ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ


Επιστροφή στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

Επιστροφή στην ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2007-2008

Τελική φάση
ΜΓΣ Εθνικός-ΓΣ Ηρακλής 3-0
ΕΑΠ Πατρών-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1
ΓΣ Ηρακλής -  Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0 (θέσεις 3-4)
ΜΓΣ Εθνικός - ΕΑΠ Πατρών 3-2 (θέσεις 1-2)

Τελική Κατάταξη

1.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2. ΕΑΠ Πατρών
3. ΓΣ Ηρακλής
4. Ολυμπιακός ΣΦΠ 5 (7-3)

Ημιτελική φάση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Κύδων-Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3                                                                                                              ΓΑΣ Αναγέννηση-ΜΓΣ Εθνικός 1-3
ΓΑΣ Αναγέννηση-ΑΟ Κύδων 3-1                                                                                                            ΜΓΣ Εθνικός-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1                                                                      Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΓΑΣ Αναγέννηση 3-0                                                                                                    ΑΟ Κύδων-ΜΓΣ Εθνικός 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6 (9-2)

2.Ολυμπιακός ΣΦΠ 5 (7-3)
3.ΓΑΣ Αναγέννηση 4 (4-7)
4. ΑΟ Κύδων 3 (1-9)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ Πανελλήνιος-ΑΠΣ Αίας 3-2                                                                                                                    ΓΣ Ηρακλής-ΕΑ Πατρών 0-3
ΓΣ Ηρακλής-ΓΣ Πανελλήνιος 3-0                                                                                                            ΕΑ Πατρών-ΑΠΣ Αίας 1-3
ΑΠΣ Αίας-ΓΣ Ηρακλής  2-3                                                                                                                      ΓΣ Πανελλήνιος-ΕΑ Πατρών 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΕΑ Πατρών 5 (7-4)

2.ΓΣ Ηρακλής 5 (6-5)
3.ΑΠΣ Αίας 4 (7-7)
4.ΓΣ Πανελλήνιος 4 (4-8)

Προκριματική φάση

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΦΕ Ιωαννίνων-ΕΑ Λαρίσης 0-3
ΕΑ Λαρίσης-ΑΠΣ Αίας 0-3
ΑΠΣ Αίας-ΦΕ Ιωαννίνων 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αίας 4 (6-0)
2.ΕΑ Λαρίσης 3 (3-3)
3.ΦΕ Ιωαννίνων 2 (0-6)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣ Άρης-ΓΣ Ηρακλής 0-3
ΠΑΣ Ίκαρος-ΓΑΣ Αναγέννηση 0-3
ΓΑΣ Αναγέννηση-ΓΣ Ηρακλής 1-3
ΑΣ Άρης-ΓΑΣ Αναγέννηση 2-3
ΓΣ Ηρακλής-
ΠΑΣ Ίκαρος 3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΣ Ηρακλής 6 (9-2)
2.ΓΑΣ Αναγέννηση 5 (7-5)

3.ΑΣ Άρης 4 (5-7)
4. ΠΑΣ Ίκαρος 3 (2-9)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΠ Ίωνες-Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3
ΑΟ Παλλήνη-ΕΑ Πατρών 1-3
ΑΣΠ Ίωνες-ΑΟ Παλλήνη 3-0
Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΕΑ Πατρών 3-2 
ΕΑ Πατρών-ΑΣΠ Ίωνες 3-1
ΑΟ Παλλήνη-Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 6 (9-2)
2.ΕΑ Πατρών 5 (8-5)
3.ΑΣΠ Ίωνες 4 (4-6)
4.ΑΟ Παλλήνη 3 (1-9)

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΟ Κύδων 1-3
ΓΣ Πανελλήνιος-ΑΟ Κύδων 3-0
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΓΣ Πανελλήνιος 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1.ΓΣ Πανελλήνιος 4 (6-0)
2.ΑΟ Κύδων 3 (3-4)
3.ΔΑΣ Δραπετσώνας 2 (1-6)

Ημιτελική φάση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (γήπεδο Αλεξανδρούπολης)
ΑΟ Κύδων-Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3                                                                                                              ΓΑΣ Αναγέννηση-ΜΓΣ Εθνικός 1-3
ΓΑΣ Αναγέννηση-ΑΟ Κύδων 3-1                                                                                                            ΜΓΣ Εθνικός-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1                                                                      Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΓΑΣ Αναγέννηση 3-0                                                                                                    ΑΟ Κύδων-ΜΓΣ Εθνικός 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
1.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6 (9-2)

2.Ολυμπιακός ΣΦΠ 5 (7-3)
3.ΓΑΣ Αναγέννηση 4 (4-7)
4. ΑΟ Κύδων 3 (1-9)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (γήπεδο Φερρών)
ΓΣ Πανελλήνιος-ΑΠΣ Αίας 3-2                                                                                                                    ΓΣ Ηρακλής-ΕΑ Πατρών 0-3
ΓΣ Ηρακλής-ΓΣ Πανελλήνιος 3-0                                                                                                            ΕΑ Πατρών-ΑΠΣ Αίας 1-3
ΑΠΣ Αίας-ΓΣ Ηρακλής  2-3                                                                                                                      ΓΣ Πανελλήνιος-ΕΑ Πατρών 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
1.ΕΑ Πατρών 5 (7-4)

2.ΓΣ Ηρακλής 5 (6-5)
3.ΑΠΣ Αίας 4 (7-7)
4.ΓΣ Πανελλήνιος 4 (4-8)