Ogłoszenia

X rocznica powstania Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej - 8 II 2017

opublikowane: 13 lut 2017, 02:26 przez fotkizspprusy wspolne

8 II 2017r. delegacje naszych szkół (w tym poczty sztandarowe) uczestniczyły w obchodach X rocznicy powstania Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Uroczystość odbyła się w Oleśnicy. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat roli naszej Rodziny i wagi działań podejmowanych przez szkoły. Medal „Pro Patria” – „za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej”, przyznawany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, otrzymał m.in. Wójt Gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak. Gratulujemy! 
Na filmie przedstawiono moment wprowadzenia sztandarów szkół.

  


VI Noc z filmem historycznym - 3 i 4 lutego 2017 r.

opublikowane: 13 lut 2017, 01:35 przez fotkizspprusy wspolne

VI Noc z filmem historycznym - 3 i 4 lutego 2017 r. (od godziny 18 w piątek do godziny 7 rano w sobotę ). Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Dolnośląską Rodzinę Szkół Armii Krajowej pod nazwą „Noc z filmem historycznym”. Tematem nocy byli tym razem „Cichociemni”. Uczestniczyło w niej 25 uczniów z klas I-III gimnazjum pod opieką pań Marzeny Jędrzejewskiej, Anny Pilipaki i Karoliny Orzechowskiej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom historii Cichociemnych, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią współczesną, rozwijanie umiejętności pracy w grupie i wyzwalanie kreatywności uczniów. Plan nocy obejmował m.in. oglądanie filmów o cichociemnych i grę dydaktyczną. Pięć zespołów miało do wykonania 9 zadań. Należało rozwiązać test wiedzy o cichociemnych, przesłać i odczytać zaszyfrowaną wiadomość alfabetem Morsea za pomocą latarek, posłużyć się fałszywą tożsamością, pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej, czołgać się, rzucać do celu, ułożyć i wykonać song dla cichociemnych, przejść musztrę i przemknąć bezszelestnie ciemnym tunelem, omijając łapaczy (nauczyciele z zawiązanymi oczami). Atrakcji było wiele, bo oprócz zadań uczyliśmy się jeszcze tańczyć „belgijkę” i zjedliśmy wspólną kolację. Nie spaliśmy całą noc, ale naprawdę było warto!

Narodowe Czytanie. Wybierzmy lekturę - apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

opublikowane: 9 lut 2017, 12:18 przez ZSP Prusy

Szanowni Państwo,
na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przesłaniem, dostępnym na stronie www.prezydent.pl, w którym Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres: narodoweczytanie@prezydent.pl.
Oddać głos na wybrany tytuł można do 15 lutego br. Ogłoszenie wyniku głosowania zostanie przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego 21 lutego 2017 roku.
Tytuły dzieł:
• Stefan Żeromski – Przedwiośnie,
• Henryk Rzewuski – Pamiątki Soplicy,
• Juliusz Słowacki – Beniowski,
• Stanisław Wyspiański – Wesele.
Zwracamy się również z prośbą o przekazanie treści niniejszego e-maila do Państwa ośrodków kultury, bibliotek i wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborze dzieła na Narodowe Czytanie 2017.

Zabawa karnawałowa - 10 lutego 2017r.

opublikowane: 6 lut 2017, 03:48 przez ZSP Prusy

W piątek 10 lutego 2017 odbędzie się zabawa karnawałowa.

  • Klasy 0-IV SP bawią się w GOK w Kondratowicach od 16.30 do 19.00. W przypadku dzieci z młodszych klas stroje karnawałowe są jak najbardziej wskazane. 
  • Klasy V-VI SP oraz 1-3 GIM bawią się w szkole w Prusach od 16.30 do 20.30. 

Wychowawcy klas "organizują" po jednej blasze ciasta w swojej klasie. Ciasto dostarczamy na miejsce zabawy danej klasy.

Pozostałe sprawy organizacyjne tj. poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz wodzireja dla dzieci młodszych organizuje Rada Rodziców.

Przyjazd we własnym zakresie. Odwóz zapewnia szkoła.

WIERSZEM, PROZĄ I OBRAZEM O BOHATERACH ARMII KRAJOWEJ – CICHOCIEMNI 24 I 2017

opublikowane: 31 sty 2017, 23:37 przez fotkizspprusy wspolne

24 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Prusach rozstrzygnięto konkurs literacki związany z bohaterami Armii Krajowej. Komisja zapoznała się ze wszystkimi nadesłanymi pracami i wyłoniła laureatów.


     Kategoria wiersz:

I miejsce Maja Wojtowicz, SP nr 3 im. AK w Bolesławcu

II miejsce Weronika Kołodziej, SP nr 30 im. AK w Wałbrzychu

III miejsce Maciej Daszyński, SP nr 30 im. AK w Wałbrzychu

     Kategoria proza:

I miejsce Małgorzata Witka, Gimnazjum im. AK w Żórawinie

II miejsce Adela Rabuszko, Gimnazjum Publiczne im. Bohaterów AK w Prusach

III miejsce Iga Franaszek, SP nr 2 im. Gen. Leopolda Okulickiego w Trzebnicy


Serdecznie gratulujemy laureatom!


Komisja Konkursowa:

Ewa  Majewska

Beata Sikora

Jadwiga Zieleniewska

Małgorzata Żygadło

Krystyna Bazal

 

IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek - Łagiewniki 27 I 2017

opublikowane: 31 sty 2017, 23:27 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 31 sty 2017, 23:28 ]

27 I 2017r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Łagiewnikach.  Zespół naszych gimnazjalistek (Zuza Ranosz, Iza Grzegorzek i Kinga Cybulska)  zajął III miejsce. Gratulujemy dziewczynom i p. K. Bazal. 

 

Dzień Babci i Dziadka - 24 I 2017

opublikowane: 24 sty 2017, 09:18 przez fotkizspprusy wspolne

We wtorek 24 I 2017 r., na sali gimnastycznej w Księginicach Wielkich, odbyła się wspólna dla wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolaków uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przybyło bardzo dużo gości. Wszystkie klasy (pod opieką swoich wychowawczyń) przygotowały piękne występy.Sukces naszych gimnazjalistek - finał wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. niemieckiego.

opublikowane: 23 sty 2017, 12:38 przez Jacek Matusiewicz   [ zaktualizowane 23 sty 2017, 12:39 ]

Serdecznie gratulujemy Edwinie i  Kap-herr Theresie von Kap-herr. 13 stycznia brały one udział w części pisemnej wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. niemieckiego. Na stronie internetowej konkursu pojawiła się właśnie informacja, że obie nasze uczennice zakwalifikowały się do części ustnej Finału X Konkursu Języka Niemieckiego. Część ustna (w której weźmie udział 32 uczniów naszego województwa) odbędzie się 10 lutego (piątek) 2017 r. Powodzenia. Gratulujemy również p. H. Mularskiej - nauczycielce j. niemieckiego.

XXV finał WOŚP w Prusach - zebraliśmy 23205,70 zł

opublikowane: 18 sty 2017, 11:32 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 22 sty 2017, 12:04 przez Jacek Matusiewicz ]

W niedzielę 15 I 2017 podczas XXV finału WOŚP w Prusach zebraliśmy 23205,70 zł 
(dodatkowo 
24,64 euro w bilonie, który przesyłamy bezpośrednio do fundacji).
Najwyższy wynik w historii naszego sztabu. Brawo ludzie! 

Graliśmy w dwóch gminach: w Gminie Kondratowice zebraliśmy 14 698,91 zł  a w gminie Borów 8506,79 zł. 


Galeria zdjęć
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 
 


Najwyższe kwoty na "licytacjach" uzyskano za koszyk p. Ciuły (500 zł) oraz 5-cio tonowy blok granitu od p. M. Galosa (500 zł)
   
Od rana można było spotkać naszych wolontariuszy a o 14.30 rozpoczęły się imprezy w szkole w Prusach
Mecz piłki nożnej - Derby Gminne. Olimpia Podgaj  vs Ślęza Księginice Wielkie (wynik 4:7)
Wystąpili: Gminny Zespół Folklorystyczny „Złotokłose”, uczniowie klasy 3a i 3b SP, Kinga Cybulska,  Anna Adamska, Zuza Charęza, Cyryl Bochnak (pokaz mixowania), Anna Sacała
Około 20.10 zobaczyliśmy Światełko do Nieba

Podczas całej imprezy czynna była kawiarenka.
 
Ciasta upiekły: p. Weronika Tomczyk, p. Beata Wojtala, p. Renata Piechowiak, p. Anna Jaśkowiec-Skrzypczyk , p. Jowita Symonowicz, p. Krystyna Bazal, p. Annemarie von Kap- herr, p. Iwona Gonera, p. Jadwiga Zieleniewska, p. Irena Olejarz, p. Renata Matusiewicz, p. Agata Giemza, p. Anna Pietruniak, p. Małgorzata Szulc, p. Muszyńska (babcia Oskara Muszyńskiego), p. Anna Botuszan, p. Anna Adamska, p. Agnieszka Ossowska, p. Sylwia Buczek, p. Patrycja Leśniak, p. Emilia Muszyńska, p. Agnieszka Zdziebło, p. J. Karbownik, p. Śledzińska. Była też pyszna włoska kawa (od p. Muszyńskiego). Mam nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy - niektórzy przywozili ciasta bez "zapowiedzi". Serdecznie dziękujemy. 
 Sala piernikowa. Podczas naszego Finału WOŚP w Prusach, dzieci mogły własnoręcznie przyozdobić piernikowe serca dla Dziadka i Babci. A pierniki, to zasługa p. Joli Wojtowicz i naszych pań ze Stowarzyszenia Integracja w Prusach.


Skład Sztabu #1763 w Prusach: J. Matusiewicz, K. Orzechowska, H. Mularska, Cz. Grzelka. Sztab został utworzony z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Nasi wolontariusze: Marcelina Botuszan, Izabela Grzegorzek, Izabela Jaśkiewicz, Oliwia Kędziora, Paweł Lech, Natalia Matthaus, Magdalena Olejarz, Edwina von Kap-herr, Katarzyna Ossowska, Julia Przybylska, Oskar Muszyński, Theresa von Kap-herr, Aleksandra Puk, Jolanta Wojtowicz, Henryk Łatka. 


Dziękujemy p. M. Jędrzejewskiej, p. Jurkowi Ogonowskiemu  oraz wszystkim paniom sprzątaczkom.

4 stycznia 2017 st.asp. Jacek Waś oraz asp. sztab. Leszek Kos przeprowadzili szkolenie wolontariuszy WOŚP z zakresu zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki XXV Finału WOŚP. Dziękujemy Policji!

GBS Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie - to jest bank w którym od lat rozliczamy naszą zbiórkę. Dziękujemy za wieloletnią, życzliwą i efektywną współpracę.

Pani Eliza Jędrzejewska (sklep spożywczy w Księginicach Wielkich) zasponsorowała wszelkie kubeczki, tacki, serwetki, łyżeczki i widelczyki (bardzo duże ilości) niezbędne do prowadzenia kawiarenki.

Grupa Radnych zasponsorowała "Światełko do Nieba"   a 950 zł trafiło do puszek.

 p. I. Dymitr i pewna anonimowa pani  zasponsorowały finałowy tort  a 150 zł wylądowało w puszce.


Przedmioty które można było nabyć podczas finału WOŚP w Prusach (pieniądze trafiły do puszki). Zdjęcia w wyższej rozdzielczości (link)
  Książki: "Janusz Sybis Legenda Śląska Wrocław", "90 lat Polskiej Piłki Nożnej", "100 najważniejszych wydarzeń w polskiej piłce nożnej", "Kompendium Euro 2012". Ręcznik Reprezentacji Polski, piłka z autografem Zbigniewa Bońka, Kalendarz 2017 Reprezentacji Polski, kubek Grzegorz Krychowiak, kubek termiczny Mistrzostwa Europy we Francji, oryginalne spodenki Reprezentacji Polski Kobiet w piłce nożnej. - Pan Wojciech Bochnak

Kompendium Euro 2012 nie znalazło nabywcy - p. W. Bochnak zdecydował o przekazaniu książki do biblioteki w Prusach
 
 przekazane przez fundację WOŚP    

  przekazane przez fundację WOŚP  
   
 przekazane przez fundację WOŚP  
  
  Gra, kubeczki, maskotka i inne - p. Gonera  
  
  przetwory domowe: dzika róża, pigwa, pigwowiec - p. Pietruszyńska  
 Rolki rozmiar 37 i rozmiar 39  
  Ceramiczne buciki - ozdoba. Narciarka - laleczka  
   Granitowa galanteria: donica, płaskorzeźba z postacią konia oraz kolisty kwiat - p. Maciej Kocher  
  
Naszyjniki  
zestaw czekolad dla łasucha  
  2 tony kostki granitowej - mozaika 4x6 - p. Rabuszko  
 mata masująca dla zbolałych

  Koszyk ze  smacznymi produktami własnej produkcji - p. Ciuła

 Książki i kalendarz kresowy od p. Ewy
 Buty Sprandi rozmiar 40 (mała czterdziestka)

 Książki i kalendarz   
  2 piłki, czapki firmowe, rękawice firmowe - firma Timac ARGO  
 
 Witaminki - Punkt Apteczny Rumianek w Prusach  
  Zakład fryzjerski w Prusach (p. Anna Litwin). 3 talony: strzyżenie damskie (z myciem i układaniem włosów), strzyżenie męskie, strzyżenie dziecka  
 9 kubeczków, 9 długopisów, 3 smyczki, 4 czapki z daszkiem, 1 skórzana teczka na dokumenty, 3 notesy, 3 kalendarze ścienne, 6 koszulek szarych, 8 koszulek czarnych, torba lizaków, ściski do papieru z magnetyczną podstawką - KWS Lochow Polska  
  
  
    
 


 Zestaw ekskluzywnych otwieraczy  
 Talony o wartości 110, 140 i 210 zł na usługi w salonie optycznym w Strzelinie - p. Kazimierz Michta

 2 Kupony na: pstrąga w zestawie z frytkami i surówką dla dwóch osób (Łowisko w Strachowie). Pan Kazimierz Michta
 
   
 Portfel i zegarek - p. I. Gonera  
  
 Ekskluzywne pióro marki Waterman - p. Tomasz Ossowski.  
  
  Kaczka rasy francuskiej z domowej hodowli p. Teresy Białkowskiej .
Zdjęcie poglądowe po przyrządzeniu :-)
 
 2 tony kostki granitowej (mozaika) - Pan Kazimierz Michta!  
 Domowe przetwory od p. Marzeny. Dziękujemy  
 Kupon na szkolenie BHP dla dwóch pracowników - p. Elżbieta Karaś
(niestety nie znalazł nabywcy)
 
 Przepiękne wielkanocne ozdoby i śliczne serwetki wykonane przez panią Jadwigę Keller  
  
 Kompozycja florystyczna - ozdoba każdego mieszkania - p. Monika Drozdowska.  
 Książka o św. Janie Pawle II i ozdobny kufel - p. Dawid Butyński.   
 Konik na patyku - zabawka prawdziwie aktywna :-). Pani Patrycja Marcinkowska.  
 Mota Engil Central Europe - 2 kaski ochronne, kalendarz ścienny i książkowy, smycze oraz przepiękny ozdobny barbórkowy kufel.   
   
 Blok Kamienny o wadze 5 ton z Kopalni Granitu „Górka” . Z możliwością wspólnego z dyr. Marcinem Galosem wyboru bloku na wyrobisku. - p. Marcin Galos.   
 Przetwory domowe - p. Jadwiga Keller  
 Salon Urody Beata - Voucher na dowolną usługę - p. Monika Drozdowska Mroczka.  
 Tort XXV FINAŁ WOŚP  
 Fotel bujany - p. Anna Botuszan  

Egzamin próbny klas trzecich gimnazjum - sale

opublikowane: 16 sty 2017, 15:00 przez ZSP Prusy
1-10 of 551