FHunter

FHunter je sociálně-mobilní hra, kterou si budou moci zahrát návštěvníci festivalu, kde bude tato hra někým provozována (pořadatel, prodejce jídla/pití/atd.).

Po stažení hry z Android Marketu budou uživatelé (po odsouhlasení pravidel) vyzváni k registraci a poté budou čekat do stanoveného začátku hry - to z toho důvodu, aby při startu byl již dostatečný počet účastníků. Do hry ale bude možné zapojit se kdykoliv.

Teď něco k samotnému principu. Každý účastník dostane seznam cílů, které má najít a za které dostane určitý počet bodů (kreditů/dolarů/co se bude hodit do tématu hry).

Cíle

Cíle se sestávají jednak z ostatních hráčů a druhak z speciálních událostí. Speciální událost může být například časově omezená akce prodejce typu "Od 15 do 16 hodin máme 50% slevu na pití a pokud si ho koupíte, dostanete od nás ještě 50 bodů navrch", nebo "Přijďte si pro 50 bodů ke stage 3, až budou hrát Chinaski".

Cíl hráč bude specifikován jménem, pohlavím a fotkou, která bude sloužit jako hlavní rozpoznávací znamení. Jako pomoc při hledání je v plánu také zapojit bluetooth skenování okolí a v případě blízkosti některého cíle upozornění hráče. 

Body za chycení hráče budou určeny při jeho přidělení jako cíle. Reálná hodnota odměny za hráče se však bude měnit podle toho jak dlouho hráč hraje a kolikrát byl za tu dobu chycen. Čím méně chycení, tím větší hodnota.

Získávání bodů

Body budou hráči získávat chytáním svých cílů případně plněním speciálních událostí. Samotné chycení hráče je založené na fair-play, kdy chycený ukáže na svém telefonu QR kód a chytač si ho vyfotí. Hra není myšlena tak, aby se lidé po areálu honili, ale spíše tak, že ke svému cíli normálně přijdou a požádají ho, aby jim ukázal svůj kód. Je to tedy spíše doplněk k běžnému programu festivalu zamýšlený tak, aby účastníky moc nerušil.

Při chycení protihráče je potřeba chytači přidělit nový cíl. To se provede tak, že chycený hráč se bude moci jednoho svého cíle zbavit a předat ho chytači. Poté mu bude náhodně přidělen nový cíl. Chycený hráč se tak může zbavit některého svého cíle, který nemůže například dlouho najít. Pro úspěšného chytače se tak hra stává těžší, protože bude dostávat samé nepolapitelné cíle.

Odměny

Hráči mohou být motivování jak výše zmíněnými slevovými akcemi, tak různými odměnami od pořadatele po dosažení určitého počtu bodů.

Pořadatel

V plánu je také "admin console" pro tabletové zařízení, kde pořadatel uvidí současné skóre všech hráčů, kolikrát byl kdo chycen a jestli je ve hře aktivní. Neaktivní hráče bude moci vyloučit ze hry, aby nekazili zábavu ostatním.

Stažení
Testováno a vyvíjeno pouze na Android 2.2, stejně tak resources a další věci nejsou pro všechna rozlišení (no prostě je slušná pravděpodobnost, že vám to nepůjde :D)
Také musíte mít nainstalovaný Barcode Scanner pro čtení QR kódů. Sice se obsah přečteného kódu nevyhodnocuje, ale samotné čtení intergrované je...

     

Hra není samozřejmě dokončená a výsledek našeho snažení je spíše prototyp a ukázka, jak by to asi mohlo fungovat. Neprobíhá žádná komunikace se serverem a vše jsou tedy "mock" data. Také samotný gameplay koncept je spíš takový návrh a ne finální podoba. To je asi vzhledem k danému času na Hackathonu pochopitelné. Zároveň je také nutné počítat s pády (např. nevyplnění věku při registraci) a neošetřenými chybami.

Další vývoj?

Plánujeme tento herní koncept dále rozvést a ve vývoji pokračovat, nicméně zdrojové kódy nejspíš zahodíme a napíšeme to celé znova :D ...čas byl prostě neúprosný.