z kraju i ze świata 860 artykułów

 z kraju                                        ze świata                                                                                                        

W jednym z mieszkań Białegostoku policjanci zabezpieczyli łącznie 4,5 kg narkotyków - amfetaminy i marihuany.
 Zatrzymano dwóch mężczyzn.

W czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogą się tam znajdować duże ilości narkotyków. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat. W trakcie przeszukania odnaleziono 2,2 kg amfetaminy i 2,3 kg marihuany. Z tak dużej ilości narkotyków mogłoby powstać ponad 28 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości około 180 tys. złotych.
 

 
Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymani nielegalnym procederem trudnili się od co najmniej pół roku. Za ich pośrednictwem narkotyki trafiały do dilerów z Białegostoku i okolic. Ci z kolei sprzedawali je w pubach, dyskotekach czy szkołach.
 

Prowadzący sprawę policjanci ustalają, skąd pochodziła zabezpieczona marihuana i amfetamina. Zatrzymani białostoczanie usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
 

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok Południe.więcej:

Rozbita grupa handlarzy i przemytników narkotyków


4 osoby zatrzymane do przemytu narkotyków z Holandii


Plantacja marihuany zlikwidowana

Kolejne uderzenie w narkobiznes


dużo więcej: tu znajdziesz ponad 830 artykułów
o przestępczość narkotykowej

źródło: www.policja.pl

Podstrony (1): ze świata
Comments