akva olevik


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nonii, nüüdseks on eetris päris pikalt vaikus olnud. Põhjus lihtne - akvas võttis võimust tsüanobakter  ja pärast pikka lahingut andsin mina loobumisvõidu. Rookisin akva tühjaks ja nii ta mul mõnda aega varjusurmas seal seisski. Nüüd aga alustan taas algusest ja esiialgu olen väga optimistlik (naerukoht). Kes aga sinivetikat varem näha pole saanud, siis järgnevalt mõned stiilinäited :(

 

Meenutus detsembrist 2007

 

Väike edit. Kes veel ei teadnud, siis olen ma praegu täielik lohe - soomuste ja sikkidesakkidega. Akva puhastamine käib praegu heal juhul iga kahe nädala tagant (punastan hetkel kohutavalt) ja tulemus ongi siin näha. Nii et hoiatuseks kõigile algajatele akvaristidele:  kui juba kord laiskusele sõrm anda, siis võtab ta kohe terve käe...   Ahjaa ja rõõmustavaid sõnumeid ka pisut: siseringi infona võin teada anda, et õige pea on soovijatel võimalik endale saada mõned aafrika küüniskonna (Xenopus Laevis) noorkonni või siis selle vanakeste paari, kes nende konnapoegadega hakkama said. Lisainfot küsi julgesti ja soovist anna ruttu teada!!  (1. mai 2007)

 

 Jätkame OT lainel: käisin pühapäeval õhtul (Aasta Loodusfoto konkursist innustatult) metsas "jahil". Kätte sain valged sinililled ja rohuplekid (täpselt sellised nagu  pesupulbri reklaamides nähtavad). Seekord sattusin preili kitsele peale ja passisin teda ikka tükk aega - täpselt nii kaua, kuni minust 10 m kaugusel salus peituv sokul siiber sai ja seda ka valjuhäälselt kõigile teavitas (minul muidugi süda saapasääres ja käiku tuli lasta karate võte nr 8 - "kiired jalad pääste p****). Ok sain siis ehmatusest üle ja asusin kättemaksu retkele. Siinkohal tahaks edasi anda suured tänud põllumeestele magistraalkraavide eest ;) need tegid mu elu palju rõõmsamaks, kuigi seekord päris roomamiseta ikka ei pääsenud. Kogu selle triangli tulemusena sain suhtkoht viletsa pildi kitsedest, jube ägeda adrenaliinilaksu, korduvalt mainitud rohuplekid teksadel ja siiani valutavad kõhulihased (liialt suur füüsiline koormus vist ;D). Nii et rahvas võtke teatavaks, metsa minek pole naljaasi :))))))    (17. aprill 2007)

 

 

Akvaariumist mul ilusaid pilte pole - rohisin seal nädal tagasi "pisut" ja nüüd siis kahetsen. nojah, tagantjärele tarkus! 

Aga vahelduse mõttes soovitan kõigil akvaariumites solberdamise lõpetada, arvutid välja lülitada ning metsa minna ;) ja seda ikka selle sõna kõige paremas mõttes, sest metsas võib näha sellist vaatepilti, mille meenutamine tükiks ajaks suunurgad taevapoole sikutab ;)))))))))   (8, aprill 2007)

 

Pikka juttu  ma ikka veel rääkida ei viitsi, nii et vaata parem pilte ;)

Väike vihane vend. Ennast pole ollagi aga juba äge isane valmis ;)

 

Tilluke tigude inkubaator-akvaarium. Nüüd siis ka selgelt näha, miks ma selle akva pilte eriti üles ei riputa. Kollakas säästupirni valgus, kidur taimestik ja ***** koguses tigusid ei ole just kõige meeldivam vaatepilt.

 

Üldvaade märtsis

Ilusatest kaladest pole kunagi võimalik ju liiga palju pilte teha :))) Seekord autoriks: Jan

(19. märts 2007)

 

Nonoh ja nüüd juba sööngi omaenese sõnu. Igastahes õnnestus eile paar kobedamat pilti teha (hakkan vist uue aparaadiga lõpuks harjuma)  ja mõtlesin neid teistega jagada. Pika jutu kirjutamiseks mul aga ikka veel tuju pole. Ehk on homme parem päev? 

Nüüd aga kõik õue - ilus päikesepaisteline ja mõnusalt külm ilm täna!   (05. märts 2007)

 

 

Ega ma midagi väga kirjutada ei viitsigi, sain lihtsalt hiljuti noomida, et olen laisk olnud ja nüüd siis üritan pisut seda kehva mainet siluda. Ega akvas midagi eriti muutunud pole ja lähiajal pole ka plaanis miskit. Pilte (lähemas tulevikus) arvatavasti siia väga palju lisandumas ei ole, sest olen fotonduse vallas pisut jännis ning ega aega eriti  end käsile võtta ka pole. Ootame pikisilmi kevadet ja loodame, et kõik loksub oma õigesse paika. (04. märts 2007).

Ahjaa seda ka veel, et mul vahepeal palju uusi tigusid koorunud ning nüüdseks pisut ka kasvanud, nii et kes tahab miskit teistsugust oma akvasse, see teeb suu lahti ja küsib ilusasti. 

maim 

kas tuleme või läheme?

 

 Eile viisin suurema enamuse oma tigudest Tartu mnt akvapoodi - vastutasuks sain vahva turris taime (Eleocharis Parvula), mida võib vasakul esipaneelil näha. Õhtul kalu toites olin aga tõsise dilemma ees, sest ei osanud enam toidukoguseid doseerida ;)      Lisaks sebisin natuke jälle taimi akvade vahel ümber ja tulemus on siis praegu selline - osad uued taimed kohanevad alles minu akvaga ja loodetavasti viskavad varsti kasvu. Lisaks tõin Tabasalu akvaariumist maale asumisele 9 suuremat Kardinali maimu, kes hetkel pigem neoone meenutavad (vt crinumi lehtede kohal olevaid sinakaid triipe).        Ja see siis praeguseks vist kõik.     04. veebruar 2007 

 

Hommik! Täna on siis nutune päev. Hakkas juba akvas kõik hästi minema ning lootused olid juba jälle üsna suured, kuid täna veevahetust tehes avastasin taimede vahelt oma kõige eakama ja suurema pleco (Glyptoperichthys gibbiceps) surnult. Haigusi pole mul akvas viimase 3 aasta jooksul olnud ja ka praegu ei paistnud tal mingeid haigustunnnuseid olevat. Tõenäoliselt sai talle saatuslikuks juba pikemat aega valitsenud kitsad elutingimused. Teised kalad tunduvad täiesti terved olema - eks nüüd tuleb neid ikka mõnda aega hoolsalt jälgida. 

Morpheus elas umbes 5 aastaseks, pikkust oli tal umbes 22 cm ja oma muheda olekuga oli ta paljudele silmarõõmuks (29. jaanuar 2007). 

 

 

Hola. Pole nüüd ammu enam saanud aega uuendusi teha. Täna siis parandan vigu. Klõpsutasin ükspäev Tabasalu akvaariumi elanikke ning mõned pildid julgen ka üles panna. Ülemisel pildil üks tublidest Tanichthys Albonubes´i mammadest, kes mõnusa maimumaania tekitanud on. Kuna maimud alles pisikesed, siis neist mul esinduslikku  fotot teha ei õnnestunud, aga alumisel fotol on suuremaid neist näha küll (21. jaanuar 2007)

 

 

Mis aga minu akvadesse puutub, siis pärast RO filtri soetamist on taimede olukord silmnähtavalt paranenud. Kannatamatu nagu ma olen, siis tundub, et liialdasin vist pisut väetamisel üle ning roheline täppvetikas on jälle hullult võimust võtmas - seda tingib muidugi ka teised asjaolud.

Tänaseks on akva aga pisut teistsugune. Mühisev Vallisneria viskas mul lõplikult kopsu üle maksa ja rookisin ta täielikult välja. Vasakul esiplaanil olev Bacopa kolis tervenisti paremasse tagumisse nurka, termostaadi ette. Mõned taimed sai veel pisut ümber paigutatud  (kusjuures jube huvitav on taimi koos pinnasega mööda akva põhja libistades ümber paigutada, üllatavalt tugev juurestik paistab neil olevat) ja mõned taimed sai ka juurde soetatud. Annan neile paar nädalat kosumiseks ja siis üritan mõne hetkeolukorda kajastava pildi ka üles riputada. Mis aga minu pisikesse akvasse puutub, siis seal mul hetkel küpsemas 6 uut kookonitäit tigusid ja igasugune esteetiline välimus on seega mõneks ajaks teisejärguline. (21. jaanuar 2007) 

 

Varst panen oma teod müüki - liiga palju on neid minu tingimuste jaoks tekkinud ning viimane aeg lasta ka teistel neist rõõmu tunda. Kui keegi huvi tunneb, võib ühendust võtta. Peatselt kuulutan seda juba laiemale ringile ja siis võib kiireks minna, sest nt sinakaid tigusid on mul müügiks vaid mõni üksik isend.  

Täna õhtul said nad aga kõik maimuakvaariumisse ajutiselt eraldatud ja preemiaks enneolematu pidusöögk korraldatud. Kasvuvahe on aga samast kookonist pärit tigudel paras müstika (15. detsember 2006).   

 

Reede oli hea päev.  Sain tellitud reflektorid kätte ja lõpuks sai ka uued kalad suuremasse akvasse ära toodud. Kobedamat fotot pole mul 2 päeva jooksul neist teha õnnestunud -nad on minu jaoks harjumatult vilkad tegelased.

Ahjaa. Reede õhtul sai ära antud minu viimased 4 Labidochromis Caeruleusi noorkala. Loodame, et neil läheb uues kodus hästi.

Teod teevad järjekordselt trikke.

 

Ja nüüd pisut murejuttu ka: märkasin eile õhtul akvas ebanormaalselt palju sodi hõljumas. Ajasin selle mürgeldava pleco kaela.  Ja täna siis veevahetuse käigus avastasin, milles tegelikult asi. Kanisterfiltri voolikud olid praktiliselt umbes - nii puhta, kui musta vee omad?! Sai siis rafas poodi "pudeliharja" järgi saadetud. Enne puhastamist tegin aga igaksjuhuks mõned klõpsud. Tulemus siis järgnevatel fotodel näha.

NB! nõrganärvilistele ei soovita! 

(25. november 2006) 

 

Update: Alustaks äkki heade uudistega? Jõudsin eile õhtul Sõpruse pst poest läbi joosta ning sain selgust nende kalade kohta, kelledest mulle räägiti. Ilusad olid nad tõesti ning pisukese pinnimise peale sain ka nime teada - Tanichthys albonubes. Guugeldades selgus ka, et mu akvas peaks nad end suht normaalselt tundma, nii et lähipäevadel lähens iis neile järele ;)

Kehvadest uudistest niipalju, et ma ikka veel ootan oma pühapäeval tellitud reflektoreid. Oli ikka ilgelt naiivne see lootus, et ma nad esmaspäev-teisipäev kätte saan. Nojah, eks teine kord olen targem. Lootus pidavat ju viimasena surema... (16.november 2006)

 

 

Natuke uudiseid ka: sain täna vajalikud vidinad, et oma hiljuti soetatud pöördosmoosi filtrit lõpuks kasutama hakata. Ning pärast mõningaid vahvaid viperusi (millest ma avalikult rääkida ei julge, sest muidu kuulutaksid asjaosalised mulle boikoti välja) sain  puhtale veele mõned testid teha: GH näit, mis kõikus mul varasemalt 16-20 ühiku piirimail, oli nüüd 4 ühikut ning PH (varasemalt 7,5-8,5 piirimail) oli nüüd 5,0  - sellised muudatusi poleks küll lootnud näha, aga siin nad siis nüüd on  ;)  Lootus, et taimed mühinal kasvama hakkavad on suurem kui kunagi varem - vaid kalade kohanemine uute veeoludega teeb mind pisut murelikuks. Pean neid tasa ja targu uue KKga harjutama hakkama.

Helgemat tulevikku lubavad ka täna tellitud reflektorid, mis eeldatavasti peaksid homme kohale jõudma - eeldada on muidugi hirmus tore, aga eks homme selgub reaalne olukord. Seniks loodab aga parimat ;)

Ahjaa ning "asjaosaliste" sõnutsi olevat Sõpruse pst Zoopoes peatselt müügile tulemas (hetkel karantiinis) mingid vahvad väikesed kirsipunased kalad, kellede tuvastamine meil siin paar päeva elevust tekitanud on - segaduses müüja nimetus petsiilia ei aidanud ka kohe kuidagi kaasa. Üritan ise mõni päev sealt läbi joosta, ehk saab selgust, kellega tegu (12. november 2006).

 

 Ilus lilla tigu minu nn "muru" retsimas - aga ega seda talle pahaks saa panna... kui perenaine seda jubedust välja rohida ei raatsi, siis tuleb ta lihtsalt väikeste abiliste poolt ära süüa - noh, et silma ei riivaks..

 

Katsetasime suures akvas kalade ja tigude maitseeelistusi. Kooritud viinamari tekitas alguses kõigis asjaosalistes võõristust, kuid juba mõnekümne minuti möödudes olid teod avastanud enestele uue maiuspala. Järgmisteks julgeteks olid SAEd ning kui mu paks Morpheus jaole pääses, siis võisid mängud alata! Kalade jalgpallis võiks aga MMi korraldada küll - tugitoolisportlaste kehaline aktiivsus paraneks tunduvalt, sest mina naersin akva ees kõht kõveras vähemalt kena pooltunnikese küll.

 

Lähivaade.

 

Siin siis minu pisike maimukas - hetkel seal ainsateks elanikeks viimased Labidochromise maimud, kes ka loodetavasti endale uue peremehe saavad - pisut kurb tegelikult...

 

Pildil pr.Paul

 

 

Pildtidel hr.Pauliine

Kuna mul endal akva hetkel üsna tühi ja muidu nukker, siis klõpsutasin mõned kaadrid meie teistest pereliikmetest Hr Pauliinest ja Pr Paulist.  NB! Endiselt on aktuaalne neile kaabakatele kobedama eluaseme ehitamine, nii et kui kellelgi on mõtteid või veelgi parem, näiteid, kuidas seda teostada, siis oleme suured kõrvad. (8. november 2006)

 

Täna õnnestus meil siis lõpuks soomes ära käia... tiiburid sõitsid, päike säras ja  oli mõnusalt krõbe-külm ilm.  Nojah... Koju tulime aga  ilma kaladeta.. küsid, et miks siis?  Vot seepärast, et just täna oli soomes mingi suur usupüha (nagu hiljem guugeldades selgus) ning seetõttu olid absoluutselt KÕIK poed suletud - sealhulgas siis loomulikult ka see pisike akvaariumipoeke. Saimegi siis päev otsa mööda tühje helsingi tänavaid lonkida ning ilma nautida ;)     Praeguseks matan kalade toomise mõtte maha, sest lähematel kuudel sellist vaba aega enam tulemas pole. Ehk õnnestub kevadel  shoppama minna? ...oh milline magus iroonia....  kunagi ma kindlasti naeran laginal selle üle - praegu ma seda veel ei suuda...          (4. november 2006)

 

Vahvad uudised: ka täna teatati, et tormi tõttu ühe teatud firma kiirlaevad ei sõida. Lisaks on ka homsed väljumised tühistatud.  Jube tore päev tõotab nüüd tulla :S   Broneerisime laupäevaks piletid - see saab siis olema juba kolmas katsetus. Ei tea kui kaua võtab aega, et TORM vaibuks?? Eile avastasin juhuslikult aga, et antud laevafirma otsib enda meeskonda kiiresti tiiburlaeva kaptenit - ei tea kas kapteni puudumise ja tormi vahel on ka seos... laupäeval loodan selgust saada!      (1. november 2006).

 

Nonii, nagu mulle ette heideti, siis olen ma oma blogi-katsetuse unarusse jätnud.  Viin siis teid toimuvaga kurssi ja loodan ise sellekäigus närve rahustada.  Olen tõeliselt vihane jah... Ja küsid, et miks siis? Vot sellepärast, et mul oli plaanis täna Helsingisse uusi kalu tooma minna... Kõik oli juba pikka aega ette planeeritud - piletid varakult kampaania käigus ära ostetud (väga soodsalt sain!) ja igasugused ettevalmistused tehtud (termokott laenatud, kalad välja valitud, akvas kõik ettevalmistused tehtud jne).  Ja täna hommikul ,varakult üles tõustud (pisuke reisiärevus hinges ju ikkagi) ning sadamasse sõidetud, teatati, et vot ei sõida täna neil ükski laev!!!! Et ilmaolud ei luba jne - kus krt küll nemad seda halba ilma nägid?? Tuult polnud ollagi, (prognooski polnud midagi erilist) vihma sadas aga no millist kiirlaeva see enne seganud on?? Preilikene infoleti taga ei osanud kah muffigi mõistlikku öelda - no ja siis hakkaski mul veri keema... ja keeb siiani! Nüüd siis ei teagi, millal õnnestub kaladele järgi minna - preilike infoletis arvas, et kevadel!!!!!!!!!!! Ei, ei, nii ma seda asja ei jäta! Meile on see aga küll viimane kord, selle firmaga asju ajada. Mis sest surnud hobusest ikka silitada!

Pisut võibolla aga ka neist kaladest, keda plaan endale tuua. Ka hea pood vajab ju reklaami, nii et siin ta siis on http://www.pieniakvaariokauppa.fi/ selle kohaga on mul varasemast ajast meeldivad kokkupuuted, nii et julgen kõigile seda suure suuga soovitada. Lisaks on neil kodukal kirjas ka kõik poes müüdavad elusolendid, nii et poest tühjade kätega tagasi tulemine pole just tõenäoline. Kaladest planeerin endale tuua ühe Sewellia Lineolata ja kümmekond Hasemania Nana´t. Lisaks oli meil kavas tabasalu akvaariumisse elanikeks tuua mõned Hyphessobrycon Amandae´d.  Kui kunagi kalad kätte saan, siis luban, et teen pilte ka.

Ega akvades muidu midagi eriti muutunud pole - peale Labidichromiste ära kolimist on seal vaid jube vaikseks jäänud....    (31. oktoober 2006)

 

Taimed on ikka veel täbaras seisus. Sain mõningad uued taimed, mille lihtsalt pinnasesse istutasin - eks aeg näitab, mis neist saab. Kui on välja selgitatud need taimed, mis minu akva tingimustele vastu peavad, siis üritan seda segasumma-suvilat ka pisut korrastada (25.september 2006).

 

Akvarist Heiti käest sai täiendust oma taimede hulka. Päris vahva on vaadata kuidas teod taimedega võidu veepinnal liuglevad.

 

Morpheus oma tavapärasel positsioonil.

Sai täna tigude akvaariumis põhjalikum puhastus tehtud ning maja peremehed veetsid siis mõni hetk taldrikul päikest võttes. Fotol kõige väiksemad teod on suure helepunase teo ja valge teo järglased. Sinised, lillad ka rohelised teod on aga suure sinise ja tavapärase kollase teo järeltulijad.  (17.september 2006)

 Kunagi kurtsin foorumis oma muret, et tigudel kummaline haigus - kojad on ilusad ja terved, aga  "luugi" sisse tekib aja jooksul auk ning seejärel tigu sureb. Nii on mul juba mitme isengida juhtunud ja nüüd on minu 2 viimast suurt tigu ka üsna õnnetus seisus. Üritasin teole "rõntgenit" teha - äkki keegi oskab aidata? Luugis olev auk on sellelt pildilt üsna hästi nähtav.

 Pisikesed roosad teod on jõudsalt kasvanud.

Midagi olin veel planeerinud siia kirjutada aga no läks meelest, mida öelda tahtsin...kohukeste viga..kui meelde tuleb, siis täiendan...

 Akva üldvaade. 01. september 2006. Taimed teevad seda, mis ise tahavad (lagunevad) ja kunagi planeeritud akvakujundusest pole enam midagi alles. Asi meenutab käest ära läinud Tootsi lillepeenart. Nüüd kui sisefiltrit enam akvas laiutamas pole, siis õnnestub äkki miskit jälle kujundama hakata...

OT: kõigile koolilastele -  ILUSAT KOOLIAASTA ALGUST!...loengutes näeme...

Flööt.

Nüüdsest olen ka uue filtri omanik. Väljavalituks osutus TetraTec EX 700.

Vaade vasakult küljelt. Auklikud taimed ilusasti näha :(

Crinumi õis ei ole selle kolme nädalaga eriti kasvanud aga eks me loodame edasi.

Ei no tõesti! mille järgi peaks ma aru saama, et tegu emase kalaga?  Tegelik tõde selgub alles siis, kui maimud suus. 

Täna hommikul ei suutnud end kohe voodist välja vedada ja vaatlesin hoopis ühe pooltunnikese akvaariumis toimuvat. No ja mis mina näen siis - kala, keda olin alati isaseks pidanud, oli endale suure lotitäie maime hankinud! Ei no väga vahva!!! Suurem akva on kunagistest maimudest ülerahvastatud ja keegi ei paista neid hetkel ka tahtvat; maimukas on % hiljutist maimu kellel suurust u 8mm ja nüüd siis tahate mulle öelda, et uued maimud veel tulemas??!! No kuhu krt ma nad panema pean?? Ja pealegi mis värk nende emaste ja isastega on - enam nagu ei saa üheski määratluses kindel olla. Teist korda mul juba selline juhus, et "isane" kala emaks saab!  Praegu mul selline meeleolu, et kui saaks, siis annaks kõik Labidochromised ära - las teevad kedagi teist ka "õnnelikuks"!

Nädal on vahepeal märkamatult mööda läinud ja targemaks ma selle aja jooksul saanud pole. Lähemal vaatlemisel küll selgus, et Crinum on endale mingil hetkel tütartaime kõrvalt välja ajanud, kuid selle tugevama varre otsas oleva moodustise kohta ei oska ma ikka veel midagi arvata - ega õigupoolest pole ka aega olnud sellega lähemalt tegeleda.

 Keset veevahetust ja taimede ümberistutamist märkasin Crinumi põõsast midagi kummalist välja kasvamas. Tugev vars mille otsa hakkab arvatavasi tütartaim moodustuma. Akvaariumivaatlejate klubi avaldas küll ka lootust, et äkki tegu õiega, kuid selles osas eelistan mina jääda lahkarvamusele. Eks aeg näitab, kellel õigus oli.

Parim tulmus, milleni olen taimekasvatuses jõudnud - asi hakkas juba ilmet võtma, kuni sõitsin ise puhkusele ja väetamine seega hooletusse jäi. Tagasi tulles polnud taimedest suurt midagi järgi :S    Tegin suurpuhastuse kuid kavatsen ikkagi edasi pusida - lootus sureb viimasena.

Siamese Algae Eater - tubli kala, teeb seda, mida nimi lubab. 

Echinodoruse õis.

Teod päevavalguses. Kõik suuremad on lilla jalaga, mis erinevates kominatsioonides koja värvusega annb väga erinevaid tulemusi. Valge kojaga teod tunduvad sinistena, kollase kojaga teod tunduvad oliivikarva rohelistena, lillakaspunane koda ja tumedamat tooni triibud annavad teole üleni lilla välimuse.  Suurte tigude keskel on näha ka seni kõige väiksemad teod - valge jala ja helepunase kojaga.

...ja tulemus on siin.  

Nii neid pisikesi tigusid tehakse...

Nagu kaks tilka vett.

...like magic... 

Kunagi maimude akvaks ostetud kastis elutsevad nüüd peamiselt teod - hetkel neid seal kaks põlvkonda, sh kahe kookoni järglased ja kolmas kookonitäis tigusid on peatselt koorumas.  

Vahepeal on minu maimud omakorda maimudega hakkama saanud (õnneks vaid 5 uut maimu) ja minul tõsine ruumipuudus pärale jõudnud.

Usinad perepunujad on ka mu teod - hoolikalt vaadates on keskmise maimu all liival näha kaht väikest roosat tigu - tegu on minu tigude 2 õnnestunud pesakonnaga. Enamus sellest kookonist paistavad olevat valge jala ja veinipunase kojaga mida katavad omakorda tumedamat punast tooni triibud, aga olen näinud ka mõnda täiesti valge koja ja valge jalaga tigu. Eks siis kui suuremad on, saab asjast paremini sotti.

Pidevate väetamistega sai siis taimede kasvu turgutatud, kuid kahjuks mitte just eriti stabiilselt. Üks päev oli taim helerohelisi uusi kasve täis ja järgmisel päeval olid kõik vanemad kasvud närbunud... milles asi? ei tea...

Plecostomus Gibbiceps ehk Leopard Sailfin Pleco ehk lihtsalt Morpheus. Tegu minu akvas ainsa kalast nimeomanikuga ja seda teenitult. Olnud on ta minuga päris päris algusest alates ehk siis  umbes 2003  aasta suvest. Edukalt on ta vastu pidanud kõigile minu möödalaskmistele akvaristika vallas,  samal ajal kui teised kalad  parimatele jahimaadele kolida otsustasid. Väga ilus ja vastupidav kala, hoolimata raskest seltskonnast on tema ikkagi see, kes vajadusel korra majja lööb nii, et kivid lendavad ja ülejäänud kalad nurgas värisevad.

Hääbuvad triibud.

Pisikestele Labidochromise maimudele tekkisid mingi hetk tumedamad põikitriibud. Täielik müstika - akvas polnud olnud ühtki teist kala, keda võiks selle eest vastutusele võtta. Aja möödudes ja rasvkoe kasvades triibud aga taandusid ja kalad omandasid oma loomupärase välimuse. Natuke kahju isegi tegelikult - triibud olid ju vahvad.

Tüüpiline kaader akvaariumit pildistades. Alati leidub keegi/miski, mis muidu täitsa talutava kompa ja kvaliteediga foto nässu suudab keerata. Tavaliselt on muidugi põhisüüdlaseks see isik, kes teiselpool fotokat seisab ;D vigadest õpitakse. 

Pärlike -  meie kõigi suur lemmik. Valge jalg, helepunane koda ja veinipunased triibud.

"Sinine" tigu. Mida noorem isend seda õhem on koda - lilla jalg ja valge koda loovad illusiooni sinist värvi teost.

 

Maailmarändur. Üliaktiivsed ringi tormamise perioodid vaheldusid pikkade pinnasesse pugemise perioodidega.

Kasvuvahe. Maimud ja väike võõramaallasest tigu.

Lilla ja sinine tigu - soomest taskutaksoga toodud. 

kobe kollane.

Vaade paremalt küljelt.

 

Pärast veevahetust on akva tavaliselt kuni järgmise hommikuni hägune-pilte saab aga sellegipoolest klõpsida.