Jak zrobić figury z gipsu , figury gipsowe, odlewy gipsowe , odlewy z gipsu


 


Książka elektroniczna "Gipsowe odlewy. Tworzenie i zdobienie krok po kroku", to jedyna publikacja na rynku w całości poświęcona praktyce tworzenia odlewów.

Tworzenie odlewów gipsowych jest niezwykłą i wspaniałą przygodą! To jedna z tych prac, której bezpośrednie efekty pozwalają ludziom żyć przyjemniej, pełniej i piękniej. Dzięki temu, jak ktoś, kiedyś słusznie zauważył: „Praca ta ma błogosławieństwo całego Wszechświata”.

Swoją przygodę z przedmiotami z gipsu zacząłem jakiś czas temu. Od tamtej pory wiele zmieniło się zarówno, jeżeli chodzi o techniki wykonywania ozdób gipsowych, ich dekorowania, jak również materiału, z którego korzystam. Tylko jedna rzecz pozostała i pozostaje wciąż niezmienna - ludzka potrzeba posiadania czegoś oryginalnego, niecodziennego oraz przyjemnego w odbiorze!

Spokój, jaki odkrywa się w sobie przy okazji pracy z gipsem, chwilami wprowadza dosłownie w błogostan. Ogarnia mnie radość i spełnienie, kiedy patrzę na swoje skończone małe i duże dzieła. Te i inne jeszcze uczucia, wprowadziły do mojego życia upragnioną harmonię. Świadomość tego, że wykonuję coś dobrego, coś pożytecznego, daje mi pewność, że zmierzam właściwym krokiem w odpowiednim kierunku.

Wszystko, o czym piszę w tej książce jest praktyką, co oznacza, że jest ona całkowicie wolna od pustych, niezrozumiałych treści. Z góry zakładam, że Czytelnik jest laikiem, który dopiero zaczyna swą przygodę ze światem wyrobów gipsowych, dlatego wszystko jest przedstawione dosłownie „łopatologicznie”. Sam doskonale pamiętam pytania, jakie miałem na starcie, dlatego najlepiej jak tylko potrafię, tłumaczę w odpowiedniej, przystępnej formie - co i jak, krok po kroku.

Na polskim rynku wydawniczym nie ma zbyt wielu publikacji na temat tworzenia gipsowych odlewów. Jeżeli już są, to zwykle albumowe przekłady zagranicznych autorów, które nie mają zupełnie przełożenia na polskie realia, np. materiałów, jakie należy zakupić do opisywanych prac albo w ogóle nie ma w Polsce, albo występują pod zmienionymi nazwami, często też porażają swą ceną. To wszystko, o czym piszę ma zawsze odniesienie do tego, co można zastać na polskich półkach sklepowych za rozsądną cenę.

Na początku większość czasu poświęcałem na eksperymenty. Nie było chętnych osób, żeby otwarcie pokazać mi jak robi się profesjonalne odlewy. Do wielu rzeczy po prostu musiałem dojść sam. Przy okazji odkryłem wiele ciekawych technik i trików, którymi chętnie dzielę się na łamach tej książki. I chociaż dzisiaj wiem o wiele więcej, to wciąż eksperymentuję. Również i Ciebie Czytelniku zachęcam do odkrywania „nieznanego”, do wypracowywania własnych sposobów pracy. Naprawdę nic nie sprawia takiej przyjemności jak świadomość twórczego kreowania i zarazem odkrywania nowych dróg!

Spotkałem na swej drodze tych, którzy ostrzegali mnie przed falą „chińszczyzny”, mówili: nie warto zaczynać, skoro wszędzie dookoła jest pełno tego, co chcesz robić. Pytałem wtedy: - Czy dokładnie tego samego? - No nie! - odpowiadali. - Czy uważasz, że jedyne, na co w życiu zasługujesz to tandeta? - zapytałem. - Ależ oczywiście, że nie - usłyszałem odpowiedź. Dlatego właśnie powiedziałem: - Będę na tym chińskim oceanie przystanią dla tych, którzy oczekują od życia więcej, którzy pragną żyć pełniej i piękniej. Ludzkie potrzeby są wprost nieograniczone i będę atolem lepszej jakości życia dla takich jak Ty.

Przyjąłem za cel, by niniejsza książka zawierała w sobie jak najwięcej praktycznych fotografii, które bardziej przemawiają do Czytelnika niż najbardziej nawet szczegółowe słowne opisy. Podsumowując jednym zdaniem: Czytelnik znajdzie tu praktykę, praktykę i jeszcze raz praktykę.

Serdecznie zapraszam Czytelnika do fascynującego świata odlewów gipsowych!

Opinie na temat ebooka :

2009-06-06
Piotr     

Rewelacja

Od dawna szukałem praktycznej wiedzy na ten temat, teraz dzięki tej publikacji będę mógł zbudować własną pracownię odlewniczą. Publikacja ta dostarcza prawdziwego Know How, i to za tak małe pieniążki. Po prostu REWELACJA!!! Aha, Betonowe Donice też kupię :-)

2009-04-17
Jolanta Pieniążek    

Gipsowe odlewy. Tworzenie i zdobienie krok po kroku

Witam:) Książka jest świetna!!! Wszystko szczegółowo opisane poprostu wiedza podana na wyciągnięcie ręki:) Stwierdzam,że jest to pierwsza książka z tak szczegółowymi opisami i zdjęciami:) Bardzo proszę o więcej takich książek ze zbliżoną tematyką:) Pozdrawiam:) Jola

2009-03-27
Orkwisz     

Nareszcie

Zmitrężyłem wiele czasu na poszukiwania wyczerpującej pracy nt. technik pracy z odlewami. Po kilku dniach bezowocnych starań doszedłem do wniosku, że odlewy gipsowe oraz im podobne należą do wiedzy tajemnej, pieczołowicie skrywanej przed oczami laików takich jak ja. Żadnych kompletnych opracowań na horyzoncie jedynie skrawki wiedzy. Do momentu gdy trafiłem na tego eboka. Dla osoby nie mającej pojęcia „o co chodzi” jest to wspaniała lektura. Przez świat „odlewnictwa” przechodzimy prowadzeni za rączkę przez prawdziwego pasjonata. Każdy kolejny rozdział to opis kolejnego etapu pracy nad odlewem serwowany nam przez prawdziwego pasjonata. Po pierwsze otrzymujemy pełne informacje jak przygotować się do samodzielnych eksperymentów. Wyczerpujący opis warsztatu, tu rozumianego jako miejsce pracy, pozwala uniknąć głębokich frustracji w trakcie twórczej gorączki. Prawdopodobnie, dzięki odpowiedniej organizacji pracy można również uniknąć konfliktów jakie niechybnie wystąpiły by na linii twórca-otoczenie w przypadku spontanicznych, nie poprzedzonych przygotowaniami aktach twórczych zlokalizowanych w kuchni. Następnie czytelnik-amator tudzież twórca-początkujący otrzymuje praktyczne informacje nt. przygotowania form, pracy z gipsem, obróbki, zdobienia, a nawet przechowywania i transportu stworzonych dzieł. I tak dziarsko wkraczamy w świat sylikonów formierskich, form lateksowych,. mieszanek gipsowych, wykańczania rantów, zawieszek gipsowych i... technik złocenia. Od pracy z małymi wzorcami takimi jak pucołowate buźki amorków po odlewy całej głowy np. Bogu ducha winnego osobnika, który zgodził się zrealizować pasję początkującego artysty, przygotowujemy się do pływania (dosłownie i w przenośni) w świecie ograniczonym jedynie przez naszą wyobraźnię. Części praktyczne opatrzone są odpowiednią ilością zdjęć. Obrazy-ściągawki świetnie wspomagają wyobraźnię. Pozwalają odpowiednio skoordynować kończyny „gipsowego stworzyciela” by uniknąć finalnego efektu prac przypominającego zwykłą płytę chodnikową. Odnoszę wrażenie, że autor w opracowanie niniejszego e-booka włożył nie mniej pracy niż zazwyczaj wlewa w swoje gipsowe dzieła. Jest on ułożony i napisany tak jak by miał wręcz zarażać pasją. To drugi, dla mnie bezdyskusyjny walor tego e-booka wynikający z nieukrywanego zaangażowania „wykładowcy”. Czytając go po prostu chce się wszystko to robić. Odlewać, skrobać, malować... Dla początkującego po prostu w sam raz, a nawet więcej.

2009-03-26
Edward Michalec    

Polecam wszystkim!

Świetnie napisana książka, pozwalająca zupełnemu laikowi na wykonanie całkiem udanych odlewów. Widać, że autor jest nie tylko teoretykiem,ale także praktykiem w tej dziedzinie.

2009-02-25
Artur     

Książka warta kupienia dla ludzi którzy szukają efektywnego zajęcia. Opisane w niej przykłady pokazują jak można ozdobić własne mieszkanie np. dekorując kominek własnym popiersiem. Na jej podstawie, kierując się wyobraźnią można tworzyć piękne rzeczy nadające naszemu mieszkaniu oryginalny wygląd.

2009-02-23
Agnieszka     

Książka godna polecenia

Bardzo przydatny kurs dla osób zaczynających swoją zabawę z odlewami. Książka zawiera mnóstwo zdjęć z każdego etapu przygotowywania odlewu, dzieki czemu nie ma problemów z wykonaniem każdego opisanego kroku. Przykładów nie jest za dużo, jednak są opisane bardzo szczegółowo :-)

Chce dowiedzieć się więcej
Zobacz też

"Betonowa donica z konikami" to ponad 100 fotografii wysokiej rozdzielczości wraz ze szczegółowym komentarzem autora. 
 


Comments