Mimořádné akce


Maxov - pobyt rodin s dětmi

Od roku 2010 jezdíme dvakrát ročně na víkend do Maxova u Sloupu. „My“ - to jsou 30-40 lidí ze sboru a kolem sboru, z Rumburku a odjinud, zhruba polovina dospělí a z druhé poloviny děti.


Divadlo

Skupina členů a přátel sboru každoročně připravuje tradičně netradiční Vánoční hru.
Hraje se na Štědrý večer od 15 hod v Rumburském kostelíku. Tato akce pro většinu z nás již prostě patří ke Štědrému Večeru. Tak to má být!

V roce 2013 jsme poprvé hráli i Pašijovou hru na Bílou sobotu před Velikonoci a doufáme, že se z toho stane také tradice.


Noc zhasínajících světel

Scénické čtení k událostem Zeleného čtvrtka.
Každý rok ve čtvrtek před Velikonocemi od 20 hod v Rumburském kostelíku.


Kantáte - hudební bohoslužby

Kantáte je název 4.neděle po Velikonocích a znamená to "Zpívejte". A proto přípraví tyto bohoslužby band a vystřídají se divadelní scénky a moderní písně.


Noc kostelů

Od roku 2011 se přípojujeme k této celostátní akci, která má za cíl jednu noc koncem května nebo začátkem června co nejvíc kostelů otevřít pro veřejnost. S programy jako "Proč Jonáše spolkla velryba?" nebo "Jak Biblomol a Knihožrout ukradli příběh..." zveme hlavně rodiny s dětmi k večerní prohlídce kostela. Česko-německé akce

Je několik sborů na německé straně, s kterými nás spojuje přátelství a řada společných akcích.
Nejstarší a přesto hodně živé je partnerství s evangelickým sborem v Jonsdorfu. Alespoň 2x za rok slavíme společně bohoslužby v Jonsdorfu nebo u nás. Tradice má také společný výlet v květnu. A z Jonsdorfu vyšel i rozhodující impuls a podpora pro zakládání pozounového sboru u nás a vydání českého chorálníku pro trubače.
Se sbory Lohmen a Wehlen u Pirny nás spojuje hlavně společná práce na „Bílé zahradě“, která vyroste na bývalém hřbitově kolem Rumburského kostelíka. Vždy v září slavíme česko-německé bohoslužby, buď v Lohmen nebo v Rumburku.