Zprávy‎ > ‎

Jubileum Václava Kumžáka

přidáno: 17. 8. 2013 13:56, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 15:11 ]
    Když se na hřišti v Dobromilicích vysloví jméno
Václav Kumžák, tak si lze jen stěží představit domorodce, který by nevěděl o koho jde. Václav Kumžák v letošním roce oslavil 70. narozeniny. Samozřejmě náš klub nemohl mezi gratulanty chybět. Všechno nejlepší a pevné zdraví jsme mu popřáli veřejně, před hráči a diváky v průběhu turnaje 27.07.2013.

    Ačkoli Václav Kumžák sám čistokrevným "domorodcem" není, dnes už jej tak všichni bereme a ne každý ví, jak se do Dobromilic dostal. Pochází ze Šumavy a na Moravu, na úrodnou Hanou jej zavála vojenská služba na vysílači v Dobrochově. A náš klub může být jen rád, že jej osud zavál právě do Dobromilic. Od 70. let Václav téměř 40 let aktivně působil v našem kubu. Byl několikrát trenérem mládeže (žáků i dorostenců), trenérem mužů, hospodářem, funkcionářem. No prostě zjednodušme to: není asi žádná činnost ve fotbalovém klubu (kromě aktivního hráče) , kterou by si Václav nevyzkoušel.

    Mluvíme-li o Václavu Kumžákovi a jeho působení v kopané v Dobromilicích, tak by bylo osudovou a neodpustitelnou chybou nezmínit se o jeho manželce Božence Kumžákové, která letos slavila 67. narozeniny a velkou část jeho aktivní činnosti prožívala s ním a má zásluhy klub určitě s Václavem srovnatelné. Boženka dlooooooouhá léta právala fotbalové dresy, což oproti dnešku, byla činnost časově i fyzicky velmi namáhavá. Dnešní dresy jsou z takových materiálů, že se vyperou, pověsí a poskládají. Jsou výrazně pevnější a nejsou tak náchylné k roztržení. V době, kdy Boženka byla dvorní klubovou pradlenou byly dresy z úplně jiných materiálů, Kromě toho, že se musely vyprat a pověsit, se také musely žehlit a zašívat! Myslím, že v dnešní době už si to nikdo nedokáže představit, co to znamenalo. Vezmeme-li v úvahu, že v některých ročnících byla soutěžně aktivní i 3 nebo 4 mužstva (muži A, muži B, žáci a dorost), tak možná nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že tolik, co toho Boženka pro klub stihla za život vyprat, vyžehli a pozašívat nestihne leckterá ženská ani za celý život v rámci svojí rodiny.

Václave a Boženko: ještě jednou všechno nejlepší, hlavně zdraví a díky za vše, co jste pro klub FC DOBROMILICE v minulosti vykonali.

    U příležitosti Václavova velkého jubilea náš klub zorganizoval 15.06.2013 focení na hřišti. Cílem bylo pořídit pár fotografií Václava a Boženky s nejmladšími reprezentanty našeho klubu, s benjamínky z přípravky. Výsledek tohoto focení můžete najít v samostatném fotoalbu, jehož náhled vidíte i na téhle stránce.


A pár fotografií z tohoto focení jsme vložili do fotokoláže, která byla dárkem pro oba dva: