o narkotykach‎ > ‎

rodzaje narkotyków

http://img231.imageshack.us/img231/4853/impra.gif

OTRZYMYWANIE/WYSTEPOWANIE:
Otrzymuje się ją z liści krzewu herbacianego albo ziaren krzewu kakaowego. Kofeina występuje także w kakao i niektórych napojach bezalkoholowych, jak coca-cola.

DZIAŁANIE/OBJAWY
Działanie kofeiny polega na pobudzaniu mózgu w celu zmniejszenia uczucia głodu i zmęczenia. Ludzie pijący duże ilości herbaty czy kawy mogą stwierdzić, że po odstawieniu tych używek odczuwają rozdrażnienie i przygnębienie, a nawet lekkie drgawki. Są to łagodniejsze objawy abstynencji.


KOKAINA:


OTRZYMYWANIE/WYSTEPOWANIE:
Kokaina ma zazwyczaj postać śnieżnobiałego lub żółtawego proszku. Kokainę proszkową można oczyścić poprzez dodanie związków amoniaku.

Do roztworu dodaje się następnie eter lub inny rozpuszczalnik organiczny, efektem, czego jest oddzielenie się substancji stałej od reszty roztworu - freebase jest o wiele czystszy od proszku.

Krack – Otrzymuje się go z proszku. W przeciwieństwie do freebase, przy jego otrzymywaniu nie ma potrzeby używania substancji łatwopalnych. Proszek po prostu rozpuszcza się w roztworze dwuwęglanu sodu i wody, a następnie gotuje. Wtedy substancja stała wydziela się z roztworu. Pozostaje ją już tylko osuszyć.

DZIAŁANIE/OBJAWY:
W porównaniu z innymi formami kokainy krack jest silnie uzależniający, o natychmiastowym, krótkotrwałym działaniu (5 do 10 minut). Narkotyk jest zażywany poprzez podgrzewanie i wdychanie oparów!!!


MARIHUANA:


OTRZYMYWANIE/WYSTEPOWANIE:
Marihuana jest suszem z drobnych liści konopi indyjskich, najczęściej z dodatkiem nasion i łodyg. Swoim wyglądem przypomina suszoną natkę pietruszki lub majeranek. Z marihuany robione są skręty (JOINTY) lub nabijane fajki. Codzienne używanie marihuany powoduje zbliżone symptomy jak po alkoholu. Marihuana zawiera dużą ilość substancji smolistej. W jednym skręcie jest jej tyle co w jednej paczce papierosów.

DZIAŁANIE/OBJAWY:
Związkiem psychoaktywnym zawartym w konopiach jest THC (tetrahydrocanabinol), który wywołuje niewielki stan euforii, ogólne rozluźnienie, wesołkowatość, rozmowność, może również pobudzać apetyt. W czasie palenia dochodzi do zaburzeń w ośrodkach percepcyjnych mózgu: zmniejsza się sprawność intelektualna, refleks oraz koncentracja.
Objawy użycia: chichot, euforia, gadatliwość, zwiększony apetyt, zaburzenia koordynacji ruchowej, przekrwione oczy, kaszel, poczucie odprężenia, czasem spadek nastroju.

Marihuana, albo orgazm - zdecyduj sam

HASZYSZ:


(olej haszyszowy)
OTRZYMYWANIE/WYSTĘPOWANIE:
Haszysz występuje w postaci zielonkawych, czarnych lub brązowych kulek i kostek. Z kolei olej haszyszowy to płyn o wyglądzie czarnego syropu z zielonkawymi refleksami. Często nasącza się nim zwykłe papierosy albo skręty z marihuany.

DZIAŁANIE/OBJAWY:
    Osoby będące pod wpływem marihuany lub haszyszu są beztroskie, rozbawione, mają wzmożony apetyt. Po dłuższym czasie zażywania stają się ponure, unikają towarzystwa, ich ruchy są spowolnione. Pojawić się mogą: nadwrażliwość, zaburzenia percepcji, psychozy, czasami iluzje i omamy, zaburzenia serca i układu oddechowego, zapaści.AMFETAMINA:OTRZYMYWANIE/WYSTĘPOWANIE:
Amfetamina to środek psychostymulujący. Jest najpopularniejszym narkotykiem syntetycznym grupy stymulatorów. Polska należy do światowej czołówki nielegalnych producentów amfetaminy. Amfetamina występuje w postaci proszku, kapsułek, tabletek, drażetek oraz roztworu w ampułkach. W sprzedaży nielegalnej spotyka się z reguły amfetaminę w postaci białego proszku.

DZIAŁANIE/OBJAWY:
Zależność psychiczna jest podobna do tej, która jest spowodowana przez kokainę. Wywołuje ją atrakcyjny i euforyczny przebieg działania specyfiku, wzmacniany z kolei przez przykre dolegliwości związane z jego odstawieniem (złe samopoczucie, spowolnienie psychiczne, uczucie zmęczenia i apatii), które obserwuje się już po 12 godzinach od ostatniego zażycia amfetaminy.

BARBITURANY:
OTRZYMYWANIE/WYSTĘPOWANIE:
Barbiturany (środki nasenne) mają szczególne działanie w połączeniu z alkoholem i w ten sposób są bardzo często nadużywane. Alkohol wzmacnia działanie barbituranów. Z uwagi na depresyjny wpływ na ośrodek oddechowy i długi czas wydalania z organizmu - barbiturany są szczególnie groźne w przypadku ich przedawkowania.

DZIAŁANIE/OBJAWY:
Działanie samych barbituranów powoduje gwałtowne zapadanie w sen, w stan bliski śpiączki lub paradoksalnie wywołuje stan euforii, beztroskiego optymizmu. Często bywa to stan podobny do upojenia alkoholowego, charakteryzujący się zaburzeniami równowagi, niepewnymi ruchami, trudnościami w wysławianiu się, nadpobudliwością. Skutki ich nadmiernego używania mogą powodować bardzo szkodliwe następstwa. Na krótką metę barbiturany mogą powodować przejawy amnezji, napady delirium itp. W dłuższym okresie czasu tolerancja na ten środek może prowadzić do przedawkowania, śpiączki, zaburzeń pracy serca i układu oddychania. Barbiturany wywołują silne uzależnienie fizyczne i psychiczne. Nagłe odstawienie tych środków rodzi ryzyko powikłań, a nawet śmierci, dlatego też musi odbywać się pod kontrolą lekarską.

INNE RODZAJE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH:
BIELUŃ
GRZYBKI HALUCYNOGENNE (Grzyby psylocybinowe)
KLEJE
LSD
OPIATY
HEROINA
EXTASY MDMA (3,4-metylenodioksymetamfetamina)
MORFINA
KODEINA
TEINA - czytaj temat "kofeina"

REGULARNE ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW PROWADZI DO UZALEŻNIENIA.
ŚRODKI ODURZAJĄCE NEGATYWNIE WPŁYWAJĄ NA ORGANIZM CZŁOWIEKA I MOGĄ PROWADZIĆ NAWET DO ŚMIERCI.
http://c.wrzuta.pl/wi11642/c4b1e866001be6c54b1fcbd5/0/zakaz%20%32b

darmowe animowane gify mp3


http://c.wrzuta.pl/wi264/d5f6f203001711294ba0e2b6/0/stalowe%20gardla


http://c.wrzuta.pl/wi8184/77c9edf700069f7c4b952638/0/droga
Podstrony (1): opium
Comments