Street View - wirtualna wycieczka w Mapach Google


Street View | Trusted to technologia StreetView dla firm/organizacji/instytucji wykorzystywana m.in. na ulicach miast - dostępna w USA od 2007 r., a w Polsce od 2012 r. Więcej informacji o StreetView na świecie w w Polsce oraz korzystania z niego można znaleźć m.in. na stronach: Google'aWikipedii, Komputer Świat czy softsonic.

Street View w Mapach Google dostępne są w OFERCIEZakres usługi może obecnie obejmować od 1 do 200 punktów/kroków spaceru (a warunkowo nawet do 500), czyli indywidualnych kompletnych panoram tworzących spacer. Przykładowe realizacje można zobaczyć w GALERII - obejmują one głównie spacery złożone z 5 do 40 punktów/kroków, między którymi można się poruszać i w których można się rozglądać dookoła (pełne 360 stopni).

Wirtualną wycieczkę można m.in. umieścić na swojej stronie firmowej (www), profilu Facebook, Wordpress'ie, podpiąć pod Pinterest, a także znaleźć inne innowacyjne możliwości jej wykorzystania.
Nowe filmy informacyjno-promocyjne Street View | Rekomendowany - wirtualne wycieczki w Mapach Google:

Google Maps Street View let customers see insideGoogle Maps Street View let customers see inside

Analizy biznesowe wykorzystania Street View | Trusted - efekty reakcji klientów


1. Przykład z branży gastronomicznej z Nowego Jorku:


NYC Go, organizator NYC Restaurant Week, by pomóc uczestniczącym w projekcie restauracjom przyciągnąć klientów, zaoferowało umieszczenie wirtualnych wycieczek w Mapach Google na ich stronie internetowej. 55% restauracji się na to zdecydowało.

NYC Go zbadało efekty, które jednoznacznie mówią, że Zdjęcia Firmowe Google okazały się pomocne w zwiększeniu atrakcyjności restauracji:

       • Wizytówki restauracji ze Zdjęciami firmowymi Google miały średnio o 30% wyższy wskaźnik kliknięć, po których doszło do rezerwacji

       • Użytkownicy, którzy oglądali Zdjęcia firmowe Google danej restauracji, złożyli rezerwacje w połowie oglądanych miejsc (o 20% więcej niż w przypadku osób, które nie oglądały Zdjęć firmowych) 

       • 84% z 1300 ankietowanych klientów stwierdziło, że Zdjęcia firmowe Google były ważnym czynnikiem przy wyborze restauracji


Więcej w materiale do pobrania (NYCCO-cs-PL) - poniżej (strzałką):
2. Przykład domu towarowego:


Dom towarowy Leeks dzięki Street View zwiększył liczbę odwiedzających go osób o 20% rok do roku.


Więcej w materiale do pobrania (casestudies-leekes) - poniżej (strzałką):
3. Przykład sklepu z żywnością dla zwierząt:


Sklepu z żywnością dla zwierząt "Just Foof For Dogs" po opublikowaniu wirtualnego spaceru Street View zwiększył współczynnik klikalności wyników wyszukiwania Google o 50%.


Więcej w materiale do pobrania (casestudies-jffd) - poniżej (strzałką):


Ċ
Remigiusz Grudzień,
28 lut 2014, 11:13
Ċ
Remigiusz Grudzień,
1 cze 2014, 16:35
Ċ
Remigiusz Grudzień,
1 cze 2014, 16:32