Družstvo MUŽI‎ > ‎

Družstvo MUŽI (zprávy, články)

Muži - turnaj v sálové kopané

přidáno: 20. 1. 2014 8:39, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 20. 1. 2014 8:39 ]

V sobotu 25.01.2013 se A mužstvo zúčastní turnaje v sálové kopané, který pořádá TJ Haná Nezamyslice. Sraz hráčů nejpozději v 8:10 hod. ve sportovní hale v Nezamyslicích, protože naše mužstvo turnaj zahajuje v 8:30 hod. zápasem s Nezamyslicemi.

Vítězství na domácím turnaji

Poslední červencová sobota již tradičně bývá dnem, kdy na domácím hřišti pořádáme tradiční turnaj. V sobotu 27.7.2013 jsme přivítali družstva Tištína, Otaslavic a Nezamyslic, abychom v rámci letní přípravy změřili síly v přátelském turnaji.

V prvním kvalifikačním utkání se Dobromilice utkaly s Tištínem a zvítězily. Je mi líto, ale výsledek si nepamatuji. Vím, že tohle by se průměrnému novináři stát nemělo, tak se příště zkusím polepšit. Ve druhém utkání Otaslavice porazily Nezamyslice. V souboji o třetí místo pak Nezamyslice porazily Tištín a skončily tak na třetím místě. Ve finále se potkalo naše mužstvo Dobromilic s Otaslavicemi a Dobromilice zvítězily poměrem 2:0 (to je jediný výsledek, který si skutečně pamatuju - já vím, nic moc...). Trofej pro vítěze tak zůstala na domácím hřišti.

O řízení všech utkání se postarala trojice rozhodčích ve složení: Ivo Antoníček, Pavel Duda a Jaroslav Krátký. I jejich zkušenost přispěla k tomu, že    všechna utkání byla odehrána ve větších incidentů a emocí.

Do kroniky by mělo být zapsáno, že se hrálo za nadměrně horkého počasí. Teplota ve stínu se určitě blížila 35-ti stupňům Celsia. Na nebi ani mráček. Proto také v průběhu každého poločasu byla dohodnuta občerstvovací přestávka na osvěžení vodou a plošné doplnění tekutin. Tohle léto bylo opravdu teplé a čelili jsme extrémním vedrům několik dnů v kuse. Přesto: podařilo se nám naše hřiště udržet krásně zelené a měkké. Přitom značná část trávníků v tuto dobu byla tzv. "spálená na prach". Myslím, že se můžeme být na stav hrací plochy být právem hrdi. Největší zásluhu na krásně zeleném trávníku má Michal Rudyk, který se hlavně v průběhu pracovních dnů a pracovní doby stará o zavlažování hřiště, jezdí přes den posouvat "kozy" a stará se o servis čerpadla, které doslova a do písmene běželo nonstop prakticky celý týden před turnajem. Dalibor Makiš vypomáhá se zavlažováním v odpoledním a večerních hodinách.

Extrémně horké počasí mělo jeden negativní efekt: přišlo málo diváků. Objektivně je potřeba říci, že se není čemu divit. Zejména starší lidé naprosto správně raději na přímé slunce nevycházeli. Své by o horkém počasí v průběhu turnaje mohli vyprávět Zdena Blumensteinová a Vlasťa Špaček, kteří se hlavně starali o občerstvení v našem stánku. Výheň v něm byla "ve špičce" opravdu nesnesitelná. Zdena v určitý čas vypadala, že snad zkolabuje, ale nakonec to s Vlasťou za cenu vlastního utrpení zvládli naprosto na jedničku. Náleží jim poděkování a obdiv!

O tom, že v Obec Dobromilice náš klub v jeho činnosti výrazně podporuje, se všeobecně ví a my za tuto podporu děkujeme. Tato podpora byla přítomná i na turnaji. Zapůjčený stan spolu se sety laviček a stolů vytvořily zázemí pro diváky, hráče i druhého výčepního - Petra Noska, který se staral o zásobování pivem zejména pro rozhodčí a hráče. Za tuto materiální podporu, dovoz i odvoz, náleží Obci poděkování.

Bohužel tentokrát náš fotograf byl natolik zaneprázdněn organizací turnaje, že stihl pořídit opravdu jen veeelmi málo fotografií. Ty, co se podařilo vyfotit, najdete na konci tohoto článku.
    Strávili jsme příjemné odpoledne a doufáme, že i v příštím roce nebude nic bránit tomu, abychom uspořádali další ročník letního turnaje v Dobromilicích.

Divácká a funkcionářská směsice diváků
Družstvo Otaslavic před finálovým utkáním

Třetí místo na turnaji v Tištíně

V sobotu 20.7.2013 se naše družstvo mužů zúčastnilo turnaje v Tištíně, kde se umístilo na 3. místě. V prvním utkání jsme prohráli s Chválkovicemi 1:3. Začínali jsme v neúplné sestavě, protože na začátek nás skutečně nebylo ani jedenáct. Postupně příchozí hráči sestavu doplnili, nicméně zápas skončil naší porážkou
    V souboji o medaili jsme porazili Tištín poměrem 5:1. V tomto utkání jsme byli jasně lepším mužstvem a zvítězili naprosto zaslouženě

Souboj generací

V sobotu 29.6.2013 se uskutečnilo dlouho připravované utkání nazvané SOUBOJ GENERACÍ. Utkání, v němž změřili síly hráči z let 1999-2002, kteří hráli I.B třídu (mužstvo G2000) a dnešní družstvo mužů (mužstvo G2013). Před začátkem utkání vedení klubu popřálo ke 40. narozeninám Liboru Noskovi (více zde). Utkání v normální hrací době skončilo remízou 2:2 a v penaltovém rozstřelu zvítězili "starci" G2000 poměrem 5:4. Jediným exekutorem, který neproměnil penaltu, byl Lukáš Bako. Celkově se tak vítězem utkání stala "stará garda" z let 1999-2000 poměrem 3:2.

Utkání nabídlo i zajímavý fotbal pro diváka. Mladí kluci byli určitě rychlejší, dynamičtější, ukázali, že fotbal hráč umí. Ale v prvním poločase se do významnějšího počtu šancí nedostávali. Stará garda G2000 hrála odzadu, do šířky hřiště, větší počet přihrávek a rychlost určitě nebyla to, v čem by vynikali. Nebyli ale pod žádným drtivým tlakem mladých G2013, zejména v první půli s nimi dokázali slušně držet krok. Druhá půle už přinesla větší převahu mladých, která se začala stupňovat od okamžiku, kdy G2013 prohrávali 2:1. Z převahy se rodily šance (a bylo jich docela dost), které ale mladí G2013 nepoměnili. Buďto šanci zahodili nebo zasáhl Liboru Nosek v brance G2000. A tak se stalo, že jednu z mála šancí staří G2000 proměnili (Tomáš Poláček) ve vedoucí branku a mladí G2000 museli zařadit vyšší rychlostní stupeň, aby dokázali srovnat.

Hvězdou mladých G2013 byl Michal Makiš, který vstřelil obě dvě branky. Dvě z šancí, do kterých se svou rychlostí dostal, bravurně proměnil a Liboru Noskovi v brance starých G2000 nedal žádnou šanci. A ještě k tomu proměnil penaltu v rozstřelu. Před zápasem Liborovi sliboval 4 "fíky". No, málem se mu to povedlo. A aby byl výčet střelců úplný, sluší se dodat, že první branku starých G2000 vstřelil Tomáš Páleník.

Když utkání skončilo, všichni odešli po svých, s dobrou náladou, nikdo se nezranil. A to bylo nejdůležitější. I když pár "ostřejších" zákroků, hlavně ze straně pomalejších G2000 se vyskytlo. Pomyslnou soutěž o "nejsprostější faul" by asi vyhrál Jirka Jordán, který sestřelil Michala Makiše, pričemž škrtnutí kopaček muselo být slyšet až v Hradčanech. Znáte to: hlava by chtěla, ale tělo už je značně pomalejší než před 10-ti lety --> a nepříjemný faul je hned na světě.

Aby utkání mělo punc skutečného zápasu, o jeho řízení se postarali tři rozhodčí. Z nich Ivo Antoníček a Pavel Duda jsou u nás velmi známi. Všem náleží poděkování za korektní řízení utkání.

Už v průběhu utkání se bavili diváci. Když Michal Kaláb zahodil první "tutovou" šanci ("tah" na bránu z levé strany), z hlediště zaznělo něco ve smyslu: "Poznáváme tě! Vůbec ses za ta léta, co jsi v Metlích, nezměnil". Když Libor Nosek vyběhl z brány se svým tradičním "Mám!!!" ... a neměl ... opět se měli diváci čím bavit. Prostě zábava byla po celé odpoledne.

Hrálo se za přijatelného počasí. Celý týden před utkáním byl deštivý. Hrozilo, že stejně "hnusně" bude i v tuto sobotu. Nakonec to ale byl za dlouhou dobu nejhezčí den a počasí vydrželo až do večera a mohli jsme tak v klidu posedět a pobavit se. Po takovém fotbale každému vyhládne. Naše žaludky výtečně upečeným seletem (nebo spíše prasetem) nakrmil Petr Nosek. Aby nám nevyschlo v krku, tak o to se čepování piva i "ostřejších sirupů" starali Vlasťa Špaček a Zdena Blumensteinová. Nejen těm jmenovaným, ale všem, kteří se podíleli na přípravě akce, náleží poděkování.

Toto odpoledne určitě nebylo obyčejným ukončením sezóny, jaké jsme zorganizovali v minulých několika letech. Výborný nápad Aleše Oškery dal dohromady prakticky všechny hráče staré gardy z let 1999-2002, kdy se v Dobromilicích hrála I.B. Takhle kompletně jsme se od té doby určitě nesešli. Všichni, kdo přijali pozvání, byli rádi, že jsme se sešli, mohli si znovu zahrát a pokecat nejen o fotbale. V tomhle setkání tví výjimečnost této akce, na kterou určitě budeme dlouho vzpomínat.

Akci jsme i fotograficky zdokumentovali a prohlédnout si fotky můžete zde nebo ve fotoprezentaci níže.

Ukončení sezóny 2012/2013

Konec sezóny - muži na 3. místě

Sezóna 2012/2013 definitivně skončila. Naše družstvo mužů skončilo na pěkném třetím místě. Pravdou je, že v průběhu jarní části sezóny jsme pomýšleli i na umístění o příčku lepší (2. místo), které by v konečném účtování znamenalo postup do okresního přeboru. Nepodařilo se, šťastnější bylo družstvo Horního Štěpánova (viz. tabulka níže). Na našem finálním umístění nic nezměnilo ani kontumované utkání (v náš neprospěch) se Zdětínem B. Příčinou kontumace bylo nedostavení se k utkání. Za tento "renonc" se vedení klubu hráčům omluvilo. Podstata problému spočívala v chybné komunikaci s OFS Prostějov. Pokud někoho zajímají podrobnosti, může si je nastudovat v odvolání, které klub proti kontumaci utkání podal (viz. příloha na konci této stránky).
    Po sportovní stránce můžeme být s jarní částí sezóny spokojeni. Upřímně: málokdo čekal, že po sestupu budeme opět atakovat postupové příčky. Podařila se velmi "šňůra" asi 7mi vítězství v řadě. Na zápasy se scházelo tolik hráčů, že se občas ani všichni nevešli do sestavy (včetně hráčů střídajících). To vše je příslibem do další sezóny, která začíná o víkendu 10. a 11. srpna 2013. A naše družstvo mužů nebude chybět!

přidáno: 21. 5. 2013 15:57, autor: Libor Nosek

V posledních dvou kolech naši muži získali plný počet šesti bodů. V posledním zápase s Pivínem B jsme na domácím hřišti 19.05.2013 vyhráli 6:2 (3:1). Tomuto utkání předcházelo páteční (17.05.2013) odložené utkání s Nezamyslicemi B, které jsme rovněž vyhráli, a to poměrem 3:1. Sérii vítězství jsme tak natáhli na 5 utkání v řadě.

Těžká výhra v Ivani

přidáno: 9. 5. 2013 0:54, autor: Libor Nosek

Ve středu 08.05.2013 zajíždělo naše družstvo mužů do Ivaně k utkání s posledním týmem tabulky. Utkání jsme vyhráli 5:2 (1:1), ale výhra se rodila více než bolestně. Opět to byl festival neproměněných šancí. A hlavní "spalovači"? Rosťa Šoc, Zdena Páleník, Kuba Špaček (i když nakonec 3 celkově 3 branky vstřelil). Ivaň dokonce na začátku 2. poločasu vstřelila druhou branku a po část utkání vedla 2:1. Obrat k relativně vysokému vítězství přišel až v posledních 15-ti minutách.
    Herní projev byl velmi žalostný. Žádný pohyb, problémy s přihrávkou apod. Pro nás klasická situace: hrajeme s posledním a tak se čeká, že se soupeř porazí sám. Ale ono ne: Ivaň v určitých fázích zápasu byla lepší, tlačila. I když branky vstřelila po našich chybách. První vyrobil P.Gabrišák a unikající hráč skóroval, druhá přišla po špatně vyraženém míči Martinem Prusenovským, míč se odrazil k protihráči, který měl před sebou jen prázdnou branku - a na rozdíl našich hráčů - proměnil.
    Trenér Dalibor Makiš byl na pokraji nervového kolapsu. Druhý trenér Aleš Oškera měl jediné štěstí, že na zápase nebyl, protože jinak bych ho asi odnášeli nohama napřed.

Tři body s Vrahovicemi B

V neděli 05.05.2013 jsme na domácím hřišti porazili Vrahovice B vysoko 6:1 (3:0). Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. A jako obvykle jsme předvedli festival zahozených šancí. V prvních 10-ti minutách jsme jich předvedli snad šest a pouze jednu proměnili: v 8. minutě skóroval Luba Vozihnoj. Kdybychom je proměnili, bylo po zápase opravdu už v prvních 15-ti minutách. Druhou branku přidal Kuba Špaček ve 22. minutě. Na obou brankách měl významný podíl Ondra Matoušek, který skoro přes kopírák střelcům poslal krásnou kolmou přihrávku do vyložené brankové příležitosti. Po vedení 2:0 přišlo, jak už to bývá, uspokojení. Vrahovice se trochu "oklepaly" z tlaku, našich zahozených šancí i vstřelených branek a naši aktivní hru otupily. Vyloženou brankovou příležitost si však nevytvořili. Dá se říct, že Martina Prusenovského v brance z klidu ani moc nevyrušily. Třetí branku těsně před přestávkou, ve 42. minutě přidal opět Luba Vozihnoj. Obešel brankáře, na chvíli se zastavil, jestli není soupeřem avizovaný ofsajd, a pak v poklidu udělal dva, tři kroky a dopravil míč do sítě. Situaci můžete vidět na reportážním videu. Do šaten jsme šli s vedením 3:0.
    Začátek druhého poločasu nás zastihl v nedbalkách. Ve 48. minutě soupeř vstřelil branku, při které Martin Prusenovský úplně čisté svědomí neměl a která Vrahovicím na chvíli dala naději. Z pohledu hodnocení celého utkání to pro nás byl i užitečný "budíček", který zazvonil a oznámil, že samo se to neuhraje. Zlepšený herní projev brzy zahnal obavy, že by utkání mohlo být zdramatizováno. V 79. minutě vstřelil hlavou náš čtvrtý skoro nejmenší muž na hřišti - Zdena Páleník. Pěknou hlavičku se podařilo zachytit kamerou a i zpomalenou si ji můžete vychutnat ve videoreportáži. Na 5:1 a následně 6:1 pečetil dvěma brankami Kuba Špaček. Krásnou střelu zpoza šestnáctky rovněž můžete vidět ve videoreportáži.
    Výsledkem i herně není pochyb o tom, že jsme byli lepším mužstvem. A kdybychom proměnili ještě polovinu šancí, které jsme zahodili, tak možná ani desítka by nestačila. Hlavním "spalovačem" jara je určitě Kuba Špaček. Nebuďme ale neskromní: tři body se počítají za jakoukoli výhru. Hrálo se za příjemného jarního počasí před velmi slušnou diváckou návštěvou.

Aktuální tabulka po tomto kole vypadá takto (zdroj: webové stránky OFS Prostějov):

Porazili jsme Tištín

Fotbalový klub Tištína je po dlouhou řádku let klubem, s kterým máme velmi dobré vztahy, hrajeme spolu přátelská utkání, účastníme se vzájemně letních turnajů. Proto naše vzájemná utkání mají charakter "derby". Tentokrát jsme změřili síly v mistrovském utkání a Tištín jsme na domácím hřišti porazili 4:1 (2:1).

Začátek utkání, do nějž jsme nastoupili ve zbrusu nových dresech, patřil jednoznačně našemu
Luboš Vozihnoj ml.
mužstvu. Poměrně rychle jsme vstřelili dvě branky. V 7. minutě Kuba Špaček po kolmém centru Davida Březiny. Stačilo jemně "líznout" hlavou před brankářem a vedli jsme 1:0. Zvýšení na 2:0 zařídil v 10. minutě Luba Vozihnoj (na fotografii vpravo) po rohovém kopu. Jak už to u nás bývá, přišlo uspokojení a pocit "ono se to udělá samo". Tištín postupně vyrovnal hru a od přibližně 20. minuty až do konce poločasu byl asi i lepším mužstvem. Snížit se mu podařilo v 17. minutě, kdy proměnil prakticky první vážnější šanci. Přišlo znervóznění z naší strany. Tištín naopak "povyrostl", což se projevovalo tím, že se stále častěji dostával do nebezpečné blízkosti naší brány. Velmi dobrým zákrokem nás podržel brankář Martin Prusenovský, který pronikajícímu hráči, který se už snažil udělat kličku i jemu samotnému, v poslední chvíli míč ukopnul nohou. I přes mírnou herní převahu Tištína jsme měli další šance, jak naše vedení zvýšit. Bohužel Kuba Špaček po přihrávce Michala Makiše trefil jen soupeřova brankáře.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení zvýšené aktivity Tištína. Soupeř si vypracoval i dvě naprosto vyložené šance. První si pokazili přihrávkou do ofsajdu, kdy hráč sám jdoucí na naši bránu zcela nesmyslně přihrál svému spoluhráči, který evidentně stál v ofsajdu. Druhá, opět vyložená, šance skončila střelou vedle levé tyče Martinovy branky. Pokud by Tištín v této fázi zápasu skóre otočil, těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo dál. Klíčovým momentem druhého poločasu bylo vyloučení Míry Lakomého, stěžejního hráče Tištína. Po souboji s Lubou Vozihnojem, který jej patrně držel za dres či jinak nedovoleně atakoval, se po něm ohnal boxerským úderem. Oba dostali žlutou kartu, hráč soupeře už druhou, a tak musel předčasně do sprch. Hra Tištína se po tomto momentu postupně úplně rozložila a převahu ze hry jsme začali mít my. Branku na 3:1 vstřelil opět Luba Vozihnoj. Čtvrtou přidal Kuba Špaček, když proměnil poslední ze tří ve zlomcích vteřiny za sebou jdoucí střelu. První dvě Jirka Koutský skvěle vyrazil, ale ta poslední k opačné tyči už chytit nešla. To už běžela 82. minuta a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Do tabulky jsme si tak připsali kýžené 3 body. Klukům z Tištína přejeme hodně štěstí v dalších bojích o body do tabulky III. třídy OFS Prostějov.

Završili jsme tak úspěšnou středu, kdy všechna naše družstva (žáci, dorost, muži) vyhrála a získali jsme plný počet bodů, tedy devět.

Krátkou fotoreportáž z utkání si můžete prohlédnout zde a nebo jako "slideshow" i na této stránce.

Mistrák muži Tištín 1.5.2013

K dispozici je i videoreportáž, ve které se podařilo zachytit dvě ze čtyř našich branek.

Mistrák Tištín 01.05.2013

Prohra s lídrem tabulky

V sobotu 27.04.2013 v Němčicích změřili síly naši dorostenci, a bohužel všechny 3 body zůstali domácím. O den později 28.04.2013 na stejném trávníku změřili síly družstva mužů. I tentokrát vyhrály Němčice, a to poměrem 2:0 (1:0). Musíme konstatovat, že i tentokrát vyhrálo lepší mužstvo.
    Úvod zápasu, prvních 15 minut, byl z naší strany nejlepší fází zápasu. Měli jsme šance, které jsme, bohužel, opět neproměnili. Vstřelená branka nám nebyla uznána pro faul na domácího brankáře. Převaha Němčic se začala postupně projevovat. Stále více se dostávaly před naši branku. Stále jsme je ale stačili bránit a za zmínku stojí jen jedna střela, kterou brankář Martin Prusenovský bez větších problémů vyrazil. Střele, která přišla v 41. minutě už v cesta do sítě zabránit nedokázal. Soupeřovu hráči se nadvakrát podařilo vystřelit. První byla zblokována a druhá, která následovala ve zlomku vteřiny, měla ligové parametry a skončila v naší síti.
    Ve druhém poločase šel náš výkon rapidně dolů. Od první minuty se na nás valil jeden útok za druhým. Každý odkopnutý míč končil na hlavách soupeře, který míč dokázal zpracovat a bleskurychle založit další útok. Obrana byla permanentně přetížená. Samozřejmě se začal projevovat deficit fyzických sil na naší straně. A výsledek se brzy dostavil: v 55. minutě Němčice zvýšily na 2:0. Opět krásná střela zpoza pokutového území, která měla ligové parametry a která se opravdu, ale opravdu nechytá. Po tomto druhém gólu aktivita Němčic polevila. Domácí se viditelně uspokojili, protože naše bezzubost byla až příliš zjevná. Někteří naši hráči jako by po druhém gólu na hru úplně rezignovali a do hry se zapojili jen tehdy, pokud přímo dostali přihrávku. Luba Vozihnoj, ten se jako obvykle, ani nestihnul pořádně zapotit. Přesto jsme si z víceméně náhodných situací vytvořili dvě příležitosti. Obě dvě Kuba Špaček zahodil. Neproměňování šancí bylo velkou bolestí i tohoto zápasu, a vlastně všech jarních. Tím, že nedokážeme přiležitosti proměnit, se obrana dostává pod permanentní psychický tlak, který většinou skončí tak, že soupeř z první či druhé šance branku vstřelí. Ubránit všechno prostě nejde. Bohužel hráči, od nich se proměňování šancí očekává, si tenhle fakt málo uvědomují. Názor, když neproměním šanci, tak se "až tak moc neděje", platí jen omezeně. Máme za sebou 3 jarní zápasy a myslím, že můžeme konstatovat, že právě neproměňování šancí je hlavní příčinou toho, proč z maximálního počtu 9-ti bodů jsme si do jarní tabulky připsali pouze body 2.
    V příštím utkání ve středu 1.5.2013 (státní svátek) na domácím hřišti přivítáme družstvo Tištína.

Aktuální tabulka vypadá takto (zdroj: OFS Prostějov):