Technika‎ > ‎

Roadsitalia exhaust

    Tak jsem konečně objednal výfuky. Po dlouhém bádání vyhrály Roadsitalia, a to především díky ceně. Za mrzký peníz 420 EUR jsem se zhruba po týdnu čekání stal majitelem krásných 2 karbonových koncovek a veškeré potřebné omáčky pro montáž. Návod v podobě mizerné fotokopie příliš nepomohl. Nevadí, pustíme se do toho.
    Většinu informací jsem měl dopředu načtenou z AF1 fóra, takže mi to v celku šlo od ruky. Po rozbalení na mě koukají 2 koncovky, spojovací materiál a potvrzení o homologaci. Provedení je vcelku na slušné úrovni. Koncovky vypadají perfektně, svary na trubkách vcelku dobré. Místy jsou znát stopy po dokončovacích pracech - především pilník a tak.
Obsah balení


Spojovací materiálDetail svárů


Druhá strana

    Začal jsem odstrojením Shivera - madla, plasty, světlo, stupačky spolujezdce. Vcelku bez problému. U světla byl uklepaný spodní úchyt - už druhý. Opravil jsem ho s pomocí pár plíšků a epoxidu. Zbylo odstranit výfuk. 2 šrouby uprostřed, povolit sponu na trubce a výfuk stáhnout směrem dozadu. Když se mi podařilo vymotat ježka z klece, řekl jsem si, že až to budu dělat příště, nejdříve oddělám držák RZ a blinkrů. dodatečně jsem ho stejně musel oddělat. Postup a výsledek mojí činnosti vypadal asi tak:

Šroubování...Stříhání


Pohled 1

Pohled 2

    Protože po namontování jiných koncovek vznikne mezi výfuky prostor, kudy lítá voda a svinstvo ze silnice pod sedlo do pojistek a tak, rozhodl jsem se dle doporučení udělat kryt. Několik jsem jich na netu okouknul, ale zdály se celkem komplikované. Já jsem použil karton, který jsem zapasoval mezi podsedlový rám. Žádný komlikovaný tvar, je to obdélník, asi 400-500mm, na konci u světla zúžený, nic komplikovaného. Vystřihnul jsem to z nějakého zbytku pozinku, asi tak 0,8mm. Hliník by jistě vypadal líp, ale co. Na jednom konci jsem si připravil 2 gumové podložky a kryt přišrouboval na šrouby od baterky, vzádu přitáhnuto držákem RZ. Toť vše. Vypadalo to asi tak:
a tak:

Pak už to byl vcelku fofr. Y kus jsem si sesadil s trubkama, pružinama spojil a nasadil zatím navolno na výfukovou trubku. Kovové pásky, které drží koncovky jsem podložil gumoua ohnul do přibližného tvaru v ruce. Nafintil jsem koncovky do montážní pozice, spojil pružinama se zbytkem potrubí a tak dlouho jsem kroutil, tahal, povoloval a utahoval, až byly koncovky symetricky, pod správným úhlem a ničeho se nedotýkaly. Byla to asi nejnáročnější část. Montáž není příliš domyšlená, přes zimu to asi ještě jednou rozeberu a malinko předělám. S trochou trpělivosti je však výsledek dobrý. Teď už jsem to jen zpátky nakapotoval opačným postupem. Pár šroubků mi zbylo, pár mi jich zase chybělo, takže jsem někde asi něco přehodil. Pomohl jsem sitedy šroubky ze zásob. Ve finále jsem ještě zalepil 2 matičky na krytu (viz poslední foto), neměl jsem takhle malé samojistné a nerd  bych, aby se povolily ve 200kmh.... To  je asi vše. Zvuk je super, dopiju kafe a jedu to zkusit. Zdar.Comments