pijaństwo - alkoholizm

wyjście ewakuacyjne

SKUTECZNE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

( SPRÓBUJ PONIŻSZYCH ROZWIĄZAŃ - NIC WIĘCEJ JUŻ NIE STRACISZ, JEDYNIE MOŻESZ ZYSKAĆ! )

Co Biblia mówi na temat napojów alkoholowych? Biblia mówi: „Wino — to szyderca, mocny trunek — to wrzaskliwa kłótnia; i nie jest mądry, kto się od niego zatacza." PRZYP. SAL. 20, 1 (BW)

Dlaczego picie napojów alkoholowych jest niebezpieczne? Biblia mówi: „I nie upijajcie się winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni Ducha". EFEZJAN 5, 18 (BW)

Dlaczego królom i władcom doradza się, aby nie pili napojów alkoholowych? Biblia mówi: „Królom, o Lemuelu, królom nie wypada pić wina albo książętom pragnąć mocnego napoju, aby przy piciu nie zapomnieli ustaw i nie naginali prawa wszystkich ubogich”. PRZYP. SAL. 31,4.5 (BW)

Pośród jakich innych grzechów wymieniany jest grzech pijaństwa? Biblia mówi: „Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary..., pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą." GAL. 5, 19-21 (BW)

Jakie są skutki zbytniego pobłażania sobie w jedzeniu i piciu? Biblia mówi: „Nie bywaj wśród upijających się winem lub obżerających się mięsem, gdyż pijak i żarłok ubożeją, a ospali chodzą w łachmanach.” PRZYP. SAL. 23, 20-21 (BW)

Jakie są następstwa picia alkoholu? Biblia mówi: „Kto mówi: Biada! Kto mówi: Ach! U kogo jest kłótnia? U kogo skarga? Kto ma rany bez powodu? Kto ma zaczerwienione oczy? Ci, którzy do późna przesiadują przy winie, którzy chodzą kosztować winnej mieszaniny. Nie patrz na wino, jak się czerwieni, jak się skrzy w pucharze i lekko spływa do gardła. Bo w końcu ukąsi jak wąż, wypuści jad jak żmija. Twoje oczy oglądać będą dziwne rzeczy, a twoje serce mówić będzie opaczne słowa, i wyda ci się, że śpisz na pełnym morzu i że jesteś jak śpiący przy sterze okrętu. Bili mnie, a wcale nie bolało, tłukli mnie, a nic nie czułem. Jak tylko wytrzeźwieję, znów do niego wrócę.” PRZYP. SAL. 23:29-35 (BW)

Świeży, niesfermentowany sok winogronowy jest błogosławieństwem dla człowieka. Biblia mówi: „...Jak mówi się o winogronie, w którym znajduje się winny sok: Nie niszcz go, gdyż jest w nim błogosławieństwo!...” IZAJ. 65, 8 (BW)
Podstrony (1): Alkohol a Biblia
Comments