Pravidelné akce

Naše sborové akce jsou otevřené pro všechny nezávisle na církevní přislušnosti.                                    


Bohoslužby

jsou středem našeho sborového života a otevřené všem, kdo chtějí zažít společenství, spolu s námi zpívat a modlit se, dostávat nové myšlenkové podněty, slyšet co Bůh slovy Bible říká k našemu životu i současnému světu. Své místo zde mohou najít všichni, kdo hledají útěchu či povzbuzení, kdo potřebují sílu či naději, nebo chtějí jen naslouchat či si v klidném a krásném prostoru kostela přemýšlet o svých věcech.
Každou první neděli v měsíci a o svátcích slavíme při bohoslužbách Večeři Páně.

Varnsdorf: každou neděli v 8:45 na faře

Rumburk: 1. a 3. neděle v měsíci v 15:00 v kostele/na faře,                     první neděli v měsíci a o svátcích slavíme Večeři Páně (vysluhujeme i dětem), bohoslužby jsou vždy i pro děti. Období v kostele je do Adventu a pak opět na Velikonoce.

Česká Kamenice: 2. a 4. neděli v měsíci v 10:30 na faře,                 druhou neděli v měsíci a o svátcích slavíme Večeři Páně (vysluhujeme i dětem), bohoslužby jsou vždy i pro děti.Spolčo

Setkávání pro dětí školního věku podnětným způsobem nad bibli, vírou v Boha, etikou. Zpívání s kytarou, modliby a také hry a pobyt v přírodě. Rovněž jako příprava na křest.
(vede: Filip Šimonovský a Zdeněk Zezula)


Rumburk: 2. a 4. neděle v měsíci, 14:00-18:00 na faře a v terénu


Víru žít“ - Setkávání nad základními křesťanskými a etickými tématy

Setkávání nad etickými a společenskými otázkami na pozadí víry a běžného života. Bývá tu pestrost názoru, a přesto jsme příjemné společenství, otevřené, a přece důvěrné.  (vede: Constance Šimonovská)

Rumburk: čtvrtek 1x za 14 dní, 20:00-21:30 na faře


Biblické hodiny

Čas naplněný přemýšlením nad slovy Bible a jejich promítání do vlastního života. (vede: Filip Šimonovský)


Varnsdorf: každé úterý,  9:00-11:00 hod na faře
Česká Kamenice: ve středu dle domluvy


Trubači


V našem malém orchestru máme trubky, lesní roh, pozoun a tubu a scházíme se jak k pravidelným zkouškám, tak i k hraní na bohoslužbách či veřejnosti. Hrajeme duchovní i moderní hudbu. Rádi přijmeme nové hráče. Je možné začít skoro v každém věku. Nástroje ani znalosti nejsou potřeba (nástroje lze u nás zapůjčit).Nutná je jen chuť a možnost cvičit doma – to znamená trochu času a tolerantní sousedy.

Rumburk:
  pátek od 18:30 hod na faře čí v OlbersdorfuŠachový kroužek pro děti

Pro děti od 6 let. (vede Filip Šimonovský)

Rumburk:  ponděli od 16 hod na faře