وبگاه شهید محمد علی فشارکیان

وصیتنامه شهید 


welcome to http://fth.fe1385.googlepages.com

 

 

بسمه‌تعالي

 

خدايا: با تو پيمان بسته‌ايم كه تا پايان راهي را كه در پيش گرفته‌ايم برويم و بر پيمانهاي هم‌چنان استواريم. بهترين فرزندانمان، اسماعيل‌هايمان را به قربانگاه برديم تا مكتب ابراهيم زنده بماند.

پاسدارانمان را به كربلا برديم تا تقدير از سيه‌روزي به پيروزي بگردانند و در اين راه دردها كشيديم، اما هيچگاه مأيوس نشويم و نخواهيم شد و اگر تمام دردهاي عالم را نيز به جانمان اندازند، از پاي نخواهيم نشست كه امت ابراهيم را فقط رفتن مي‌بايد و به بت‌شكستن نه ماندن و برجانشستن اما ...

خدايا: ياور اسلام را، اميد مظلومان را، حامي مستضعفان را، چشمه‌سار قيام را، پاسدار قرآن را، امام را، پاسدارش.

فرزندانمان در تكبير آخرين خويش به نياش ايستادند تا بر ايستادن امام دعا كنند، مستجاب كن.

شهيدان يك وصيت داشتند كه با خون خود نوشتند، وصيشان تويي، امام را نگه‌دارش.

خدايا: دشمنان انسانيت در كمين نشسته‌اند تا روح ترا نشسته ببينند، قائمش دار.

خدايا: دست آمريكا و شوروي از آستين صدام بيرون آمده است، تا خون جوانهاي ما را بريزد و كفش آمريكا به پاي دوستان شيطان بزرگ رفته است تا گام‌بگام خط امام را سر ببرند رسوايشان ساز.

خدايا: قابيليان در قطره‌قطره، خون شهيدانمان به جستجوي او پرداخته‌اند مپسند كه اميدشان به ثمر نشيند.

خدايا: نزديك كن روزي را كه بر تربت شهيدانمان سورهي نصر بخوانيم و ‌آيه‌ي فتح را.

                                                                                      (والسلام)

متن وصيت‌نامه شهيد محمدعلي فشاركيان

بسم رب‌الشهداء

با سلام خدمت شما پدر و مادر و خواهران عزيز و با سلام خدمت آقا مجتبي، اميدوارم كه حال شما خوب و در پناه ايزد يكتا از زندگاني نيكو (آنگونه كه خداوند مي‌خواهد و راضي است) بهره‌مند باشيد و خداوند همه‌ي ما را عاقبت بخير بگرداند و توفيق بندگي به تك تك ما عطا فرمايد.

قبل از هر چيز از شما مي‌خواهم كه چون در حق شما كوتاهي كرده‌ام مرا ببخشيد و همگي شما مرا حلال كنيد و از خداوند متعال مي‌خواهم كه چون مِلك او از قانون او سرپيچي كرده‌ام و از اوامر او كوتاهي نموده‌ام و خود را از او دور ساخته و به شيطان نزيك كرده‌ام اين بازگشت مرا بدرگاهش بپذيرد، و مرا در روز قيامت سرافكنده نكرده و مورد عذابم قرار ندهد.

(يا رَبِّ الرْحَمِّ ضَعْفَ بَدَني)

مقداري پول 000/10 ريال به خواهرم بتول بدهكارم و مقدار 000/10 ريال به برادر درويش از طريق فروش موتور به آنها بدهيد و از طرف من از او و ديگران برادران و اقوام حلاليت بطلبيد و بپرسيد اگر پولي از من مي‌خواهند به آنها بدهيد، از آقا رسول طباطبايي بپرسيد مثل اينكه مي‌گفتند بايد موتور به سپاه پس داده شود و ديگر اينكه به مدت يكسال نماز و يك ماه و هفده روز روزه برايم اداء كنيد.

با تشكر فراوان بنده‌ي گنهكار خدا كه اميد عفو و بخشش از او دارد.

                                                و من الله التوفيق

چند جمله‌ي ديگر هم بگويم و آن اينكه اميدوارم اگر خداوند شهادت را نصيب من كرد و مرا در درگاهش پذيرفت براي من گريه نكنيد و خوشحال باشيد زيرا ياران و اصحاب حضرت رسول (ص) و امام علي (ع) چنانچه در نهج‌البلاغه آمده است، قبل از شهادتشان آنقدر شادند كه دعا مي‌كنند؛ خداوندا صدها بار ما را به دنيا بازگردان و دوباره شهادت را نصيب ما كن. پس برويم بسوي درگاهش و طلب بخشش كنيم از او. و چون در فاميل و محل به شما نگاه مي‌كنند براي خاطر الله و فقط بخاطر او، مخلصانه روي خودرا شاد نگه داريد، و مانند آن مادري باشيد كه پس از شهادت فرزندش نُقل پخش مي‌كرد، طوري باشد كه همه بدانند اسلام به اين خونها زياد احتياج دارد.

و اگر جنازه‌ي من به دست شما نرسيد بياد مادراني باشيد كه فرزندان خود را از دست داده‌اند ولي خبر ندارند، و اگر خواستيد بسر قبر من بياييد به بهشت‌زهرا نزد قبر شهيدان گمنام برويد كه كسي را ندارند جز خدا.

خدايا؛ خدايا؛ تا انقلاب مهدي، ترا بجان مهدي، خميني را نگه دار.

                                                                                      5/2/61

گزيده‌هايي از وصيت‌نامه شهيد فشاركيان

به تاريخ 30/8/59

دوست دارم چند نكته را متذكر شوم تا شايد مفيدواقع شود:

1- سعي كنيد در كارهايتان هدف داشته باشيد.

2- بدستورات و رهبريهاي امام‌كبير، روح خدا كه تمامش از قرآن و سنت گرفته شده عمل كنيد.

3- از خدا بترسيد و در برابر خدا و جامعه‌ي شهيد پرورمان احساس مسئوليت كنيد.

4- امر به معروف و نهي از منكر را فراموش نكنيد.

5- از سختي و رنج زودگذر نهراسيد.

6- در بالا بردن سطح آگاهي خودتان كوشا باشيد.

7- هم‌چنانكه امام هم فرمودند، در هفته دو روز روزه بگيريد.

بر سر مزار من به من تبريك بگوييد، سعي كنيد عقلتان را بر دلتان حاكم كنيد و گريه نكنيد. بفكر اعتلاي اسلام باشيد. از گرفتن مجالس بيخودي خودداري كنيد.

لباسهايم را بين فقراء تقسيم كنيد و يا هر چيز ديگري را كه بجا مانده.

به اميد آن روزي كه پرچم اسلام در سراسر جهان برافراشته شود و به اميد ظهور حضرت ولي‌الله اعظم حضرت مهدي (عج)

نامه‌هاي شهيد فشاركيان

بسمه‌تعالي

فرعون و اقوام پيش از او و قوم زشت كار لوط به كُفر و

خطاكاري برخاستند، يا رسول پروردگارشان مخالفت كردند،

خدا هم آنان را به عذابي سخت گرفتار كرد.

                                                «آيه نهم از سوره‌ي الحاقه»

با عرض سلام خدمت پدر  مادر عزيز و خواهران گراميم. انشاء‌الله كه حالتان خوب باشد و اميدوارم كه همه‌ي ما بتوانيم در راهي كه قدم برداشته‌ايم وظيفه‌ي خود را خوب انجام بدهيم و بياري و لطف الله در اين راه ثابت قدم و استوار باشيم.

گاهي كه با خود مي‌انديشم در رابطه با انقلاب اسلاميمان از ابتدا تاكنون، چگونگي و پيروزي انقلاب با توجه به دشمنان داخلي (يعني منافقين كه در اصل همان راه آمريكا را مي‌روند چه چپ باشند و چه راست) و دشمنان خارجي (ابرقدرتان كاخهاي سرخ و سفيد و هم‌پيمانان و جيره‌خوارانشان) به اين نتيجه مي‌رسم كه جز دست خدا و ياري و لطف بي‌حدّ و حسابش چيز ديگري نبود.

مگر مي‌شود با آن همه كشتار و شكنجه و راحت‌طلبي كه در مردم بوجود آورده بودند، كاخ يزيديان با خاك يكسان شود و اين انقلاب شكوهمند اسلامي به ثمر رسد.

براستي كه يدالله فوق ايديهم

در ضمن 12 و 22 بهمن سومين سالگرد ورود اماممان و پيروزي اين انقلاب كفرستيز را به شما پدر و مادر و خواهران عزيز و كليه‌ي بستگان دور و نزديك تبريك عرض مي‌كنم و از خداوند خواستارم كه بتوانيم با احساس مسئوليت بيشتري در راه خدا خدمت كنيم، سعي و تلاش كنيم بياموزيم و به ديگران ياد بدهيم. چه من كه در اينجا هستم و چه شما در پُشت جبهه كه هر دو مسئوليت خطيري داريم و در حقيقت داريم آزمايش پس مي‌دهيم، خداوند ما را ياري كند، تا از پي اين آزمايشها سربلند بيرون بياييم.

من دلم مي‌خواهد شما اينرا به بستگان دور و نزديكم بگوييد كه اي سروران و بزرگان درست است كه كوچكم و خودم نيازمند نصيحت، اما طبق وظيفه‌ي شرعي و مسئوليت اسامي كه به گفته‌ي مولا علي (ع) «كلكم راع و كلكم مسئول عن رعيته» بشما متذكر شوم كه دنيا فاني و پايان‌پذير است و تنها چيزي كه براي ما باقي مي‌ماند عملمان مي‌باشد كه به گفته شهيد مظلوم بهشتي؛

«بهشت را بهاء مي‌دهند نه به بهانه»

اگر بدقت و تأمل در قرآن بنگريم مي‌بينيم كه هر صفحه‌اش هشدار و نصيحت است. سعي كنيم نماز را كه ستون دين است و موجب عروج روحمان از دنياي ذني و پَست به عالم ملكوت و ميزان است براي قبولي اعمالمان و سخن ماست با خالق و طلب كمك از او به بهترين وجه انجام دهيم.

ما هيچكدام از خودمان چيزي نداريم و هر چه داريم از آن اوست؛

«انت الفقراء الي‌الله و الله هو الغني الحميد»

من از شما سؤال مي‌كنم كه آيا جواناني كه در جبهه‌ها جان خود را بركف دست گذارده و هر لحظه آماده‌ي شهادتند آيا ديوانه‌اند؟ آيا آنها در فكر رفاه و آسايش ويا مثل ديگران نمي‌توانند كسب و كاري راه بياندازند كه با وجود اين همه مشكلات با ياد خدا به جبهه آمده‌اند براي رضاي خدا، دليلش اين است كه آنها رفاه و آسايش اين دنيا را فاني مي‌دانند.

بدانيم كه خدا از رگ گردن بما نزديكتر است «و الله اقرب الي من حبل الوريد» واز فكر و عمل ما خبر دارد «و الله محيط بما تعملون» پس اگر مُرديم روز قيامت برگه‌ نامه اعمالشان ا بدستمان دهند، چه خواهيم كرد؟ آيا گمان مي‌كنيم كه خدا عادل نيست و من و تو گنهكار را با آن انسان با ايمان و با تقوا رد يكجا قرار مي‌دهد، بترسيم از عذاب خدا قبل از اينكه بر ما فرود آيد و شما عزيزان سعي كنيد خودو فرزندانتان را با احكام اسلام آشنا سازيد كه هنگامي كه از اين دنيا برويم به هر عقيده و مرام كه باشيم با همان حال از اين دنيا خواهيم رفت و پاداش اعمال خوب و يا بدمان را خواهيم گرفت.

روز قيامت روز بازخواست و حساب پس دادن است و همه بني‌آدم در آنجا جمع خواهيم شد و هر كس جوابگوي اعمال خود خواهد بود.

پس بپاخيزيم و از اسلام محمدي (ص) حراست كنيم، قبل از اينكه عذاب الهي بخاط ناشكري و كفران بر ما نازل شود، تا كي بايد اسير ديو نفس بود؟ تا كي بايد سحر و جادوي دنيا ما را فريب دهد؟ تا كي بايد به تن پروري و خوشگذراني پرداخت؟

آيا تا حال بفكر كودكان آواره فلسطين و كشتار دسته‌جمعي آنها بست اشغالگران قدس افتاده‌ايد؟ آيا تا به حال بياد كودكان و مردم گرسنه‌ي آفريقاي جنوبي افتاده‌ايد (با توجه به آنهمه منابع خدادادي)، آيا تا به حال بياد مسلمين و مستضعفين در بند جهان كه فرياد دلخراششان آسمان را مي‌شكافد و دل سنگ را مي‌لرزاند افتاده‌ايد؟

و آيا هيچگاه به اين فكر افتاده‌ايد كه چه مي‌كنيد؟ و سرانجام اين زندگي بكجا مي‌انجامد؟

و آيا نمي‌خواهيد فرياد هل من ناصر حسيني (ع) را لبيك گوييد؟

و آيا زندگي برادراني كه در جبهه‌ي نبرد حق عليه باطل، در زير رگبار گلوله و در روي زمين‌هاي نمناك و هواي برفي غرب و يا زمين‌هاي تفتيده‌ي جنبو زندگي مي‌كنند و جان خود را فداي اسلام مي‌كنند (گر چه از رويش خون هر شهيدي لاله‌اي ديگر برمي‌خيزد) و در دستي سلاح و در دست ديگر پرچم اسلام را مي‌فشارند و در زير لب آيات الهام‌بخش قرآن را زمزمه مي‌كنند بهتر است و يا كساني كه در مكانهاي خوش آب‌وهوا و در ساختمانهايي گذايي، جز تفكر درباره چگونه مي توان خوشتر بود و بهتر خوشگذراني و شهوتراني كردفكر ديگري ندارند؟

شما را بدا كدامين از اين دو زندگي سعادت دنيايي را فراهم مي‌كند؟ و كدامينشان بايد برايمان الگو باشند و راهنما؟

آيا با بودن اينهمه شهيدان شاهد، هنوز وقت آن نرسيده كه به اين پيام قرآن آنجا كه مي‌فرمايد؛

«هنوز وقت آن نرسيده كه قلبهايتان خاشع گردد بياد خدا

(تسليم اوامر حق شويد)»

پاسخ گوييم

پس برگرديم به سوي خداوند تبارك و تعالي و از او بخواهيم كه گناهانمان را ببخشد و تا درِ رحمت الهي برويمان باز است و فرصت بازگشت هست هر چه زوتر برگرديم و هي نگوييم بعدها توبه خواهيم كرد، مبادا برسيم به آنجايي كه صمٌّ بكمٌ شويم و خداوند توفيق بازگشت را از ما بگيرد هم‌چنانكه بودند افرادي چون يزيد و يزيديان كه خواستند توبه كنند ولي موفق نشدند.

از شما مي‌خواهم كه در مسائل تعمق كنيد و سحطي از روي آنها نگذريد اميدوارم بستگاني كه در كشورهاي ديگر هم هستند توفيق بازگشت به وطن اسلاميمان و خدمت به اين امت شهيدپرور را پيدا كنند.

انشا‌ءالله بزودي حكومت الله در سراسر جهان حكمفرما شودو حتماً خواهد شد چرا كه دوران زر و زور و تزوير شيطان سفتان سپري گشته است.

منتظر نامه‌ي شما هستم.

و من الله التوفيق

بسمه‌تعالي

«و ما چنين اراده كرديم كه مستضعفين روي زمين را رهبر

و پيشوا قرار دهيم و ميراث زمين را در اختيارشان»

                                                          «قرآن كريم»

پس از عرض سلام و آرزوي موفقيت براي شما و ديگر خواهران و برادران مؤمن و مسئول، بنابر وظيفه‌ي شرعي طبق وعده‌اي كه به شما دادم اين نامه را براي شما مي‌نويسم به اميد آنكه بتوانيم هر كدام از ما جهاداكبر (مبارزه با نفس) را عملاً درون خود پياده كنيم و انشاء‌الله خداوند به تك‌تك ما توفيق عبارت و بندگي خالصانه عطا كند و همه‌ي ما را عاقبت‌بخير بگرداند.

خواهرم انسان چه در جبهه و يا در جاهاي ديگر هر لحظه را بايد غنيمت شمارد و خود را بسازد زيرا ما حتي از يك ثانيه‌ي ديگر خودمان خبر ندايم و اين را هم بدانيم كه بهترين مدرك و راهنما و بزرگترين معجزه براي ما مسمانان قرآن كريم است. بعد از نمازهاي واجب روزانه، پنج الي ده آيه بخوانيد با ايمان واقعي البته و مثل داستان سطحي از روي آن نگذريد و درون آن عميقاً فكر كنيد. در دانشگاه الهي (جبهه)مهمترين مسئله‌اي كه انسان را به تعجب وامي‌دارد هماهنگي برادران در كارها و برنامه‌ريزي‌ها وتداركات از قبيل موادغذايي و يا البسه و ديگر مسائل بود يعني اگر به برادري دستكش نمي‌رسيد برادران ديگر وجدانشان آرام نمي‌گرفت مگر اينكه دستكش هم براي او مي‌اورند. از نظر هماهنگي با ارتش در آن هنگمي كه دعاي كميل مي‌خوانند و يك صدا معشوق خود را صدا مي‌كنند؛

لبيك‌لبيك يا الهي و سيدي و مولاي

پروردگارا ما را ببخش و بيامرز. خدايا ما را به درگاهت بپذير.

برادران در سنگر ما مي‌گفتند كه غذا كم مصرف بايد بكنند تا با خداي خود بتوانند بيشتر صحبت كنند. زيرا معتقد بودند اگر غذا زياد بخوريم معده‌ي ما پُر مي‌شود و معده‌ي پُر انسان را از ياد خدا غافل مي‌كند و مي‌گفتند اول نماز بعد غذا زيرا يكي از خصوصيات شهيد رجايي چنين بود كه تا نماز نمي‌خواندند غذا نمي‌خوردند. در مورد راز و نياز به درگاه خداوند تبارك وتعالي بعضي از شبها در هفته دعاي توسل يا عصرها زيارت عاشورا و شبهاي جمعه دعاي كميل، صبح جمعه دعاي ندبه وغيره زيرا همه‌ي ما معتقديم دعا انسان را با معشوق آشنا سازد.

بنابراين من از طرف خودم و ديگر برادران به شما و ديگر خواهران و برادران التماس دعا دارم.

خداوند تمام نيروها و خواهران و برادران مؤمن و مستعد را براي اسلام نگه‌دارد. به اميد ظهور آقايمان مهدي (عج) و پيروزي اسلام بر سراسر جهان.

                                                                                      و من‌الله التوفيق

خدايا؛ خدايا؛ تا انقلاب مهدي، ترا بجان مهدي خميني رانگهدار، از عمر ما بكاه و به عمر او بيافزاي. انشاءالله تعالي.

به اميد آن روزي كه تمام مشتهايمان را گره كنيم و با فريادمان كاخ سفيد و سياه طاغوتيان را در هم بريزيم.

                   بياري الله

التماس دعاي شديد و سلام به همه برسانيد.

مَنْ طَلَبتم وَجَدَتي وَ مَنْ وَجَدَني عَرْفَني وَ مَن عَرْفَني اَجَبتني وَ مَنْ اَجَبَني

عَشَقني وَ مَنْ عَشَقني عَشَقْتُهُ وَ‌ مَنْ عَشَقْتُهُ قَتَلْتُهُ وَ مَنْ قَتَلْتُهُ وَ عَلي ديَتُهُ وَ

مَنْ عَلي ديَتُهُ وَ اَنا ديَتُه

هر كس مرا طلب كند مي‌يابدم و هر كس مرا يافت مي‌شناسدم و هر كس مرا شناخت دوست مي‌دارد و هر كس دوستم داشت به من عشق مي‌ورزد و هر كس به من عشق ورزيد به او عشق مي‌ورزم و هر كس را عشق ورزيدم مي‌كشمش و هر كس را كُشتم ديه‌اش بر من واجب است و من خود ديه‌ي او هستم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار

home

 

زندگینامه شهید

گالری تصاویر

وصیتنامه

دست خط شهید

خاطرات

سایتهای مرتبط

فیلم 

 صفحه اصلی

 ارتباط با ما

ارتباط با مدیر سایت

نوشته های شما

 آثار بجا مانده از شهید