Zprávy

Valná hromada klubu

přidáno: 20. 1. 2014 8:31, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 20. 1. 2014 8:31 ]

    Oznamujeme všem členům i příznivcům klubu, že v neděli 26. ledna 2014 od 14:00h se uskuteční valná hromada klubu. Místo konání: hostinec "U mamky" v Dobromilicích. Všechny členy i příznivce srdečně zveme. Občerstvení zajištěno.

Pelda slavil 70tku

přidáno: 1. 9. 2013 5:05, autor: Libor Nosek

    V našem klubu máme dalšího "sedmdesátníka". Velké, kulaté jubileum oslavil p. Miroslav Špaček, který je nejenom v Dobromilicích známý pod přezdívkou "Pelda". Jako rodák z Dobromilic se v klubu pohybuje vlastně od dětství. Prošel družstvem žáků, dorostu a v mužích býval rychlým, nebezpečným útočníkem. V současnosti jej všichni známe jako hospodáře, který lajnuje hřiště, pere a suší dresy, uklízí v šatnách.

    V pátek 23.08.2013 po tréninku mu popřáli na hřišti hráči. Třicítka piva a něco z udírny zmizely raz dva tři. V neděli 1.9.2013 Mirovi na hřišti popřáli k jeho jubileu členové výkonného výboru a předali klubový dar - fotokoláž, která by měla být vzpomínkou na jeho soukromý i fotbalový život.

    I skrze náš web Mirovi ještě jednou přejeme hodně zdraví, elánu a chuť do života alespoň takovou, jakou projevuje dnes.

Klubový dar - fotokoláž z jeho soukromého i fotbalového života.

Pár fotografií z posezení na hřišti 23.8.2013

A video z onoho pátečního večera:

Mira 70 let - posezení na hřišti
Nové fotky a video

přidáno: 1. 9. 2013 3:52, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 1. 9. 2013 3:53 ]

    Ke staršímu článku o úspěchu našich starých pánů na turnaji ve Vrchoslavicích jsme přidali fotogalerii a video. Článek najdete zde.

Pavel Kumžák slavil čtyřicítku

přidáno: 17. 8. 2013 16:06, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 16:06 ]

    Dlouholetý hráč A mužstva mužů, člen týmu, který v letech 1999-2002 reprezentoval náš klub v I.B třídě a opora dnešních "starých pánů" - PAVEL KUMŽÁK - oslavil počátkem srpna 40 let. Pavlovi jsme k jeho jubileu popřáli hodně zdraví, osobních úspěchů a jako vzpomínku předali fotbalovou sošku s věnováním. Pavle ještě jednou: vše NEJ a pevné zdraví.

Jubileum Václava Kumžáka

přidáno: 17. 8. 2013 13:56, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 15:11 ]

    Když se na hřišti v Dobromilicích vysloví jméno
Václav Kumžák, tak si lze jen stěží představit domorodce, který by nevěděl o koho jde. Václav Kumžák v letošním roce oslavil 70. narozeniny. Samozřejmě náš klub nemohl mezi gratulanty chybět. Všechno nejlepší a pevné zdraví jsme mu popřáli veřejně, před hráči a diváky v průběhu turnaje 27.07.2013.

    Ačkoli Václav Kumžák sám čistokrevným "domorodcem" není, dnes už jej tak všichni bereme a ne každý ví, jak se do Dobromilic dostal. Pochází ze Šumavy a na Moravu, na úrodnou Hanou jej zavála vojenská služba na vysílači v Dobrochově. A náš klub může být jen rád, že jej osud zavál právě do Dobromilic. Od 70. let Václav téměř 40 let aktivně působil v našem kubu. Byl několikrát trenérem mládeže (žáků i dorostenců), trenérem mužů, hospodářem, funkcionářem. No prostě zjednodušme to: není asi žádná činnost ve fotbalovém klubu (kromě aktivního hráče) , kterou by si Václav nevyzkoušel.

    Mluvíme-li o Václavu Kumžákovi a jeho působení v kopané v Dobromilicích, tak by bylo osudovou a neodpustitelnou chybou nezmínit se o jeho manželce Božence Kumžákové, která letos slavila 67. narozeniny a velkou část jeho aktivní činnosti prožívala s ním a má zásluhy klub určitě s Václavem srovnatelné. Boženka dlooooooouhá léta právala fotbalové dresy, což oproti dnešku, byla činnost časově i fyzicky velmi namáhavá. Dnešní dresy jsou z takových materiálů, že se vyperou, pověsí a poskládají. Jsou výrazně pevnější a nejsou tak náchylné k roztržení. V době, kdy Boženka byla dvorní klubovou pradlenou byly dresy z úplně jiných materiálů, Kromě toho, že se musely vyprat a pověsit, se také musely žehlit a zašívat! Myslím, že v dnešní době už si to nikdo nedokáže představit, co to znamenalo. Vezmeme-li v úvahu, že v některých ročnících byla soutěžně aktivní i 3 nebo 4 mužstva (muži A, muži B, žáci a dorost), tak možná nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že tolik, co toho Boženka pro klub stihla za život vyprat, vyžehli a pozašívat nestihne leckterá ženská ani za celý život v rámci svojí rodiny.

Václave a Boženko: ještě jednou všechno nejlepší, hlavně zdraví a díky za vše, co jste pro klub FC DOBROMILICE v minulosti vykonali.

    U příležitosti Václavova velkého jubilea náš klub zorganizoval 15.06.2013 focení na hřišti. Cílem bylo pořídit pár fotografií Václava a Boženky s nejmladšími reprezentanty našeho klubu, s benjamínky z přípravky. Výsledek tohoto focení můžete najít v samostatném fotoalbu, jehož náhled vidíte i na téhle stránce.


A pár fotografií z tohoto focení jsme vložili do fotokoláže, která byla dárkem pro oba dva:


Oprava sprch v šatnách

přidáno: 17. 8. 2013 12:55, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 12:55 ]

    V zimní přestávce došlo k havárii v našich sprchách. Ačkoli byla voda vypuštěna, tak podélně praskla železná trubka ve zdi. Po jarním "zprovoznění" se problém vyjevil naplno a bylo jasné, že stojíme před velkým "průserem". Tlaková voda se prasklou trubkou prodrala "na světlo" skrze obklady. Otevřete šatny a slyšíte, že někde teče voda. Přijdete do sprch a vidíte, jak voda prýská ze zdi. K tomu došlo jen pár dnů před začátkem jarní části sezóny. V tu dobu jsme provedli provizorní opravu tak, abychom mohli fungovat v průběhu jara.
    V letní přestávce byla naplánována kompletní oprava sprch v šatnách. V tento okamžik je již dokončená, sprchy jsou plně funkční a vypadají zase o něco lépe než předtím. Na opravu jsme dostali příspěvek od Obce Dobromilice. Velmi si této podpory vážíme a i skrze tyto naše webové stránky za příspěvek děkujeme. Nicméně peníze samy o sobě nic neopraví. K tomu je zapotřebí lidí. Lidí, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu a to i ve svém volném čase. Těm všem náleží poděkování. Ale začněme hezky popořádku, chronologicky:
1.) Jako první byla na řadě "demolice" O tu se postaral náš předseda Jaroslav Jordán ml. S pomocí zaměstnanců jeho firmy byly odstraněny veškeré původní obklady
2.) S odbornou "vodařinou" nám pomohl Pavel Pazdera. Nakoupil veškerý potřebný materiál, vyměnil staré kovové trubky za plastové, rozvody okolo plynového bojleru zabudoval do zdi, nainstaloval nové sprchové hlavice, které jsou již moderně zabudované do zdi.
3.) Po této hrubé práci "nastoupili" Karel Čech, Drahoš Žondra ml. Udělali omítky a přípravu pro obklady. Drahoš navíc nakoupil a přivezl velkoplošné obklady, proboural ventilační otvory pro odvod vlhkosti a zabetonoval nový odpad. Věřte: bylo to několik dnů práce od pozdních odpoledních hodin až do tmy.
4.) Hlavním obkladačem byl zedník se zlatýma rukama - Pavel Trněný. Také on v šatnách strávil několik dnů a odcházel až v pozdních večerních hodinách. Odvedl, jako vždy, perfektní práci.
5.) Měli jste někdy zedníka v baráku? Asi ano, že? Tak určitě víte, jako to potom vypadá! No bordel, všude kam se podíváte. Do letního turnaje 2013 nám zbývalo jen pár dnů a šatnách bylo potřeba udělat generální úklid. A když generální, tak nejen ve sprchách po rekonstrukci, ale opravdu v celých šatnách. A v tento okamžik nám výrazně pomohly manželky našich funkcionářů a fanynky: Eva Nosková, Jana Nosková, Marcela Žondrová, Hanka Žondrová a taky Dalibor Makiš strávili v šatnách dva dlouhé podvečery úklidem. Kompletně zvládli úklid v rekonstruovaných sprchách, ale i v ostatních prostorách šaten. Zvládli umít, utřít a naleštit veškeré podlahy, skříňky, parapety, skříně, dveře ... no prostě úplně všechno. Jeden kýbl se špinavou vodou střídal druhý. Hlavně holkám náleží zvláštní poděkování! Přeci jen: úklid ženskou rukou a rukou chlapa vypadá jinak. A v šatnách "hospodaříme" prakticky výlučně pouze chlapi. Proto jednou za X let úklid ženskou rukou velmi, ale velmi pomohl!
    Byl pátek před domácím turnajem a došlova v hodině dvanácté bylo vše hotovo! Zájem pro všechny kluby, které se turnaje zúčastnily, tak bylo plně zajištěno. Závěrem tohoto článku ještě jednou poděkování VŠEM, kteří se v jakékoli fázi na této rekonstrukci podíleli. A zvláštní poděkování náleží Drahošovi Žondrovi, který si celou akci vzal "za svou", řídil ji, organizoval a ještě k tomu významně přispěl i svoji zručnou rukou.

Začíná nová sezóna

přidáno: 17. 8. 2013 12:54, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 17. 8. 2013 16:00 ]

    Než jsme se všichni stačili 10x nadýchnout, máme tu novou sezónu - sezónu s "označením" 2012/2013. Letní přestávka byla krátká. Ale v jejím průběhu se odehrála pár událostí, o nichž bychom měli i na našich stránkách informovat. Sice se zpožděním, ale přece. Takže co všechno se v letní přestávce odehrálo?
- opravili jsme sprchy v šatnách. Podrobnější informaci můžete najít v samostatném článku zde.
- družstvo mužů odehrálo turnaj v Tištíně. Stručná informace zde.
- uspořádali jsme turnaj na domácím hřišti. Trochu podrobněji si můžete o akci přečíst zde.
- přípravka absolvovala soustředění v Kobeřicích
- mužstvo starých pánů se zúčastnilo turnaje ve Vrchoslavicích.

Libor Nosek překročil čtyřicítku

přidáno: 3. 7. 2013 2:26, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 3. 7. 2013 2:26 ]

Libor Nosek
    V sobotu 29.06.2013 popřáli zástupci klubu Liboru Noskovi k jeho 40. narozeninám vše nejlepší, pevné zdraví a ještě i nějaký ten sportovní úspěch. Jako vzpomínku mu předali krásný žlutý dres se jménem a "čtyřicítkou" na zádech. A Libor v něm hned odchytal utkání nazvané "Souboj generací" v němž nastoupil na družstvo "veteránů", kteří v letech 1999-2000 reprezentovali Dobromilice v I. B třídě.
 
    Na tomto místě je potřeba vystoupit z role "nezaujatého žurnalisty", neboť skoro všichni stejně vědí, že článek je psán mým perem. Takže za sebe, Libora Noska: děkuju všem za projevená blahopřání a pěkný dar.

Sezóna 2012/2013 skončila - zhodnocení

přidáno: 3. 7. 2013 1:46, autor: Libor Nosek   [ aktualizováno 3. 7. 2013 2:08 ]

    Pomyslná kronika života našeho klubu je o dalšího půl roku delší. Skončila jarní část sezóny 2012/2013, v níž měl náš klub 3 aktivní družstva v okresních soutěžních. Kromě družstva mužů, které hraje soutěže Fotbalové asociace nepřetržitě od 60. let minulého století, aktivně působila družstva žáků a dorostu. Nesoutěžně je však aktivní i družstvo naší přípravky.
 
    Muži skončili ve III. tř. OFS Prostějov na velmi hezkém 3. místě. Pravda, v průběhu jarní části soutěže jsme chvílemi pomýšleli na postupové druhé místo. Nakonec jsme si na krk pověsili pomyslnou bronzovou medaili, v kterou na začátku celé sezóny věřil jen málokdo. Z pohledu závěrečného umístění i aktivního přístupu hráčů můžeme považovat celou sezónu na úspěšnou. Samozřejmě, že byly i zápasy, kdy diváci nebyli s výkonem hráčů spokojeni. Ale byla jich menšina. Pokud to bylo možné, tak na zápasy chodili všichni potenciální hráči. Aktivně se zapojovali i nejzkušenější dorostenci. A tak se někdy stalo, že ne všichni mohli do zápasu nastoupit. Na celkovém úspěchu mají významný podíl i trenéři, pánové Aleš Oškera a Dalibor Makiš. Pravidelně vedli 2x týdně tréninky, na lavičce pak prožívali mistrovské zápasy. A věřte, že některé chvilky na lavičce jsou velmi krušné. Sledujete-li opakované neproměňování vyložených šancí (a že jich v letošní sezóně byly desítky!!!) a bojíte-li se, že přijde "plzák" do vlastní sítě, tak hlavně Aleši Oškerovi velmi výrazně stoupá krevní tlak.
 
    Dorost má za sebou první sezónu. Začátek sezóny byl velmi tvrdý, kluci museli spolknout nejednu nepříjemnou prohru. Postupem času, jak se poznali, sehráli, začaly se výkony lepšit. Přišly i vítězství v obtížnějších zápasech, vzrostlo sebevědomí a pod vedením našeho předsedy, pana Jaroslava Jordána, se utvořila se docela dobrá parta. V celkovém účtování dorostenci dosáhli na šestou příčku, což je v premiérové sezóny určitě úspěch. Pevně věříme, že v sezóně příští bude i nadále v družstvu přítomna chuť, nadšení a že i umístění v tabulce se o něco vylepší.
 
    Naši žáci jsou pro loňskou sezónu vícemistrem okresu! Krásné druhé místo vybojovali pod vedením Pavla Drnovského. Podobně, jako v sezóně minulé, nestačili pouze na Protivanov. Celou sezónu podávali velmi dobré výkony a Protivanovu neustále šlapali na paty. Klíčové utkání bylo opět právě s Protivanovem, kde budoucí vítěz soutěže prokázal, že je přeci jen o chloupek lepším mužstvem. Těsná porážka 1:0 definitivně rozhodla o našem druhém místu. Říká se, že zopakovat úspěch je těžší než jej vybojovat poprvé. Je to určitě pravda. Nás velmi těší, že se to žákům podařilo a blahopřejeme jim i touto cestou. S blahopřáním nezůstalo vedení našeho klubu osamoceno: v sobotu 29.06.2013 na našem hřišti předali hráčům medaile na druhé místo zástupci Okresního fotbalového svazu.
 
    Pokud máme zhodnotit činnost našeho klubu úplně, nesmíme zapomenout na naši přípravku. I když se neúčastní soutěží OFS Prostějov, je velmi aktivní a nadějí pro budoucnost. Pod vedením trenérů Drahoše Žondry a Michala Rudyka se týden co týden scházejí na hřišti nebo v sokolovně. S obrovskou trpělivostí těm nejmenším předávají své bohaté fotbalové zkušenosti a snaží se je připravit na vstup mezi žáky a do soutěžních utkání. Kluci si v průběhu zimní přípravy vyzkoušeli halový turnaj v Nezamyslicích. Naše očekávání samozřejmě nebyla nijak vysoká, což se ve výsledku potvrdilo. Ale zkušenost zahrát si proti jinému týmu náš fotbalový "potěr" určitě posílí.
 
    Jakmile skončí sezóna, je v našem klubu tradicí uspořádat s touto sezónou rozlučku. Nejinak tomu bylo i letošním roce. Byla však jiná než v posledních letech. Podle skvělého nápadu Aleše Oškery jsme uspořádali tzv. "Souboj generací" --> utkání mezi hráči, kteří v letech 1999-2002 hráli za Dobromilice I.B třídu (mužstvo G2000) a současným družstvem mužů (mužstvo G2013). Všichni oslovení hráči nápad přivítali s nadšením a tak v sobotu 29.06.2013 došlo k změření sil. Vyrovnané utkání skončilo remízou 2:2. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější "veteráni", a tak celkové vítězství náleží jim. Ukázali, že i přesto, že jsou pomalejší než před 11-ti lety, úplně odepisovat do starého železa je stále ještě nelze. A "mladí"? Ti potvrdili, že fotbal hrát určitě umí, jsou rychlí, vytrvalejší, ale stejně jako zahazovat vyložené šance v mistrovských utkáních. Po fotbale jsme se s chutí zakousli do pečeného selátka (či spíše prasete?), které bravurně připravil Petr Nosek. Nejcennější na celé akci bylo, že se sešli prakticky všichni hráči, znovu si spolu zahráli a do pozdních nočních hodin jsme se pak bavili nejen o fotbale. K výbornému dojmu z celo akce přispělo i počasí, které v kontextu dnů předchozích vyšlo nejlépe, jak mohlo.
 
    V časných odpoledních hodinách v sobotu 29.06.2013 měli svou rozlučku se sezónou i žáci. Zahráli si proti družstvu rodičů a dospělých. O tom, že žáci hrát fotbal umějí nikdo z nás nepochybuje. O jejich soupeři - rodičích a dalších dospělých - to 100% neplatí. A tak bylo zajímavé sledovat hru právě tohoto "dospělého družstva". Upřímně: jejich největším úspěchem bylo, že zápas přežili ve zdraví a bez zranění. Po skončení utkání i na žáky čekalo občerstvení a možnost bavit se s ostatními až do večerních hodin.
 
    A co říci závěrem? Snad jen poděkovat všem, kteří se na chodu klubu podílejí a fanouškům, kteří nás týden co týden povzbuzují. Na jejich obětavosti a podpoře bylo, je a bude fungování našeho klubu založeno. Některým čtenárům se jistě bude hodit i krátká pozvánka na nejbližší akce. V sobotu 20.07.2013 se naše družstvo mužů zúčastní turnaje v Tištíně. Týden poté, v sobotu 27.07.2013 pořádá na domácím hřišti turnaj náš klub. Pozvání přijala mužstva Tištína, Otaslavic a Nezamyslic. Nový soutěžní ročník 2013/2014 pak začíná o víkendu 10. a 11. srpna 2013. Těšíme se na shledání s vámi v příští sezóně.

FC Dobromilice - pozvánka pro všechny žáky a jejich rodiče

přidáno: 27. 6. 2013 23:33, autor: Libor Nosek

V sobotu dne 29.6.2013 od 13.30 hod. proběhne na hřišti v Dobromilicích "UKONČENÍ FOTBALOVÉ SEZÓNY 2012/2013". Odehraje se přátelské utkání mezi žáky a rodiči, budou předány medaile za 2. místo od zástupců Okresního fotbalového svazu Prostějov.
Rodiče, nezapomeňte sportovní obuv nebo kopačky. Občerstvení zajištěno.
Další informace na internetu www.fcdobromilice.cz. Přijďte všichni!
Srdečně zve fotbalový výbor FC Dobromilice.

1-10 of 108