Archiválie

    Podařilo se nám získat několik archivních dokumentů, které se váží přímo či nepřímo k činnosti našeho klubu a chceme i vám dát možnost si je prohlédnout. Dokumenty jsou ve formátu PDF. Nejsou tedy přímo zobrazitelné na této stránce. Doporučujeme je stáhnout k sobě na svůj počítač a pak prohlédnout. Soubory jsou docela velké. V závislosti na Vaší rychlosti připojení k internetu může stažení (otevření) souborů trvat i několik minut.
 
    Tyto dokumenty jsme objevili v okresním archívu v Prostějově. Jde o dokumenty ze 60. a 70. let minulého století a váží se k činnost TJ Sokol Dobromilice v rámci nějž v té době působil i oddíl kopané. Dokumenty do archívu uložil právě ČSTV. Můžete si prohlédnout dobové zápisy ze schůzí, seznamy členů apod. V té době se tyto zápisy musely na ČSTV odevzdávat a tam byly archivována. Na schůze místních organizací jezdívali zástupci okresního ČSTV a pořizovali z nich zprávy. I tyto dokumenty si můžete prohlédnout. Soubor ve formátu PDF je docela velký, tak může nějakou dobu trvat, než se Vám otevře (stáhne). Dokumenty najdete zde.
 
    Ten, kdo má alespoň základní povědomí o fotbalu v Dobromilicích, tak tomu jméno Václava Kumžáka staršího určitě není neznámé. Je to bývalý dlouholetý trenér mládežnických mužstev, mužstva mužů. Rovněž hezkou řádku let působil jako funkcionář ve vedení klubu. Pan Kumžák si ve druhé polovině, v době, kdy trénoval mustvo mužů, vedl sešit s výsledky a sestavami. Je to sešit starý více než 25 let. Ofotili jsme ho a nahlédnout do něj můžete i vy. Obzvláště zajímavý bude pro hráče, kteří v tu dobu za muže hráli. Najdou zde sestavy, v nichž jednotlivá utkání odehráli.
 
    Mladší ročníky už možná nebudou vědět, co to "ostaršení" bylo. Dnes platí, že dorostenec může bez jakýchkoli omezení nastupovat v kategorii mužů. Ještě v 80. letech toto automaticky neplatilo. Aby talentovaný dorostenec mohl pomoct svému mužstvu mužů, musel být tzv. "ostaršen". Musel absolvovat lékařskou prohlídku a testy fyzické zdatnosti a následně dostal jakési "povolení". Podařilo se nám získat dokument, kterým se tehdy "ostaršení" prokazovalo. Hráčem, který byl podle tohoto dokumentu "ostaršen" byl dlouholetý levý obránce - Jiří Vodný. Dokument si můžete prohlédnout zde.

Od paní I. Páleníkové se nám podařilo získat unikátní dokument: originál barevné pozvánky na první sportovní ples v Dobromilicích z roku 1938. Možná, že právě s touto pozvánkou začala tradice sportovních plesů v Dobromilicích.