākt mācības Bībeles skolā. Mācības ir bezmaksas. Esi mīļi gaidīts uz nodarbībām pirmdienas vakaros plkst. 19.00 Akadēmijas laukumā 1. Pieteikties un sīkāku informāciju var iegūt, zvanot uz tālr. 28808660 vai rakstot uz e-pastu sandija@gmail.com Sandijai.

 

Dace Daubere

 

 

 

1-10 of 818