Družstvo STAŘÍ PÁNI

Vítězství na turnaji ve Vrchoslavicích

přidáno: 17. 8. 2013 15:46, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 1. 9. 2013 3:46 ]

    Na začátku letních prázdnin 2013 jsme dostali dvě pozvánky na turnaje starých pánů. Ta první byla na turnaj do Brodku u Prostějova. Bohužel tu jsme nemohli přijmout, protože v termínu turnaje bychom nedali dohromady dostatečný počet hráčů. Ta druhá přišla z Vrchoslavic, na kterou jsme již mohli zareagovat kladně, protože příslib hráčů, kteří měli chuť se zúčastnit byl dostatečný.


    A tak jsme v sobotu 17.08.2013 krátce po poledni vyrazili do Vrchoslavic, kde kromě nás a domácích účinkovala ještě mužstva Tištína a Držovic. Celkem se nás sešlo 15 hráčů.  Přivítali jsme mezi sebou jednoho "nováčka" - Laďu Sypka z Doloplaz, který je určitě posilou. Zápisné sice nepřinesl, ale snad to napraví při příštím utkání. Právě s Tištínem jsme se utkali v prvním zápase. V teplém počasí, kdy teploměr ukazoval okolo 30 stupňů Celsia, jsme byli šťastnějším mužstvem a zvítězili 1:0 (0:0). Střelcem branky byl Roman Krivčík, který prakticky z brankové čáry dorazil po zemi "centrovaný" míč, který prošel přes několik noh bránících hráčů. Výhra v prvním kvalifikačním utkání vždy znamená možnost nejdelšího odpočinku. A tak jsme odpočívali, dali si nějaké to pivo, uzenou klobásu či cigáro a nechyběla ani sem tam nějaká ta zelená nebo jiný "sirup".

    Ve druhém kvalifikačním utkání porazily domácí Vrchoslavice mužstvo Držovic a stali se naším soupeřem pro finále. V souboji o třetí místo byly v penaltovém rozstřelu šťastnější Držovice. Obsadily tak místo třetí a Tištín bral "bramborovou" medaili.

    Když jsme se šli před finálovým utkání znovu oblékat do dresů, spousta z nás cítila, že odpočinek byl možná až příliš dlouhý. V zápase se potvrdilo to, co jsme očekávali: Vrchoslavice byly lepším, mužstvem. Ale byli jsme to my, kdo vstřelil první branku. Stalo se tak už v prvním poločase a tím jsme dostali Vrchoslavice trochu pod tlak. Vyrovnání na 1:1 přišlo na začátku druhého poločasu střele "Komína", kterou zády tečoval Pavel Kumžák k opačné tyči do protipohybu brankáře Libora Noska. Šťastná branka pro Vrchoslavice. Nicméně podle herního projevu Vrchoslavic branka zasloužená. Další branka v řádné hrací době už nepadla a tak došlo opět na pokutové kopy. V nich jsme byli šťastnějším týmem. Vrchoslavice čtyři penalty z pěti neproměnily. A protože naši střelci byli jen "o chloupek lepší" (co si budeme povídat, taky žádná sláva: Makiš D. - nedal, Čeh K. - nedal), tak vítězství v turnaji bylo naše.

    Herní projev, který jsme předvedli, nás všechny určitě těšil. Pravda, nejsme žádní rychlíci, kteří by dokázal sprintovat za nakopnutým míčem. Naše tempo bylo trochu pomalejší (jak se na staré pány sluší a patří), ale přihráli jsme si, podrželi míč a nehádali se. Když jsme si k dobrému pocitu ze hry "nadělili" ještě první místo v turnaji, tak sečteno podtrženo: skvělé odpoledne pro všechny.

Fotogalerii můžete najít zde.

Staří páni turnaj Vrchoslavice


A krátké video si můžete pustit i na této stránce:

Staří páni ve VrchoslavicíchHodové utkání s Nezamyslicemi

přidáno: 17. 8. 2013 15:34, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 15:35 ]

    V sobotu 25.05.2013 sehráli naši staří páni odvetné utkání s Ivanovicemi. Ivanovice nám domácí porážku oplatily a zaslouženě zvítězily 3:1. Nicméně prohra nám v žádném případě nezkazila náladu. Odehráli jsme docela dobrý zápas a odešli poraženi po výkonu, který je na hranici našich možností. Že to tentokrát na výhru nestačilo? No nestačilo a vůbec nic se neděje. Důležitější byl pocit ze hry a taky to, že se nás sešel dostatečný počet a střídání jsme si mohli odpočinout.

Chystá se hodové utkání s Ivanovicemi

přidáno: 9. 5. 2013 0:45, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 9. 5. 2013 0:45 ]

    V sobotu 25.05.2013 od 16:00h se na domácím hřišti odehraje "hodové" utkání starých pánů s Ivanovicemi. Půjde o odvetu za podzimní zápas na jejich hřišti, který jsme vyhráli 4:2. Občerstvení pro diváky i pro všechny hráče bude samozřejmě zajištěno. Událost je zanesena i v klubovém kalendáři.

Staří páni v Nezamyslicích

přidáno: 18. 3. 2013 0:25, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 15:25 ]

    V sobotu 16.03.2013 se naše družstvo starých pánů zúčastnilo již tradičního turnaje v hale v Nezamyslicích. Z celkově pěti týmů (Dobromilice, Nezamyslice, Chvalkovice, Ivanovice, Tištín) jsme skončili na velmi hezkém druhém místě. Přitom nás v základní hrací době nikdo neporazil. Ve všech zápasech jsme rezizovali a stali se tak "remízovými králi". V základní části, kde hrál "každý s každým" naše zápasy skončily takto:
Dobromilice : Nezamyslice       1:1
Dobromilice : Chvalkovice        1:1
Dobromilice : Tištín                  1:1
Dobromilice : Ivanovice            1:1
    "Černý petr" zůstal Nezamyslicím, které do závěrečných vyřazovacích bojů nepostoupily. V semifinále jsme se znovu utkali s Tištínem. Utkání skončilo jak? No samozřejmě 1:1, jak jinak! V penaltovém rozstřelu jsme byli šťastnějším týmem a postoupili do finále. Naším finálovým soupeřem byly Ivanovice. Utkání opět skončilo v základním hracím čase remízou, tentokrát ale 0:0. Po penaltách se tentokrát radoval soupeř a na nás "zbyla" stříbrná medaile.
    V Nezamyslicích jsme strávili velmi přijemné prodloužené dopoledne. Vzhledem k tomu, že "odpadlíků" bylo hodně, museli jsme "draftovat" pár hráčů Nezamyslic, kteří se stali skutečně posilami a výrazně nám pomohli. Už teď se těšíme na příští ročník. Pár fotografií, které jsme na turnaji pořídili si můžete prohlédnout zde.


Staří páni v Ivanovicích

přidáno: 15. 10. 2012 0:59, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 15. 10. 2012 1:01 ]

    V sobotu 13.10.2012 za krásného podzimího počasí sehrálo naše mužstvo starých pánů přátelské utkání v Ivanovicích. Překvapivým výsledkem 2:4 (1:2) jsme porazili určitě lepší domácí tým. Zejména v prvním poločase si Ivanovice vytvořily několik gólových šanci, ale spolehlivě je zahazovaly. Naopak my jsme proměnili skoro vše, z čeho se branka vstřelit dala.
    Ze druhé půle jsme měli obavy, protože úbytek fyzických sil na naší straně se dal očekávat výrazně vyšší než na straně Ivanovic. Ale silnější tlak, který jsme očekávali, se nekonal. Průběh byl podobný prvnímu poločasu. Ivanovice hned pozačátku druhé půle z krásné akce srovnaly. Ale do vedení nás vrátila útočná posila Broňa Špaček! Dalšími našimi střelci byli Martin Bridzik (2x) a Karel Rehák, kterého jsme "draftovali", protože omluvenek našich hráčů bylo tolik, že by vydaly na polovinu mužstva.
    Kromě výsledku nás těší i hra: nahráli jsme si, nehádali se a tak jsme strávili velmi příjemné fotbalové odpoledne.
 
 
 
 
Z akce je k dispozici i krátký videozáznam:

Staří páni v Ivanovicích

 
 
A závěrem pár fotografií:

Staří páni v Nezamyslicích

přidáno: 1. 10. 2012 1:44, autor: Libor Nosek

    V sobotu 29.09.2012 od 14:00h se utkala mužstva starých pánů Nezamyslic a Dobromilic. Hodové utkání na hřišti v Nezamyslicích tentokrát vyhrály Dobromilice, a to vysokým poměrem 5:0 (1:0). Tradičního soupeře jsme podařili po několika letech. Skvělý výsledek byl tentokrát podpořen i dobrou hrou. Ze strany Dobromilic byla vidět nahrávka z obrany, postupný útok i šance. Do střelecké listiny se zapsali Dušan Buček (2x), Pavel Kumžák, Michal Rudyk (krásná střela!) a Martin Bridzik.
    I Nezamyslice předváděly pěknou, kombinační hru. Ale bez šancí. Prakticky veškerá jejich snaha končila na hranici pokutového území. Prostě tentokrát byly Dobromilice lepším týmem. Jak to bude v příštím utkání, to se uvidí.
 
    Bezprostředně po utkání bylo dohodnuto další utkání starých pánů. Bude se konat v Ivanovicích, a to v sobotu 13.10.2012 od 14:00hod. Termín je dohodnut a potvrzen. Událost je zanesena k v klubovém kalendáři. Prosíme všechny, kdo můžou, aby se k utkání do Ivanovic dostavili.

Hodové utkání s Nezamyslicemi

přidáno: 4. 6. 2012 0:57, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 7. 6. 2012 9:40 ]

    V sobotu 02.06.2012 odpoledne jsme sehráli přátelské hodové utkání s tradičním soupeřem: Nezamyslicemi. Prohráli jsme 2:0. To však nemohlo nic změnit na tom, že účel takového utkání byl splněn: sešli jsme se, zahráli fotbal, dali nějaké to pivo a klobásu, popovídali, zasmáli se... To vše k utkání starých pánů patří.
    Potěšitelná byla docela hojná účast. Nějaké ty zbytečné emoce v danou chvíli k dobré náladě nepřispěly, ale celkové vše dobře dopadlo. Nezamyslice jsou prostě i v kategorii starých pánů aktuálně fotbalovější a vítězství si zasloužily po právu.
 
    V poločase utkání se na ploše hřiště představil Sokol Dobromilice se dvěma skladbami, které nacvičují pro letošní sokolský slet. Diváci, kterých přišlo opravdu velmi hodně, měli možnost shlédnout skladbu ročidů s dětmi a skladbu dorostenců a dorostenek.
 
 
 
 
 
 
A pro doplnění ještě mužstvo Nezamyslic:

Videozáznam přibližující atmosféru před utkáním, během utkání i po skončení utkání:

Staří páni s Nezamyslicemi 02.06.2012


Turnaj v sálové kopané

přidáno: 10. 1. 2012 6:57, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 10. 1. 2012 7:02 ]

Staří páni sálovka Nezamyslice 23.1.2011 Stojící zleva: Makiš D., Krivčík R., Matoušek Z., Drnovský P. V podřepu zleva: Žondra D., Kumžák P., Nosek L., Buček D.
    Obdrželi jsme prozatím neoficiální informaci, že v únoru 2012 (přesný termín neznáme) se v Nezamyslicích bude konat turnaj starých pánů. Pořadatel - TJ HANÁ NEZAMYSLICE - přislíbil, že obdržíme pozvánku. Turnaje jsme se zúčastnili i v loňském roce v sestavě: Makiš D., Krivčík R., Matoušek Z., Drnovský P., Žondra D. ml., Kumžák P., Nosek L. a Buček D. (viz. připojená fotografie)
    Jakmile budeme vědět podrobnosti, zveřejníme je na těchto stránkách. V únoru, konkrétně v sobotu 18.2.2012 (a pátek 17.2.2012) však pořádáme tradiční šibřinky. V případě, že by se termíny těchto dvou akcí kryly, na turnaj se patrně nepřihlásíme.

Staří páni v Brodku

přidáno: 25. 7. 2011 1:31, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 24. 1. 2012 23:09 ]

    V sobotu 23.7.2011 se družstvo "starých pánů" Dobromilic zúčastnilo turnaje v Brodku u Prostějova. Turnaj se hrál systémem "každý s každým". To znamená, že jsme sehráli celkem 3 zápasy.
První:    Dobromilice : Otaslavice        2:8
Druhý:   Dobromilice : Brodek u PV      1:1
Třetí:    Dobromilice: Želeč                1:3
Suma sumárum: jedna remíza a 2 prohry. Skončili jsme tak těsně za medailovými příčkami na hezkém čtvrtém místě.
    Zápas s Otaslavicemi byl jasnou záležitostí "Metlařů". Byli po všech stránkách lepším týmem s nímž jsme neměli šanci se měřit. Oba gólmani (R.Čmela a L.Nosek) dostali shodně po čtyřech "kouscích". Obě naše branky vstřelil Marek Novák.
    Na druhém zápase s Brodkem už bylo vidět, že obě mužstva už mají jeden zápas za sebou. Bylo to pomalejší utkání v němž ale Brodek byl opět lepším mužstvem. Krásnou, nechytatelnou střelou otevřel skóre Jara Škrkánek hrající za Brodek. Nám se podařilo "ušmudlaný" gólem srovnat krátce před koncem utkání. Autorem branky byl Zdena Matoušek. Po skončení zápasu bylo na hráčích Brodku vidět zklamání z remízy, protože byli skutečně lepším týmem.
    A třetí zápas s Želčí už byl svým tempem klasickým utkáním "starých pánů". Bez velkých honiček, pohoda. Dva předchozí zápasy poznamenaly obě mužstva. Třeba takový Radar, tomu už se před posledním zápase i hůře artikulovalo. Výkon v bráně ale podal spolehlivý, tentokrát bez nějaké minely. U ostatních našich hráčů byla patrná spíše únava fyzická a sem tam nějaké to pivo se na tíži nohou taky podepíše.
    Brodku u Prostějova určitě patří dík za uspořádání takovéto akce. Bylo velmi potěšující, že se nás sešlo asi 17 hráčů (viz. fotografie). Bylo tím pádem dostatek "kusů" na střídání. A i v pauze mezi zápasy byl prostor "pokecat" a pobavit se. Zápasy se obešly bez větších hádek a nervů. Prostě pohoda, jaká má zápasy starých pánů provázet. Díky všem za účast a na příštím zápase starých pánů nashledanou.
    Fotoreportáž z této akce můžete najít zde. A krátké video můžete shlédnout přímo na této stránce:

Staří páni Brodek u PV 23.7.2011


Turnaj starých pánů

přidáno: 17. 7. 2011 16:00, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 23. 11. 2011 3:00 ]

    Obdrželi jsme propozice turnaje "starých pánů", který pořádá TJ Sokol Brodek u Prostějova, oddíl kopané. Dáváme je všem k dispozici na těchto našich stránkách. V 11:30h začíná první utkání Dobromilic.
 
- - - - - - - - - -
 

Propozice

fotbalového turnaje Sokola Brodek u Prostějova,pořádaného jako II. ročník turnaje gardy starých pánů Sokola Brodek u Prostějova

Pořadatel:    Sokol Brodek u Prostějova

Termín konání:  Sobota 23.7.2011

Místo konání:    Sportovní areál – hřiště Sokola Brodek u Prostějova

Účastníci turnaje :     TJ Brodek u Prostějova

                                       FC Dobromilice

                                       TJ Otaslavice

                                       TJ Želeč

 Podmínky startu: Věk nad 35 let , dřívější  či současné (i minimální) působení v oddíle- BEZ VYJÍMEK.

Hrací systém :    Turnaj se hraje systémem – každý s každým.Vítězem se stává mužstvo s největším počtem bodů.V případě rovnosti rozhodnou kritéria v pořadí -  1. Vzajemný zápas,  2. Skóre , 3. Větší počet vstřelených branek.V případě rovnosti bodů více mužstev rozhodne minitabulka.Pokud by stanovená kritéria nerozhodly o vítězi ,prováděly by se po skončení  turnaje pokutové kopy až do rozhodnutí o vítězi.Hraje se dle platných pravidel kopané,případné vyjímky mohou být dohodnuty se souhlasem všech vedoucích mužstev.

Hrací doba:   2 x 35 minut

Poznámka: Výsledky jednotlivých zápasů,střelců a další aktuální informace budou průběžně uváděny na informačních plochách.

Rozlosování a časový program turnaje:       10:00 Brodek – Želeč

                                                                         11:30 Dobromilice – Otaslavice

                                                                         13:00 Otaslavice – Želeč

                                                                         14:30 Brodek – Dobromilice

                                                                         16:00 Dobromilice – Želeč

                                                                         17:30 Otaslavice – Brodek

Startovné: Pro každé družstvo je 800 Kč, splatné na místě hlavnímu pořadateli.

Hlavní pořadatel + kontakt:                      Matys Petr , Sokol  Brodek u Prostějova

                                                                     mobil: 776 828520     email: petrmatys@email.cz

1-10 of 12