Aktualności

Dodano 6.04.2016
Kolejne spotkanie: 30 kwietnia o godz. 11.00.
Tym razem, jeżeli pogoda dopisze, będziemy spacerować: z kijkami lub bez, z kulami, na wózkach. Trasa: droga nadmorska z Sopotu w stronę Gdańska.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Włóżcie wygodne buty i ubrania, nakrycie głowy i słoneczne okulary. Kto może, niech weźmie plecaczek z wodą.
Marsz poprowadzi trener personalny Grzegorz Madej.
Do zobaczenia!


Dodano 5.04.2016
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Jażdziewskiej z firmy "ZoJa" Centrum Szkoleń, Terapii, Mediacji i Rozwoju Osobistego za wspaniałą i motywującą rozmowę z nami o wpływie stresu i sposobu myślenia na zdrowie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania 2 kwietnia 2016 roku.


Dodano 01.04.2016
Spotkanie Stowarzyszenia 2 kwietnia!
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych członków oraz tych, którzy chcą do nas dołączyć, na spotkanie 2 kwietnia na godz. 11.00.  W pierwszej części spotkania naszym gościem będzie pani Monika Jażdziewska - coach, psycholog, terapeuta, mediator.  Wygłosi nam wykład na temat:
"Medycyna psychosomatyczna - wpływ stresu i sposobu myślenia na zdrowie. Psychosomatyka a choroby reumatyczne".

Do zobaczenia! 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Dodano 22.02.2016
Zgodnie z informacją podaną na ostatnim, styczniowym spotkaniu serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 27 lutego 2016r. Będzie to Walne Zebranie Członków Sprawozdawczo- Wyborcze. Szczegóły w załączniku tutaj.

Dodano 30.01.2016

Drodzy, dzisiaj odbyło się noworoczne spotkanie Stowarzyszenia. Zebranie było wyjątkowe, ponieważ umilały je domowe wypieki i przeróżne przysmaki naszych członkiń. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo swoich  domowych obowiązków przygotowali dla nas tyle pyszności. Kolejne zebranie już za miesiąc, tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 11. Obecność obowiązkowa!!! Będziemy głosować, wybierać, dyskutować, planować i sypać nowymi pomysłami. 

Dodano 15.11.2015
Najbliższe spotkanie Stowarzyszenia odbędzie się 28 listopada tradycyjnie o godzinie 11 w Patio. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i przyjaciół:)

Dodano 15.11.2015
OBCHODZIMY NASZE ŚWIĘTO Z CAŁYM ŚWIATEM
Już niedługo obchodzić będziemy Światowy Dzień Reumatyzmu. Z tej okazji zachęcamy wszystkich chorych reumatycznie do wzięcia udziału w imprezie poświęconej temu wydarzeniu. Uroczystość odbędzie się 12 października, sesja przedpołudniowa rozpocznie się o godzinie 11 w Patio szpitala reumatologicznego, natomiast na sesję popołudniową zapraszamy na godzinę 18 do Zakładu Rehabilitacji. Dokładny plan imprezy tutaj.
Informujemy, że 31.10.2015 spotkanie członków Stowarzyszenia nie odbędzie się.
 
Dodano 21.09.2015
Zapraszamy wszystkich chorych i ich przyjaciół na powakacyjne spotkanie Stowarzyszenia, które odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca -26 września) o godzinie 11.00  w patio.

Dodano 20.9.2015
12 września odbył się kolejny, tym razem XIII Sopock Festyn Organizacji Pozarządowych. Na imprezie nie zabrakło stoiska promującego Pomorskie Stowarzyszenie Osób z Chorobami Reumatycznymi. Tradycyjnie członkinie naszej Organizacji przygotowały materiały, ulotki oraz przyniosły ze sobą wiele uśmiechu!  Festyn cieszył się sporym zainteresowanie, a w jednym czasie zgromadziło się ponad 400 aktywistów i aktywistek zaangażowanych w realizację festynu. Dziękujemy! Zdjęcia z festynu tutaj.


23.06.2015
Mamy przyjemność pochwalić się, że nasze cztery członkinie (Anna Kortas, Basia Żyłka, Nina Orłowska i Agnieszka Bąkowska) wzięły udział w dwudniowych warsztatach KROK NAPRZÓD - Aktywizacja Zawodowa Młodych Chorych Reumatycznie . Projekt  został zorganizowany przez zaprzyjaźnione warszawskie Stowarzyszenie "3majmy się razem". Warsztaty psychologiczne oraz warsztaty aktywizacji zawodowej odbyły się w Warszawie i zostały zrealizowane w ramach kampanii Reumatyzm Młodą Ma Twarz. Zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym oraz adwokatem miały na celu wsparcie psychologiczne oraz aktywizację zawodową młodych chorych reumatycznie. Gratulujemy uczestniczkom warsztatów oraz organizatorom programu, w szczególności kierowniczce projektu Marcie Kotarba-Kańczugowskiej. Więcej informacji przeczytać można na stronie http://reumatyzmmamlodatwarz.pl/kroknaprzod/o-projekcie/ .

16.06.2016
Zachęcamy chorych oraz ich przyjaciół do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu Stowarzyszenia.  Spotykamy się 27 czerwca o godzinie 11 w szpitalu reumatologicznym na I piętrze. Zapraszamy!


20.04.2015
Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie w dniu 25 kwietnia br..pt.: "Przedpołudnie z tańcem". 
Zatańczy specjalnie dla nas pro bono- Pani Bibiana Gracjani. 
Wykona układy taneczne do utworów hiszpańskich muzyków.Data dodania 10.03.2015
Serdecznie zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie w ostatnią sobotę miesiąca, tj. 28 marca br.. Tematem wykładu będzie: "Depresja, jak sobie z nią radzić". Wykład poprowadzi lek. med. Alicja Wojciechowska. 

Data dodania 7.03.2015
W dniu 28 lutego br. odbyło się comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia. O szpitalu, jego działalności i przekształceniach opowiedziała członkom i jego pacjentom Dyrektor WZR w Sopocie- lek. med. Barbara Gierak - Pilarczyk.działalności Stowarzyszenia za rok 2014.

Data dodania 2.02.2015
Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z działalności Stowarzyszenia za rok 2014. Dokument zamieszczony jest tutaj.
 
Data dodania 26.01.2015
Już w najbliższ.ą sobotę zapraszamy na kolejne zebranie Stowarzyszenia. Gościem specjalnym będzie Pani Barbara Połoczańska, która wygłosi wykład pt.:" Siła woli moc zdrowienia". Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 11 w Patio Szpitala. 

Barbara Połoczańska w książce „Siła woli-moc zdrowienia" opisuje swoje doświadczenia związane z chorobą  stwardnienie rozsiane. Jest to choroba powszechnie uznawana za nieuleczalną. Autorka dokonała szerokiej analizy, co jest przyczyną jej choroby. Przez 20 lat zdobywała z zapałem wiedzę dotyczącą zdrowia, żywienia i suplementacji, jednocześnie wprowadzając diametralne zmiany w swoim stylu życia. Wyeliminowała to, co jej szkodzi, zastępując  tym, co służy zdrowiu. Sprawiła, że czuje się dobrze i prowadzi szczęśliwe, aktywne życie. Pomaga innym, jest skarbnicą wiedzy w zakresie SM, ale nie tylko(!) W książce znajdziemy rady dotyczące tego, co zmienić w swoim życiu, aby uchronić siebie przed chorobami takimi jak nowotwory, choroby układu naczyniowo -sercowego, cukrzycy itp. czyli chorobami, które  dotykają nas na co dzień.  "Czy choroby różnią się tylko nazwami?" oraz "Moje zdrowie w moich rękach" - to dewizy autorki. Warto samemu rozważyć te myśli. Książka wzbogacona jest wierszami autorstwa Barbary Połoczańskiej.


Data dodania 19.12.2014
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego spotkania sprawozdawczo-wigilijnego tutaj.
 
Data dodania 8.12.2014
 
Ministerstwo Zdrowia przygotowało Rozporządzenie Rady Ministrów, które od 1 stycznia 2015 r. w miejsce Instytutu Reumatologii tworzy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.
W związku z powyższym Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF", przekazała ministrowi zdrowia swoje
stanowisko w tej sprawie. Nie zgadzamy się z pomysłem polityków i zrobimy wszystko, aby nie zlikwidowano oddziałów związanych z leczeniem reumatologicznym i reumoortopedycznym. W tej warszawskiej placówce leczeni są chorzy z całej Polski, jest to często ostatnia deska ratunku dla chorych, w tym dzieci także z Pomorza.  Dlatego prosimy o podpisanie Petycji, która znajduje się tutaj .

Data dodania 3.12.2014
29 listopada odbyło się spotkanie Stowarzyszenia, na którym posłuchać mogliśmy wykładu Pani Aleksandry Orłowskiej na temat Praw Pacjenta. Następne zebranie, tym razem wigilijno-sprawozdawcze odbędzie się w dniu 6 grudnia o godzinie 11 w Kurort Cafe. Zapraszamy wszystkich członków!
 
Data dodania 1.12.2014
PSOzChR pragnie serdecznie podziękować firmie Energa S.A. za otrzymane wsparcie na rzecz małych pacjentów Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie.
Forma Energa S.A. zakupiła dla dzieci z okazji Mikołaja zestawy jojo, kredek świecowych i skakanek. Prezenty te sprawą dzieciom przebywającym na oddziale radość i przyniosą wiele chwil miłej zabawy.
 
Data dodania 3.11.2014 Szansa na leczenie biologiczne dla osób z RZS po 50 roku życia!
Jako Stowarzyszenie dowiedzieliśmy się,  że wdrożono nowy program badań klinicznych z dwoma lekami biologicznymi. Badania nie są finansowane przez NFZ, tylko przez innego sponsora.
NIe ma ograniczenia czasu trwania choroby (zazwyczaj jest do lat 15-tu) ani wieku (najczęściej jest do 75 lat) , dodatkowo "mile widziane" są współistniejące choroby, a program jest przewidziany na kilka lat.

Badanie polega na porównaniu dwóch różnych leków biologicznych. Oba leki były wcześniej wielokrotnie badane. Pierwszy z nich Etanercept (Enbrel) jest jednym z najczęściej stosowanych leków biologicznych na świecie. Jest to lek w iniekcjach podskórnych wykonywanych jeden raz na tydzień. Drugi lek - Tofacitinib jest nowym lekiem biologicznym, a pierwszym takim lekiem w tabletkach.

Wszyscy pacjenci będą podzieleni na 3 grupy. Jedna będzie otrzymywać lek w iniekcjach (Etanercept) a dwie pozostałe lek w tabletkach. Z tym, że jedna grupa otrzyma większą dawkę leku a druga mniejszą.

Głównym celem tego badania klinicznego nie jest ocena skuteczności badanych leków, gdyż to już było wielokrotnie badane, a sprawdzenie czy i w jaki sposób leki te wpływają na inne towarzyszące reumatoidalnemu zapaleniu stawów choroby. Dlatego warunkiem koniecznym udziału w programie jest:

  • Wiek powyżej 50 lat

  • Oczywiście zapalenie stawów

  • CRP powyżej 5 (przy normie do 5)


oraz jeden z warunków wymienionych poniżej:

            1. Nadciśnienie tętnicze

            2. Palenie papierosów

            3. HDL<40mg/dL

            4. Cukrzyca

            5. Zajęcie przez RZS innych narządów niż stawy (guzki reumatoidalne, zespół Sjogrena, zajęcie płuc, niedokrwistość w przebiegu zapalenia stawów,

            6. Przebyty zawał serca, choroba wieńcowa serca, operacje tętnic wieńcowych, itp.

            7. Występowanie w rodzinie choroby niedokrwiennej serca luz zawału u mężczyzn przed 55 rokiem życia, a u kobiet przed 65 rokiem życia,

            8. inne

Na pierwszej wizycie w ośrodku Medica Pro Familia wykonane zostaną wszystkie niezbędne badania (krew, mocz, EKG, rtg płuc, próba ciążowa, itp.) , a po ocenie wyników osoby zakwalifikowane do leczenia muszą przyjść na następną wizytę w ciągu 28 dni od poprzedniej. Następne 2 wizyty odbędą się w odstępie 2 miesięcy i polegać będą na badaniiu i wydaniu leku. Dalsze wizyty są co 3 miesiące. Na każdej wykonuje się badania i otrzymuje leki na okres do następnej wizyty.

Oczywiście terminy wizyt są wspólnie uzgadniane i można ten termin przesuwać początkowo o 2 tygodnie, a potem o więcej dni.

Całe leczenie przewidziane jest na okres 5 lat ale można w każdej chwili z niego zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Wszystkie leki oraz badania i wizyty kontrolne w ośrodku są bezpłatne.

Nie ma żadnych zobowiązań czy ograniczeń dla pacjentów. Na pierwszej wizycie każdy pacjent podpisuje zgodę na udział w badaniu i w każdej chwili może ją wycofać.

Koszt leku biologicznego wynosi około 50 tysięcy złotych na rok leczenia ale wszystkie koszty pokrywa sponsor. Dotyczy to zarówno leków, badań, konsultacji jak i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Jest bardzo mało wizyt na rok i o wiele lepsze od programów NFZ gdzie trzeba jeździć raz lub dwa razy na miesiąc.

Koniecznie przed umówieniem się na wizytę trzeba sprawdzić wynik CRP.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Medica Pro Familia tel.: 58 661 10 03

Data dodania 23.10.2014

 W ramach obchodu Światowego Dnia Reumatyzmu zaparaszamy na spotkanie członków Stowarzyszenia w sobotę 23 października o godzinie 11 w Patio WZR.  Po zebraniu wyruszamy wszyscy razem do Multikina w Sopocie na film pt. "Bogowie". Prosimy o zabranie ze sobą 13 zł, pozostały koszt zakupu biletu pokrywa Stowazyszenie. Początek seansu o godzinie 12.10.
 
Data dodania 16.10.2014
Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych (filia w Gdańsku) udziela bezpłatnych porad prawnych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Prawnik udziela porad w Gdańsku, przy ulicy Dyrekcyjnej 6 pokój 310. Preferowana wcześniejsza rejestracja pod nr tel.: 536 206 560. Więcej ifnormacji na stronie www.erkon.elblag.com.pl
 
Data dodania 14.10.2014
Ruszyła kampania informacyjna "Reumatyzm ma młodą twarz". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie "3majmy Się Razem" z Warszawy. Kampanię można poprzeć na Facebook-u tutaj . Zachęcamy do lajkowania:)
 
Data dodania 22.09.2014.
Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Stowarzyszenia. Zapraszamy tradycyjnie o godzinie 11 w patio.
 
Data dodania 22.08.2014.
Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu na temat poziomu witaminy D-3 w organizmie. Link tutaj
 
Data dodania 20.08.2014.
Na stronie Rynek Zdrowia opublikowano ciekawe informacje na temat leku, którego wszyscy się obawiają -Metotreksatu. Zapraszamy do lektury, link tutaj .
 
Data dodania 16.06.2014.
Wszystkich chętnych zapraszamy na majowe spotkanie Stowarzyszenia -tadycyjnie  ostatnia sobota czerwca, godzina 11 , Patio.
 
Data dodania 5.04.2014
Szanowni Państwo,
ponownie informujemy pacjentów chorych na RZS o możliwościach leczenia lekiem biologicznym poza budżetem NFZ. Jest to możliwe dzięki prowadzonym przez Trójmiejską  placówkę badań klinicznych III fazy nad  Infliximabem i Adalimumabem.

Z nowości:

1. leczenie Infliximabem czyli obecny, trwający program będzie przedłużony najprawdopodobniej o 6 miesięcy.  Wszyscy , którzy mieli zapewnienie podawania leku na rok mają możliwość przedłużenia do 18 miesięcy.

2. Obecnie są przyjmowani pacjenci na leczenie Adalimumabem (zastrzyki co 2 tygodnie) ale wizyty w ośrodku co 2 tygodnie dość długo, potem rzadziej. Leczenie ma potrwać aż 3 lata. Lek firmy amerykańskiej Amgra. Konieczny dodatni czynnik reumatoidalny lub p-ciała przeciw cytrulinowe (CCP). Czas choroby powyżej 3 miesięcy i bez ograniczeń co do długości choroby. Wiek do 80 lat.

3. Od czerwca zacznie się inny program ale także Adalimumab tylko innej firmy (Samsung) i zastrzyki też co 2 tygodnie tylko znacznie rzadziej wizyty w ośrodku. Choroba powyżej 6 miesięcy i mniej niż 15 lat. Wiek do 75 lat

4. W drugiej połowie roku będą nowe badania ale ...
Osoby zainteresowane powyższym leczeniem proszone są o kontakt: 58 661 10 03.

Data dodania 19.03.2014

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 29 marca, o godzinie 11 w Patio szpitala reumatologicznego. Będziemy " rehabilitować i ćwiczyć " ręce robiąc jajeczka. Przykład takich ozdób przedstawiamy na zdjęciach. Zajęcia poprowadzi członkini naszego Stowarzyszenia- pani Zdzisława Noga. Serdecznie zapraszamy.Data dodania 18.03.2014

Data dodania 18.03.2014
Szanowni Państwo, chorzy na RZS!
Programy lekowe,  dzięki którym mogą być Państwo leczeni lekami biologicznymi sa mocno ograniczone ze względu  fundusze jakie przeznacza na nie NFZ.

Dlatego powinniście wiedzieć, że są możliwości otrzymywania niektórych leków biologicznych poza budżetem NFZ- u. 

W najbliższym czasie rusza nowy, kolejny już program w Gdyni.

W tym programie nie ma ograniczenia co do czasu trwania choroby, a więc i osoby chorujące ponad 15 lat będą mogły brać udział. Także ci,  którzy już mieli w przeszłości jedno leczenie biologiczne. Tego typu badania są dość rzadko ale są pewne ograniczenia: 
1. chorzy muszą mieć dodatni czynnik reumatoidalny lub dodatnie p-ciała przeciwcytrulinowe (CCP) 
2. wizyty w ośrodku w Gdyni będą co 2 tygodnie dość długo, a później nieco rzadziej. Lekiem stosowanym jest ADALIMUMAB w zastrzykach podskórnych co 2 tygodnie.

Dodatni Quantiferon test także nie wyklucza automatycznie z badania tak jak w innych sytuacjach lecz pozwala na wykonanie innych badań, aby chory jeśli to możliwe, mógł brać udział w badaniu.

Ograniczeniem jest oczywiście częstość przyjazdów i odległość od ośrodka w Gdyni.

W czerwcu ma być następne badanie gdzie wizyty będą znacznie rzadsze ale to jeszcze dość odległy termin i będzie ograniczenie w czasie trwania choroby do 15 lat i nie wolno będzie przyjmować osób, które miały już leczenie biologiczne.

Osoby zainteresowane powyższym leczeniem proszone są o kontakt: 58 661 10 03

 
Data dodania 23.02.2014
Dnia 22 lutego odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zebrania. Zdjęcia 
Jednocześnie zamieszczamy na naszej stronie w zakładce "sprawozdania" sprawozdanie za rok 2013.
 
Data dodania 1.02.2014
Na kolejne spotkanie Stowarzyszenia zapraszamy 22 lutego o godzinie 11 w szpitalu reumatologicznym (tradycyjnie Oddział II, Patio). Odbędzie  się Walne Zebranie Członków  Sprawozdawczo- Wyborcze.
 
Data dodania 31.01.2014
W dniu 25 stycznia'14r. odbyło się wspólne noworoczne spotkanie pacjentów szpitala i członków naszego Stowarzyszenia, które zorganizowała dyrekcja szpitala.  Wspólnie śpiewaliśmy kolędy razem z zespołem  "Grupy Przyjaciół Wszystkich dzieci”, który wystąpił dzięki inicjatywie naszej członkini i założycielki stowarzyszenia . Pani dyrektor WZR, lek. med, Barbara Gierak- Pilarczyk złożyła wszystkim życzenia , zaprosiła do wspólnego śpiewania kolęd a potem do poczęstunku. 
Wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie spotkania  serdecznie dziękujemy, zwłaszcza pielęgniarce naczelnej, której ogromne zaangażowanie pomaga nam przeprowadzić wiele wydarzeń.
Zapraszamy do obejrzenia
zdjęć ze spotkania.
Data dodania 18.01.2014
Kolejne zebranie członków Stowarzyszenia odbędzie się 25 stycznia o godzinie 11 w holu Zakładu Balneologii. W spotkaniu uczestniczyć będzie Dyrektor - lek.med. Barbara Gierak - Pilarczyk. Zapraszamy!
 
Data dodania 18.01.2014
Na stronie zamieściliśmy nowe zdjęcia z Walnego Zebrania Członków i spotkania opłatkowego, które odbyły się 14.12.2013 w Kurort Cafe w Sopocie. Naszym gościem był Ksiądz Prałat dr Jan Jasiewicz, który grał na gitarze i śpiewał z nami kolędy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Zdjęcia
 
Data dodania 12.12.2013
W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia na sprawozdawcze walne zebranie członków a po nim na spotkanie opłatkowe. Restauracja Kurort Cafe, godzina 11.
 
Data dodania: 12.12.2013
Z inicjatywy „dorosłych chorych ” zrzeszonych w Pomorskim Stowarzyszeniu Osób z Chorobami Reumatycznymi odbyło się przedstawienie jasełkowe dla naszych hospitalizowanych dzieci.
W poniedziałek 9 grudnia, po kolacji, wolontariusze „Grupy Przyjaciół Wszystkich dzieci” zaprezentowali widowisko o Bożym Narodzeniu. Było także wspólne śpiewanie kolęd i chwile wzruszeń. Zamieszczamy zdjęcia z tej imprezy. 
Data dodania: 6.10.2013
Najbliższe zebranie członków Stowarzyszenia odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca- 30 listopada o godzinie 11. Zapraszamy!
Data dodania 6.10.2013
Już niedługo Mikołajki, ulubione święto wszystkich dzieci. Z tej okazji 7 grudnia na oddziale dziecięcym szpitala reumatologicznego organizujemy imprezę dla chorych dzieci. Będą gry, zabawy i prezenty. Zdjęcia z tej uroczystości zostaną umieszczone na naszej stronie zaraz po zabawie:)
 
Data dodania 2.10.2013 
Już niedługo, 12 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Reumatyzmu. Z tej okazji planujemy przygotować dla chorych wyjątkową niespodziankę. Będzie się dużo działo-występ artystyczny dzieci z oddziałów pediatrycznych, pokaz filmu, spotkanie z lekarzem reumatologii, loteria na rzecz chorych dzieci, poczęstunek.  Zapraszamy w sobotę 12 października o godzinie 11 do holu Zakładu Balneologii !!!
 
Data dodania 20.09.2013
Kolejne zebranie stowarzyszenia odbędzie się 28 września o godzinie 11 w budynku WZR. Zapraszamy serdecznie!
 
Data dodania 19.09.2013
W dniach 12-14 września 2013 odbyły się w Sopocie IV Krajowe Spotkania Reumatologiczne. Przedstawiciele naszej organizacji wzięli udział w sesji dla stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne Sesja miała charakter edukacyjny i była przeznaczona dla liderów stowarzyszeń chorych na choroby reumatyczne. Organizatorami Sesji były:
Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF" oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem". Zamieszczamy w galerii  
zdjęcia z konferencji.
 
Data dodania 14.08.2013
Zbliża się coroczny, XI Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych. Nasze Stowarzyszenie będzie miało na Festynie swoje stoisko, także to niepowtarzalna okazja aby nas poznać i dowiedzieć się więcej o naszej działalności. Festyn odbędzie się w niedzielę, 8 września 2013 r., w godz. 12.00-16.00 na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim Molo.
 
Data dodania 19.07.2013
Ciekawy artykuł Porozumienia 1 Czerwca. Zachęcamy do czytania, oto link:
 
Data dodania 02.06.2013
Kolejne spotkanie Stowarzyszenia odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca 29.06.2013 o godzinie 11. Będzie to ostatnie zebrane przed wakacjami.
  
Data dodania 21.05.2013
Zapraszamy członków Stowarzyszenia na wykład lek. Jarosława Niebrzydowskiego na temat reumatoidalnego zapalenia stawów, który odbędzie się 25 maja podczas spotkania członków Stowarzyszenia. Zaproszenie tutaj.
 
Data dodania 19.05.2013
Następne spotkanie Stowarzyszenia odbędzie się 25 maja tradycyjnie o godzinie 11 w Patio w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, przy ul Grunwaldzkiej. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia.
 
Data dodania: 03.05.2013
Zamieszczamy na stronie list do Rzecznika Praw Obywatelskich wysłany przez "Porozumienie 1 Czerwca," którego literem i inicjatorem jest Pan Piotr Piotrowski.
 
Data dodania 14.04.2013
Drodzy Przyjaciele!
W dniu 20 kwietnia (sobota) 2013 r. o godz. 10:45 w pierwszym terminie lub o godz. 11:00 w drugim terminie odbędzie się Walne Sprawozdawcze zebranie członków Pomorskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobami Reumatycznymi. Miejsce spotkania: WZR w Sopocie. Serdecznie prosimy o niezawodną obecność. Jak zawsze postaramy się, aby wszystko było dobrze przygotowane i zebranie mogło odbyć się sprawnie i w nie przedłużającym się czasie. Zapraszamy!
Data dodania 25.03.2013
Popieramy inicjatywę "1 czerwca"
 
Data dodania 11.03.2013
Następne spotkanie stowarzysznia nie odbędzie się w ostatnią sobotę marca tylko 16 marca o godzinie 11 w Szpitalu Reumatologicznym, Oddział II Sala Konferencyjna. Zapraszamy wszystkich, chorych i zdrowych!
 
Data dodania 28.12.2012
Następne spotkanie Stowarzyszenia odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia (26.01.2013) o godzinie 11 w Patio, Wojewódzki Zespół Reumatologiczny, Sopot ul. Grunwaldzka 1-3. Zapraszamy!
 
Data dodania 20.12.2012
Życzenia Świąteczne.
 Data dodania 18.11.2012
Zapraszamy wszystkich chętnych, chorych i zdrowych, starszych i młodszych na comiesięczne spotkanie stowarzyszenia, które odbędzie się 24 listopada o godzinie 11 w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, ul. Grunwaldzka 1-3 w patio. Przygotowaliśmy miłą niespodziankę!
 
Data dodania 16.10.2012
12 października ŚWIATOWY DZIEŃ REUMATYZMU
Z okazji corocznego święta nasze Stowarzyszenie zorganizowało w dniu 13 października br. spotkanie integracyjno- rehabilitacyjne dla swoich członków. Jest to święto szczególne bo nam wyjątkowo bliskie. W tym dniu przypinaliśmy sobie nawzajem zielone kokardki, które od ubiegłego roku REF, którego członkiem jesteśmy, przyjął jako znak rozpoznawczy dla zapalnych i przewlekłych chorób reumatycznych. Spotkanie obfitowało w pokarm dla ducha i dla ciała. Rozpoczęła je aktorka Mira Kieniewicz– Kopcińska spektaklem słowno-muzycznym pt.: „JESIENNE KOLORY”.Dowcipne teksty i melancholijne piosenki wprowadziły nas w świat daleki od bólu i codzienności. Herbatka i ciasto smakowały lepiej niżjedzone samotnie w domu. Potem przenieśliśmy się na długi czas w zupełnie inny świat. Specjalnie dla nas odbył się koncert relaksacyjny ” DŹWIĘKI I RELAKS” na gongi, misy akustyczne, skrzypce i śpiew przez konchę. Koncert ten wykonała dla nas artysta muzyk Iwona Jędruch. Później mieliśmy możliwośćpojedyńczego doświadczenia odbioru dźwięków misy akustycznej. Koncert ten stanowił dla nas niezwykle pozytywne doświadczenie. Spotkanie zakończyliśmy poczęstunkiem, który wzmocnił również nasze siły witalne. Zadowoleni i pełni wrażeń rozeszliśmy sie do domów dziękując naszemu Darczyńcy- FUNDACJI ENERGA, dzięki któremu nasze spotkanie integracyjne mogło mieć taki charakter.
Prezes Zarządu Elżbieta Śliwińska
(zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć tutaj )
 
Data dodania 22.09.2012
Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie! Z przyjemnością informujemy, że nabliższe spotkanie Stowarzyszenia tradycyjnie odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca, czyli 29.09.2012 o godzinie 11 w różowym budynku szpitala reumatologicznego w Sopocie, ul. Grunwaldzka 1-3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością, chorych i zdrowych!
 
Data dodania 20.09.2012
PSOzCH kolejny raz wzięło aktywny udział w X Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych. Festyn tradycyjnie odbył się w Sopocie przy molo, w sobotę 1 września. Podczas imprezy mogliśmy pokazać się mieszkańcom Trójmiasta i pochwalić swoją działalnością. Był też poczęstunek, były plakaty, kolorowa wystawa. Więcej o festynie można poczytać na stronie interentowej Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz publikacji poświęconej tej imprezie (o nas jest na 13-tej stronie:)
 
Data dodania 16.06.2012
Najbliższe spotkanie członków Stowarzyszenia odbędzie się 30.06..2012 w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, ul Grunwaldzka1-3. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Zapraszamy.
 
Data dodania 16.06.2012
W dniach 1-3 czerwca przedstawiciele z naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w Forum Świadomego Pacjenta w Białymstoku. Oprócz bardzo ciekawych wykładów uczestnicy w czasie wolnym zwiedzili Białystok i wspaniałe muzeum ikon w Supraślu. Szczegóły zjazdu zamieszczamy na naszej stronie
tutaj. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.
 
Data dodania 20.05.2012
Kolejne spotanie członków odbędzie się w sobotę 26.05.2012 w szpitalu reumatologicznym w Sopocie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspierać naszą działalność.
 
Data dodania 30.03.3012
Najbliższe spotkanie członków Stowarzyszenia odbędzie się 31.03..2012 w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, ul Grunwaldzka1-3, różowy pawilon (dzwonić domofonem na oddział II), piętro pierwsze, sala telewizyjna, godzina 11. Osoby zainteresowane naszą działalnością również zapraszamy na spotkanie.
 
Data dodania 8.02.2012
Najbliższe spotkanie członków Stowarzyszenia odbędzie się 25.02.2012 w szpitalu reumatologicznym w Sopocie, ul Grunwaldzka1-3, różowy pawilon (dzwonić domofonem na oddział II), piętro pierwsze, sala telewizyjna, godzina 11. Podczas spotkania odbędą się warsztaty psychologiczne! Osoby zainteresowane naszą działalnością również zapraszamy na spotkanie.
 
Data dodania 7.01.2012 
Zdjęcia z wyjazdu szkoleniowo -  integracyjnego, które odbyło się w dniach 18-20.11.2011 w Gdańsku Sobieszewo. Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków PFRON w ramach zadania pt. "Mimo niepełnosprawniości lepsza kondycja i integracja". Podczas 2 -dniowego wyjazdu niepełnosprawni członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze korzystali z zabiegów, uczestniczyli w wykładach psychologa oraz miło spędzali czas. Zdjęcia
 
Data dodania 18.12.2011
 
Data dodania 22.10.2011
Podsumowanie naszych działań w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktywnością w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu
tutaj

Data dodania 11.10.2011
Zdjęcia oraz relacja z wernisażu prac dzieci z oddziału dziecięcego szpitala reumatologicznego. Zamieszczamy zdjęcia oraz wiadomości z wernisażu. Wystawa odbyła się 5.10.2011 w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu we współpracy z Centrum Integracjiw Gdyni i z Oddziałem Dziecięcym WZR w Sopocie.
 
12.10.2011 Światowy Dzień Reumatyzmu w Polsce
12 października obchodziliśmy Światowy Dzień Reumatyzmu. W całej Polsce odbywały się wykłady, prezentacje, konferencje. Ten dzień był również okazją do zawalczenia o prawa osób chorych reumatycznie. Członkowie stowarzyszeń wchodzącyvh w skład REF Federacji Stowarzyszeń Reumatyków zbierali również podpisy pod
petycją do Ministra Zdrowia w srawie wpisania chorób reumatycznych na listę chorób przewlekłych . Więcej informacji  na ten temat tutaj
 
30.09.2011 Zaproszenie na wernisaż
 Zapraszamy na wystawę prac dzieci z  oddziału dziecięcego szpitala reumatologicznego w Sopocie. Wydarzenie zostało zorganizowane w  ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 5 października 2011 o godz.  18,00 w Centrum Integracja w Gdyni, ul. Traugutta 2. Prace dzieci można oglądać w Centrum Integracji do 26.10.2011. Zobacz zaproszenie
 
11.10.2011 Zaproszenie na wykład
Z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu zapraszamy na bezpłatny wykład psychologa pt." Fitness dla duszy, jak radzić sobie z emocjami". Wykład jest ogólnodostępny i bezpłatny, odbędzie się 19 października o godzinie 18,00 w Wojewódzkim Zespole Reumatologicznym w Sopocie, ul Grunwaldzka 1-3 Patio, Pawilon II. Wykłąd został zorganizowany z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta Sopot.

9.09.2011 Podziękowania dla Pomorskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobami Reumatycznymi za aktywny udział w IX Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych (
zobacz). Festyn odbył się 27.08.2011.

27.08.2011 Nasz udział w IX Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych. Festyn odbył się 27.08.2011.
nasza prezentacja w informatorze Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych SCOP, strona 16 (
pobierz format PDF)
relacja z festynu (Panorama TVP Gdańsk), relacja zaczyna się od 22 minuty, a dokładnie 22 min. i 46 sek.
zobacz

12.08.2011 Konkurs fotograficzny dla chorych reumatycznie z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu.
Do 23 września można nadsyłać prace fotograficzne na temat aktywności fizycznej, ćwiczeń i sportu w życiu reumatyka. Wystarczy, że masz zdiagnozowaną chorobę reumatyczną i jesteś aktywny fizycznie. W konkursie można wygrać wiele wspaniałych nagród, m.in. udział w konferencji EULAR Pare w Atenach. Warunki konkursu, przydatne wskazówki , tematy, sposób dostarczenia pracy na stronie konkursu
http://worldarthritisday.e-flo.net/action-shot-photo-competition (w prawym górnym rogu można zmienić język strony na polski).
.