Dost'a Günlükten Mektuplar 1


erol mollaibrahimoğlu

:::  ANASAYFA

:::  DUYURULAR

:::  ÖZGEÇMİŞ

:::  KARMA SERGİLER

:::  RESİM

:::  FOTOĞRAF

:::  GRAFİK

:::  YAZI 

:::  Dost'a Günlükten M.

:::  İnsan

:::  Size Günlükten Me.  

:::  LİNKLER

:::  VİTRAY

:::  BLOGSPOT.COM

:::  ÖĞRENCİLERİMİZ

:::  İLETİŞİM

:::  facebook

:::  facebook kırmızı des

1
27 Nisan 2006 00:16

 
Bir an gibiydi gerçekten. Oysa ne çok şey vardı aklımda. Neleri düşünmüştüm sever mi acaba sorsam, anlatsa, konuşsak diye. Nereleri aklımdan geçirmiştim ayaklarımız taşlara takıla takıla yürüsek diye. Ne çok şey biriktirmiştim ellese diye. Sokaktaki kediye, köpeğe bile, her gün atölyemin önünü pisleten kumruya bile sormuştum oysa, geldiğinde gelsek bizi misafir eder misiniz diye.
 
Neden tarifsizdi dediğimiz şeyler "Bir an gibiydi gerçekten." olur. Ayrılmak zordu ama iyi ki geldiniz.
 
 2
29 Nisan 2006 23:47

 
Dilsiz, sözsüz, sözcüksüz konuşabilseydim oysa. Ne çok şey söylerdim. Bilirim her şeyi sırasıyla verdiğini, zamanı geldiğinde verdiğini, zamanımı beklemem gerektiğini ama bezmiş ve bu yüzden aceleci gönlüme dilsizim, sözsüzüm, sözcüksüzüm artık. Haykırmak istiyorum, boğulurken batıp çıkan bir adam gibi avazım çıktığı/çıkamadığı kadar, boğazımı kanatırcasına dilsiz, sözsüz, sözcüksüz. Nasıl anlatayım zamanımı beklememin ne menem bir cendere olduğunu? Dedim ya dilsiz, sözsüz, sözcüksüzüm ben.
 
 


Neden tarifsizdi dediğimiz şeyler "Bir an gibiydi gerçekten." olur. 
 
Zamanı geldiği için ikiye ayrılmış o bin bir renkli taşın içindeki yeni doğmuş zerreciğim ben. Kızdırdığını fark ettikçe neden, neden, neden diye sorulara devam eden çocuğun yerinde durmaz enerjisinin sevdalısıyım ben. Onca yıllara, onca muhabbete, onca selama rağmen kaktüsümün batan dikeninin tutkunuyum ben. Gelmez zamanlarına aşığım ben.
 
Neden tarifsizdi dediğimiz şeyler "Bir an gibiydi gerçekten." olur. Ayrılmak zordu ama iyi ki geldiniz 
 


3
04 Haziran 2006 20:20

 
Günler kovalamasa günleri. Erişememek şişirmese insanı bunca. Kavuşmak olsa hep. Hani demişler ya şarkıda "Hayat bayram  olsa". Akşam uykuya yatırdığımız bebeğimizin masalı olsa. Günler kovalamasa beni. Hep raks olsa. Hep dem.
 
Resimlerime malzeme olabilseydi bir zamanların partizan duvar söylemlerinin boyaları. Yazık hepsi boşa gitti. Ne güzel resimler olurdu oysa onlardan. Kavuşmayı, kucaklaşmayı renklendiren.
 
Neden tarifsizdi dediğimiz şeyler "Bir an gibiydi gerçekten." olur. Ayrılmak zordu ama iyi ki geldiniz.
 

                                                                                         >>