Novinky‎ > ‎novinky 2020‎ > ‎

Náhrada za zrušený závod 7P na Bezdrevu

přidáno: 3. 8. 2020 11:49, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 16. 8. 2020 10:46 ]
Závod série českého poháru (7P), v termínu 22.-23.8., je z Bezdreva přesunutý na Máchovo jezero - Doksy. Jedná se o jacht klub, kde se před dvěma lety konal Evropa Cup. Prosím o rozšíření změny místa konání mezi ostatní evropáře. Detailnější informace budou dodány. 

Milé Evropářky, milí Evropáři,

rád bych vás pozval na závod celostátního poháru (7P) , který se uskuteční na Máchově jezeře v termínu 22. - 23.srpna 2020. Náš Yacht Club Doksy vyšel vstříc přání nahradit závod na Bezdrevu, který byl pro nedostatek vody zrušený a uspořádá regatu výhradně pro třídu Evropa. Budeme tedy mít celou hladinu Máchova jezera i areál jachtklubu jen pro sebe.

Závod začíná v sobotu ráno registrací přihlášek od 8:30 do 10:00. Přijet a ubytovat se ve stanech, autech, karavanech můžete i dříve, areál bude otevřený od pátku, popř. zavolejte správci Zdeňku Krausovi - tel. 724797423, který je v areálu o sezóně každý den, otevře vám bránu na dálku, pokud by bylo zavřeno.

V areálu se nachází pizzerie, další občerstvení se dá najít ve stáncích poblíž nebo využít restaurací ve městě. Grilovat se dá s výhledem na měsíc nad vodou.

Jachtklub se nachází poblíž hlavní pláže, kde to o sezóně žije ve dne i v noci. Nabídka drinků ve třech zdejších barech je rozmanitá a velmi lákavá, noční dravce pak magickou silou přitahují diskotéky na Bílém Kameni (http://www.bilykamen.net/) a nebo přímo na pláži.

Bar našeho klubu nezůstává pozadu, pátky a soboty jsou u nás známé společenským životem.

Pro ty, kteří mají sportovně turistické ambice, mohu doporučit vzít si kola s sebou, okolí jezera je protkáno cyklostezkami. Cesta ve stopách Karla Hynka Máchy okolo jezera s romantickými výhledy a zastávkami na pivo, příp. výlet na hrad Bezděz, stojí za to a dobře doplní jachtařský víkend. S malými dětmi se dá absolvovat zkrácená varianta do Starých Splavů a zpátky.

Věřím, že se vám u nás bude líbit a těším se na setkání!

Roman Kala

Yacht Club Doksy

mob: +420 604 742 147
e-mail: rkala@volny.cz

P.S. Výborná zmrzlina je u Břehyňského rybníka (U leknínu), doporučuji ochutnat buď cestou do Doks a nebo se tam dopravit na kole. Dlouhá fronta napovídá o její oblíbenosti.  

Ċ
Richard Kafka,
4. 8. 2020 5:14