Vítězství na domácím turnaji

přidáno: 17. 8. 2013 13:33, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 18. 8. 2013 6:05 ]
    Poslední červencová sobota již tradičně bývá dnem, kdy na domácím hřišti pořádáme tradiční turnaj. V sobotu 27.7.2013 jsme přivítali družstva Tištína, Otaslavic a Nezamyslic, abychom v rámci letní přípravy změřili síly v přátelském turnaji.


    V prvním kvalifikačním utkání se Dobromilice utkaly s Tištínem a zvítězily. Je mi líto, ale výsledek si nepamatuji. Vím, že tohle by se průměrnému novináři stát nemělo, tak se příště zkusím polepšit. Ve druhém utkání Otaslavice porazily Nezamyslice. V souboji o třetí místo pak Nezamyslice porazily Tištín a skončily tak na třetím místě. Ve finále se potkalo naše mužstvo Dobromilic s Otaslavicemi a Dobromilice zvítězily poměrem 2:0 (to je jediný výsledek, který si skutečně pamatuju - já vím, nic moc...). Trofej pro vítěze tak zůstala na domácím hřišti.

    O řízení všech utkání se postarala trojice rozhodčích ve složení: Ivo Antoníček, Pavel Duda a Jaroslav Krátký. I jejich zkušenost přispěla k tomu, že    všechna utkání byla odehrána ve větších incidentů a emocí.

    Do kroniky by mělo být zapsáno, že se hrálo za nadměrně horkého počasí. Teplota ve stínu se určitě blížila 35-ti stupňům Celsia. Na nebi ani mráček. Proto také v průběhu každého poločasu byla dohodnuta občerstvovací přestávka na osvěžení vodou a plošné doplnění tekutin. Tohle léto bylo opravdu teplé a čelili jsme extrémním vedrům několik dnů v kuse. Přesto: podařilo se nám naše hřiště udržet krásně zelené a měkké. Přitom značná část trávníků v tuto dobu byla tzv. "spálená na prach". Myslím, že se můžeme být na stav hrací plochy být právem hrdi. Největší zásluhu na krásně zeleném trávníku má Michal Rudyk, který se hlavně v průběhu pracovních dnů a pracovní doby stará o zavlažování hřiště, jezdí přes den posouvat "kozy" a stará se o servis čerpadla, které doslova a do písmene běželo nonstop prakticky celý týden před turnajem. Dalibor Makiš vypomáhá se zavlažováním v odpoledním a večerních hodinách.

    Extrémně horké počasí mělo jeden negativní efekt: přišlo málo diváků. Objektivně je potřeba říci, že se není čemu divit. Zejména starší lidé naprosto správně raději na přímé slunce nevycházeli. Své by o horkém počasí v průběhu turnaje mohli vyprávět Zdena Blumensteinová a Vlasťa Špaček, kteří se hlavně starali o občerstvení v našem stánku. Výheň v něm byla "ve špičce" opravdu nesnesitelná. Zdena v určitý čas vypadala, že snad zkolabuje, ale nakonec to s Vlasťou za cenu vlastního utrpení zvládli naprosto na jedničku. Náleží jim poděkování a obdiv!

    O tom, že v Obec Dobromilice náš klub v jeho činnosti výrazně podporuje, se všeobecně ví a my za tuto podporu děkujeme. Tato podpora byla přítomná i na turnaji. Zapůjčený stan spolu se sety laviček a stolů vytvořily zázemí pro diváky, hráče i druhého výčepního - Petra Noska, který se staral o zásobování pivem zejména pro rozhodčí a hráče. Za tuto materiální podporu, dovoz i odvoz, náleží Obci poděkování.

    Bohužel tentokrát náš fotograf byl natolik zaneprázdněn organizací turnaje, že stihl pořídit opravdu jen veeelmi málo fotografií. Ty, co se podařilo vyfotit, najdete na konci tohoto článku.
    Strávili jsme příjemné odpoledne a doufáme, že i v příštím roce nebude nic bránit tomu, abychom uspořádali další ročník letního turnaje v Dobromilicích.

Divácká a funkcionářská směsice diváků
Družstvo Otaslavic před finálovým utkáním