Wtorek 02.07.2012

Wielki sukces młodych siatkarek Energetyka!!!


                           W dniach 1 - 2 lipca młode adeptki siatkówki poznańskiego „Energetyka” Mistrzynie Województwa Wielkopolskiego w kat. „Trójek” wystąpiły w Finale Mistrzostw Polski Kinder Cup w Zabrzu. Zawodniczki trenera Dariusza Ciszaka zajęły wysokie V miejsce w klasyfikacji końcowej na 24 drużyny startujące w tej kategorii wiekowej, czyli dziewczynek klas V rocznika 2000. W pierwszym dniu zawodów rywalizowaliśmy z zespołami Spinaker Węgorzewo i MKS Culmen Chełmno i z dwoma zwycięstwami awansowaliśmy już do pierwszej 16 zawodów. Kolejnymi naszymi rywalami w  II sesji były zespoły MUKS 13 Radom (Mistrz Polski), UKS 22 Kraków, PSP 19 Kędzierzyn Koźle. Z tegorocznym Mistrzem Polski zespołem z Radomia dziewczynki prowadziły całe spotkanie by w końcówce niestety przegrać  25: 23. Zespół z Krakowa pokonaliśmy 25: 14, a zespół z Kędzierzyna Koźla 25:13 i mogliśmy na zakończenie dnia cieszyć się już z awansu do pierwszej 8 Mistrzostw Polski. Następny dzień zmagań to walka już z najlepszymi zespołami w Polsce. Tutaj nie było już  słabszych przeciwników. Naszymi rywalami w eliminacjach do pierwszej czwórki były zespoły: UKS Konstantów Łódzki (brązowy medalista Mistrzostw Polski) UKS trójka Sulechów oraz znany nam UKS Rosario Lubowidz. Pierwszy mecz z Lubowidzem dziewczynki zagrały nerwowo psując aż 11 zagrywek a dokładając złe przyjęcie zanotowały pierwszą porażkę w turnieju 25:17. Kolejnym naszym spotkaniem była potyczka z Konstantynowem Łódzkim. To z pewnością był nasz najlepszy mecz podczas zawodów w Zabrzu. Ogromna determinacja i chęć wygranej sprawiły, że dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich umiejętności siatkarskich i pokonały rywala 25:22.  Mecz o wszystko z Sulechowem czyli awans do pierwszej czwórki turnieju okazał się przegrany w głowach. Zbyt duża chęć wygranej i nerwowość dziewczynek zaowocowała słabą grą i popełnianiem prostych błędów. Porażka 25:13 przekreśliła nasze szanse w walce o medale. Pozostałe nam rywalizacja o miejsca 5-8. W drodze do V miejsca w Polsce poznanianki zmierzyły się z zespołem Wodzisławia Śląskiego i Pałacu Bydgoszcz. Mecz z Wodzisławiem nasze dziewczyny zmobilizowane przez trenera zagrały znowu swoją siatkówkę pokonując rywala 25:15. Ostatni mecz turnieju to pojedynek z zespołem, z którym przyszło nam już rywalizować w tym roku na turniejach towarzyskich w Polsce, a mianowicie Pałacem Bydgoszcz. Stawka czyli V miejsce w Polsce tak bardzo zmotywowało zawodniczki Energetyka, że w każdym elemencie zagrały koncertowo i pokonały koleżanki z Bydgoszczy 25:16. Radość była ogromna. To wielki sukces dziewczynek, trenera, klubu i rodziców. Nasze złotka bo tak z pewnością można nazwać nasze młode siatkarki wystąpiły w składzie: Katarzyna Bagrowska, Julia Toporska, Julia Rakowska i Laura Grabowska. 


W dniu kończącym Mistrzostwa Polski zjawili się nasi wybitni siatkarze: Piotr Gruszka, Paweł Woicki i oczywiście Sebastian Świderski, którzy rozdawali pamiątkowe zdjęcia i autografy. Podsumowując cały turniej warto podkreślić, że w tej imprezie wzięło udział ponad 620 dziewczynek i chłopców z całej Polski startujących w trzech kat. wiekowych. Pogoda która towarzyszyła Mistrzostwom była wręcz tropikalna ponad 40 stopni w hali sprawiało ogromne zmęczenie w każdym dniu zawodów. Pozytywnym aspektem może być sprawność przeprowadzenia turnieju i wysoki poziom sędziowania który jest godny podkreślenia. 

Tegoroczny sezon mamy już za sobą i oby takich udanych było jak najwięcej.  Poniedziałek 18.06.2012

O NAS
Sobota 16.06.2012

UDANE POCZĄTKI AGNIESZKI

 Bardzo dobrze zaprezentowała się 17 - letnia Agnieszka Kąkolewska zawodniczka poznańskiego Energetyka w kadrowym debiucie podczas WGP w Chinach. Swój pierwszy występ w reprezentacji Polski przeciwko reprezentacji Tajwanu Agnieszka przypieczętowała zdobyciem 8 punktów. Występ naszej zawodniczki w reprezentacji kraju to ogromny zaszczyt i radość dla całego Klubu.
 Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów naszej młodej reprezentantce.

Piatek 15.06.2012

KADROWY DEBIUT

Jak donosi ONET.Pl zawodniczka naszego klubu Agnieszka Kąkolewska ma szanse zadebiutować w turnieju World Grand Prix rozgrywanym w Chinach.

World Grand Prix: Polki kontra Azjatki w drugiej rundzie

Reprezentacje Korei Południowej, Chin oraz Tajwanu będą kolejnymi rywalami polskich siatkarek podczas drugiej serii spotkań World Grand Prix, która rozpocznie się w piątek w chińskim Foshan.

Po trzech meczach Polki zajmują 10. lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. Biało-czerwone na inaugurację turnieju w Łodzi pokonały Serbię 3:2 oraz przegrały z Włoszkami 1:3 i Brazylią 2:3.

Podopieczne Alojzego Świderka w poniedziałkowy wieczór odleciały do Chin i po 11 godzinach podróży lotu zameldowały się w Foshan, leżącym nieopodal Kantonu. W klubie z tego miasta - Evergrande występuje Katarzyna Skowrońska-Dolata, która po zdobyciu mistrzostwa Chin postanowiła przedłużyć kontrakt o kolejny sezon.

W składzie Polski nastąpiła jedna zmianą. Środkową Monikę Martałek zastąpiła zaledwie 17-letnia Agnieszka Kąkolewska. Wychowanka Energetyka Poznań, występujące obecnie w SMS-ie Sosnowiec wspólnie z reprezentacją przygotowywała się do turnieju WGP i dość nieoczekiwanie dołączyła do 14-osobowej kadry.

 

Po turnieju w Chinach, Polki przeniosą się do Tajwanu, gdzie zagrają z gospodyniami, Dominikaną i Włochami. Do Final Six, który odbędzie się w chińskim Makau (27 czerwca - 1 lipca), awansuje pięć najlepszych drużyn oraz Chiny jako gospodarz.

 
Środa 13.06.2012                


  Nabór do Sekcji Piłki Siatkowej w KS Energetyk
                                  
                                            Miło nam jest poinformować, że KS Energetyk Poznań rozpoczął nabór dziewczynek do klubu w sekcji Piłki Siatkowej w kategorii mini siatkówki oraz młodziczek na sezon 2012/2013. W kategorii mini siatkówki zapraszamy dziewczynki urodzone w latach 2003/2002/2001/2000. Do kategorii młodziczki zapraszamy starsze dziewczynki w roczniku 1999/1998. O sukcesach siatkarskich naszych najmłodszych grup możecie Państwo przeczytać w zakładce Mini Siatkówki. Dzieci, które chciałyby rozpocząć udział w Energetycznej Akademii Siatkówki mogą od roku szkolnego 2012/2013 zapisywać rodzice do wyszczególnionych szkół w zakładce EAS. Wszystkie dodatkowe informacje otrzymacie Państwo od trenera koordynatora grup mini siatkówki/młodziczki pana Dariusza Ciszaka pod nr tel. 603 091 571 , mail - hillowy33@poczta.fm

Środa 13.06.2012

O NAS
Środa 06.06.2012

I TURNIEJ "ENERGETYCZNEJ AKADEMII SIATKÓWKI" 
 ZABAWA-EMOCJE-RADOŚĆ


     Blisko 100 dziewczynek i chłopców z pięciu poznańskich szkół podstawowych rywalizowało w I Turnieju organizowanym w ramach projektu KS "Energetyk" Poznań i poznańskiej Firmy "ENEA" -  "Energetycznej Akademii Siatkówki" w hali "Energetyka" przy ul. Bukowskiej. Trwający blisko 4 godziny turniej wywołał wśród młodych adeptów siatkówki niespotykane emocje. Zawodnikom nie brakowało animuszu i sportowego zacięcia. We wszystkich konkurencjach rywalizacja była bardzo wyrównana. Łzy porażki mieszały się ze łzami szczęścia. Mnóstwo pozytywnych emocji, zabawy i radości. Pierwszy turniej pozwolił na integracje dzieci ze szkół biorących udział w naszym projekcie. Pomimo, że uczestnicy turnieju nie grali jeszcze w typową siatę to swoimi umiejętnościami pokazali, że szkolenie w którym uczestniczą jest siatkarskim elementarzem. Już w grudniu na kolejnym turnieju będziemy mogli oglądać pierwsze pojedynki singli. Pełen sukces organizacyjny i szkoleniowy. Kolejne szkoły już zgłaszają chęć podjęcia współpracy. Od września w "Energetycznej Akademii Siatkówki" będzie już ich 10.
Wielką radość organizatorom sprawiły uśmiechnięte buzie uczestników imprezy.Wszystkie dzieci opuszczały halę Energetyka zadowolone z medalami i nagrodami.
Składamy serdeczne podziękowania naszym partnerom i sponsorom : Urzędowi Miasta Poznania, Firmie ENEA, dyrektorom szkół, nauczycielom prowadzącym i wszystkim, dzięki którym Akademia mogła zaistnieć.


Poniedziałek 28.05.2012


Przed nami I Turniej Energetycznej Akademii Siatkówki. Finałem krótko co prawda działającej Akademii będzie turniej podsumowujący efekty trzymiesięcznej współpracy pomiędzy naszym klubem a szkołami biorącymi udział w projekcie. Turniej w hali Energetyka rozpocznie się o godzinie 10:00 06.06.2012 roku. Udział weźmie 5 Szkół Podstawowych Akademii. Na uczestników czekają ciekawe konkurencje sportowe. Rozgrzewkę poprowadzą siatkarki II ligowego zespołu Energetyka Poznań. Mamy nadzieję, że przybędą zaproszeni goście,  reprezentantki kraju 
Paulina Maj, Agnieszka Bednarek-Kasza i Agnieszka Kąkolewska.  
Na wszystkich uczestników czekają nagrody, dyplomy i medale a zwycięskie szkoły otrzymają puchary.
Serdecznie zapraszamy rodziców i sympatyków siatkówki. Liczymy na gorący doping i wspaniałą atmosferę.
Sobota 28.04.2012

MINI ZŁOTKA


   Olbrzymią niespodziankę sprawiły swojemu trenerowi i rodzicom najmłodsze adeptki siatkówki poznańskiego "Energetyka". Występujące w kategorii "trójek" uczennice klasy V zostały Mistrzyniami Województwa Wielkopolskiego w Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder organizowany przez PZPS w pięknej hali MOS Turek. Tym samym Kasia Bagrowska, Sylwia Słońska, Joasia Chmielecka i Julia Rakowska zakwalifikowały się do Finału Mistrzostw Polski Kinder, które rozegrane będą pod koniec czerwca w Zabrzu. Sukces tych młodych dziewczynek to wynik nie notowany w 50-letniej historii Klubu. Na drodze do tytułu mistrzowskiego poznanianki pokonały Augustynki Kalisz, PTPS Piłę, MOS Turek, Siatkarza Koło i w finale kolejny raz drużynę MOS-u Turek. Bardzo dobrze zaprezentował się drugi zespół Energetyka zajmując VIII miejsce. Na piątym miejscu zakończyły swoje zmagania dziewczyny rok starsze występujące w kat. "czwórek" i o rok młodsze w kat. "dwójek". Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju to podopieczne trenera Dariusza Ciszaka, a niektóre z nich swe pierwsze kroki stawiały u trenera Kazimierza Fabina. Sukces ten potwierdza, że siatkówka w Energetyku rozwija się zgodnie z zapowiedziami i obok pierwszego zespołu występującego w II lidze rośnie kolejne pokolenie, tworzące drabinkę szkoleniową.Więcej w zakładce Mini Siatkówki...

!!! GRATULUJEMY !!!Wtorek 24.04.2012

ENERGETYK MA BOISKO DO PLAŻÓWKI   Dobre wyniki w rozgrywkach siatkówki plażowej siatkarek Energetyka oraz ogromne zainteresowanie najmłodszych adeptek tej dyscypliny zdopingowało Zarząd Klubu do podjęcia decyzji o budowie boiska. Szybka decyzja, oddani sympatycy klubu i boisko już jest !!!
Znakomicie nadawał się do tego celu teren przystani kajakowej naszego Klubu. W nieużytkowanym miejscu przystani udało się zmieścić boisko o wymiarach 12 x 20 co znakomicie nadaje się do treningów i być może nawet rozgrywek towarzyskich. Serdeczne podziękowania dla firmy "Sprzętobud" Pana Krzysztofa Nowaka, który użyczył nam ciężkiego sprzętu do wykopów i załatwił piach na boisko. Znany ze swej bezinteresowności działacz Naszego Klubu Pan Jarosław Andrzejewski zabetonował słupki i uporządkował teren i już za dwa-trzy dni po przegrabieniu będziemy mogli udostępnić boisko naszym dziewczętom.


         
 
  
  
  
Poniedziałek 23.04.2012

BRĄZOWA SONIA

Znakomicie zaprezentowała się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2012 w gimnastyce artystycznej gimnastyczka poznańskiego Energetyka Sonia Pijanowska. Startująca w konkurencji juniorek nie przestraszyła się o dwa lata starszych koleżanek i zajęła w wieloboju 8 miejsce w doborowym towarzystwie 55 zawodniczek z całej Polski. Sukces swój przypieczętowała zdobyciem brązowego medalu w kategorii wstążki. W maczugach Sonia uplasowała się na na 5 miejscu a konkurencje piłki ukończyła na 7 pozycji. Znakomite przygotowanie przez trenerkę Lucynę Dyszkiewicz i choreograf Lucynę Kościelak oraz niesamowita konsekwencja w dążeniu do mistrzostwa Soni to bardzo dobry prognostyk na przyszłość dla tej młodej zawodniczki.


Środa 18.04.2012

MISTRZOSTWA EUROPY I NOMINACJA DO KADRY NARODOWEJ 

Siatkarka poznańskiego Energetyka Agnieszka Kąkolewska chwilę po uzyskaniu awansu do Mistrzostw Europy została powołana przez trenera Alojzego Świderka do Kadry Narodowej Siatkarek .
!!! GRATULUJEMY !!!

Alojzy Świderek podał listę 25 zawodniczek zgłoszonych do WGP


Miesiąc temu poznaliśmy 19-osobową kadrę, przygotowującą się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, a dziś trener Alojzy Świderek ogłosił 30 reprezentantek powołanych na sezon 2012, z których 25 zostało zgłoszonych do World Grand Prix.

Trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet Alojzy Świderek podał skład szerokiej kadry na sezon 2012. Powołania otrzymało 30 zawodniczek, z których 25 zostało zgłoszonych do występów w tegorocznej edycji World Grand Prix. W roku igrzysk olimpijskich w Londynie trenerzy żeńskich zespołów występujących w rozgrywkach World Grand Prix mogą zgłosić po 25 zawodniczek, a nie - jak było do tej pory - 20. Wcześniej Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podjęła podobną decyzję, jeśli chodzi o męskie rozgrywki Ligi Światowej 2012.

W drugiej połowie marca tego roku trener Świderek podał skład 19-osobowej kadry, która w Szczyrku przygotowuje się do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. W dniach 1-6 maja 2012 w Ankarze biało-czerwone zagrają w grupie B z Serbią, Rosją i Holandią, w grupie A wystąpią: Niemcy, Turcja, Bułgaria oraz Chorwacja. Prawo gry w olimpijskim turnieju w Londynie wywalczy jeden zespół. Na koniec zgrupowania reprezentacja Polski rozegra dwa kontrolne mecze z narodowym zespołem Niemiec (26-27 kwietnia w Dąbrowie Górniczej). Po drugim meczu z Niemkami trener Alojzy Świderek ogłosi skład 12-osobowej reprezentacji, która wyjedzie na turniej kwalifikacyjny do Ankary.

Lista zawodniczek (25) zgłoszonych do World Grand Prix 2012
1. Anna Podolec (Avtodor-Metar)
2. Krystyna Strasz (MKS Tauron)
3. Karolina Kosek (Azzerail)
4. Izabela Bełcik (Atom Trefl)
5. Berenika Okuniewska (Scavolini)
6. Agnieszka Bednarek-Kasza (Muszynianka)
7. Joanna Kaczor (Muszynianka)
8. Katarzyna Skorupa (Chateau d'Ax)
9. Ewelina Sieczka (Atom Trefl)
10. Kinga Kasprzak (Muszynianka)
11. Anna Werblińska (Muszynianka)
12. Izabela Żebrowska (Tauron)
13. Paulina Maj (Atom Trefl)
14. Joanna Wołosz (Aluprof)
15. Katarzyna Gajgał (Muszynianka)
16. Elżbieta Skowrońska (Tauron)
17. Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande)
18. Maja Tokarska (Atom Trefl)
19. Monika Martałek (PTPS)
20. Klaudia Kaczorowska (Aluprof)
21. Paulina Głaz (Sparta)
22. Zuzanna Czyżnielewska (Pałac)
23. Iga Chojnacka (Legionovia)
24. Agnieszka Kąkolewska (SMS PZPS/Energetyk Poznań)
25. Dorota Wilk (Atom Trefl)
Pięć pozostałych zawodniczek powołanych na sezon 2012:
1. Dorota Medyńska (Impel Wrocław)
2. Ewelina Janicka (SMS PZPS Sosnowiec)
3. Koleta Łyszkiewicz (BKS Aluprof Bielsko Biała)
4. Ewelina Tobiasz (SMS PZPS Sosnowiec)
5. Aleksandra Sikorska (Sparta Warszawa)

 

 


Wtorek 17.04.2012

AGNIESZKA POD SIATKĄ - TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW EUROPY ANKARA 2012

 

      

 

   

Niedziela 15.04.2012

ENERGETYK POD SIATKĄ

W dniu 14 kwietnia zawodniczki trenera Dariusza Ciszaka w Środzie Wielkopolskiej walczyły w turnieju półfinałowym "KINDER" województwa Wielkopolskiego w mini siatkówce najmłodszych dziewcząt. Miło nam poinformować, że wszystkie nasze grupy tj. dwójki, trójki i czwórki awansowały do ścisłego finału województwa gdzie będą walczyć o medale Mistrzostw Wielkopolski i awans do finału Mistrzostw Polski. Dodatkowo w kat. trójek tj. piątych klas dziewczynek z rocznika 2000 awansowały, aż dwie drużyny co jest dużym sukcesem najmłodszych. Finał województwa odbędzie się w dniu 28 kwietnia. Trzymamy kciuki!!!


reprezentacja Polski juniorek 2012 - juniorki Polska

 Wielki sukces osiągnęła zawodniczka naszego Klubu Agnieszka Kąkolewska (nr15), która wraz z reprezentacją Polski juniorek zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy rozgrywanych w Ankarze. W ostatnim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego w Mohylewie nasze siatkarki pokonały w trzech setach reprezentację Łotwy.

 

One wywalczyły awans: 
rozgrywające: Natalia Gajewska, Ewelina Tobiasz
atakujące: Patrycja Flakus, Iga Chojnacka
środkowe
: Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Janicka, Karolina Szymańska 

przyjmujące: Aleksandra Wójcik, Paulina Głaz, Natalia Strózik, Julia Twardowska
libero: Anna KorabiecNiedziela 04.03.2012

RUSZYŁA AKADEMIA - MINI W PUCHARZE KINDER SPORT


                              

Więcej informacji w zakładce MINI SIATKÓWKA i ENERGETYCZNA AKADEMIA SIATKÓWKI.Sobota 03.03.2012


Z GŁOWAMI W ....  Z głowami w sezonie 2012-2013 podeszły siatkarki poznańskiego Energetyka do ostatniego meczu sezonu 2011-2012 z Orłem Elbląg. Gładka przegrana 3:0 świadczy o tym, że dziewczęta myślami były już w nowym sezonie a bardziej w okresie roztrenowania. Długa trwała tylko podróż. Mecz bez historii przegrany bez walki. Mamy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i nie powtórzy się w dalszych rozgrywkach. 
Niedziela 26.02.2012WYGRANA, RÓŻE I TORTPewną wygraną 3:1 nad Czarnymi Słupsk pożegnały się z kibicami siatkarki Energetyka Poznań. Piąte miejsce na koniec sezonu przyjęto przy Bukowskiej z wielkim zadowoleniem. Po meczu zawodniczki i trenerka otrzymały kwiaty, a publiczność poczęstowano okazjonalnym tortem.

 

W meczu z ostatnim zespołem w tabeli poznanianki była ekipą zdecydowanie lepszą. Wysoko wygrywały w pierwszym, trzecim i czwartym secie. Jedynie w drugiej partii rywalki stawiły skuteczny opór. W połowie tej odsłony wydawało się, że Energetyk kontroluje wydarzenia na parkiecie - prowadził 13:10, 15:13 i w końcu nawet 20:14. Później jednak w jego grze coś się zacięło. Rywalki zdobyły siedem punktów z rzędu i nie oddały już inicjatywy do końca seta. - Podeszłyśmy do tego meczu zbyt wyluzowane i mało zmobilizowane. Na szczęście dałyśmy radę i to, co zagrałyśmy wystarczyło, żeby wygrać spotkanie - komentowała później kapitan Energetyka Marlena Pleśnierowicz. W kolejnych partiach wyższość siatkarek z Poznania nie podlegała już dyskusji.

Przed sobotnim meczem podopieczne Pauliny Sus-Wędzonki miały jeszcze matematyczne szanse na zajęcie czwartej lokaty w tabeli i awans do play-offów. Zwycięstwo gdańskiej Gedanii nad RSMS Police w innym spotkaniu tego weekendu ostatecznie zamknęło te teoretyczne rozważania. Tym samym na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej poznanianki są już pewne ukończenia sezonu na piątej pozycji. - Przy naszych możliwościach finansowych i organizacyjnych ten wynik to jest mistrzostwo świata. Postawiłem na młodą i zdolną trenerkę, która spisała się znakomicie. To był strzał w dziesiątkę - stwierdził prezes poznańskiego klubu Robert Rakowski, który po meczu wręczył Sus-Wędzonce ogromny bukiet róż. Po kwiatku otrzymała także każda z siatkarek. Później wszystkie razem pokroiły duży tort i poczęstowały nim kibiców.

- Jestem zadowolona. Nie spodziewałam się, że już na dwie kolejki przed końcem będziemy pewni tego piątego miejsca. Rok temu Energetyk również skończył sezon na tej pozycji, ale do końca musiał o to walczyć. Dziś osiągnęliśmy to spokojnie, z dużym zapasem. Cieszy mnie, że zespół zagrał świetne mecze z Piastem Szczecin i Zawiszą Sulechów, czyli ekipami z czołówki tabeli. To naprawdę była siatkówka na wysokim poziomie. Na te mecze przyszło więcej kibiców i zobaczyli naszą drużynę w znakomitej formie. W przyszłym sezonie możemy powalczyć o coś więcej. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia - podsumowała trener Paulina Sus-Wędzonka. Za tydzień jej podopieczne rozegrają ostatni mecz - na wyjeździe zmierzą się z Orłem Elbląg.

Energetyk Poznań - Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:1 (25:17, 22:25, 22:15, 22:15)

Energetyk: Bekas, Pleśnierowicz, Grzybulska, Konkolewska, Golak, K.Nowak, Święcioch (libero) oraz Paszczyk, Woźniak, Górecka, Włoch.

 Szymon Ratajczak

 


Niedziela 29.01.2012


KOLEJNY TIEBREAK

 

 

 

  Nic nie zapowiadało tak długiej wizyty w hali przy Bukowskiej lidera Zawiszy Sulechów, który nie ukrywa I ligowych aspiracji. Naszpikowany doświadczonymi zawodniczkami Zawisza przyjechał do Poznania zainkasować 3 punkty. Paulina Chojnacka, Olga Owczynnikowa to jeszcze w ubiegłym sezonie zawodniczki I ligowego Piecobiogazu. Siła i doświadczenie stanęły na przeciw młodzieńczej fantazji. Poznanianki będące uskrzydlone po ostatnim sukcesie z Piastem Szczecin podeszły do meczu skoncentrowane i bez strachu. Szybko się okazało, że siła lidera jest zbyt duża i mecz skończy się w "godzinkę z kąpielą". W pierwszym secie walec przejechał po zawodniczkach Energetyka. Set przegrany do 15 mówi sam za siebie. W drugim nadal grające bez liderek sulechowianki pozwoliły urwać naszym dziewczynom 19 oczek. 

 

  Kiedy nadkomplet kibiców zgromadzonych w hali Energetyka szykował się już do wyjścia nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. W naszym zespole znakomicie zaczyna funkcjonować blok. Dokładna i trudna zagrywka sprawia wiele kłopotów przyjezdnym. I w końcu nie do zatrzymania atak w wykonaniu Oli Bekas. Taka postawa poznanianek spowodowała zwycięstwo w trzecim secie do 21. Czwarty set to powtórka trzeciego. Energetyk jest nie do zatrzymania. Nerwowość w szeregach Zawiszy. Trener Mierzwiński wprowadza na boisko wszystkie najlepsze zawodniczki. Ale i one nie są w stanie powstrzymać znakomicie zespołowo grających dziewczyn. Zwycięstwo do 21 i tiebreak, który tak szczęśliwie zakończył się dla nas w meczu z Piastem. Zaskoczone sulechowianki pozwalają odskoczyć naszym dziewczynom na 12:8 i zwycięstwo wydaje się już formalnością. Ale siatkówka kobiet jest nieprzewidywalna. Siła i doświadczenie biorą górę. Zmęczone poznanianki ulegają Zawiszy 15:12.

 

  Było blisko - pozostał niedosyt. Jeszcze przed 17 taki wyniki niektórzy wzięliby w ciemno inni uznali za sensację. Sensacja wisiała na włosku a jej sprawczyniami mogły być podopieczne Pauliny Sus-Wędzonki. Bez ławki, bez kontuzjowanej Pauliny Góreckiej, która tak skutecznie zagrała w poprzednim meczu sile i doświadczeniu nasze zawodniczki przeciwstawiły determinację i wspaniały sportowy kolektyw. Na stojąco wypełniona po brzegi kameralna hala Energetyka dziękowała za wspaniałe widowisko.

 

  Wczorajszy mecz znakomicie pokazał jak bardzo brakuje Poznaniowi siatkówki na wysokim ligowym poziomie. Miejmy nadzieje, że znajdzie się odpowiedni partner, który pomoże wprowadzić poznańską siatkówkę do siatkarskiej elity.

 

Energetyk Poznań - Zawisza Sulechów  2:3 (15:25,19:25,25:21,25:21,12:15

 

Energetyk : Pleśnierowicz(k), Golak, Święcioch, Grzybulska, Bekas, Konkolewska, Nowak, Kucharska. 

 


Wtorek 24.01.2012


MISTRZOSTWA JUNIOREK
W dniach 20-22.01. 2012.r. w Murowanej Goślinie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w Piłce Siatkowej. W zawodach uczestniczyli Mistrz i Wicemistrz Wielkopolski z zeszłego roku, a więc PTPS Piła i KS Energetyk Poznań. Stawkę drużyn w tegorocznym finale uzupełniały UKS Środa Wielkopolska, UKS ZSMS FKS Poznań i MKS MOS Turek.

Mecze rozgrywane były w pięknej, nowoczesnej hali , w której na co dzień grai trenuje pierwszoligowy zespół Piecobiogazu Murowana  Goślina.

Wszyscy obserwujący mecze podkreślali niesłychaną waleczność dziewczyn. Ich ogromne zaangażowanie sprawiło, że wiele setów kończyło się „na przewagi” i właściwie wynik każdego meczu do samego końca był nie do przewidzenia.

            W naszej drużynie wystąpiły cztery juniorki – Patrycja Golak, Daria Klichowska, Beata Kucharska i Agnieszka Kąkolewska, która jest uczennicą SMS Sosnowiec i w sezonie rozgrywkowym uczestniczy w zawodach pierwszoligowych. Równocześnie jest młodzieżową reprezentantką Polski.

Ponadto w składzie KS Energetyk zagrały dwie młodziczki – Joanna Stamm i Magdalena Szwedowicz – oraz aż sześć kadetek – Maria Włoch, Gabriela Puławska, Natalia Pietruch, Agata Pietz, Martyna Korzeniewicz, Agnieszka Pietrzykowska. Trener Kazimierz Fabin.Ten mało doświadczony zespół wykazał dużą wolę walki i nie poddawał się nawet w krytycznych momentach, o czym świadczą  wyniki poszczególnych setów oraz ich przebieg. Mankamentem było słabe przyjęcie i nieskuteczna zagrywka. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Patrycja Golak, która na swojej pozycji była najefektywniejszą zawodniczką z pośród wszystkich grających w tym turnieju. To właśnie jej umiejętności w grze blokiem oraz w powtarzalny sposób wykonywana trudna zagrywka zapewniły nam czwarte miejsce. Koniecznie zauważyć trzeba niespotykany na co dzień blok Agnieszki Kąkolewskiej i jej gigantyczny zasięg w ataku. Końcowy wynik prawidłowo pokazuje naszą aktualną pozycję w tej kategorii wiekowej, a uwzględniając wiek zawodniczek można spokojnie budować drużynę na następne lata.

 


UKS ZSMS FKS Poznań - Energetyk Poznań     3:0  (25:20, 25:22, 27:25)

PTPS Piła - Energetyk Poznań                          3:1  (20:25, 25:13, 25:23, 25:21)

Energetyk Poznań - UKS Środa Wielkopolska  1:3  (29:27, 18:25, 23:25, 20:25)

MKS MOS Turek - Energetyk Poznań               1:3  (15:25, 18:25, 25:20, 20:25)

 

Tabela:


1.

UKS ZSMS FKS Poznań

4

7

11:5

2.

PTPS Piła

4

7

9:8

3.

UKS Środa Wlkp.

4

6

10:7

4.

Energetyk Poznań

4

5

5:10

5.

MKS MOS Turek

4

5

5:11

 Niedziela 22.01.2012


ENERGETYCZNIE PRZY BUKOWSKIEJMIANO SENSACJI NOSI WYNIK PIĄTKOWEGO MECZU II LIGI SIATKÓWKI KOBIET W HALI POZNAŃSKIEGO ENERGETYKA. W ZALEGŁYM MECZU ENERGETYK PODEJMOWAŁ PRETENDENTA DO I LIGI PIASTA NETTO SZCZECIN. TRENER PRZYJEZDNYCH W PRZEDMECZOWYCH OPINIACH NIE UKRYWAŁ, ŻE JEGO ZESPÓŁ PRZYJECHAŁ DO POZNANIA W GODZINĘ Z KĄPIELĄ ZAINKASOWAĆ 3 PUNKTY. RZECZYWISTOŚĆ PRZEROSŁA WYOBRAŻENIA NIE TYLKO SZKOLENIOWCA PIASTA ALE RÓWNIEŻ KU UCIESZE LICZNIE ZGROMADZONYCH KIBICÓW NASZEGO KLUBU. NA NIC ZDAŁ SIĘ DOPING PRZYJEZDNYCH FANÓW PIASTA. NA NIC PRÓBY ATAKÓW JESZCZE NIEDAWNO ZAWODNICZEK PIERWSZOLIGOWEGO CHEMIKA POLICE, KTÓRYM NASZPIKOWANY JEST ZESPÓŁ Z WYBRZEŻA. ENERGETYCZNIE NAŁADOWANE POZNANIANKI ZAGRAŁY NAJPIĘKNIEJSZY W TYM SEZONIE POJEDYNEK. OD DRUGIEGO SETA TO NASZE DZIEWCZĘTA BAWIŁY SIĘ GRĄ W SIATKÓWKĘ I Z UŚMIECHEM ZDOBYWAŁY PUNKT ZA PUNKTEM. PO MECZU DŁUGO POD NATRYSKIEM SZCZECINIANKI CHŁODZIŁY GŁOWY ROZPATRUJĄC PRZYCZYNY PORAŻKI. KIBICE NA STOJĄCO GRATULOWALI WSPANIAŁEGO POJEDYNKU I POSTAWY NASZYCH ZAWODNICZEK. TAKIE MECZE PAMIĘTA SIĘ DŁUGO.
ENERGETYCZNIE NAŁADOWANA HALA PRZY BUKOWSKIEJ JUŻ NASTĘPNEGO DNIA GOŚCIŁA 16 ZESPOŁÓW MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2000. NA TURNIEJ Z CAŁEJ POLSKI ZJECHAŁY SIĘ ZESPOŁY MISTRZÓW WOJEDÓDZTW I MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI. WSPANIAŁY TURNIEJ ROZGRYWANY BYŁ OD RANA DO PÓŹNYCH GODZIN WIECZORNYCH. NASZE NAJMŁODSZE ADEPTKI SIATKOWKI BYŁY BARDZO GOŚCINNE I ZAJĘŁY VIII I XIII MIEJSCE.

ZAWODY PEŁNE EMOCJI I RYWALIZACJI BYŁY KOLEJNYM WAZNYM DOŚWIADCZENIEM DLA NAJMŁODSZYCH DZIEWCZAT.

ZMĘCZONE ALE ZADOWOLONE WRACAŁY DO SWOICH MIAST ZAPOWIADAJĄC, ŻE  PRZYJADĄ NA KAŻDE NASZE ZAPROSZENIE.

Relację z turnieju znajdziecie Państwo w zakładce MINI Siatkówka Zapraszamy
Sobota 14.01.2012


NA POCZĄTEK SIATKARKISIATKARKI DAŁY SYGNAŁ DO ROZPOCZĘCIA SPORTOWYCH ZMAGAŃ POZNAŃSKIEGO ENERGETYKA. W PIERWSZYM WEEKENDZIE NOWEGO ROKU ROZGRYWKI ZAINGUROWAŁY KADETKI ZWYCIĘŻAJĄC ZESPÓŁ RATAJE POZNAŃ 3:1 (25:15,23:25,25:17,27:25). W DZISIEJSZYM MECZU Z BARYCZEM JANKÓW PRZYGODZKI NIE BYŁO JUŻ TAK RADOŚNIE. GOSPODYNIE PO ZACIĘTEJ WALCE POKONAŁY NASZE DZIEWCZYNY 3:1 (25:16,25:23,23:25,25:22). KADETKI ZAJMUJĄ 3 MIEJSCE W SWOJEJ GRUPIE I O AWANSIE DO DALSZYCH ROZGRYWEK ZADECYDUJĄ WYNIKI POJEDYNKÓW Z POZOSTAŁYCH GRUP.

DRUŻYNA MŁODZICZEK W PIERWSZYM TURNIEJU O MIEJSCA 9-12 PRZĘGRAŁY OBA POJEDYNKI Z VOLLEYBALL ŚMIGIEL I SZAMOTULANINEM 2:1 I ZAJMUJĄ OSTATNIE MIEJSCE W TABELI. PORAŻKI TŁUMACZYĆ MOŻE FAKT, ŻE W ROZGRYWKACH KAT. MŁODZICZEK WYSTĘPUJĄ DZIEWCZYNKI ROCZNIKA MINI SIATKÓWKI.

W NIEDZIELĘ PO RAZ PIERWSZY ZAPREZENTUJĄ SIĘ ZAWODNICZKI I ZESPOŁU, KTÓRE WA WYJEŹDZIE ZMIERZĄ SIĘ Z RSMS POLICE. CZEKAMY NA POMYŚLNE WIEŚCI Z POLIC. POZNANIANKI CHCĄC MYŚLEĆ O JAK NAJLEPSZEJ POZYCJI W TABELI MUSZĄ WYGRAĆ TEN POJEDYNEK Z MAKSYMALNĄ ZDOBYCZĄ PUNKTOWĄ. 

 Piątek 30.12.2011


OBY TAK W NOWYM ROKUZnakomicie pożegnały się ze starym rokiem siatkarki poznańskiego "Energetyka" , które w zakończonym w dniu dzisiejszym Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Dziewcząt zajęły pierwsze miejsce zwyciężając wszystkie rywalki. Podopieczne trenera Dariusza Ciszaka zwyciężyły kolejno zespoły SKF-u Poznań, Szamotulanina Szamotuły i w meczu o pierwsze miejsce drużynę MKS MDK Trzcianka. Najlepszą zawodniczką turnieju w drużynie "Energetyka" Poznań została Wiktoria Bentkowska. Podkreślenia wymaga fakt, że zawodniczki naszego klubu zagrały z zespołami średnio o 2 lata starszymi. Nagrody wręczała zawodniczka Energetyka Agnieszka Kąkolewska reprezentantka Polski Kadetek obecnie przebywająca i grająca w I ligowym SMS-ie Sosnowiec.

 Życzymy zawodniczkom i trenerowi samych zwycięstw w nowym 2012 roku, wytrwałości w treningach i radości z gry a rodzicom satysfakcji z ze swoich pociech i ich sukcesów.

                                                                                        

                                                    
     

           SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FIRMIE "ENEOS" ZA POMOC W ORGANIZACJI TURNIEJU.   

                        
                                OTWARCIE TURNIEJU
                  POJEDYNEK Z SKF - POZNAŃ                                
                                          CZAS
  PUCHAR ZA I MIEJSCE WRĘCZA AGNIESZKA KĄKOLEWSKA   
       
          I GRA Z NAJMŁODSZYMI SIATKARKAMI ENEREGTYKA
                                                                                     

ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU !!!

   Niedziela 11.12.2011


NIEPOKONANE !!!


                                                  Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały dziewczęta z grupy trenera Dariusza Ciszaka, które reprezentowały połączone siły Szkoły Podstawowej nr 29 i Energetyka Poznań na XII Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Złotowie. W gronie 16 zespołów z całej Polski pierwsze miejsce tym razem wywalczył II Zespół, a czwartą pozycję I Zespół. Jak widać moc drzemie w całej kadrze mini siatkarek i bez znaczenia, które zawodniczki występują w którym zespole stanowią duże zagrożenie dla swoich rywalek.Sobota 10.12.2011


RÓWNO W KAŻDYM SECIE
Znakomicie zaprezentowały się siatkarki pierwszego zespołu w meczu 14 kolejki rozgrywek II Ligi Siatkówki Kobiet pewnie wygrywając z zespołem Pałacu II Bydgoszcz 3:0 (25:17,25:17,25:18). W każdym secie nasze zawodniczki pozwalały bydgoszczankom na równą rywalizację do połowy odsłony. Później odskakiwały na kilka punktów i bezpiecznie utrzymywały przewagę.

Sobota 19.11.2011


                              HORROR PRZY BUKOWSKIEJ

  Takie scenariusze pisał tylko klasyk  Alfred Hitchcock. O ile w pierwszym secie gdynianki nie pozwoliły naszym zawodniczkom rozwinąć skrzydeł prowadząc od początku do końca i wygrywając seta do 19, to dwa kolejne wywołały niespodziewane emocje. Przegrane 29:27 i uwaga 36:34 wstydu poznaniankom nie przynoszą. Zabrakło niewiele, skończonego ataku, udanego bloku, itp itd - zabrakło po prostu łutu szczęścia i tyle. Brawa dla dziewczyn za walkę za determinację za widowisko. 


Takie chcemy was oglądać a szczęście przyjdzie z pewnością!!!!!!

Piatek 18.11.2011


WAŻNE PUNKTY  "Gdzie jest Orzeł" zastanawiał się obecny na meczu znakomity redaktor poznańskiego Radia Merkury i Guru wielkopolskiegosportu.pl Wojciech Bernard. W drugim secie wygranego przez zespół Energetyka pojedynku Orzeł się odnalazł doprowadzając ze stanu 11:4 do remisu 15:15 i walki na przewagi w końcówce. Na szczęście nasze dziewczyny obudziły się z uśpienia i zwyciężyły 26:24 a w całym pojedynku 3:0 (25:17,26:24,25:15). Potrafimy grać ładną i skuteczną siatkówkę podsumowała trener Paulina Sus-Wędzonka. I tego stwierdzenia się trzymajmy myśląc o jutrzejszym pojedynku. Mecz o miejsce w czwórce na zakończenie pierwszej rundy to wyzwanie dla zawodniczek Energetyka na jutrzejszy wieczór. Czy czwórka jest w zasięgu - przekonamy się już jutro po 18:00 w hali przy ul. Bukowskiej. 


Serdecznie zapraszamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sobota 12.11.2011


ENERGETYK POPŁYNĄŁ W SZCZECINIE

 

  Zdecydowanie najsłabszy pojedynek rozegrały zawodniczki poznańskiego Energetyka w 10 kolejce rozgrywek II Ligi Siatkówki Kobiet. Dwa pierwsze sety to pasmo błędów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zespół miejscowych dominował w zagrywce, przyjęciu, bloku i na siatce. Nasze dziewczęta kompletnie rozbite uległy do 17 i 19. Przewaga Piasta sięgała momentami 10 punktów. Tylko trzeci set wzbudził nadzieję na przedłużenie pojedynku. Wyrównana walka do stanu 19:18. Niestety w końcówce kolejny raz mocniejsze okazały się szczecinianki i pokonały nasz zespół do 21. 

Przed zespołem tydzień na podreperowanie nastojów i formy. Analiza błędów i pełna mobilizacja.......... 

 

Piast Szczecin Energetyk Poznań  3:0  (25:17,25:19,25:21)Piątek 11.11.2011


SIATKARSKI TRIATHLON ENERGETYKA


  Już jutro wyjazdowym meczem z Piastem Szczecin zawodniczki poznańskiego Energetyka zaczynają trudny i bardzo ważny cykl pojedynków II Ligi Siatkówki Kobiet kończący pierwszą rundę tych rozgrywek. Kolejne pojedynki to przełożony mecz z Orłem Elbląg, który odbędzie się w piątek i z Gedanią Gdańsk w sobotę. Obydwa pojedynki odbędą się w hali przy ul.Bukowskiej. Obserwatorom rozgrywek nie trzeba tłumaczyć co oznaczają te pojedynki i jak mogą zakończyć pierwszą fazę rozgrywek sezonu 2011/2012 nasze zawodniczki. W zespole panuje pełna mobilizacja i znakomite nastroje. Kibice trzymają kciuki i życzą powodzenia.


Po raz pierwszy kibice Energetyka będą mogli śledzić przebieg pojedynku Piast Szczecin - Energetyk Poznań w relacji na żywo dzięki uprzejmości salps.szczecin.pl. Poniżej adres:


http://www.salps.szczecin.pl/index.php?content=relacja_live&view=396497&autor=Chivas#relacjaWtorek 08.11.2011


FOTORELACJA Z ZADYMY W SŁUPSKURelację fotograficzną z meczu w Słupsku można obejrzeć dzieki uprzejmości Serwisu Głosu Pomorza

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111105/SIATKOWKA/563782522


Poniedziałek 07.11.2011ZMIANA TERMINU II LIGI !!!


Najbliższy pojedynek zaplanowany na 09.11.2011 pomiędzy Energetykiem Poznań  a Orłem Elbląg został przełożony na 20.11.2011. O godzinie pojedynku poinformujemy w terminie późniejszym.................Sobota 05.11.2011SKANDAL W SŁUPSKU !!!   W pierwszym secie meczu II Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy zespołami Czarnych Słupsk i Energetykiem Poznań przy stanie 21:13 dla poznanianek miejscowi kibice w stylu stadionowych chuliganów rozpalili race w hali sportowej powodując całkowite zadymienie i przerwanie spotkania. Interweniowała policja i służby porządkowe. Sędzia ogłosił przerwę do momentu przewietrzenia sali. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń............ 

  W dokończonym pojedynku nasze siatkarki nie uległy presji slupeckiej atmosfery i pokonały miejscowy zespół 3:0 (25:23,25:10,25:17)......................
Niedziela 30-11-2011Walka Walka Walka!!!Pod znakiem walki minął siatkarski weekend poznańskiego Energetyka.


Rywalizacje pod siatką zaingurowały młodziczki, które w ostatnim turnieju rundy wstępnej pokonując 2:1 zespoły Olimpu I Września i SKF Poznań zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Wielkopolski.


Złą passę przełamał I zespół, który w 7 kolejce rozgrywek II Ligi pewnie zwyciężył Sokoła Mogilno 3:1 (25:6,20:25,25:22,25:19) i awansował na 5 miejsce w tabeli.


Niestety nie udał się występ naszych kadetek, które przy ogłuszającym dopingu przyjezdnych (kibice wypełnili halę Energetyka po brzegi) uległy zespołowi "Barycz" Janków Przygodzki 0:3


  Czwartek  27.10.2011


Gimnastyczki poznańskiego Energetyka 

zdominowały Warszawę.


 

W sobotę 15 października w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mokotowa organizowane przez klub UKS IRINA. Rywalizowało między sobą niemal 60 zawodniczek z Warszawy, Katowic, Krakowa, Jaworzna oraz Poznania. W roczniku 2001 wszystkie czołowe miejsca należały do zawodniczek KS Energetyk Poznań. Pierwsze miejsce zajęła Anna Szcześniak, na drugim uplasowała się Jadwiga Koszuta, trzecie należało do Marceliny Furszpaniak, a czwarte do Patrycji Niewiedział. Medal zdobyła również Martyna Jaworska, najmłodsza zawodniczka Energetyka, zajmując trzecie miejsce w roczniku 2004. Rocznik 2002 reprezentowała Sonia Walkowiak zajmując miejsce czwarte oraz Jana Jungmann, która zajęła miejsce szóste. Nad sukcesami gimnastyczek poznańskiego klubu Energetyk pracują panie Lucyna Dyszkiewicz, Lucyna Kościelak oraz Lena Lewandowska. 

Niedziela 23.10.11             Było nieźle a nawet super !!!  Gimnastyczki Energetyka zajmując dwa pierwsze miejsca zdominowały  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce artystycznej. W najważniejszych zawodach ogólnopolskich młodzików w tym sezonie 

Jana Jungmann zwyciężyła a jej koleżanka Sonia Walkowiak zajęła drugą lokatę. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Jaworska.

  Najmłodsze adeptki piłki siatkowej zwyciężyły w dwudniowym silnie osadzonym ogólnopolskim turnieju mini siatkówki rozegranym w Połczynie Zdroju zarówno w kategorii trójek i czwórek.

  Przedstawicielki młodziczek w kolejnym turnieju uległy we własnej hali Olimpowi I Września 2:0 (25:20,25:19) i pokonały SKF Poznań 2:0 (25:8,25:18)

  Kadetki w 4 kolejce rozgrywek ligowych pokonały zespół Rataje Poznań 3:0 (25:20,25:20,25:20) i zajmują 3 lokatę w tabeli grupy A.

 Nie powiodło się natomiast zespołowi II Ligi, który na wyjeździe po zaciętym pojedynku uległ Zawiszy Sulechów 0:3 (26:28.20:25,22:25)


Niedziela 16.10.2011Zaciekłe pojedynki - pozostał niedosyt  Nie miały szczęścia w sobotnio - niedzielnych pojedynkach siatkarki poznańskiego Energetyka. 


  W II Lidze Siatkówki Kobiet Energetyk podejmował Jokera Mekro Świecie i choć wynik 0:3 mógłby świadczyć o gładkiej porażce to nasze siatkarki tanio skóry nie sprzedały walcząc jak równy z równym w poszczególnych setach do (22, 17, 23)


  W Lidze Juniorek Młodszych w wyjazdowym pojedynku nasze dziewczęta przegrały z drużyną UKS ZSMS FKS I Poznań  3:0 (25:19,25:19,26:24)


 Tylko młodziczki osiągnęły połowiczny sukces wygrywając jeden z dwóch pojedynków kolejnego turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w hali przy ul. Bukowskiej pokonując zespół SKF Poznań 2:0 i ulegająć Olimpowi I Września 0:2


więcej w zakładkach sekcji...............Sobota 09.10.2011


ZGODNIE Z PLANEM   Z tarczą wróciły zawodniczki drugoligowego Energetyka z wyjazdowego meczu ligi siatkówki z Pałacem II Bydgoszcz pokonując bydgoszczanki 3:0.........


   Młodziczki wygrywając z Bazarem Śrem i przegrywając z Volleyball Śmigiel zapewniły sobie udział w kolejnej rundzie fazy eliminacji i zmierzą się w grupie z zespołami SKF Poznań i Olimpem I Września............
Niedziela 02.10.2011


ZACZĘŁY Z OPÓŹNIENIEM
  Po tygodniowym poślizgu znakomicie weszły w sezon 2011-2012 siatkarki poznańskiego Energetyka pokonując w sobotę na własnym parkiecie drużynę RSMS Police 3:0. Więcej w zakładce sekcji....................


Czwartek 29.09.2011
SPORTOWY WEEKEND ENERGETYKANiezwykle intensywną sobotę i niedzielę będą miały siatkarki "Energetyka" . Już w sobotę o godz.11:00 zmagania rozpoczną najmłodsze adeptki siatkówki, które wezmą udział w II Ogólnopolskim Turnieju Mini-Siatkówki organizowanym przez SP 29. II - ligowy zespół zainauguruje rozgrywki sezonu 2011-2012 w hali przy ul. Bukowskiej meczem z RSMS Police również w sobotę o godz. 16:00. Sportowy weekend zakończą kadetki meczem w niedzielę o godz. 11:00 z "Augustynkami" Kalisz.
!!!  SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !!!

Niedziela 25.09.2011


KARUZELA SIĘ ZACIĘŁA  


Szykującą się do wyjazdu nad morze drużynę seniorek zatrzymała informacja o odwołaniu meczu z powodu braku licencji klubu z Rumii. Mecz odwołany - czekamy na decyzje PZPS jak zostanie zakwalifikowany. Napięcie rośnie przed kolejnym spotkaniem już w naszej hali w najbliższą sobotę z SMS Police.

Kadetki zwyciężyły w pleszewskim horrorze 3:2 a młodziczki na własnym parkiecie osiągnęły połowiczny sukces wygrywając jeden z dwóch pojedynków. Więcej info na stronach sekcji....Czwartek 22.09.2011KARUZELA RUSZA....


W najbliższą sobotę wybiegną na parkiet zawodniczki poznańskiego „Energetyka”, które meczem wyjazdowym z TPS Rumia rozpoczną rozgrywki II ligi siatkówki kobiet.

Ubiegły sezon pokazał, że niedoświadczony beniaminek nie dosyć, że utrzymał się na bezpiecznym V miejscu to o mały włos nie zagrał w fazie play-of. Oczywiście przewaga drużyny Jedynki Aleksandrów Łódzki nie podlegała dyskusji ale już w konfrontacji z IV drużyną ligi Jokerem Świecie dziewczęta grały jak równy z równym.

W nowy sezon drużyna wchodzi z odmłodzonym składem, z młodą trenerką i nie mniejszymi ambicjami jak w roku poprzednim. Zadanie przed zawodniczkami Energetyka bardzo trudne. Dysponując porównywalnym budżetem Klub nie mógł dokonać spektakularnych wzmocnień. Jednakże intensywnie przepracowany okres przygotowawczy na zgrupowaniu i we własnej hali pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Z pewnością dobrze przygotowane motorycznie doskonale zmotywowane przystąpią do tych rozgrywek nasze zawodniczki. Olbrzymie wyzwanie, które stoi przed młodą trenerką i dziewczynami tworzącymi wspaniały zgrany i koleżeński team. Energetyk to nie tylko sekcje i zawodnicy. To Klub, w którym czuć atmosferę przyjaźni i koleżeństwa to Klub, w którym spędza się miłe chwile, Klub do którego chętnie się wraca.

Mamy nadzieję, że i tym razem dopiszą nam Kibice w jeszcze większej sile i z jeszcze większym dopingiem. Czekamy na wasze wsparcie.

Drugi rok w rozgrywkach centralnych to kolejny rok zjednywania nowych partnerów marketingowych i przekonywania, że Poznań czeka na ekstraklasową siatkówkę a my możemy być Klubem, który w niedalekiej przyszłości spełni te oczekiwania.

Zawodniczkom życzymy samych sukcesów i radości z gry a kibicom niezapomnianych emocji, wspaniałych widowisk sportowych i dumy z Naszej Drużyny.Poniedziałek 12.09.2011
Przed nami IV już edycja organizowanych przez Klub Sportowy "Energetyk" Poznań Ogólnopolskich Regat w Dwuboju Kajakowym na poznańskiej Malcie. Szczegóły i program regat w zakładce sekcja kajakowa....

SIATKARKI I ZESPOŁU TRZECIE NA TURNIEJU W ŁODZI

I zespół poznańskiego Energetyka w miniony weekend brał udział w turnieju  w Łodzi. Więcej w zakładce seniorki...


Sobota 03.08.2011


USTKA 2011
W drugiej połowie sierpnia zawodniczki sekcji siatkówki kobiet poznańskiego Eneregtyka uczestniczyły w obozie kondycyjnym w nadmorskiej Ustce. W dniach 13-28.08.2011 blisko 70 zawodniczek ładowało akumulatory na nadchodzący sezon, w którym miejmy nadzieję nie zabraknie miłych niespodzianek i sukcesów. Fotorelacja dostępna w galerii siatkówki.


Środa 31.08.2011


KADETKA NA KONIEC !!!
   Równie dobrze jak młodziczki w dniu wczorajszym spisały się kadetki "Energetyka", które uczestniczyły w 2 dniu "Wojewódzkiego letniego turnieju juniorek"  organizowanego przez SKF KS Poznań w hali przy ul. Nieszawskiej. Zdopingowane   wczorajszym sukcesem młodszych koleżanek znakomicie zaprezentowały się kadetki grające przeciwko starszym juniorkom.                 Pomimo przegranej w ostatnim meczu ze Spartą Złotów 2:1 zawodniczki naszego Klubu zwyciężyły w turnieju, w którym podobnie  jak wczoraj udział wzięły drużyny SKF KS Poznań, UKŻPS Kościan, Sparty Złotów i Energetyka Poznań. Waleczność i ambicja niejednokrotnie brały górę nad umiejętnościami ale cieszy to co w sporcie najważniejsze. Na sukces naszego zespołu z pewnością wpłynął występ zawodniczki Energetyka Agnieszki Kąkolewskiej obecnie uczącej się i grającej w SMS Sosnowiec, reprezentantki Polski. Pomimo braku zgrania tworzyła z dziewczynami niezły kolektyw i wspólnie dobrze radziły sobie na parkiecie Politechniki Poznańskiej.


Energetyk Poznań: A.Kąkolewska, B.Kucharska, M.Włoch, J.Bernat, A. Pietrzykowska, N. Pietruch, G.Puławska, A. Pietz, P.Rożdżyńska.


Wyniki:

KS Energetyk Poznań – SKF KS Poznań 2:0 (25:17, 25:19)

Sparta Złotów – UKŻPS Kościan  0:2  (20:25, 17:25)

SKF KS Poznań – Sparta Złotów  0:2  (22:25, 17:25)

UKŻPS Kościan – KS Energetyk Poznań 1:2 (25:21, 20:25, 12:15)

SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 2:0  (27:25, 25:22)

KS Energetyk Poznań – Sparta Złotów 1:2 (19:25, 26:24, 11:15)

Końcowa kolejność:

1. KS Energetyk Poznań.

2. MLKS Sparta Złotów.

3. UKŻPS Kościan.

4. SKF KS Poznań.


Wtorek 30.08.2011


MŁODZICZKI NA POCZĄTEK !!!

Znakomicie zaprezentowały się młodziutkie zawodniczki "Energetyka", które w dniu dzisiejszym wzięły udział w turnieju siatkarskim organizowanym przez SKF KS Poznań w hali przy ul. Nieszawskiej. W turnieju pod nazwą "Wojewódzki letni turniej młodziczek" udział wzięły zespoły: SKF KS Poznań, Sparty Złotów, UKŻPS Kościan i Energetyka Poznań. We wszystkich rozegranych pojedynkach nasze dziewczynki były górą pokonując swoje rywalki. Pełna determinacja, wola walki i umiejętności pozwoliły zająć drużynie "Energetyka" Poznań w końcowej klasyfikacji I miejsce. Nasze zawodniczki zasłużyły na duże brawa. Tworząc dobrze zgraną drużynę już na początku sezonu pokazały lwi pazur. Z pewnością sukces ten zdopinguje je do jeszcze intensywniejszej pracy na treningach.Wyniki:

KS Energetyk Poznań – SKF KS Poznań 2:0 (25:14, 25:9)
Sparta Złotów – UKŻPS Kościan 0:2 (8:25, 17:25)

SKF KS Poznań – Sparta Złotów 2:0 (25:11, 25:20)
KS Energetyk Poznań – UKŻPS Kościan 2:1 (25:15, 16:25, 15:11)
SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 1:2 (25:21, 16:25, 10:15)

KS Energetyk Poznań – Sparta Złotów 2:0 (25:10, 25:21)

Klasyfikacja :

1. KS "Energetyk" Poznań

2. UKŻPS Kościan

3. SKF KS Poznań

4. Sparta Złotów


Czwartek 14.07.2011

"KAJAKARSKIE ZŁOTKA"


W DNIACH 8-10.07.2011 W BYDGOSZCZY ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA PZKAJ MŁODZIKÓW, MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI I MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW. W ZAWODACH WZIĘŁO UDZIAŁ DZIEWIĘCIU NASZYCH ZAWODNIKÓW Z CZEGO SZÓSTKA WRÓCIŁA ZE ZŁOTYMI MEDALAMI. WŚRÓD ZŁOTYCH MEDALISTÓW ZNALEŻLI SIĘ ŁUKASIK ARKADIUSZ, WITCZAK SŁAWOMIR, ZIELIŃSKI KAMIL I ELGAZIRY SERAG W KONKURENCJI K-4 2000M, ORAZ NOWAKOWSKI ROBERT I GRACZ JĘDRZEJ W K-2 2000M. PONADTO JĘDRZEJ GRACZ DOŁOŻYŁ SREBRNY MEDAL W K-1 2000M. DO ŚWIETNEGO WYSTĘPU KOLEGÓW DOSTOSOWAŁA SIĘ KLAUDIA CYRULEWSKA ZAJMUJĄC BARDZO DOBRE PIĄTE MIEJSCE W K-1 2000M DZIEWCZĄT.

BARDZO DOBRE WYSTĘPY INDYWIDUALNE ZAOWOCOWAŁY WYSOKIM PIĄTYM MIEJSCEM DRUŻYNOWYM NA 69 EKIP ZE STRATĄ TYLKO DWÓCH PUNKTÓW DO TRZECIEGO WISKORDU SZCZECIN. NATOMIAST W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ UPLASOWALIŚMY SIĘ NA DRUGIM MIEJSCU ZA EKIPĄ K.S. WARTA POZNAŃ.

JAKO CIEKAWOSTKĘ DODAM, ŻE DO POZIOMU MŁODZIEŻY PRÓBOWALI DORÓWNAĆ WETERANI NASZEGO KLUBU I W KONKURENCJI K-4 500M WETERANÓW GAJEWSKI ANDRZEJ UCZESTNIK IO W ATLANCIE  I WOJCIECHOWSKI PIOTR OBECNY TRENER SEKCJI WIELOKROTNY MEDALISTA MP WRAZ Z MARIUSZEM LIPKĄ I KRZYSZTOFEM PARANDOWSKIM ZDOBYLI TAKŻE ZŁOTY MEDAL.

  


                                                            

Niedziela 08.05.2011"HISTORIA ZATACZA WSPANIAŁE KRĘGI"
JEST ROK 1973
 MISTRZYNIĄ POLSKI W KLASIE MISTRZOWSKIEJ  ZOSTAJE LUCYNA CZERWIŃSKA PÓŹNIEJSZA UCZESTNICZKA MISTRZOSTW ŚWIATA W LONDYNIE I ROTERDAMIE JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD ZŁOTEJ ERY POZNAŃSKIEGO ENERGETYKA PROWADZONEGO PRZEZ PANIĄ WANDĘ SKRZYDLEWSKĄ.
DZIŚ TA SAMA LUCYNA JUŻ DYSZKIEWICZ WRAZ Z CHOREOGRAFEM LUCYNĄ KOŚCIELAK SĄ SPRAWCZYNIAMI RENESANSU GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ W POZNANIU I NIE TYLKO !!!
TEN WSPANIAŁY DUET TRENER-CHOREOGRAF PRACUJĄC RAZEM 0D 1992 ROKU W CZASACH TRUDNYCH, W CZASACH NAJGORSZEJ FINANSIERY KLUBU, NIEJEDNOKROTNIE NIEDOCENIANE, BEZ WSPARCIA POTRAFIŁY DZIĘKI SWEJ PASJI WPROWADZIĆ GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ POZNAŃSKIEGO ENERGETYKA NA WYŻYNY LAT ŚWIETNOŚCI.

JEST MAJ 2011


                         


                                                                                 MISTRZYNIĄ POLSKI W WIELOBOJU KL.III ZOSTAJE BASIA ZIÓŁKOWSKA, I WICEMISTRZYNIĄ POLSKI ZOSTAJE SONIA PIJANOWSKA   W KL.II. W KOLEJNYM DNIU MISTRZOSTW W FINAŁACH INDYWIDUALNYCH SONIA ZDOBYWA ZŁOTY  I BRĄZOWY MEDAL W MACZUGACH I OBRĘCZY, BASIA SREBRNY W SKAKANCE A WSPANIAŁY DUET UZUPEŁNIA JOASIA SIEKAŃSKA ZDOBYWAJĄC SREBRNY MEDAL W SKAKANCE KL.III.

"ENERGETYK" POZNAŃ III W KLASYFIKACJI KLUBOWEJ !!!

SUKCES NA MIARĘ MARZEŃ - SUKCES NA MIARĘ WSPANIAŁEJ PRACY TRENERKI, CHOREOGRAFA I ZAWODNICZEK.WIELKIE DZIĘKI DLA SPRAWCZYŃ TEGO SPEKTAKULARNEGO SUKCESU.

"ENERGETYK" WRACA NA TOP POLSKIEJ GIMNASTYKI.     

Na zdjęciach Basia Ziółkowska, Sonia Pijanowska i Joasia Siekańska.Niedziela 17.04.2011UKS ZSMS


MISTRZYNIE POZNANIA KADETEK I MISTRZOSTWA POZNANIA KADETEK ORGANIZOWANE PRZEZ KS ENERGETYK ZGROMADZIŁY W HALI PRZY UL.BUKOWSKIEJ DRUŻYNY FKS ŚWIERCZEWO, HETMAN SOBIESKI, UKS ZSMS I KS ENERGETYK. W TURNIEJU ROZEGRANO 3 SETOWE POJEDYNKI W SYSTEMIE KAŻDY Z KAŻDYM. W PIONIERSKICH MISTRZOSTWACH, KTÓRE CHCEMY KONTYNUOWAĆ W KOLEJNYCH LATACH PRYM WIODŁA DRUŻYNA UKS ZSMS POZNAŃ, KTÓRA JAKO JEDYNA WYGRAŁA WSZYSTKIE 3 POJEDYNKI W STOSUNKU 3:0. DRUGIE MIEJSCE TROCHĘ NIESPODZIEWANIE ZAJĘŁY GOSPODYNIE KADETKI ENERGETYKA POKONUJĄC FKS ŚWIERCZEWO I HETMANA SOBIESKI 2:1. JESZCZE NIEDAWNO NASZE DZIEWCZYNY ZBIERAŁY BATY OD WYŻEJ NOTOWANYCH PRZECIWNICZEK. TYM RAZEM ZAGRAŁY CIEKAWĄ SIATKÓWKĘ I POKAZAŁY, ŻE STAĆ JE NA POKONANIE KAŻDEGO. W MECZU Z UKS ZSMS NASZE ZAWODNICZKI MUSIAŁY UZNAĆ ZDECYDOWANĄ WYŻSZOŚĆ PRZECIWNICZEK I PRZEGRAŁY ZDECYDOWANIE 0:3. TURNIEJ SZYBKO ZOSTAŁ ZAAKCEPTOWANY PRZEZ UCZESTNIKÓW. SŁYSZĄC BARDZO POZYTYWNE OPINIE JUŻ WIEMY, ŻE BĘDZIE TO CYKLICZNA IMPREZA. 


WYNIKI


1.UKS ZSMS POZNAŃ    - 6 pkt.  9-0

2.KS ENERGETYK         - 5 pkt.  4-5

3.HETMAN SOBIESKI    - 4 pkt.  3-6

4.FKS ŚWIERCZEWO     - 3 pkt. 2-7


ENERGETYK - FKS ŚWIERCZEWO   2:1

HETMAN SOBIESKI - UKS ZSMS      0:3

ENERGETYK - HETMAN SOBIESKI   2:1

UKS ZSMS - FKS ŚWIERCZEWO       3:0

UKS ZSMS - ENERGETYK               3:0

FKS ŚWIERCZEWO - HETMAN SOBIESKI  1:2      


Wtorek 29.03.2011


GIMNASTYCZKI JUŻ NA TOPIE


Basia Ziółkowska


 
Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki K.S.Energetyk Poznań w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski kl. III (do lat 10) w  gimnastyce artystycznej, które odbyły się w dniach 
26-27.03.2011 w Warszawie zdobywając brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. 
W zawodach brało udział 17 drużyn.
1 miejsce zdobyła SGA Gdynia, 2 miejsce SGAiS Olimpia Kraków a 3 miejsce KS Energetyk Poznań w składzie: Barbara Ziółkowska, Joanna Siekańska, Marcelina Furszpaniak.
 
W Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział 65 zawodniczek z całej Polski. 
 Do Olimpiady kwalifikowały się 32 najlepsze gimnastyczki.
Najlepszą zawodniczką z Poznania okazała się Barbara Ziółkowska z .KS.Energetyk zajmując 3 miejsce w wieloboju.
Z wielkopolskich gimnastyczek awans do Olimpiady uzyskały 4 zawodniczki - wszystkie z K.S.Energetyk Poznań: Barbara Ziółkowska, Joanna Siekańska, Marcelina Furszpaniak, Anna Szcześniak.
Niedziela 06.03.2011


TEAM NA V

  V miejsce w rundzie zasadniczej zajęły zawodniczki poznańskiego Energetyka w rozgrywkach II Ligi Siatkówki Kobiet. Sukces na miarę marzeń zawodniczek, trenera i działaczy. Niespodziewany udział w rozgrywkach II Ligi był dużym wyzwaniem dla całego Klubu. Co prawda sezon 2010-2011 miał być poświęcony na zdecydowaną walkę o miejsce w rozgrywkach centralnych ale do bezpośredniego startu w tych rozgrywkach zespół nie był w 100% gotowy. W pośpiechu skompletowana została ławka rezerwowych. Na znaczące wzmocnienia nie było już czasu i finansów, których wielkość na udział w rozgrywkach tak naprawdę zweryfikował sezon. Zespół przystąpił do przygotowań na krótkim obozie i tak naprawdę nie było czasu na zgranie, przećwiczenie ustawień czy wdrożenie odpowiedniej koncepcji gry.Te wszystkie elementy docierały się w trakcie trwania ligi. Proste zasady wyznaczone drużynie mówiły o meczach które trzeba wygrać i o takich, w których możemy pokusić się o niespodziankę. Wspaniała inauguracja sezonu wygranym meczem z Sokołem Mogilno została przyćmiona dwoma z rzędu gładkimi porażkami z Jokerem i Pałacem Bydgoszcz. Kolejne dwa mecze to mecze z cyklu "Trzeba wygrać". Gładkie 3:0 z czarnymi Słupsk i PTPS Piła pozwalały na umiejscowienie się drużyny beniaminka w bezpiecznym środku tabeli. Koleny mecze to przegrana z renomowaną Jedynką Aleksandrów Łódzki i dość pechowa porażka w wygranym już prawie meczu z Zawiszą Sulechów 2:3, mecze, które wprowadziły trochę niepokoju w zespole. Spokojna wygrana z Policami, porażka z doświadczą drużyną Budowlanych Toruń i trochę nerwowy lecz zwycięski pojedynek z Piastem Szczecin zakończyły I rundę spotkań.

  Druga odsłona ligowych zmagań rozpoczęła się od zdecydowanej porażki na własnym parkiecie z zespołem Sokoła Mogilno co zapowiadało że łatwo nie będzie i potrzeba maksymalnego zaangażowania i mobilizacji aby cieszyć się na zakończenie rozgrywek. Już mecze z Jokerem Świecie (3:1) i bliski wygrania z Pałacem Bydgoszcz (2:3) udowodniły że poznanianki są zdeterminowane w walce o utrzymanie i drużyna z meczu na mecz nabiera doświadczenia zgrania i mocy. Gładkie zwycięstwo nad słabo notowaną Piłą było tylko preludium do prawdziwego maratonu, który czekał nasz zespół. Zwycięstwo we własnej hali z Zawiszą Sulechów 3:2 było początkiem triumfu w dniach następnych z czarnymi Słupsk 3:0 i z Policami również 3:0. To wspaniałe pasmo zwycięstw pozwoliło awansować beniaminkowi ze stolicy Wielkopolski na czwartą pozycję w tabeli. Jednakże los bywa przewrotny i szybko pokazał, że równie dobrze można grać o czwórkę jak walczyć o utrzymanie. Zdecydowane porażki z najmocniejszymi drużynami z tabeli Jedynką i Budowlanymi po 0:3 okupione dodatkowymi stratami Kasi Klocek i wcześniej Pauliny Góreckiej spowodowały, że na ostatnia kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej aż 3 drużyny walczą o bezpieczne miejsce w środku tabeli. Z drżącym sercem podchodziliśmy do ostatniego spotkania we własnej hali z nieprzewidywalną drużyną Piasta Szczecin. Pierwszy set z trudnością wygrany do 25, w drugim porażka do 19. Gra nerwów i wytrzymałości psychicznej. Trzeci set wygrany do 16 i radość w szeregach całego Energetyka. Drużyna zapewniła sobie bezpieczne V miejsce w tabeli. Plan wykonany na 5. Siłą rozpędu rozluźnione poznanianki wygrywają czwartego seta i cały mecz 3:1. To zwycięstwo nie dosyć, że zapewniło spokojne utrzymanie w II Lidze to kolejny raz awansowało zespół na czwarte miejsce w tabeli. Niestety zdołowany Sokół Mogilno, który już wcześniej spadł do grupy walczącej o utrzymanie nie podołał grającemu do końca Jokerowi Świecie i to ten zespół wyprzedził w końcówce drużynę Energetyka.


  Piąte miejsce to spektakularny sukces w 50-letniej historii klubu. Co prawda Energetyk już miał okazję być dwa razy w II lidze jednak w sezonie 2004-2005 pomimo utrzymania się zarząd z braku środków finansowych wycofał drużynę z rozgrywek.

Mało kto na początku sezonu wierzył w końcowy sukces poznańskiej drużyny. Tylko nieliczna grupa sympatyków Klubu a w szczególności rodziców zawodniczek nie opuszczała nas w trudnych chwilach wierząc w dziewczyny. Zawodniczki udowodniły w bezdyskusyjny sposób, że nie tylko zasługują ale tez poprzez swoją determinację pracę i ambicję nieźle sobie radzą w II Lidze. Wszystkim, którzy nas z punktu degradowali, uważali za słabeuszy, krytykowali itp. serdecznie dziękujemy ponieważ te słowa krytyki bardzo nas mobilizowały i z pewnością przyczyniły się do końcowego sukcesu. Żadna z dyscyplin opisywanych na portalu wielkopolskisport.pl nie otrzymała tylu komentarzy co siatkarki Energetyka. BRAWO ! Martwi fakt że tak zacny i wielkopolski dziennik jak Głoś Wielkopolski nie znalazł choć kawałka szpalty na krótki artykuł o naszej drużynie, która jak by nie patrzeć jest trzecią w Wielkopolsce po Pile i Piecobiogazie w siatkówce kobiet. Trudno widocznie sentymenty nie pozwalają. Dzięki serdeczne zespołowi Radia Merkury z redaktorem Krzysztofem Ratajczakiem na czele, który był zawsze na hali Energetyka wspierając go w audycjach sportowych. Dzięki Telewizji WTK I TVP3 mogliśmy oglądać relacje a nawet transmisje z naszych pojedynków.

Sezon dla pierwszego zespołu zakończony. Czas na odpoczynek, leczenie urazów i na naukę. Studentki muszą podgonić egzaminy maturzystki mają spokój w przygotowaniach do matury.

  Kierunek rozwoju sekcji został ustalony. Obok drużyny II ligowej największy nacisk zostanie położony na rozwój grup młodzieżowych. Tylko z silnymi fundamentami możemy myśleć o rozwoju siatkówki w naszym Klubie. Od nowego sezonu szkolenie odbywać się będzie we wszystkich grupach wiekowych od mini siatkówki do juniorki. Zatrudnienie nowego trenera i pozyskanie godzin treningowych na nowych zewnętrznych obiektach będzie podstawa w realizacji planów sekcji i Klubu.

  Dziękując za pomoc i współpracę naszym partnerom marketingowym mamy nadzieję, że to dopiero początki długoletniej współpracy z korzyściami dla wszystkich stron.

  Mamy nadzieję,że w najbliższym czasie marzenia o I Lidze siatkówki w Energetyku się spełnią za sprawą wspaniałego Klubu,zawodniczek,trenerów i działaczy, wspaniałej atmosfery i klimatu, który zagościł w naszym zespole. Oby na długi czas.

   

Niedziela 27.02.2011


II LIGA ZOSTAJE W POZNANIU 


A MOŻE PLAY - OFF ???
Znakomicie zakończyły sezon siatkarki poznańskiego "Energetyka". Wygrywając w ostatniej kolejce II Ligi z Piastem Szczecin 3:1 zapewniły sobie bezpieczne miejsce w środku tabeli a być może w pierwszej czwórce.


Niedoceniane, krytykowane, niezauważane przez prasę udowodniły że zasługują na grę w II lidze jako najlepszy poznański zespół żeńskiej siatkówki.


GRATULUJEMY !!!  Siatkarki Energetyka Poznań najpierw w sobotę uległy na wyjeździe Budowlanym Toruń 0:3, a dzień później pokonały na własnym parkiecie Piasta Szczecin 3:1. Niedzielne zwycięstwo zagwarantowało ekipie beniaminka utrzymanie w II lidze.

  Teoretycznie mogło to nastąpić już w pierwszym spotkaniu, ale zajmujące trzecią lokatę w tabeli torunianki były tego dnia poza zasięgiem drużyny z Poznania. -Nie ma o czy mówić. Zagraliśmy tragicznie - krótko skomentował występ swoich podopiecznych trener Marek Jankowiak. Na dodatek w drugim secie kontuzji stawu skokowego doznała Katarzyna Klocek. Nic dziwnego, że jednostronne widowisko zakończyło się szybkim zwycięstwem Budowlanych 3:0.

   

  Zdecydowanie ważniejsze było jednak dla poznanianek niedzielne starcie z teoretycznie słabszym Piastem, w którym szanse na zdobycz punktową i zapewnienie sobie utrzymania były większe. Według terminarza spotkanie to miało odbyć się za tydzień w Szczecinie, ale na prośbę rywalek, z których część w tym czasie wystąpi w półfinale mistrzostw Polski juniorek, zostało przeniesione już na ten weekend. I na dodatek do Poznania - Nie będę ukrywał, że nam to pasowało - śmieje się trener Jankowiak.


  Jego podopieczne wykorzystały atut własnego boiska, choć początek meczu był bardzo nerwowy. - Dziewczyny miały świadomość stawki o jaką grają i to trochę je paraliżowało - tłumaczy szkoleniowiec Energetyka. A silne nerwy potrzebne były już na finiszu pierwszego seta, który rozstrzygał się na przewagi. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Poznania, zwyciężając 27:25. I choć w kolejnej partii rywalki odrobiły straty, to reszta spotkania należała już do zawodniczek gospodarzy. - Gdy wygraliśmy trzeciego seta, było już wiadomo, że mamy pewne utrzymanie. Siłą rozpędu przeszliśmy także następnego - mówi zadowolony Jankowiak.

  Niedzielne zwycięstwo nie tylko zapewniło Energetykowi spokojne utrzymanie w II lidze, ale sprawiło, że wrócił on na czwarte miejsce w tabeli. A to oznacza, że może wystąpić nawet w fazie play-off i walce o awans! O wszystkim zadecyduje zaplanowany na najbliższy weekend mecz Sokoła Mogilno z Jokerem Świecie. Jeśli zespół gości nie zdobędzie kompletu punktów, poznanianki pozostaną w czołowej czwórce.

 
Poniedziałek 14.02.2011
WALENTYNKOWY PREZENTTrzydniowy maraton siatkarski zakończyły na 3:0 zakochane w siatkówce zawodniczki poznańskiego "Energetyka". Pokonane Zawisza Sulechów 3:2, Czarni Słupsk 3:0 i na zakończenie maratonu RSMS Police 3:0 to kolejny dowód na to, że dziewczyny zasłużyły na miejsce w II Lidze. Mecze, które jak na początku sezonu mawiał trener Jankowiak "należy wygrać" w końcówce sezonu, kiedy rozstrzygają się losy pozostania w II lidze zawodniczki Energetyka wygrywają mimo zmęczenia nie tylko sezonem ligowym ale również udziałem trzonu zespołu w rozgrywkach Finału Mistrzostw polski Juniorek. Być może nie wszystkim wiadomo, że Juniorki Energetyka udanie uczestniczą w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorek i obok takich sław jak PTPS Piła, Zawisza Sulechów czy Pałac Bydgoszcz w najbliższy weekend wystąpią w ćwierćfinałach tej imprezy. Za sprawą władz siatkarskich, które z pewnością maja dobro uczących się zawodniczek i minimalizację kosztów drużyna z Poznania na ćwierćfinał udaje się do   -  UWAGA  -  Rzeszowa ( dalej już się nie dało ). Siatkarki w czwartek wyjadą na zaległy mecz do Aleskandrowa Łódzkiego a po meczu seniorki wracają do Poznania a reprezentacja Juniorek udaje się na wyprawę do Rzeszowa gdzie od piątku do niedzieli walczyć będą o półfinał Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że Marlena Pleśnierowicz, Klaudia Święcioch, Patrycja Golak i Kasia Klocek czyli juniorki z podstawowego składu zespołu II-ligowego wytrzymają obciążenie i osiągną spektakularny i historyczny sukces. 

Do końca rozgrywek II Ligi pozostały do rozegrania 3 mecze, mecze z cyklu "trzeba walczyć". Statystycy mogą sobie policzyć - prawdziwi sportowcy grają do końca - bo jest o co.


SYMPATYCY ENERGETYKA I POZNAŃSKIEJ SIATKÓWKI TRZYMAJĄ KCIUKI !!!Niedziela 13.02.2011HUŚTAWKA I RZUT MONETĄ

  Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice siatkarek Energetyka Poznań w sobotnim meczu z Zawiszą Sulechów. Po pięciosetowym boju lepszy okazał się beniaminek z Wielkopolski, zwyciężając 3:2.

 

  Spotkanie 19. kolejki miało duże znaczenie dla obu ekip w kontekście walki o spokojne utrzymanie w II lidze. Energetyk i Zawisza sąsiadują bowiem ze sobą w środkowej części tabeli. Ich pierwszy mecz - rozegrany w listopadzie w Sulechowie - także zakończył się dopiero po tiebreaku. Wtedy górą były rywalki, tym razem ze zwycięstwa cieszyły się poznanianki. - Wynik 15:13 to tak, jakbym rzucił monetą. Wygrał zespół, który miał więcej szczęścia - nie ukrywał trener gospodarzy Marek Jankowiak.

 

  Jego podopieczne zaprezentowały w sobotę prawdziwie kobiecą zmienność. Pierwszą partię wygrały zdecydowanie 25:15, by w dwóch kolejnych zupełnie oddać inicjatywę przeciwnikowi. -W drugim secie popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych, popsuliśmy sporo prostych piłek i mieliśmy fatalny kontratak. Dopiero gdy przeciwniczki przystawiły nam nóż do gardła, to dziewczyny zaczęły grać zdecydowanie lepiej - oceniał Jankowiak.

 

  Rzeczywiście, choć trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia Zawiszy 3:0, to później z każdą kolejną piłką poznanianki spisywały się coraz lepiej. Wreszcie zaczęły sprawiać rywalkom kłopoty zagrywką, poprawiły własne przyjęcie i kilka razy popisały się skutecznym blokiem. Już w połowie seta było jasne, że o meczowym zwycięstwie rozstrzygnie dopiero tiebreak. - Gdyby wiedział skąd się bierze taka huśtawka, to zrobiłbym coś, żeby jej nie było. To typowo żeńska siatkówka - śmiał się później szkoleniowiec drużyny ze stolicy Wielkopolski.

 

  Decydująca odsłona była bardzo wyrównana. Oba zespoły zdobywały falami po 2-3 punkty. Energetyk prowadził 4:2, 7:5, 9:7 i 12:10 ale za każdym razem sulechowianki odrabiały straty. Wojnę nerwów na finiszu wygrały poznanianki, a całe spotkanie efektownym atakiem zakończyłaZuzanna Grzybulska. - Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale poprzedzone było ciężką pracą. W zeszłym tygodniu miałyśmy mini-obóz, na którym sporo czasu poświęciłyśmy na poprawę gry w obronie i zagrywce. I to dziś zaprocentowało - oceniała atakująca Energetyka. - Cieszą te dwa punkty, bo po trzecim secie nastroje były minorowe - dodał Jankowiak.

 

  Potyczką z Zawiszą poznanianki rozpoczęły trzydniowy maraton spotkań ligowych. W niedzielę rozegrają bowiem w Słupsku zaległy mecz z Czarnymi, a w poniedziałek awansem zmierzą się w Policach z RSMS. - Jeżeli naszym celem jest spokojne utrzymanie, to z rywalami z dołu tabeli powinniśmy wygrywać - podkreślał Jankowiak. Co ciekawe, jego podopieczne mają nawet szansę na awans do czołowej czwórki I ligi. - Po cichu myślimy o tym, ale to będą dwa ciężkie mecze - dodała Grzybulska.

 

Energetyk Poznań - Zawisza Sulechów 3:2 (25:15, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13)

 

Energetyk: Bekas, Pleśnierowicz, Grzybulska, Golak, Klocek, Górecka, Święcioch (libero) oraz Szutenberg, Krawczyk i Kulisch.

 

(b)Wtorek 01.02.2011WALECZNE JUNIORKI
  Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki poznańskiego "Energetyka" na rozegranym w Pile Finale Mistrzostw Wielkopolski w Siatkówce Juniorek. Wielokrotnie przekładane zawody wprowadziły trochę chaosu wśród poznańskich drużyn, które dwukrotnie musiały przekładać termin wyjazdu do Piły.
 Zamieszanie wywołane niezrozumiałymi i niewyjaśnionymi poczynaniami WZPS nie zdeprymowały naszych dziewcząt. W pierwszym meczu po wyrównanej walce pokonały drużynę UKS ZSMS Poznań 3:2. W kolejnym meczu, który okazał się przedwczesnym finałem poznanianki po niezwykle zaciętym pojedynku uległy gospodyniom PTPS Piła 3:2 przegrywając w ostatnim secie 15:12. Ostatnim meczem z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina drużyna "Energetyka" przypieczętowała II miejsce w tym turnieju. Cieszy fakt, że zespół Juniorek uzupełniony młodziczkami znakomicie zaprezentował sie ze strony sportowej. Szczególnie udane występy młodziczek napawają optymizmem patrząc w przyszłość sekcji siatkówki na naszym Klubie. 
  W kolejnej rundzie nasza drużynę czekają już rozgrywki na szczeblu krajowym. I tak od piątku do niedzieli nasze dziewczyny czeka niezwykle trudny turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek, który rozegrany zostanie we Wrocławiu. Obok gospodyń "Gwardii" Wrocław wystąpią : "Spartak" Żagań i MMKS Kędzierzyn Koźle.

  I WALECZNE JUNIORKI

   Nie minęły jeszcze echa turnieju juniorek a już na parkiet wyszły zawodniczki zespołu II ligowego, które podejmowały zespół PTPS II Piła. Kibiców ciekawiła postawa mocno zmęczonych turniejem juniorek stanowiących trzon I zespołu. Dziewczyny pomimo wyraźnego zmęczenia nie odpuściły i zagrały na swoim przyzwoitym poziomie. 
    Nasz zespół nie miał najmniejszych trudności z pokonaniem przeciwnika, który jak stwierdził trener PTPS ulgowo potraktował to spotkanie. Mecz bez historii gładko wygrany 3:0 (25:16,25:17,25:9) był raczej mocniejszym treningiem niż emocjonującymi zawodami. Cieszy wygrana i cenne punkty w rozgrywkach II Ligi.
     Przed naszymi dziewczynami ostanie decydujące o utrzymaniu w lidze pojedynki. Dwutygodniowa przerwa pozwoli zregenerować siły przed ważnymi meczami końcówki sezonu. Przerwy nie będą miały juniorki I zespołu, które jadą na 1/8 FMPJ.
Pozostałe zawodniczki mają czas na wyleczenie drobnych kontuzji i infekcji oraz dobre przygotowanie się do kolejnych pojedynków.  
     Kolejny raz zespół Energetyka zobaczymy 12.02.2011 w hali przy ul.Bukowskiej w meczu z sąsiadem w ligowej tabeli Zawiszą Sulechów. Mecz bardzo ważny z uwagi na fakt, że z Zawiszą i Sokołem Mogilno będziemy toczyć bezpośrednią walkę o bezpieczne miejsce w tabeli. Następnego dnia nasze siatkarki udają się do Słupska na zaległy mecz z "Czarnymi".
     Czeka nas niezwykle emocjonujący weekend z udziałem siatkarek "Energetyka"
Szczególnie serdecznie zapraszamy wiernych kibiców naszej drużyny do udziału w meczach końcówki sezonu i wzmożonego dopingu, który bardzo pomaga drużynie.


Wtorek 18.01.2011
ZABRAKŁO ZIMNEJ KRWI I 2 SKOŃCZONYCH AKCJISiatkarki Energetyka Poznań nie sprostały na własnym parkiecie rezerwom Pałacu Bydgoszcz. Dramatyczny, choć stojący na przeciętnym poziomie mecz zakończył się ich porażką 2:3.

 

Decydująca dla losów spotkania była końcówka czwartego seta. Po trzech poprzednich poznanianki prowadziły 2:1 i w kolejnej partii wygrywały 23:21. Niestety kolejny raz w tym sezonie nie potrafiły "dobić" przeciwnika. Pałac odrobił straty, a później okazał się lepszy w grze na przewagi. W tiebreaku podłamane tą sytuacją siatkarki Energetyka nie potrafiły już nawiązać walki. W decydującej partii przegrywały 0:5 i choć później zmniejszyły trochę straty (9:11), to bydgoszczanki nie dały już sobie odebrać zwycięstwa. - W siatkówce generalnie wygrywa zespół lepszy i rywalki były dziś po prostu lepsze. Niestety moje zawodniczki po raz kolejny w tym sezonie nie potrafiły w decydującym momencie postawić kropki nad "i" - oceniał trener Marek Jankowiak.

 

Jego podopieczne fatalnie rozpoczęły mecz, ulegając w pierwszym secie 15:25. - To, co wyrabiały na parkiecie moje dziewczyny na początku spotkania, to był jakiś "kosmos" - nie ukrywał szkoleniowiec zespołu gospodarzy. Jego solidna reprymenda w przerwie musiała pomóc, bo w następnej odsłonie to poznanianki wręcz "zdemolowały" rywalki. Energetyk zwycieżył także w trzeciej partii i stanął przed szansą zainkasowania kompletu punktów. Niestety, w opisanym wcześniej czwartym secie nie potrafił wykorzystać szansy na zwycięstwo. - Naszym najlepszym elementem była gra w obronie. Choć rwana i szarpana, to udało się podbić wiele piłek. Szwankował natomiast kontratak i gra na siatce. Nie kończyliśmy przez to wielu piłek. Poza tym nadal nie wykorzystujemy naszej silnej broni, jaką jest trudna zagrywka - komentował Jankowiak.Kolejne ligowe spotkanie poznanianki rozegrają dopiero za dwa tygodnie (derby z rezerwami PTPS Piła), gdyż ich najbliższy wyjazdowy mecz z Czarnymi Słupsk został przełożony na 13 lutego.

 

Energetyk Poznań - Pałac II Bydgoszcz 2:3 (15:25, 25:14, 25:22, 24:26, 10:15)

 

Energetyk: Pleśnierowicz, Bekas, Szutenberg, Grzybulska, Górecka, Klocek, Święcioch (libero) oraz Kulisch, Golak, Karolina Nowak i Krawczyk. 


(b)


Środa 05.01.2011


ZWYCIĘSKA NIKE
Drużyna Nike Ostrołęka triumfowała w IV Ogólnopolskim Turniej w Siatkówce Kobiet, który rozegrano w hali Energetyka Poznań. Zespół gospodarzy imprezy zajął drugą lokatę.

 

Na parkiecie hali przy ul. Bukowskiej przez dwa dni rywalizowały cztery ekipy, grające na co dzień w II lidze - Zawisza Sulechów, Nike Ostrołęka, Sokół Mogilno oraz Energetyk. Wyrównany poziom miał swoje odzwierciedlenie na boisku, gdzie nie brakowało emocjonujących meczów. Wystarczy wspomniec, że triumfatorki zawodów wszystkie swoje spotkania wygrywały dopiero w tiebreakach. Pozostałe drużyny zanotowały na koncie po jednym zwycięstwie i o kolejności w tabeli imprezy decydowały tzw. małe punkty. Najlepszym ich bilansem mógł się pochwalić Energetyk i to właśnie poznanianki zajęły drugą lokatę w turnieju.

 

Co ciekawe, swój jedyny sukces zespół Marka Jankowiaka odniósł dopiero w ostatnim występie zawodów. Wcześniej Energetyk uległ Sokołowi 1:3 oraz Nike 2:3. - Nie będę ukrywał, że w tych spotkaniach eksperymentowałem ze składem i dałem pograć wszystkim zawodniczkom. Na ostatni mecz z Zawiszą wyszlismy już na parkiet w najsilniejszym zestawieniu. Zależało nam na zwycięstwie nie tylko ze względu na fakt, że byliśmy gospodarzem turnieju i wypadało przynajmniej jedno spotkanie wygrać, ale także dlatego, że ekipa z Sulechowa będzie jeszcze naszym rywalem w lidze - mówi szkoleniowiec poznańskich siatkarek. Energetyk pokonał Zawiszę 3:1, a dla jego opiekuna nie był to jedyny powód do zadowolenia. - Z meczu na mecz gralismy coraz lepiej. A w ostatnim pokazaliśmy momentami naprawdę dojrzałą taktycznie siatkówkę. Dziewczyny zwracały uwagę na ustawienie rywalek i wykorzystywały słabsze punkty przeciwnika- ocenia Jankowiak.

 

Swoje pierwsze ligowe spotkanie w 2011 roku Energetyk rozegra dopiero 16 stycznia, gdy będzie podejmował rezerwy Pałacu Bydgoszcz. Za tydzień bowiem 
poznanianki pauzują w rozgrywkach.

 

Wyniki:

 

Energetyk Poznań - Sokół Mogilno 1:3 (14:25, 23:25, 25:18, 24:26)
Zawisza Sulechów - Nike Ostrołęka 2:3 (18:25, 25:23, 26:24, 12:25, 11:15)
Energetyk Poznań - Nike Ostrołęka 2:3 (25:19, 14:25, 25:17, 25:27, 8:15)
Sokół Mogilno - Zawisza Sulechów 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 22:25)
Sokół Mogilno - Nike Ostrołęka 2:3 (31:29, 21:25, 25:17, 15:25, 8:15)
Energetyk Poznań - Zawisza Sulechów 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1. Nike Ostrołęka
2. Energetyk Poznań
3. Sokół Mogilno
4. Zawisza Sulechów

Środa 22.12.2010


ŚWIĄTECZNA GIMNASTYKA
Sonia Pijanowska (Energetyk Poznań) otrzymała najwyższą finałową notę (fot. Krzysztof Kaczyński)

Zawodniczki z Poznania i Bielska-Białej zdominowały Turniej Gwiazdkowy w gimnastyce artystycznej. 


W iście świątecznej atmosferze rywalizowały przed zgromadzoną w hali poznańskiego Energetyka publicznością młode gimnastyczki. W stolicy Wielkopolski wystartowało 55 zawodniczek. 

Mimo nastrojowego klimatu nie zamierzały one jednak potraktować turnieju ulgowo. -Można powiedzieć, że jestem bardzo zawodolona z mojego startu. Lepiej oceniam swój występ z obręczą, trochę gorzej ze wstążką - stwierdziła Sonia Pijanowska.Wyniki finałów:


Wielobój - rocznik 2001

1. Joanna Siekańska (Energetyk Poznań) 14,0
2. Weronika Mleczko (SGA Bielsko-Biała) 13,1
3. Barbara Ziółkowska (Energetyk Poznań) 12,6
4. Angelika Biernat (SGA Bielsko-Biała) 12,5

Wielobój - rocznik 2000

1. Karolina Stettner (SGA Bielsko-Biała) 17,95
2. Magdalena Pilch (SGA Bielsko-Biała) 17,15
3. Natalia Florjan (MKS Dąbrówka Poznań) 14,95
4. Karolina Ochman (SGA Bielsko-Biała) 13,15

Układ ze wstążką - rocznik 1999

1. Sonia Pijanowska (Energetyk Poznań) 19,95
2. Monika Hyrlik (SGA Bielsko-Biała) 14,95
3. Oliwia Szymaszek (MKS Dąbrówka Poznań) 13,9
4. Natalia Sadzka (MKS Dąbrówka Poznań) 11,6

Wielobój - rocznik 1998
1. Zuzanna Kruczek (SGA Bielsko-Biała) 19,6
2. Matylda Molata (Energetyk Poznań) 19,2
3. Monika Pilas (AZS AWF Wrocław) 18,2
4. Angelika Gumma (MKS Dąbrówka Poznań) 15,95

Układ taneczno-akrobatyczny - rocznik 2002 i młodsze
1. Marta Czak (SGA Bielsko-Biała) 11,0
2. Justyna Niedźwiedź (SGA Bielsko-Biała) 10,8
3. Jana Jungmann (Energetyk Poznań) 10,2
4. Aleksandra Gruszka (SGA Bielsko-Biała) 9,5
 

Środa 22.12.2010NIESPODZIANKA ENERGETYKA(fot. Krzysztof Kaczyński)

Sporą niespodziankę sprawiły siatkarki Energetyka Poznań. Beniaminek II ligi pokonał na wyjeździe wicelidera tabeli - Jokera Mekro Świecie 3:1.

 

Nie ma mowy o szczęśliwym zwycięstwie. Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie - komentuje zadowolony trener Marek Jankowiak. - Po ostatniej porażce z Sokołem Mogilno długo rozmawiałem z dziewczynami o błędach jakie wtedy popełniły w grze "na siatce". Na treningach mocno też nad tym elementem pracowaliśmy. I tak z biegiem czasu zacząłem wierzyć, że stać je na sprawienie niespodzianki w meczu z Jokerem - dodaje szkoleniowiec Energetyka, który w sobotę musiał sobie radzić bez kontuzjowanej Aleksandry Bekas.

 

Udało się, choć we wszystkich wygranych przez poznanianki setach jego podopiecznym zdarzały się tradycyjne przestoje. W pierwszym prowadziły 22:13, by stracić pięć punktów z rzędu. W trzecim ze stanu 21:17 dla gości zrobiło się nerwowe 24:23. Podobnie wyglądało w czwartej partii. Na szczęście Energetyk w porę "budził się" z letargu i nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Najmniej emocji było w drugiej odsłonie, którą Joker wygrał 25:11. - Rywal nas zmasakrował - mówi Jankowiak.

 

Wyjazdowa wygrana z wiceliderem sprawiła, że Energetyk znów zwiększył swoje szanse na uniknięcie fazy play-out. Zwłaszcza, że porażki doznał sąsiadujący w tabeli Sokół Mogilno. Poznanianki wyprzedziły go w tabeli i świąteczno-noworoczną przerwę spędzą na 6. pozycji w tabeli, ze stratą zaledwie jednego punktu do wyprzedzającego je Zawiszy Sulechów.

 

Joker Mekro Świecie - Energetyk Poznań 1:3 (20:25, 25:11, 23:25, 21:25)

 

Energetyk: Pleśnierowicz, Górecka, Golak, Grzybulska, Kulisch, Klocek, Święcioch (libero) oraz Szutenberg, Krawczyk, Katarzyna Nowak.(b)Niedziela 12.12.2010


TYM RAZEM PORAŻKA
Siatkarki Energetyka Poznań spadły na siódmą pozycję w tabeli II ligi. Na inaugurację rundy rewanżowej beniaminek rozgrywek uległ na własnym parkiecie Sokołowi Mogilno 1:3.

 

Choć do końca sezonu jeszcze daleko, sobotni mecz był dla obu zespołów bardzo ważny w kontekście walki o uniknięcie play-outów. Po sobotnim spotkaniu odrobinę bliżej osiągnięcia tego celu są zawodniczki z Mogilna. Swoją wygraną Sokół zawdzięcza świetnej postawie w obronie i... błędom poznanianek. - Słabo spisywaliśmy się w przyjęciu. Ale przede wszystkim nie kończyliśmy ataków, a łatwe piłki wyrzucaliśmy w aut. Generalnie przegraliśmy ten mecz "na siatce" - oceniał trener Energetyka Marek Jankowiak.


Poza tym jego podopieczne grały "falami". We wszystkich przegranych setach prowadziły różnicą conajmniej trzech punktów, by w błyskawicznym tempie tracić przewagę. W inauguracyjnej partii ekipa gospodarzy wygrywała 10:7 i pięć kolejnych "oczek" zainkasowały rywalki. Sokół złapał "wiatr w żagle" i poźniej pewnie wygrał także całą odsłonę. W kolejnej siatkarki z Poznania odrobiły straty. Sporo w tym zasługi Justyny Kulisch, która w końcówce popisała się kilkoma udanymi zagrywkami. - Dała bardzo dobrą zmianę, ale wciąż nie jest jeszcze w pełnej dyspozycji po kontuzji. Podobnie wygląda sytuacja z Olą Bekas, a nadal nie może grać Paulina Górecka - mówił Jankowiak.

 

Po drugim secie wydawało się, że jego zespół złapał już odpowiedni rytm. Ale w kolejnej partii Energetyk prowadził już 19:15 i... stanął. Drużyna z Mogilna zdobyła sześć punktów z rzędu i nie wypuściła już swojej szansy na zwycięstwo w tej odsłonie. Zawodniczki gości podbijały ataki Energetyka, dobrze spisywały się w bloku, a jak należy kończyć akcje, pokazywała siatkarkom gospodarzy Malwina Konkolewska.

 

Niestety w czwartej partii sytuacja się powtórzyła. Poznanianki prowadziły 18:13, a za chwilę był już remis 21:21. Zresztą akcja, po której Sokół zdobył wyrównujący punkt, dobrze obrazowała niemoc beniaminka w tamtym okresie. Zawodniczki gości dosyć rozpaczliwie obroniły atak Energetyka, oddając za darmo piłkę na drugą stronę siatki. Tyle, że tam... nikt do niej się nie ruszył! W nerwowej końcówce poznanianki zdołały jeszcze obronić pierwszego meczbola, ale drugi - po błędzie w odbiorze - zakończył już całe spotkanie.

 

Jeśli przegrywa się sety, mając taką przewagę, to nie można mieć żalu o to, że przeciewnik zwycięża - nie ukrywał Jankowiak. - Szczerze mówiąc nie wiem co się z nami działo. Coś musi być nie tak z psychiką - komentowała z kolei kapitan gospodarzy Marlena Pleśnierowicz. - No cóż, druga runda dopiero się zaczyna i jeszcze wiele spotkań przed nami - dodawała siatkarka Energetyka. - Myślę, że gdy wszystkie zawodniczki wrócą do pełnej dyspozycji, to mamy szansę powalczyć u siebie z takimi zespołami jak rezerwy Pałacu Bydgoszcz czy Zawisza Sulechów. I wtedy możemy jeszcze uniknąć play-outów - zakończył trener Marek Jankowiak.

 

Energetyk Poznań - Sokół Mogilno 1:3 (20:25, 25:22, 23:25, 25:27)

 

Energetyk: Bekas, Pleśnierowicz, Grzybulska, Golak, Klocek, Katarzyna Nowak, Święcioch (libero) oraz Kulisch, Karolina Nowak i Szutenberg.(b)Niedziela 05.12.2010


STALOWE NERWY - KIBICÓW
"Kto prowadząc 2:0 nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3" - ten cytat nie wiem,którego wieszcza lub znawcy siatkówki okazał się szczęśliwy dla siatkarek "Energetyka" Poznań we wczorajszym meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek II Ligi. Cytaty cytatami a w realu mecz z sasiadem w ligowej tabeli "Piastem" Szczecin okazał się sprawdzianem odporności psychicznej zawodniczek i stalowych nerwów przede wszystkim kibiców tak licznie zgromadzonych w hali przy ul.Bukowskiej. Był to pierwszy mecz z udziałem kibiców drużyny przeciwnej, którzy bardzo głośno i niestety pod "wpływem" starali się pomagać swojej drużynie. Zaskoczeni tym obrotem sprawy kibice "Energetyka" a w szczególności dziewczyny nie potrafiły się odnaleźć w początkowej fazie meczu. O ile do stanu 5:5, 8:8 pierwsze dwa sety miały wyrównany przebieg to od tego wyniku zespół przyjezdnych odskakiwał na kilka punktów i nie oddawał prowadzenia do końca. Przegrane do 21 i 19 nie zwiastowały powodzenia i korzystnego rezultatu w tym meczu. Jednakże w trzecim secie gospodynie opanowały nerwy, kibice przypomnieli sobie po co są w hali i pojedynek nabrał rumieńców. O ile niesione nareszcie głośnym dopingiem w trzecim secie po wspaniałej walce dziewczyny "Energetyka" wygrały do 20 tak w czwartym secie zupełnie zdominowały zdezorientowany zespól "Piasta" zwyciężając do 17 a przewaga w pewnym momencie wynosiła 13 punktów. Wyrównany piaty set to walka nerwów. Goście prowadząc 12:10 byli bardzo bliscy zwycięstwa. Na zagrywce kapitan "Energetyka" Marlena Pleśnierowicz. Zimna krew znakomita zagrywka oraz udane ataki Kasi Nowak - szaleństwo, radość i euforia - Energetyk zwycięża 15:13 a w całym meczu 3:2. Był to bardzo ważny mecz szczególnie ważne zwycięstwo pod względem psychicznym. O ile w meczu z "Budowlanymi" Toruń dziewczyny zobaczyły, że można powalczyć wygrały seta i mało brakowało do wygraniu w czwartym tak wczoraj udowodniły, że potrafią walczyć do końca i wygrać teoretycznie przegrany mecz. Młody zespół nabiera doświadczenia i przestaje bać się najtrudniejszych pojedynków. Pierwsza runda skończona. 6 miejsce w tabeli, małe różnice punktowe w środku, to wszystko zapowiada znakomite emocje w drugiej rundzie, która nasze zawodniczki rozpoczną już w kolejna sobotę podejmując na własnym parkiecie "Sokoła" Mogilno."


"Energetyk" Poznań - "Piast" Szczecin  3:2 (21:25,19:25,25:20,25:17,15:13)


"Energetyk" - Pleśnierowicz, Grzybulska, Kulisch, Szutenberg, Klocek, Święcioch (libero), Bekas, Golak, Nowak Kasia, Nowak Karolina, Krawczyk

Piątek 03.12.2010


A W TABELI ŚCISK(fot. Krzysztof Kaczyński)

Siatkarki Energetyka Poznań nie sprostały Budowlanym Toruń. Beniaminek II ligi przegrał na własnym parkiecie 1:3.

 

Ewentualne zwycięstwo ekipy ze stolicy Wielkopolski mogło jej dać awans nawet na... trzecią pozycję w tabeli. W jej środkowej cześci panuje bowiem spory ścisk. -Między drużynami z miejsc 3-7 jest zaledwie punkt różnicy. Dlatego bardzo ważne są bezpośrednie spotkania między tymi zespołami - podkreślał przed meczem prezes Energetyka Robert Rakowski.

 

Być może świadomość tego faktu lekko zestresowała młode, poznańskie zawodniczki. Siatkarki gospodarzy rozpoczęły bowiem sobotnią potyczkę mocno spięte, co skwapliwie wykorzystały rywalki. Dopiero w trzecim secie drużyna gospodarzy w końcu się rozluźniła i spisywała się na parkiecie o wiele lepiej. Efektem było zwycięstwo w tej odsłonie i iskierka nadziei na odwrócenie losów całego meczu. Niestety szybko zgasła ona w kolejnej partii, wygranej pewnie przez Budowlanych.

 

Sobotnia porażka sprawiła, że Energetyk spadł w drugoligowej tabeli na 7. pozycję. Ale punktowe różnice między poszczególnymi zespołami nadal są nie są zbyt duże. - Naszym celem jest uniknięcie play-outów - nie ukrywa Rakowski. Spore znaczenie dla jego realizacji będzie miał kolejny mecz poznańskich siatkarek. Za tydzień beniaminek zmierzy się we własnej hali ze znajdującą się w tabeli tuż za nim ekipą Piasta Szczecin.

 

Energetyk Poznań - Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 15:25, 25:21, 19:25)Niedziela 21.11.2010


SZYBKO I GŁADKO

  Zdecydowanym zwycięstwem zawodniczek poznańskiego Energetyka 3:0 zakończył się mecz 9 kolejki z RSMS Police. Od poczatku spotkanie przebiegało pod dyktando poznanianek, które skutecznymi zagrywkami odrzuciły od siatki zespół z Polic. Znakomite ataki i serwicy Zuzy Grzybulskiej, która była bez wątpienia wyróżniającą się zawodniczką tego spotkania były ozdobą tego meczu. Tylko w trzecim secie zawodniczki z wybrzeża starały się nawiązać walkę z niesionym dopingiem kibiców zespołem gospodyń. Liczne zmiany, których dokonywał trener Jerzy Taczała oraz chwilowa dekoncentracja naszych zawodniczek doprowadziła do wyrównanej gry. Jednakże od połowy seta sytuacja wróciła do normy i Energetyk pewnie zwyciężył w trzeciej odsłonie 25:20. Trener Marek Jankowiak miał okazję do sprawdzenia wszystkich swoich zawodniczek.

  Przed nami kolejne dwa bardzo ważne mecze kończące I rundę rozgrywek sezonu 2010/2011. Już w przyszłą sobotę Energetyk Podejmować będzie Budowlanych Toruń a 4.12 do Poznania przyjedzie zespół Piasta Szczecin. Postawa w tych dwóch spotkaniach pozwoli mieć pełen obraz siły naszej drużyny.

 

Energetyk Poznań – RSMS Police  3:0  ( 25:11,25:15,25:20)

 

Energetyk: Pleśnierowicz, Grzybulska, Kulisch, Golak, Szutenberg, Klocek, Święcioch(libero), Górecka, Krawczyk, Nowak K, Nowak Karolina.


Piatek 19.11.2010


SOBOTA POD SIATKĄ


Ciekawie zapowiada się kolejna sobota w hali przy Grunwaldzkiej. Już o godz. 9:00 w II etapie turnieju eliminacyjnego młodziczek dziewczęta poznańskiego "Energetyka" podejmować będą silne zespoły Augustynek Kalisz i Barycza Janków Przygodzki. Trzymamy kciuki i mamy nadzieje na awans do dalszych rozgrywek.


Szlagierem dnia będzie z pewnością mecz 9 kolejki II ligi, w którym o godz 15:30 "Energetyk" podejmować będzie zespół RSMS Police. Mecz z tych, które należy wygrać. 


Sobotę pod siatką zakończą zawodniczki III ligi, które w walce o ligowe punkty o godz.18:00 zmierzą się z MKS MDK Trzcianka.SERDECZNIE ZAPRASZAMY SYMPATYKÓW SIATKÓWKI !!!Poniedziałek 15.11.2010JUNIORKA WYSTARTOWAŁA - W SULECHOWIE NIEDOSYTZnakomicie wystartowały juniorki Naszego Klubu w eliminacyjnym turnieju Mistrzostw Polski, który rozegrany został wczoraj we Wronkach. Drużyna "Energetyka" występująca w grupie A gładko pokonała zespół FKS Poznań 3:0 (25:13,15:14,25:9) a następnie nie dał szans  miejscowemu Hubertusowi wygrywając również 3:0 (25:16,25:4,25:18). Tym samym dziewczęta zajęły 1 miejsce w grupie i 05.12.2010 w ćwierćfinale jako gospodarz spotkają się z Orkanem Września i Libero Pleszew. Cieszy fakt znakomitej postawy młodych zawodniczek, które stanowią również trzon drużyny II ligowej. Rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz, środkowa Katarzyna Klocek, libero Klaudia Święcioch i Patrycja Golak to pierwsza szóstka ligowego zespołu. Mamy nadzieję, że wytrzymają one trudy częstych meczy i w obydwu drużynach osiągną oczekiwane sukcesy. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie siatkarki "Energetyka" po zdobyciu wicemistrzostwa Wielkopolski w rozgrywkach ogólnopolskich osiągnęły wspaniały rezultat odpadając dopiero w ćwierćfinałach.
Siatkarki zespołu II ligi walczyły w minioną sobotę na parkiecie Zawiszy w Sulechowie. Pomimo znakomitej gry w poszczególnych partiach meczu poznanianki nie zdołały osiągnąć końcowego sukcesu i w efekcie przegrały po zaciętej walce 3:2 zdobywając tym samym na osłodę 1 punkt. O poziomie gry naszych zawodniczek najlepiej świadczy wypowiedź trenera Marka Jankowiaka: 


"- Powiem szczerze, że w przedsezonowych wyliczeniach nie zakładałem, iż uda nam się tam coś zdobyć. A teraz odczuwam żal, bo była szansa na coś więcej "

"Gra była pod naszą kontrolą. Prowadziliśmy 19:14, a później 23:21 i nagle dziewczyny... zwariowały"

"Źle spisywaliśmy się w obronie i nierówno w ataku oraz w przyjęciu"

"Moje zawodniczki chyba zadowoliły się już tym wywalczonym punktem"


Zespół "Energetyka" wystąpił w Sulechowie bez kontuzjowanej atakującej Aleksandry Bekas.

Zawisza Sulechów - Energetyk Poznań 3:2 (25:22, 18:25, 25:23, 21:25, 15:10)

 

Energetyk: Pleśnierowicz, Kulisch, Szutenberg, Grzybulska, Górecka, Klocek, Święcioch (libero) oraz K.Nowak i Golak.
Niedziela 07.11.2010


GORĄCY PARKIET PRZY BUKOWSKIEJZ podniesionym czołem przy ogromnych brawach w nadkomplecie zgromadzonej publiczności schodziły z parkietu zawodniczki II ligowego Energetyka. Co prawda mecz z liderem ligi Jedynką Aleksandrów Łódzki zakończył się porażką 3:1 ale styl gry naszych dziewczyn spowodował że kibice przecierali oczy ze zdumienia. Bez strachu i respektu stanęły poznanianki po przeciwnej stronie siatki. Zespół Jedynki, który jeszcze w ubiegłym roku reprezentował I ligę to silna i doświadczona ekipa. W pierwszych trzech setach ani na moment nie odpuszczały młodsze i   mniej doświadczone zawodniczki Energetyka. Szczególnie w drugim secie, który przy ogłuszającym dopingu kibiców zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 27:25 dziewczyny pokazały sportową złość i zacięcie. Równie emocjonujące były pierwszy i trzeci set i tylko brak boiskowego doświadczenia spowodował być może, że nie udało się wywalczyć punktu z renomowanym przeciwnikiem. Siatkarki poznańskiego klubu z meczu na mecz nabierają doświadczenia i boiskowego ogrania, przestają bać się nawet mocniejszych i rutynowanych przeciwniczek. Okazuje się, że z wieloma drużynami można wygrać a z wszystkimi można walczyć jak równy z równym. Przed nami jeszcze mnóstwo spotkań - oby tak emocjonujących jak wczorajsze. Pełne trybuny dopingujące nasze zawodniczki świadczą o fakcie, że Poznaniowi brakowało siatkówki na wysokim poziomie a pomeczowe pozytywne komentarze fachowców tego wspaniałego sportu na temat gry i organizacji zespołu Energetyka to kolejny zastrzyk do wzmożonej pracy. 


KS "Energetyk" Poznań - "Jedynka" Aleksandrów Łózki  1:3 (22:25,27:25,22:25,17:25) 


"Energetyk" - Pleśnierowicz(K), Bekas, Grzybulska, Szutenberg, Golak, Święcioch(L), Górecka, Klocek, Nowak K, Nowak, Krawczyk.

    W drugim meczu wczorajszego dnia drużyna III ligi serii B podejmowała na własnym parkiecie zespół poznańskiego FKS-u.
Idąc za przykładem swoich starszych koleżanek dziewczęta znakomicie zaprezentowały się na boisku i gładko wygrały mecz 3:0 pozostając na fotelu lidera tabeli.Sobota 30.10.2010


"LEPIEJ NIŻ - ŁADNIEJ"
Mnóstwo kardynalnych błędów własnych korygowanych wspaniałą walecznością pozwoliło zwyciężyć zawodniczkom "Energetyka"  w "derbach" Poznania z zespołem SKF Poznań 3:2 (20:25,25:20,18:25,25:19,15:10). Mecz wygrany w kiepskim stylu to nie marzenia dziewcząt i trenera Kazimierz Fabina, który zadowolony z wyniku nie krył rozgoryczenia stylem gry swoich podopiecznych. Elementy , które na treningach wychodzą bardzo dobrze podczas meczu sprawiały siatkarkom Energetyka niemałe kłopoty. "Brzmi to może infantylnie ale wszystko siedzi w głowach dziewczyn" - stwierdził trener Fabin. Ten mecz to już  historia - myślimy o treningach i poprawie gry co w przyszłości musi skutkować lepszymi wynikami. Ambitna postawa na treningach młodych siatkarek oraz fachowa kadra trenerska pozwala spokojnie spoglądać w przyszłość bezpośredniego zaplecza II ligi.


Z kolejnymi 3 punktami po zwycięstwie 3:0 (25:22,25:19,25:21) wrócił zespól seniorek z meczu w Pile z miejscowym PTPS II.
O pojedynku swoich podopiecznych w  VI kolejce rozgrywek II Ligi Siatkówki Kobiet trener Marek Jankowiak chciałby szybko zapomnieć. Jeszcze szybciej zapomnieć muszą same zawodniczki. Wynik cieszy - jakość absolutnie nie. Dziewczyny są dobrze przygotowane, na treningach tryskają energią i animuszem, mecze rozgrywane na własnym parkiecie nawet z dużo lepszym przeciwnikiem to niezłe widowiska. Sytuacja zmienia się gdy grac trzeba na obcym terenie. Chyba trzeba troszkę popracować nad naszymi nastrojami jeżeli chcemy myśleć w kolejnych sezonach o budowaniu drużyny na miarę I ligi. 


Niedziela 24.10.2010


DZIEWCZYNY ENERGETYKA - CELUJĄCO !!!


  Bardzo udaną sobotę miały zawodniczki poznańskiego "Energetyka". Reprezentantki gimnastyki artystycznej i siatkówki odniosły sukcesy w turniejach i meczach ligowych.


 Sygnał do zwycięskich pojedynków dały młode siatkarki, które podejmowały w swojej hali drużyny "Hetmana - Sobieski" Poznań i "Olimpu" Września w ostatnim turnieju eliminacyjnym młodziczek grupy E. Dzięki znakomitej postawie i zwycięstwie nad "Olimpem" 2:1 nasze dziewczęta zapewniły sobie awans do dalszych rozgrywek w tej kategorii. W drugim meczu z "Hetmanem - Sobieski" po bardzo zaciętym pojedynku uległy  2:1. W kolejnym etapie rozgrywek siatkarki "Energetyka" spotkają się w grupie II z drużynami : "Augustynek" Kalisz i "Barycz" Janków Przygodzki. Turnieje rozegrane zostaną kolejno 20.11 w hali Energetyka, 27.11 w Jankowie Przygodzkim i 4.12 w Kaliszu.  O 15:30 na parkiet wyszły reprezentantki II-ligowego zespołu, które gościły drużynę Akademii Pomorskiej "Czarni" Słupsk. Po dwóch kolejnych porażkach zawodniczki beniaminka chciały za wszelką cenę przerwać złą passę i udowodnić,że stać je na wiele więcej. Do pojedynku przystąpiły bardzo zmotywowane i skoncentrowane. W całym meczu przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Zwycięstwo 3:0 (25:20,25:20,25:16) nie przyszło jednak łatwo. Znakomite okresy gry z kilku punktową przewagą przeplatane były przestojami, w których zawodniczki "Czarnych" dochodziły zespół z Poznania na 1-2 punkty. Cieszy sukces i przełamanie złego okresu. Przed nami kolejny mecz w Pile, w którym zawodniczki Energetyka będą starały się podtrzymać dobrą passę.  Na zakończenie siatkarskiego dnia dziewczęta zespołu występującego w rozgrywkach III ligi serii B wygrały wyjazdowy pojedynek w Czarnkowie z miejscową "Notecią" 3:0 i zdecydowanie prowadzą w tabeli swojej grupy. GIMNASTYCZKI NA 6+
   Znakomicie zaprezentowały się gimnastyczki naszego Klubu, które zdominowały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 9 w Oleśnie w gimnastyce artystycznej. W turnieju udział wzięły : UKS Gwiazda Olesno, UKS Kopernik Wrocław, MKS Dąbrówka Poznań i Energetyk. Nasze dziewczęta nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom i zwyciężyły we wszystkich konkurencjach. Na największe brawa zasługuje Basia Ziółkowska zwyciężczyni w punktacji wielobojowej w układzie ze skakanką i obręczą. W układzie tanecznym prym wiodła Joasia Siekańska, która w efekcie była druga w wieloboju. Podium, należące w całości do Energetyka uzupełniła Marcelina Furszpaniak. Znakomita postawa zawodniczek poznańskiego Energetyka napawa optymizmem. Znakomita kadra trenerska z trenerką Lucyną Dyszkiewicz i choreografem Lucyną Kościelak w perfekcyjny sposób potrafi przygotowac swoje podopieczne do startów. Cieszy również fakt obecności młodych instruktorek, które pod fachowym okiem specjalistek być może w niedalekiej przyszłości poprowadzą sekcje gimnastyki artystycznej do sukcesów na miarę Elizy Białkowskiej. 


Wyniki wieloboju:
1. Barbara Ziółkowska K.S.Energetyk Poznań        47,20 pkt             
2. Joanna Siekańska   K.S.Energetyk Poznań         41,75 pkt
3. Marcelina Furszpaniak  K.S.Energetyk Poznań  38,25 pkt
8. Jadwiga Koszuta K.S.Energetyk Poznań             35,10 pkt
9. Anna Szcześniak K.S.Energetyk Poznań              34,15 pkt
 
Układ taneczny:
1. Joanna Siekańska   K.S.Energetyk Poznań         12,30 pkt
1. Barbara Ziółkowska K.S.Energetyk Poznań        12,30 pkt
3. Marcelina Furszpaniak  K.S.Energetyk Poznań  11,60 pkt
4. Anna Szcześniak K.S.Energetyk Poznań             11,10 pkt
7. Jadwiga Koszuta K.S.Energetyk Poznań             10,20 pkt
 
Układ ze skakanką:
1. Barbara Ziółkowska K.S.Energetyk Poznań        17,60 pkt                                                      
2. Joanna Siekańska   K.S.Energetyk Poznań         15,25 pkt
3. Kamila Sadłocha MKS Dąbrówka Poznań           13,65 pkt
4. Marcelina Furszpaniak  K.S.Energetyk Poznań  13,55 pkt   
6. Jadwiga Koszuta K.S.Energetyk Poznań             13,10 pkt
9 .Anna Szcześniak K.S.Energetyk Poznań             11,85 pkt
 
Układ z obręczą: 
1. Barbara Ziółkowska K.S.Energetyk Poznań        17,30 pkt
2. Kamila Sadłocha MKS Dąbrówka Poznań          14,95 pkt
3. Joanna Siekańska   K.S.Energetyk Poznań         14,20 pkt
7. Marcelina Furszpaniak  K.S.Energetyk Poznań  13,10 pkt
9. Jadwiga Koszuta K.S.Energetyk Poznań             11,80 pkt
10. Anna Szcześniak K.S.Energetyk Poznań           11,20 pkt

Sobota 16.10.2010


SIATKARKI NA REMIS

  Dwie porażki i dwa zwycięstwa zanotowały na swoim koncie siatkarki Energetyka w kolejnej rundzie rozgrywek sezonu 2010/2011.


  W turnieju młodziczek, który tym razem rozegrany został we Wrześni nasze dziewczęta w pierwszym meczu pokonały zespół UKS "Olimp" Września 2:0 żeby w drugim ulec w takim samym stosunku UKS-owi "Hetman-Sobieski" Poznań. W grupie E turnieju młodziczek wyraźnie zarysowuje się przewaga drużyny "Hetmana - Sobieski". O drugie premiowane awansem do dalszych rozgrywek miejsce trwa zacięta walka "Olimpu" Września z naszym zespołem. Wszystko wyjaśni ostatni turniej, który rozegrany zostanie 23.10.2010 w naszej hali.


  O godzinie 16:00 pod siatką w hali Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy stanęły zawodniczki zespołu II - ligowego, które zmierzyły się z drużyną "Pałacu II" Bydgoszcz. Meczem bez historii można nazwać widowisko przy ul.Jagiellońskiej. Zespół gospodyń podyktował trudne warunki, którym nie potrafiły sprostać nasze zawodniczki. Odrobina walki, którą zaprezentował "Energetyk" w drugim secie nie pozwoliła nawet na ugranie seta. 3:0 zwycięstwo Bydgoszczy i mecz, o którym nasze dziewczęta muszą szybko zapomnieć.


  Na zakończenie turniejowego dnia wystąpiły reprezentantki III ligi serii B. Podtrzymując dobrą passę z poprzedniego tygodnia zwyciężyły po zaciętym pojedynku drużynę MOS "Zbąszyń" 3:0. Cieszy postawa młodych zawodniczek, które znakomicie walczą w rozgrywkach i bez większego stresu przystępują do kolejnych spotkań.


  Podsumowując udany dzień siatkówki zawodniczek Energetyka. Porażka drużyny II ligowej musi być wliczona w ryzyko zawodowe. Mamy świadomość, że obecność w tak wysokiej grupie rozgrywek wiązać się musi z zapłaceniem "frycowego". Oby szybko i nie zbyt dużo. Zawodniczki w pełni świadome przystąpią zapewne z jeszcze większym zaangażowaniem do wzmożonej pracy od poniedziałku. Trener już wie co robić dalej.

 "Alleluja i do przodu" - głowy do góry będzie dobrze.

 Wtorek 12.10.2010


WODNIACY ZAKOŃCZYLI SEZON

  Kolejny udany sezon 2010 zakończyła grupa kajakarek i kajakarzy poznańskiego "Energetyka". Grupa ponad 30 zawodników trenuje we własnej przystani przy ul.Obrzyca w Poznaniu a letnie obozy sportowe spędza w ośrodku w Gródku Krajeńskim. Prowadzona przez trenerów Piotra Wojciechowskiego i Anetę Maduzię silna ekipa kajakarzy zdobyła medale i punktowane miejsca na imprezach rangi Mistrzostw Poznania, Województwa i Polski. Obok dwóch przedstawicieli kategorii młodzieżowej zdecydowana większość zawodniczek i zawodników sekcji to dzieci i młodzicy. Potwierdza się tym samym fakt, że sekcja stawia na dzieci i młodzież i nie skupia się na szkoleniu seniorów. Najmłodsza grupa zawodników zdobyła najwięcej medalowych i punktowanych miejsc na tegorocznych zawodach. Na wyróżnienie zasługują w kategorii dzieci Klaudia Cyrulewska, Martyna Klatt, Jędrzej Gracz i Piotr Gajewski. Piotr to kolejne pokolenie kajakarzy Energetyka. Andrzej Gajewski tata Piotra to uczestnik Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata. Kategoria młodzik to dominacja Ani Cyrulewskiej, Mateusza Pietruchy i Jędrzeja Gracza. Najlepszy junior to Piotr Rutaski. Nasz as atutowy Mateusz Grześ medalista Mistrzostw Świata i Europy juniorów ten sezon przeznaczył na zdanie matury co powiodło się znakomicie i obecnie jest już studentem turystyki. Cieszy fakt stabilizacji ilości uczestników zajęć na permanentnie modernizowanej i remontowanej przystani kajakowej, która zaczyna nabierać blasku i dawnej świetności. Jeszcze dwa trzy lata i będzie to obiekt godny pozazdroszczenia.

Gratulujemy sukcesów kajakarzom i liczymy na kolejne w przyszłym sezonie!!!


Na stronie Kajakowej dostępne są wszystkie ważniejsze osiągnięcia oraz fotki naszych zawodniczek i zawodników.Poniedziałek 11.10.2010


KOLEJNA LEKCJA

  Pracowitą sobotę miały siatkarki "Energetyka" Poznań. Już od godziny 10:00 na parkiet wyszły młodziczki, które rozegrały pierwszy turniej występując w grupie E z drużynami UKS "Hetman" Sobieski Poznań i UKS "Olimp" Września. O ile w pierwszym meczu dziewczęta po wyrównanej walce pokonały drużynę "Olimpu" 2:1, w drugim niestety gładko uległy "Hetmanowi" 0:2. W całym turnieju zdecydowany sukces odniosła ekipa "Hetmana" Sobieski pokonując 2:0 "olimp" Wrześnie. Po pierwszym turnieju zdecydowanie prowadzi "Hetman" przed "Energetykiem" I "Olimpem".


  O 15:00 w sali "Energetyka" odbył się kolejny mecz rundy wstępnej Pucharu Polski, w którym Nasza drużyna podejmowała I Ligowy AZS KSZO Ostrowiec. Już wizualnie rzucała się w oczy przewaga doświadczonych zawodniczek AZS-u nad młodymi zawodniczkami naszego klubu. Jednakże grać trzeba ze wszystkimi. Nie zawsze udaje się wygrać ale przy grze na swoim poziomie, rozluźnione dziewczyny potrafiły nawiązać walkę z klasowym przeciwnikiem. Szkoda, że tylko w drugim secie przegranym 25:19 nie widać było zdecydowanej przewagi akademiczek z Ostrowca. Pozostałe dwa sety przegrane do 13 i 11 to pokaz doświadczenia i konsekwencji oraz różnicy klasy zawodniczek AZS-u. Kolejna lekcja rzetelnej siatkówki, lekcja która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. 

  W najbliższą sobotę poznanianki udają się do Bydgoszczy gdzie w III rundzie rozgrywek II ligi kobiet zmierzą się z Pałacem II Bydgoszcz.


 "Sobotnia wygrana na poznaniankami przyszła im zdecydowanie łatwiej. Młoda drużyna gospodarzy nie nawiązała bowiem walki z wystepującymi szczebel wyżej siatkarkami AZS. -Dziewczyny były wystraszone, że po drugiej stronie siatki stoi zespół pierwszoligowy - tłumaczył trener Marek Jankowiak, który na dodatek nie mógł tym razem skorzystać z kontuzjowanej podstawowej rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz. - Ten strach nie pozwolił im grać swobodnie. Zmieniło się to na moment na początku drugiego seta i gra wyglądała zupełnie inaczej. Ale gdy przeciwnik zdobywa 2-3 punkty z rzędu, dziewczyny się znów się spinają, są zablokowane i sprawa się zamyka - dodaje opiekun Energetyka. Jego podopieczne tylko we wspomnianej drugiej odsłonie zdołały napsuć ekipie gości trochę krwi."Energetyk Poznań - AZS KSZO Ostrowiec 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)


   Po meczu pucharowym na parkiecie poznańskiego Klubu gościliśmy rozgrywki III ligi seria B, w której występuje kolejna drużyna "Energetyka. W pierwszym III ligowym meczu sezonu 2010/2011 zawodniczki Naszego klubu podejmowały drużynę "Bazaru" Śrem. Pomimo znakomitych stosunków z drużyną zza miedzy poznanianki nie pozwoliły nawiązać walki przeciwniczkom i gładko wygrały w 3 setach 25:12, 25:18, 25:12. Mecz trwający niespełna godzinę zakończył całodzienne zmagania zawodniczek "Energetyka". W kolejnym meczu na własnym parkiecie "Energetyk" podejmować będzie zespół MOS Zbąszyń.


  Cieszy fakt, że hala przy Bukowskiej tętni życiem, z meczu na mecz rośnie liczba kibiców i sympatyków Naszego Klubu. Prawie każdego dnia zgłaszają się nowe adeptki tego wspaniałego sportu. Te wszystkie symptomy pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość. Mając za główny cel budowanie drabinki szkoleniowej pozwalającej na zapewnienie pełnej kadry zawodniczej w większości z naszych zawodniczek taki stan rzeczy świadczy o dobrym kierunku działania kadry szkoleniowej i działaczy Klubu.   

  


  

Sobota 02.10.2010


SUPER MECZ - WYGRAŁ STRES !!!


 

  Znakomicie udała się inauguracja sezonu II Ligi Siatkówki Kobiet w Poznaniu. Co prawda meczu z renomowanym przeciwnikiem pewnym kandydatem do walki o awans do I Ligi nie udało się wygrać ale zespół pokazał, że w pełni zasłużył na grę w II Lidze i swoją postawą na boisku udowodnił, że utrzymując taką formę jeszcze nie jeden raz cieszyć się będziemy ze zwycięstwa. Dla znających się na rzeczy dobry pojedynek z przewagą doświadczenia i rutyny nad zestresowaną młodą drużyną grającą jednakże ciekawą i widowiskową siatkówkę. Dla sympatyków wspaniałe widowisko pełne emocji. Widać, że brakowało meczy na takim poziomie w siatkówce kobiet w Poznaniu.

 Duże Brawka Dziewczyny. Tak trzymać !!!


 "To był pierwszy w sezonie występ poznanianek przed własną publicznością. Obecność sporej grupy kibiców, rodzin oraz telewizyjnych kamer sprawiła, że młody zespół gospodarzy wyszedł na parkiet mocno stremowany. A Joker bezlitośnie wykorzystywał wszystkie potknięcia zawodniczek Energetyka. Zagrywką odrzucił je od siatki, sam za to dobrze radząc sobie z przyjęciem. -Nastawiłyśmy się, że będzie ciężko, ale walczyłyśmy. Trochę jednak nas ten stres zjadł - komentowała później Marlena Pleśnierowicz. - Ale dużo się nauczyłyśmy. Mam nadzieję, że im więcej będziemy grać, tym więcej będzie nam wychodzić - dodała siatkarka poznańskiej drużyny.W miarę wyrównany był tylko ostatni set, w którym szkoleniowiec gości Andrzej Nadolny dał pograć zmienniczkom. - Moje dziewczyny w końcu trochę się odblokowały i obraz meczu był już zupełnie inny - mówił trener Marek Jankowiak. - Rywal był dziś o klasę lepszy. Wygrał całkowicie zasłużenie - dodał opiekun Energetyka."

 

Energetyk Poznań - Joker Świecie 0:3 (17:25, 13:25, 22:25)


Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy już w sobotę na mecz Pucharu Polski z zespołem I Ligi Kszo Ostrowiec Świętokrzyski.

Hala KS "Energetyk" - godz. 15:00


Sobota 25.09.2010


WSPANIAŁA INAUGURACJA II LIGI !!!"SOKÓŁ" MOGILNO 0 : 3  "ENERGETYK" POZNAŃ
  Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki poznańskiego "Energetyka" w pierwszej odsłonie rozgrywek II ligi siatkówki kobiet pewnie pokonując na wyjeździe "Sokoła" Mogilno 3:0.

  Praktycznie przez cały mecz przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji.

  Dziewczyny wyszły na parkiet w pełni skoncentrowane i zmobilizowane. Tylko początki każdego seta to wyrównana gra punkt za punkt. Od połowy każdej partii warunki dyktował Energetyk zdecydowanie zwyciężając  25:18,25:21 i 25:16.

  Praktycznie przez cały mecz nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na parkiecie i nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa.

Uważna gra w obronie mało błędów własnych i skuteczny atak były receptą na dzisiejsze zwycięstwo.


  W pierwszym meczu o ligowe punkty dziewczyny znakomicie opanowały tremę i nerwy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej i z optymizmem spoglądamy w przyszłość.


  Za tydzień Energetyk podejmować będzie we własnej hali bardzo silny zespół "Jokera" Mekro Świecie.


"Sokół" Mogilno - "Energetyk" Poznań  0 : 3  (18:25,21:25,16:25)


"Energetyk": Pleśnierowicz, Grzybulska, Szutenberg, Kulisch, Krawczyk, Święcioch(l), Golak, Nowak K, Nowak, Górecka, Klocek.
Piątek 24.09.2010
"ENERGETYKIEM"                 
                


    W dniu dzisiejszym kolejny sympatyk poznańskiej siatkówki postanowił pomóc naszemu Klubowi w walce na II ligowych parkietach. W obecności Pana Prezesa Zarządu Firmy "AQUANET" KRZESINKI Pana Marka Borkowskiego oraz członków Zarządu Klubu Roberta Rakowskiego i Kazimierza Fabina podpisano umowę o współpracy sponsorskiej na najbliższy sezon. Umowa obejmuje wzajemne świadczenie usług promocyjno - reklamowych.

  Obok Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa, strategicznego sponsora Klubu to drugi mecenat sportu, który pomaga odrodzić poznańską siatkówkę, mecenat który udowadnia, że nie wszystkim firmą w Poznaniu obojętne są losy sportu i kultury fizycznej.

  Dziękując za podjęcie współpracy i za okazane nam wsparcie dołożymy wszelkich starań żeby nie zawieść oczekiwań i poprzez sport kreować pozytywny wizerunek Państwa Firmy.

   


Piątek 24.09.2010KARUZELA RUSZASzybkimi krokami zbliża się kolejna inauguracja rozgrywek Lig Siatkówki Kobiet sezonu 2010 - 2011. Kibice i zawodniczki nie mogą doczekać się pierwszej konfrontacji z przeciwniczkami. Swoje pierwsze mecze drużyny II i III ligi poznańskiego Energetyka rozegrają na wyjeździe. O ile drużyna reprezentująca barwy naszego Klubu w rozgrywkach III ligi ma jeszcze 2 tygodnie na przygotowania tak pierwszy zespół już jutro zmierzy się z "Sokołem" Mogilno w pierwszym meczu rozgrywek II ligi grupy I. Już ten pojedynek pokaże na jakim etapie rozwoju sa nasze zawodniczki. Solidnie przepracowany okres przygotowawczy pozwala spokojnie myśleć o całym sezonie. Sposób poukładania drużyny w rękach doświadczonego trenera Marka Jankowiaka. Odporność psychiczna i sposób realizacji zamierzeń taktycznych już tylko w głowach dziewczyn. Zespół postara się pokazać ciekawą siatkówkę. Miejmy nadzieję, że ciężka praca nad formą i wspaniała atmosfera w drużynie zaprocentuje i już niebawem cieszyć się będziemy z sukcesów ekipy Energetyka. Już ostatnie mecze sparingowe pokazały, że nie jesteśmy chłopcem do bicia. Postawa na boisku postaramy sie udowodnić, że w pełni zasługujemy na obecność w II lidze siatkówki kobiet.
  Mecz z "Sokołem" Mogilno odbędzie się w sali OSiR ul.Rynek 8, Mogilno 25.09.2010 o godz 17:00. Serdecznie Zapraszamy.


Sobota 18.09.2010


                        DOBRE WIEŚCI Z MUROWANEJ GOŚLINY  Znakomicie spisały się siatkarki naszego klubu w kolejnym meczu Pucharu Polski. W spotkaniu rozegranym w pięknej nowej hali w Murowanej Goślinie  nasze dziewczyny pokonały drużynę UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:0. Tym samym w kolejnej rundzie w sali Energetyka gościć będziemy zespół I-ligowego AZS  Kszo Ostrowiec. 

  Przed nami pierwszy mecz II-ligowych zmagań. Już w najbliższą sobotę KS"Energetyk" czeka pojedynek w Mogilnie z miejscowym "Sokołem".

  Przed pojedynkiem ligowym formę zawodniczek sprawdzi "Gaudia" Trzebnica, do której na dwa mecze sparingowe w dniu jutrzejszym wybiera się drużyna "Energetyka".Piątek 17.09.2010KOLEJNY ROK RAZEM 

   Na kolejny rok Zarząd Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa przedłużył umowę o współpracy marketingowej z sekcją siatkówki kobiet poznańskiego "Energetyka".  
  Ubiegły rok dzięki strategicznej pomocy sponsorskiej WSG upłynął na budowaniu sekcji a w szczególności na rozwoju najmłodszych grup wiekowych. Wielokrotny wzrost uczestniczek zajęć pozwala pozytywnie myśleć o budowaniu przyszłościowym drabinki szkoleniowej sekcji. Wypracowywany schemat szkolenia ma doprowadzić w najbliższym czasie do zbudowania zespołów ligowych wyłącznie na bazie swoich wychowanek. Bez pomocy tak znakomitego mecenasa sportu jakim jest Wielkopolska Spółka Gazownictwa nie udałoby się w tak krótkim czasie podnieść poziom siatkówki na poziom ligowy a przede wszystkim stworzyć warunki do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu najmłodszym zawodniczkom. 

  Dziękując za miniony rok współpracy mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Państwa oczekiwań a w kolejnym roku postaramy się udowodnić, że  nasza współpraca przynosi oczekiwane efekty i wydatnie przyczynia się do do rozwoju naszego Klubu poznańskiej siatkówki jednocześnie kreując pozytywny wizerunek Państwa Firmy.Piątek 17.09.2010PRACOWITY WEEKEND ZAWODNIKÓW "ENERGETYKA"Jeszcze nie skończyły się komentarze i oceny III edycji Ogólnopolskich Regat W Dwuboju Kajakowym a już w najbliższą sobotę zawodniczki i zawodników sekcji kajakowej czeka kolejny sprawdzian formy na Ogólnopolskich Regatach Jesień 2010, które odbędą się w Choszcznie. Obserwując dobrą formę naszych zawodników spodziewamy się kolejnych dobrych lokat. Zawody rozgrywane będą w kategoriach dzieci-junior młodszy.


 Kolejny mecz rozgrywek o Puchar Polski rozegrają z UKS "Zielone Wzgórza" Murowana Goślina siatkarki naszego klubu. Kolejny sprawdzian przed rozgrywkami II ligi czeka naszą drużynę. Zawody odbędą się w nowej hali sportowej w przerwie turnieju z udziałem I- ligowego "Piecobiogazu" Murowana Goślina. Nasze dziewczyny będą miały okazję podpatrzeć starsze i dojrzałe koleżanki. Na pucharowym meczu nie skończy się pracowity weekend naszych zawodniczek. Już w niedzielę wczesnym rankiem udają się do Trzebnicy na mecze sparingowe z tamtejszą "Gaudią". Kolejne gry, kolejne doświadczenie, które miejmy nadzieje zaprocentuje w czasie rozgrywek ligowych. 
 Gratulując Murowanej Goślinie pięknej hali i drużyny na najwyższym poziomie mamy nadzieję, że niebawem Poznań doczeka się takiego siatkarskiego święta.
Piątek 10.09.2010III REGATY W DWUBOJU KAJAKOWYM   
W najbliższą niedzielę na torze regatowym "Malta" rozegrane zostaną III Ogólnopolskie Regaty w Dwuboju Kajakowym organizowane przez Klub Sportowy "Energetyk" przy współudziale Wielkopolskiego Związku Kajakowego, Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego. 


   Kolejny już raz oficjalnym mecenasem zawodów jest PGNiG Gazownia Poznańska, która wydatnie wspiera działania naszego Klubu.

 Jak w każdej edycji regat zostaną rozegrane wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci po weteranów.

Tradycyjne na trasie wyścigu kajakowego ok.1,5 km oraz wyścigu biegowego na podobnym dystansie stanie ponad 200 uczestniczek i uczestników. Pogoda zamówiona organizacja dopięta na ostatni guzik frekfencja jak zwykle niezawodna - czyli spełnione wszystkie warunki dla znakomitej zabawy i rywalizacji. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców a okolicznościowe butony i smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów.

   Pierwsze starty już o godzinie 11:00.


 Serdecznie zapraszamy na tor regatowy "Malta" - hangary kajakowe !!!Poniedziałek 06.09.2010
PIERWSZE SZLIFY
  Zespół Gaudii Trzebnica wygrał III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, zorganizowany przez Energetyka Poznań. Drużyna gospodarzy zajęła ostatnią pozycję, ale była jedyną ekipą, która potrafiła "urwać" seta triumfatorkom imprezy.


  W hali przy ul. Grunwaldzkiej przez dwa dni rywalizowały cztery zespoły drugoligowe. Oprócz wymienionych, grały także Sokół Mogilno i Budowlani Toruń. Poznanianki, które w najbliższym sezonie wystąpią w roli beniaminka na tym szczeblu rozgrwek (zastąpią ChTPS Chodzież), miały między innymi okazję sprawdzić swoje umiejętności w starciach z grupowymi przeciwniczkami (Sokół i Budowlani). Na razie jeszcze schodziły z parkietu pokonane.

 

Najbliżej sukcesu były w pierwszym swoim występie, przeciwko ekipie z Mogilna. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w tiebreaku. W dwóch pozostałych meczach Energetyk wygrywał już tylko po jednym secie. Był zarazem jedynym zespołem, który potrafił "urwać" go późniejszym triumfatorkom z Trzebnicy. - Z drużyną, która ma aspiracje pierwszoligowe graliśmy jak równy z równym - cieszył się trener poznańskiego zespołu Marek Jankowiak. - Zresztą mimo porażek, ze wszystkich spotkań jestem zadowolony. Graliśmy z meczu na mecz coraz lepiej. Dziewczyny nabierają doświadczenia. Dla wielu z nich II liga to wręcz życiowa przygoda - dodawał szkoleniowiec beniaminka ze stolicy Wielkopolski.

 

Na pewno musimy poprawić współpacę na linii blok-obrona oraz przyjęcie zagrywki - oceniał Jankowiak. Za trzy tygodnie jego podopieczne zadebiutują w rozgrywkach. Sezon rozpoczną wyjazdowym starciem z... Sokołem Mogilno. - Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że naszym celem będzie utrzymanie. Jestem realistą - mam nowy zespół, który nie jest doświadczony w ligowych bojach - dodał opiekun Energetyka. Przed poznańską drużyną jeszcze kilka spotkań sparingowych oraz mecz Pucharu Polski z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina (18 września).

 

Z zespołu gospodarzy największe powody do zadowolenie po weekendowej imprezie miałaMarlena Pleśnierowicz, którą wybrano najepszą rozgrywającą turnieju. Najlepszą atakującą została Marta Wiśniewska (Budowlani), libero - Marta Kędzia (Gaudia), a MVP turnieju -Małgorzata Ślęzak (Gaudia).

 

Wyniki III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet

 

Sokół Mogilno - Energetyk Poznań 3:2 (23:25, 25:20, 34:36, 25:19, 15:13)
Gaudia Trzebnica - Budowlani Toruń 
3:0 (25:23, 25:21, 25:22)
Gaudia Trzebnica - Sokół Mogilno 
3:0 (25:11, 25:16, 25:23)
Budowlani Toruń - Energetyk Poznań 
3:1 (25:19, 22:25, 27:25, 25:21)
Budowlani Toruń - Sokół Mogilno 
3:0 (25:13, 25:21, 25:18)
Gaudia Trzebnica - Energetyk Poznań 
3:1 (25:15, 21:25, 25:21, 25:19)

 

Tabela końcowa

 

1. Gaudia Trzebnica
2. Budowlani Toruń
3. Sokół Mogilno
4. Energetyk Poznań

Poniedziałek 30.08.2010
FUNDAMENTY ZBUDOWANE

   

 
Krótkim spotkaniem organizacyjnym i treningiem już we
własnej sali siatkarki poznańskiego Energetyka rozpoczęły końcowe przygotowania do nowego sezonu. W piątek zawodniczki wróciły z dwutygodniowego obozu kondycyjnego w Zbąszyniu. 

Na pierwszym treningu pojawił się cały zespół. Piętnastoosobowy skład uzupełniły doświadczone: Justyna Kulisch (poprzednio CHTPS Chodzież), Anna Szutenberg (Piecobiogaz), Joanna Krawczyk (Piła) i Paulina Górecka (Calisia).        

      Już w najbliższą sobotę i niedzielę dziewczyny zaprezentują się swoim kibicom podczas turnieju organizowanego na własnym obiekcie przy ul. Grunwaldzkiej. To już trzeci cyklicznie organizowany turniej towarzyski, w którym udział wezmą drugoligowe drużyny : „Gaudi” Trzebnica, „Sokoła” Mogilno i „Budowlanych” Toruń. Początek w sobotę o godz. 10:00. 

Już pierwsze mecze  pokażą jakim zespołem dysponować będzie w tym sezonie Energetyk Poznań. Zawody pozwolą przetestować ustawienia i poszczególne zawodniczki. Do uzyskania ostatecznej formy zostało mało czasu. Już 25 września ruszają rozgrywki ligowe.           

W pierwszym pojedynku drużynę poznańską czeka wyjazdowy mecz do Mogilna a przed własną publicznością dziewczęta 


zaprezentują się 2 października w meczu z Jokerem Mekro Świecie.

Cel jest jeden - utrzymanie się w II lidze.

  Przed nami ciężki sezon – nowe wyzwanie, któremu postaramy się sprostać i nie zawieźć naszych sympatyków.

Klub Sportowy „Energetyk” w sezonie 2010-2011 reprezentowany będzie w rozgrywkach centralnych II ligi, rozgrywkach III ligi 

seria B, rozgrywkach juniorek, młodziczek i mini siatkówki. Poniedziałek 02.08.2010
PLAŻA ZAKOŃCZONA - WRACAMY NA PARKIET

   Swoje starty w turniejach siatkówki plażowej w sezonie 2010 zakończyły zawodniczki „Energetyka” Poznań. Z roku na rok Aleksandra Bekas i Marlena Pleśnierowicz udowadniają swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki zajmując czołowe lokaty w turniejach krajowych i międzynarodowych. Tegoroczny sezon zakończyły IV lokatą w Mistrzostwach Polski Juniorek co jest największym dotychczasowym sukcesem zawodniczek naszego klubu. Znakomita postawa na plaży zdaje się być dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem 2010/2011, w którym to drużyna seniorek występować będzie w rozgrywkach II ligi szczebla centralnego a Ola i Marlena stanowić będą trzon zespołu. Poniżej krótka historia występów zawodniczek poznańskiego „Energetyka”.


SIATKÓWKA PLAŻOWA

Bekas Aleksandra / Pleśnierowicz Marlena

29-30.05.2010.r. Września Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek

Bekas/ Pleśnierowicz – zajęły 1 miejsce

KS Energetyk Poznań - Mistrzem Wielkopolski Juniorek 2010 r.

* * *

11 – 13.06.2010.r. Poznań Grand Prix Polski „Plaża Wolności”

Bekas/ Pleśnierowicz – zajęły miejsca 7 - 8

* * *

18 – 20.06.2010.r. Toruń Grand Prix Polski „Plaża Gotyku”

Bekas/ Pleśnierowicz – zajęły miejsca 9-12

* * *

22-23.06.2010.r. Września Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek

Bekas/ Pleśnierowicz – zajęły 2 miejsce

Bekas/Pleśnierowicz uzyskały awans do Finału Mistrzostw Polski Juniorek

* * *

27.06. – 01.07.2010.r. Dźwirzyno XI Międzynarodowe Młodzieżowe Mistrzostwa

Polski o Puchar Bałtyku

Bekas/Pleśnierowicz - zajęły 5 – 6 miejsce w kategorii juniorek.

* * *

13 – 15.07.2010.r. Kędzierzyn – Koźle Finał Mistrzostw Polski Juniorek

Bekas/ Pleśnierowicz – zajęły 4 miejsce

KS Energetyk Poznań – 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek

* * *

31.07.2010.r. Przybrodzin XV Ogólnopolski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

Bekas/Pleśnierowicz - zajęły 2 miejsce.

Pleśnierowicz - w mikście zajęła 3 miejsce.


info. K.Fabin


Poniedziałek 19.07.2010
ZACIĘTY FINAŁ MP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ JUNIOREK.
IV MIEJSCE MARLENY I OLI !!!

Aleksandra Bekas i Marlena Pleśnierowicz po zaciętym pojedynku o brązowy medal uległy w tie-breku Patrycji Giemzie i Martynie Kozińskiej 1:2 i ostatecznie zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Kędzierzynie - Koźlu. W drugim dniu turnieju finałowego w pojedynku ćwierćfinałowym zawodniczki "Energetyka" Poznań po zaciętym pojedynku i w końcu po tie-breku pokonały Joanne Bazan i Marzenę Kędzior 2:1 (21:23,21:19,15:13). Zmęczone trzysetowym pojedynkiem nasze zawodniczki dość gładko uległy w meczu półfinałowym parze Paszek/Bekier 2:0 (21:11,21:13) i starały się zachować siły na pojedynek o brązowy medal.
 W meczu o 3 miejsce olbrzymie emocje. Giemza i Kozińska po wygraniu pierwszego seta oddały pole i nasze dziewczyny wyrównały stan meczu. Gdy wydawało się, że medal jest na wyciągnięcie ręki rywalki wykazały większą odporność psychiczną a Marlena i Ola musiały uznać ich wyższość zajmując ostatecznie 4 miejsce. 
Kolejny raz zawodniczki sekcji siatkówki kobiet w naszym klubie udowodniły prawidłowy kierunek pracy, który pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość tej sekcji mając na uwadze występy w sezonie 2010-2011 w rozgrywkach centralnych II ligi. Znakomita atmosfera i fachowość kadry trenerskiej daje wspaniałe wyniki. Miejmy nadzieje, że stan taki utrzyma się w Klubie i już niebawem będziemy mogli cieszyć się coraz większymi sukcesami czego gratulując Marlenie i Oli wszystkim życzymy.
Klasyfikacja końcowa MP Juniorek
1.Daria Paszek/Renata Bekier (MOSiR Mysłowice)
2.Sylwia Pilarek/Rita Łapacz (MKS Zryw-Volley Iława)
3.Patrycja Giemza/Martyna Kozińska (MKS Dąbrowa Górnicza)
4.Aleksandra Bekas/Marlena Pleśnierowicz (KS "Energetyk" Poznań)

Środa 23.06.2010
JUNIORKI WYWALCZYŁY FINAŁ MP NA WRZESIŃSKIEJ PLAŻY


Półfinał Mistrzostw Polski w Plażówce rozegrany 22-23 czerwca we Wrześni zakończył się sukcesem pary siatkarek "Energetyka" . Co prawda Marlena Pleśnierowicz i Ola Bekas przegrywając ostatni finałowy pojedynek z parą LUKS Orkanu Września zajęły ostatecznie 2 miejsce w turnieju, lecz w zupełności wystarczyło to do awansu do finału MP, który rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu.

Sukces ten to znakomity prognostyk przed kolejnym turniejem o "Puchar Bałtyku", który odbędzie się w Dźwirzynie w najbliższy weekend.

22.06.2010.r.

Energetyk – Popek/Właszczuk (UKS Jastarnia) 2 : 0 (21:18; 21:16)

Energetyk – Psyk/Łysiak (LUKS Orkan Września) 2 : 0 (23:21; 21:17)


23.06.2010.r.

Energetyk – Płodowska/Filipiak (UKS Libero Wałcz) 2 : 1 (21:14; 19:21; 15:12)

Energetyk – Stasiak/Czerniak (LUKS Orkan Września) 0 : 2 (18:21; 14:21)

  1. Stasiak/Czerniak

  2. Pleśnierowicz/Bekas

  3. Psyk/Łysiak

  4. Płodowska/Filipiak

    inf.Kazimierz Fabin

Poniedziałek 21.06.2010
MIĘDZYNARODOWE SUKCESY GIMNASTYCZEK "ENERGETYKA"

 

W dniach 19-20 czerwca odbył się we Wrocławiu XXV Międzynarodowy Turniej w gimnastyce artystycznej. Wśród znakomitych zawodniczek z Belgii, Słowenii, Ukrainy, Szwecji, Estoni, Kazachstanu oraz Polski kolejny raz znakomicie zaprezentowały się zawodniczki „Energetyka” Poznań.

 Wspaniale zaprezentowały się medalistki i finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sonia Pijanowska zajmując w kategori II 2 miejsce oraz Matylda Molata 5 w tej samej kategorii.

 Szczególnie cieszą znakomite rezultaty najmłodszych dziewcząt, które reprezentowały Nasz Klub w kategirii II – do lat 10.

 Joanna Siekańska zajęła 3 miejsce a Barbara Ziółkowska była 4.

 Należy przypomnieć, że Basia Ziółkowska na Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Prezesa PZG rozegranych 5 czerwca zajęła 1 miejsce. Zawody odbywały się już po raz 29 i wreszcie po kilkunastu latach przerwy puchar prezesa PZG wrócił do Poznania.

 Duży wkład w te sukcesy wniosły nowe, młode trenerki KS Energetyk : Lena Lewandowska, Kinga Majchrzak i Karolina Włodarczyk, które zajmują się najmłodszymi zawodniczkami. Są one wychowankami Lucyny Dyszkiewicz i Lucyny Kościelak a w niedawnej przeszłości same zdobywały najwyższe trofea w różnych kategoriach wiekowych tej dyscypliny sportu.

W kategorii II (do lat 10) startowały 24 zawodniczki

1 miejsce Viktorya Fotiyeva  Bułgaria  27,83 pkt
2 miejsce Katarina Boban     Ukraina   27,23 pkt
3 miejsce Joanna Siekańska KS Energetyk Poznań  26,96 pkt
4 miejsce Barbara Ziółkowska KS Energetyk Poznań  26,81 pkt
 
W kategorii III ( do lat 12) startowało 19 zawodniczek

1 miejsce Monika Pilas AZS AWF Wrocław 51,46 pkt
2 miejsce Sonia Pijanowska KS Energetyk Poznań  51,15 pkt
5 miejsce Matylda Molata KS Energetyk Poznań  49,63 pkt

inf.Lucyna Dyszkiewicz
Poniedziałek 07.06.2010
ZŁOTA BASIA !!!!!


 5 czerwca 2010r odbyły się w Poznaniu ogólnopolskie zawody o Puchar Prezesa PZG. Wzięło w nich udział 76 zawodniczek z 16 klubów z całej Polski.

 Najbardziej utalentowaną zawodniczką, która po bardzo efektownych ćwiczeniach zdobyła Puchar Prezesa PZG okazała się gimnastyczka KS Energetyk Poznań Barbara Źiółkowska. Wygrała układ taneczny, układ ze skakanką oraz wielobój zdbywając 3 złote medale. Zawody odbywały się już po raz 29 i wreszcie po kilkunastu latach przerwy puchar prezesa PZG wrócił do Poznania.

O wysokiej formie zawodniczki KS Energetyka Poznań świadczy również 4 miejsce w wieloboju silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju w gimnastyce artystycznej , który odbył się w Budapeszcie w dniu 15.05.2010r.

Basia Źiółkowska jest bardzo ambitną i pracowitą zawodniczką rokującą bardzo dobre wyniki na przyszłość.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także druga zawodniczka KS Energetyk Poznań Joanna Siekańska, która w wieloboju zajęła 6 miejsce.

Duży wkład w ten sukces wniosły nowe, młode trenerki KS Energetyk : Lena Lewandowska, Kinga Majchrzak i Karolina Włodarczyk, które zajmują się najmłodszymi zawodniczkami. Są one wychowankami Lucyny Dyszkiewicz i Lucyny Kościelak a w niedawnej przeszłości same zdobywały najwyższe trofea w różnych kategoriach wiekowych tej dyscypliny sportu.


Wyniki Turnieju w wieloboju :


1 Barbara Źiółkowska KS Energetyk Poznań         27,45 pkt

2 Nadia Walczak  SGA Gdynia                            26,50 pkt

3 Julia Kałębasiak  IKS AWF Warszawa               24,50 pkt

6 Joanna Siekańska KS Energetyk Poznań           23,35 pkt

13 Marcelina Furszpaniak KS Energetyk Poznań    21,80 pkt

25 Jadwiga Koszuta KS Energetyk Poznań            19,95 pkt

27 Katarzyna Wojewoda KS Energetyk Poznań      19,70 pkt

34 Kamila Sadłoch MKS Dąbrówka Poznań            19,15 pkt

35 Anna Szcześniak KS Energetyk Poznań            19,10 pkt

36 Paulina Gumna MKS Dąbrówka Poznań             19,10 pkt

 

 

KS Energetyk Poznań ogłasza nabór dziewczynek od 5 lat do szkółki gimnastyki artystycznej. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz 16 -18, w hali sportowej ul. Grunwaldzka 1 (wejście od Bukowskiej) tel. 61 865 84 71

inf.Lucyna Dyszkiewicz 


Poniedziałek 31.05.2010
Nie tylko hala !!!!!
   Wspaniałym sukcesem zakończyły swój udział w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Juniorek zawodniczki Naszego Klubu Marlena Pleśnierowicz i Ola Bekas. Pokonując bezapelacyjnie w finałowym pojedynku zawodniczki Orkanu Września 2:0 zapewniły sobie I miejsce i tytuł mistrzyń wielkopolski. Dziewczyny dały kolejny dowód, że praca w minionym sezonie nie poszła na marne i sukcesy na hali nie były dziełem przypadku. Cieszy fakt znakomitej dyspozycji czołowych zawodniczek naszej drużyny co pozwala spoglądać na przyszły sezon z pełnym optymizmem. W pokonanym boju Ola i Marlena pozostawiły 18 par z PTPS- u Piła, UKS ZSMS-u Poznań, MKS MOS-u Słupca, MKS MOS-u Turek, KKS-u Astry Krotoszyn, LUKS-u Orkanu Września i MUKS-u Godziesze Wielkie.  


Wtorek 04.05.2010

Złota obręcz i srebrna piłka Matyldy Molaty 

 gimnastyczki K.S. Energetyk Poznań

 Dużym sukcesem zakończyły swój start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kl.II w gimnastyce artystycznej, która odbyła się w Warszawie w dniach 30.04-02.05.2001 zawodniczki K.S. Energetyk Poznań.

   Matylda Molata po pięknym występie wygrała finał układu z obręczą i zdobyła złoty medal. W drugim finale układu z piłką po bardzo efektownym ćwiczeniu zajęła drugie miejsce zdobywajęc srebrny medal.

Do bardzo udanego startu należy zaliczyć występ debiutującej w kl.II Soni Pijanowskiej która w finałach układów z obręczą i wstążką zajęła 4 miejsce.

W OOM kl.II startowały 24 zawodniczki wyłonione z grona 72  gimnastyczek startujących we wcześniejszych eliminacjach. Wyniki w wieloboju kwalifikowały najlepsze zawodniczki do startu w finałach z poszczególnymi przyborami(skakanka, obręcz, piłka, wstążka).  Każda zawodniczka mogła startować maksymalnie w dwóch finałach.

Wyniki wieloboju: 1.Marta Kulesza SGA Gdynia,  2.Katarzyna Romaniuk SGA Gdynia  3.Marta Nowicka UKS Błękitna Szczecin     5. Matylda Molata K.S.Energetyk Poznań      8. Sonia Pijanowska K.S.Energetyk Poznań  

inf.Lucyna Dyszkiewicz

Poniedziałek 19.04.2010
    Znakomicie zaprezentowały się gimnastyczki artystyczne Naszego Klubu na Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranych w Gdyni na przełomie marca i kwietnia 2010 roku. Wśród 71 zawodniczek z całego kraju Sonia Pijanowska i Matylda Molata zajęły 5 i 6 miejsce w wieloboju kl.II co dało im pewny awans do finału, który rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 29.04 - 02.05.2010. Znakomita progresja formy naszych zawodniczek pozwala spokojnie myśleć o nadchodzacym finale. Mamy nadzieje, że bardzo trudne układy dziewczyn znajdą aprobatę wśród                  sędziów i wspólnie cieszyć się będziemy z sukcesów młodych gimnastyczek.


Niedziela 14.03.2010

Będziemy Pamiętać !!!
Pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich.
Siatkarki Energetyka w finale turnieju o awans do II ligi !!!
Szczegóły na stronie sekcji.
Piątek 12.03.2010
!!! ENERGETYK POZNAŃ 3:2 MKCiS JAWORZNO !!!
Wtorek 09.03.2010
III ligowa drużyna "Energetyka" Poznań w siatkówce kobiet została zakwalifikowana do turnieju półfinałowego o awans do II ligi, który rozegrany zostanie w Opolu w dniach 12-14.03.2010 !!!
Szczegóły na stronie sekcji.  
Piątek 05.03.2010
05-07.03.2010 ĆWIERĆFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK W SIATKÓWCE KOBIET Z UDZIAŁEM DRUŻYNY KS "ENERGETYK" POZNAŃ !!!
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE SEKCJI
Niedziela 28.02.2010
SIATKARKI KS "ENERGETYK" POZNAŃ 
III W ROZGRYWKACH III LIGI SERI A KOBIET !!!
GRATULUJEMY !!!
Piątek 26.02.2010
INFORMUJEMY, ŻE PATRONAT NAD NASZYM KLUBEM ORAZ IMPREZAMI PRZEJĄŁ PORTAL: 
DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WZAJEMNEJ OWOCNEJ WSPÓŁPRACY !!!

SIATKARKI "ENERGETYKA" W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK !!!
SZCZEGÓŁY W SEKCJI SIATKÓWKI-AKTUALNOŚCI.

SREBRO ! SREBRO ! SREBRO ! SREBRO !

W FINALE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NASZE SIATKARKI WYWALCZYŁY II MIEJSCE !!!

GRATULUJEMY !!!

SIATKARKI W FINALE !!!

W DNIACH 06-07.02.2010 W PILE ROZEGRANY ZOSTANIE FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA JUNIOREK

W SIATKÓWCE Z UDZIAŁEM ZESPOŁU "ENERGETYKA" POZNAŃ. 

TRZYMAMY KCIUKI - POWODZENIA !!!

TERMINARZ TURNIEJU DOSTĘPNY NA STRONIE SEKCJI SIATKÓWKI.


9 września 2007

Zdjęcia naszych medalistów dostępne są w galerii.

11-12 sierpnia 2007 r.

KOLEJNY ZŁOTY MEDAL !!!

Na rozegranych w Augustowie Długodystansowych Mistrzostwach Polski nasza utytułowana dwójka kajakowa Wojciech Wróbel i Piotr Szałkowski zdobyli złoty medal w wyścigu na 10 000 m. 

2-5 sierpnia 2007 r. 

Na rozegranej w Bydgoszczy Olimpiadzie Młodzieży junior młodszy Mateusz Grześ zdobył srebrny medal w wyścigu K1 1000 m. Jednocześnie został powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się pod koniec sierpnia w Belgradzie. 

W tym samym terminie i na tym samym akwenie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów, na których to Wojciech Wróbel i Piotr Szałkowski wywalczyli srebrne medale na 500 i 5000 m. 

19 maja 2007 r.

Tego dnia odbył się jubileusz 45-lecia sekcji kajakowej naszego klubu. Jak zwykle brać kajakarska nie zawiodła i w licznym gronie spotkała się na naszej przystani przy ulicy Obrzyca. Swoją obecnością zaszczycił nas pierwszy medalista sekcji pan Malujdy. Po części oficjalnej, wywiadach, rozmowach przyszedł czas na spotkania i rozmowy po latach. Wspomnieniom nie było końca, a cała impreza skończyła się huczną zabawą do białego rana.


WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W NASZEJ GALERII

5-6 maj 2007 r.

MAMY ZŁOTY MEDAL !!!

Na rozegranych w Gorzowie Wlkp. Mistrzostwach Polski w Maratonie Michały Garstkiewicz i Jęchorek w wyścigu K2 seniorów na 36 km zdobyli złoty medal. 

Na tych samych zawodach w wyścigu K2 seniorek na dystansie 27 km Ania Ciszewska i Eliza Renda wywalczyły brązowy medal, a Piotr Szałkowski w wyścigu K1 juniorów na dystansie 20 km był również trzeci.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!! TAK 3MAĆ !!!

SPONSORZY KLUBU 

PARTNERZY KLUBU


PATRONAT


UWAGA !!!

Klub Sportowy "Energetyk" zaprasza do współpracy sponsorów. 

energetykpoznan@op.pl

 energetyk.poznan@gmail.com