ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ


Επιστροφή στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

Επιστροφή στην ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2007-2008

Τελική Κατάταξη

1. ΓΣΚ Ηρακλής
2. ΓΣ Ηρακλής
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
4. ΜΑΣ Εαρινός

Τελική φάση (Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός- ΓΣ Ηρακλής 1-3
ΓΣΚ Ηρακλής-ΜΑΣ Εαρινός 3-0
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός-ΜΑΣ Εαρινός 3-0 (θέσεις 3-4)
ΓΣ Ηρακλής-ΓΣΚ Ηρακλής 1-3 (θέσεις 1-2)

Ημιτελική φάση (Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας)

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Μαρκοπούλου-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3
ΜΑΣ Εαρινός-ΓΣ Άργους 3-0
ΜΑΣ Εαρινός-ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0
ΓΣ Άργους-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός-ΜΑΣ Εαρινός 3-1
ΑΟ Μαρκοπούλου-ΓΣ Άργους 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1.Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 6 (9-3)
2.ΜΑΣ Εαρινός 5 (7-3)
3.ΓΣ Άργους 4 (3-7)
4.Μαρκόπουλο 3 (3-9)

Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΟΦΧ Παγχανιακός-ΓΣΚ Ηρακλής 0-3
ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Siemens 3-0
ΓΣ Ηρακλής-ΟΦΧ Παγχανιακός 3-0
ΑΠΣ Siemens-ΓΣΚ Ηρακλής
ΟΦΧ Παγχανιακός-ΑΠΣ Siemens 3-2
ΓΣΚ Ηρακλής-ΓΣ Ηρακλής 3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)

1.ΓΣΚ Ηρακλής 6 (9-2)
2.ΓΣ Ηρακλής 5 (8-3)
3.ΟΦΧ Παγχανιακός 4 (3-8)
4.ΑΠΣ Siemens 3 (2-9)

Προκριματική φάση

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΕΑ Λαρίσης-ΜΑΣ Εαρινός 0-3
ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος-ΑΠΣ Siemens 2-3
ΜΑΣ Εαρινός-ΑΠΣ Siemens 3-2
ΕΑ Λαρίσης-ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος 2-3
ΑΠΣ Siemens-ΕΑ Λαρίσης 3-1
ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος-ΜΑΣ Εαρινός 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΜΑΣ ΕΑΡΙΝΟΣ 6 (9-2)

2. ΑΠΣ SIEMENS 5 (8-5)

3. ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4 (5-5)

4. ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 3 (3-9)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΓΣ Ηρακλής-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-2
ΣΦΒ Ερμής-ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 1-3
ΓΣ Ηρακλής-ΣΦΒ Ερμής 3-1
ΦΙΛΑΘΛ.Λαρισαϊκός-ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 3-0
ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.-ΓΣ Ηρακλής 2-3
ΣΦΒ Ερμής-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 6 (9-5)

2. ΦΙΛΑΘΛ. ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ 5 (8-5)

3.  ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 4 (5-6)

4.   ΣΒΦ ΡΜΗΣ 3 (4-9)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΓΣ Άργους 0-3
ΟΦΧ Παγχανιακός-ΓΣ Απόλλων Αγ.Δημ. 3-2
ΟΦΧ Παγχανιακός-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1
ΓΣ Απόλλων Αγ.Δημ.-ΓΣ Άργους 1-3
ΓΣ Άργους-ΟΦΧ Παγχανιακός 3-2
Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΓΣ Απόλλων Αγ.Δημ. 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ 6 (9-3)

2. ΟΦΧ ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ 5 (8-6)

3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 4 (4-6)

4. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3 (3-9)

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΓΟ Ευρυάλη 3-0
ΓΕΠΣ Ερμής-ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3
ΑΟ Μαρκοπούλου-ΑΓΟ Ευρυάλη 3-2
ΓΕΠΣ Ερμής-ΓΣΚ Ηρακλής 0-3
ΑΓΟ Ευρυάλη-ΓΕΠΣ Ερμής 3-0
ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΓΣΚ ΗΡΑΚΛΗΣ 6 (9-0)

2. ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 5 (6-5)

3. ΑΓΟ ΕΥΡΥΑΛΗ 4 (5-6)

4. ΓΕΠΣ ΕΡΜΗΣ 3 (0-9)