Co se u nás děje‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Vánoční divadlo

přidáno: 23. 1. 2017 12:40, autor: Zdenek Zezula   [ aktualizováno 7. 4. 2017 8:17 ]

Naše srdeční záležitost, která již několik let přivede mnoho lidí na Štědrý den do kostela připomenout si vánoční příběh, potkat se s přáteli, popřát si vše dobré. Hrajeme dvakrát za den a mezi tím si povídáme, pijeme čaj (a svařák), hřejeme se u kamen v čajovně u kostela.

Spojujeme tradiční poselství s laskavým humorem, lidským příběhem, nadsázkou. Myslím, že právě tím, je pro mnoho lidí tato zpráva srozumitelnější. Aneb jak se v letošní hře na konci ptá Benjamin: "A myslíš, pane Bože, že tu zprávu lidé pochopí?" a Bůh odpovídá: "Určitě, někteří určitě.." Však nejde jen o porozumění mysli, ale prožití v srdci.

Vánoční hru pro nás všechny vybírá každá rok Constance Šimonovská a snaží se zkoordinovat volný čas nás herců-neherců, což je mnohdy nadpozemský úkol. Ale, ač se to do poslední zkoušky zdá ještě daleko k dokonalosti, vždy se to podaří. Podaří ne ve smyslu, že to je dokonalé, ale že to je příjemné, že jsme rádi za tu možnost, mnohdy i vzájemné improvizace. A propos jednou za rok se převléci za anděla nebo pannu Marii či samotného Nejvyššího, zazpívat si s andělským blue sky orchestrem, kdo by to nebral, že?

A tak zase za rok oprášíme křídla andělská, odběhneme od smažení kapra, a sejdeme se v nebi, na chvíli, abychom pak lépe zvládali pozemské živoBytí.











Slavnost církevní mateřské školky Klíček 4.9.2016


První zářijová neděle patřila již druhým rokem dětem a rodičům z církevní mateřské školky Klíček. Je to  pro mnohé rituální setkání, loučíme se se školáčky a přijímáme nové děti do školky. Kostel se naplnil až po okraj a to je radost být u toho. Filip Šimonovský vybírá biblické texty o moři, plavbě na něm, bouři, strachu z neznámého, obavách, co bude, o víře a pomoci. A to je bezesporu užitečné všem, malým i velkým, nám dospělým. Paní učitelky se loučí a přejí školákům hodně štěstí a odvahy, Filip jim žehná. Letos ze školky odchází děti, které byly od začátku u jejího vzniku, loučí se také ony s učitelkami, školka dostala od jednoho chlapečka krásný velký dřevění klíč  s nápisem: mateřská školka Klíček-klíč ke šťastnému dětství, to je pro každou učitelku jistě krásný pocit. Vítají se i nové děti, jsou přijaté, je jim požehnáno, dostávají malou pozornost do postýlky a pak všechny děti společně malují, vytvářejí připomínku dnešní bohoslužby.
Po bohoslužbách odcházíme tradičně na farní zahradu ke společnému posezení, jíme donesené dobroty, povídáme si a opékáme buřty.











Comments