Ogłoszenia

Plan lekcji od 5 XII 2016

opublikowane: 04.12.2016, 05:14 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 04.12.2016, 08:24 ]


Paczka Świąteczna Dla Polaków Na Kresach (grudzień 2016)

opublikowane: 02.12.2016, 00:05 przez ZSP Prusy

Dary dla naszych rodaków na wschodzie zbieramy do 16 XII 2016 (budynek w Prusach, gabinet p. wicedyrektor)Góra Grosza! (grudzień 2016)

opublikowane: 02.12.2016, 00:03 przez ZSP Prusy

Góra Grosza! Zbieramy grosze (żółte monety) by pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną. Zbiórka (we wszystkich budynkach szkoły) potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Samorządy Uczniowskie (SP i GIM) włączyły się w XVII Edycję Góry Grosza (Akcja towarzystwa Nasz Dom pod patronatem MEN).

"Misja książka" - przeczytaj i zagłosuj! (XII 2016)

opublikowane: 02.12.2016, 00:00 przez ZSP Prusy

Przeczytaj koniecznie i zagłosuj ! Osiem uczennic naszego gimnazjum: Paulina Pałka, Alicja Grzegorzek, Izabela Grzegorzek, Katarzyna Ossowska, Paulina Jędrzejewska, Aleksandra Puk, Oliwia Kędziora, Julia Przybylska pod opieką pani Marzeny Jędrzejewskiej i pani Katarzyna Olędzkiej wzięły udział w ogólnopolskim konkursie  literackim  "Misja książka". Napisały opowiadania, z których powstała książka konkursowa na platformie wydawniczej Ridero. W konkursie głosy oddają internauci  poprzez konta e-mail i facebook . Spośród prac zostanie wybranych 50 z największą liczbą głosów a 5 osobowe Jury, złożone ze znawców literatury i rynku wydawniczego, wybierze zwycięzców. Ponadto każdy członek Jury nagrodzi jedno, wybrane przez siebie opowiadanie. Bardzo prosimy wszystkich o czytanie i głosowanie!


Marzena Jędrzejewska

Spotkanie z kombatantem kpt. Józefem Oleksiewiczem (17 XI 2016)

opublikowane: 29.11.2016, 07:19 przez fotkizspprusy wspolne

Miesiąc listopad to czas wspominania tych, którzy odeszli, ale również bardzo ważny dla Polaków miesiąc związany z refleksją historyczną dotyczącą niepodległości państwa polskiego Wpisując się we wspomnieniowy klimat, w dniu 17 listopada w ramach koła historycznego, uczniowie klas szóstych oraz trzecich gimnazjalnych mieli okazję spotkać się i porozmawiać z kapitanem Józefem Oleksiewiczem reprezentującym Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Spotkanie młodzieży ze świadkiem historii, miało pogłębić ich wiedzę, dotyczącą okresu międzywojennego, czasów II wojny światowej oraz powojennych represji stalinowskich stosowanych wobec żołnierzy Armii Krajowej. Spotkania odbyły się w naszej szkolnej izbie pamięci, gdzie otaczały wszystkich pamiątki przypominające o dziadkach, pradziadkach oraz ich zaangażowaniu w budowanie niepodległej i suwerennej Polski. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w słowa Pana kapitana, ale również zadawali wiele pytań. Jedno z nich brzmiało:, Co by Pan zrobił gdyby dzisiaj trzeba było bronić Polski? Pan kapitan odpowiedział bez wahania: Złapałbym za broń i walczyłbym tak jak wówczas w 1943 roku. 
Opowieści Pana kapitana Józefa Oleksiewicza wywarły na uczniach duże wrażenie i były znakomitą, żywą lekcja historii.

M. Karakow

Wszyscy czytamy Quo vadis (XI 2016)

opublikowane: 28.11.2016, 11:48 przez fotkizspprusy wspolne

  15 listopada, dokładnie w setną rocznicę śmierci pisarza, w ZSP w Prusach wystartowała akcja pod hasłem  Wszyscy czytamy Quo vadis. Przygotowali ją i przeprowadzili członkowie koła polonistycznego: Katarzyna Ossowska, Paulina Jędrzejewska i Bartosz Kwiatkowski pod opieką  swoich nauczycielek- p. Katarzyny Olędzkiej i p. Marzeny Jędrzejewskiej. Fragmenty powieści o czasach Nerona czytali miedzy innymi: Ks. Krzysztof  Romaniuk, wójt gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak, dyrektor szkoły  p. Jacek Matusiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap- herr,  nauczyciel bibliotekarz p. Marzena Jędrzejewska. Dodatkowo goście podzielili się z młodzieżą refleksjami na temat korzyści płynących z czytania, opowiadali o swoich ulubionych lekturach z czasów dzieciństwa oraz odnosili się do innych dzieł Sienkiewicza. Młodzież szczególnie zainteresowała kolekcja komiksów o przygodach Tytusa, Romka i Atomka oraz czytnik e-book, które zaprezentował zebranym dyrektor szkoły w Prusach. Wójt Wojciech Bochnak mówił z kolei o swoich ulubionych książkach. Podkreślił, że preferuje on te tradycyjnie wydane. Zainteresowaniem uczniów cieszyło się także spotkanie z księdzem Krzysztofem Romaniukiem, który z kolei odniósł się do symboliki ryby w chrześcijaństwie i początków chrześcijaństwa.  Przewodnicząca Rady Rodziców opowiadała o swoich zmaganiach z literaturą polską. Trzeba przyznać, że zmagania te są bardzo owocne, a wiedzy o literaturze i kulturze polskiej pani Annemarie może pozazdrościć niejeden Polak.


 
  
Dyskoteka andrzejkowa za nami

opublikowane: 27.11.2016, 10:11 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 27.11.2016, 10:16 ]

Dyskoteka andrzejkowa za nami. W sali 9 (sali wróżb) było bardzo ciekawie. Wszystkie zabawy przygotowały Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy. Dziękujemy nauczycielom dyżurującym na dyskotece. Było bardzo fajnie.
Zbiórka karmy dla zwierząt - zebraliśmy prawie 140 kg karmy!

opublikowane: 27.11.2016, 10:08 przez fotkizspprusy wspolne

Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Zebraliśmy prawie 140 kg karmy! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom. W piątek 25 XI 2016r. przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Strzelinie odebrali zebraną karmę.
Najbardziej zaangażowali się uczniowie klas czwartych i piątej szkoły podstawowej. Jeszcze raz dziękujemy.
Konferencja - potrzeby młodzieży w moim powiecie (Samorząd Uczniowski Gimnazjum) 16 XI 2016

opublikowane: 17.11.2016, 11:10 przez ZSP Prusy

16 listopada 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Strzelinie oraz Stowarzyszenie Semper Avanti. Tematem konferencji były „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”. Konferencja była prowadzona metodą Open Space. Nasi uczniowie zaproponowali kilka problemów do omówienia. Okazało się, że wiele tematów jest wspólnych dla uczniów z różnych gmin. Po warsztatach sformułowano wnioski. Powstał raport, który będzie podstawą prac Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (MSWD). 
Odbyły się również wybory delegatów naszego powiatu do MSWD. Wyniki głosowania były bardzo wyrównane. Do Sejmiku weszli: Jakub Derwich (nasz absolwent) i Adrian Kilik a Edwinie von Kap-herr zabrakło tylko dwóch głosów! Brawo Edwina!

Opiekunem uczniów była p. R. Matusiewicz


   


Narodowy Dzień Niepodległości - 2016

opublikowane: 13.11.2016, 11:11 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 13.11.2016, 11:16 ]

Zespół Szkół Publicznych w Prusach był współorganizatorem gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. 10 listopada odbyły się u nas dwa apele. Na uroczystości przybyli kombatanci, rodzice, radni i sołtysi. Był z nami Wójt Gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak, Przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice p. Maria Karakow, kpt. Józef Oleksiewicz, ks. Krzysztof Romaniuk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap-herr.O godz. 11.30 w budynku Księginicach Wielkich rozpoczęła się uroczysta akademia dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Występowały dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej (przygotowane przez p. M. Litwin, E. Rudnicką oraz K. Bazal)
   

O godz. 12.10 rozpoczęło się przedstawienie wykonane przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum (przygotowane przez wychowawczynie p. M.Karakow, B. Cichy, K.Olędzką oraz M. Gargulińską)
     

Częścią gminnych obchodów odzyskania niepodległości była również msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym w Prusach, 11 listopada 2016r. Po mszy władze gminy i przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, którzy oddali życie za Polskę.

  
1-10 of 529