Strona główna‎ > ‎

Aktualności

Wyrazy głębokiego współczucia ...

opublikowane: 22 paź 2020, 01:56 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 22 paź 2020, 01:56 ]

UWAGA ! CZASOWE OGRANICZENIE DOSTĘPU DO CZĘŚCI CMENTARZA PRZY KOTŁOWNI

opublikowane: 10 lip 2020, 00:58 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 10 lip 2020, 00:59 ]

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia remontu komina metodami alpinistycznymi, informujemy o czasowym ograniczeniu dostępu do części cmentarza przylegającego do kotłowni rejonowej KR-1, . Zakończenie remontu planowane jest na koniec sierpnia br.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, zagrodzony taśmą teren będzie niedostępny dla odwiedzających w następujących dniach:
  • poniedziałek w godz. 11:00 – 19:00
  • wtorek – piątek w godz. 7:00 – 19:00
Za utrudnienia przepraszamy!


Brawa dla pracowników usteckich spółek miejskich

opublikowane: 20 cze 2020, 10:12 przez Ireneusz Zagrodzki

źródło: https://ustka.naszemiasto.pl/brawa-dla-pracownikow-usteckich-spolek-miejskich/ar/c1-7722349
Bogumiła Rzeczkowska 25 maja 2020 Ustka Nasze Miasto

Ustczanie wsparli ratowników ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Uzbierało się blisko 10 tysięcy złotych.
- Inicjatywa takiej formy pomocy w walce z koronawirusem powstała wśród pracowników i związków zawodowych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej EMPEC Ustka – informuje Andrzej Śmiłowski z EMPEC-u. - Do współpracy zaprosiliśmy pozostałe spółki miejskie. Ich zarządy wraz z pracownikami przychylnie ocenili całą inicjatywę. Wspólnymi siłami zebraliśmy blisko 10 tysięcy złotych. Całą sumę przeznaczamy na konto Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku w celu zakupu dodatkowego wyposażenia dla ratowników medycznych.
W zbiórce pieniędzy uczestniczyli pracownicy EMPEC-u, Usteckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Wodociągów Ustka. Przekazane pieniądze to środki prywatne pracowników oraz "firmowe".W zbiórce pieniędzy uczestniczyli pracownicy EMPEC-u, Usteckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Wodociągów Ustka. Przekazane pieniądze to środki prywatne pracowników oraz "firmowe".NEKROLOG

opublikowane: 30 paź 2019, 01:23 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 30 paź 2019, 01:23 ]

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 października 2019 roku odszedł z naszego grona nasz Kolega i Przyjaciel

Śp. mgr inż. Jan Wiesław Matysek

Wieloletni członek NOT w Słupsku, Prezes Rady w latach 1979-1985; Prezes Honorowy RR FSNT NOT w Słupsku od 1985 roku. Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Dyrektor WPEC Słupsk od 1976 do 1991. Nauczyciel zawodu w Technikum Elektrycznym w Słupsku i Technikum Mechanicznym w Słupsku.

Kolegę Wiesława będziemy wspominać jako dobrego przyjaciela i niezwykłego człowieka. Pozostawił po sobie wiele dobrych działań i wysokie uznanie za wkład w pracę dla naszego środowiska.

Pozostaje na długo w naszej pamięci.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 30 października 2019r. o godz. 13.40 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha 4 w Słupsku.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych  Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku.

Odznaczenie przez Ministra Energii Prezesa EMPEC medalem “Za zasługi dla Energetyki”

opublikowane: 20 wrz 2019, 04:04 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 18 lis 2019, 00:00 ]

Medal został wręczony na Kongresie Ciepłowników w Międzyzdrojach w dniu 16.09.2019 na wniosek IGCP.

Czytaj więcej .... .


Odznaka honorowa „Za zasługi dla Energetyki” – polskie resortowe odznaczenie cywilne, zaszczytne honorowe wyróżnienie ustanowione rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2001. Odznaka jest jednostopniowa. Zastąpiła nadawaną uprzednio odznakę „Zasłużony dla Energetyki”.

Odznakę nadawał minister właściwy do spraw gospodarki, a od 2016 przyznaje ją minister właściwy do spraw energii, z własnej inicjatywy albo na wniosek innych organów. Odznaka może być nadana tej samej osobie tylko raz. Wraz z odznaką wręcza się legitymację

       

XXIII Forum Ciepłowników Polskich za nami

opublikowane: 20 wrz 2019, 03:39 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 20 wrz 2019, 03:39 ]

W dniach 16 – 18 września 2019 r. w Międzyzdrojach odbyło się XXIII Forum Ciepłowników Polskich. Do udziału w Forum zaproszeni zostali parlamentarzyści, przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministerstwa energii, NFOŚiGW, przedstawiciele polskich i zagranicznych organizacji branżowych.
Pod względem frekwencji było to jak na razie rekordowe Forum, gdyż liczba uczestników przekroczyła 650!

Forum rozpoczęło się otwarciem EXPO XXIII FCP przez Zarząd Izby, Panów Jacka Szymczaka i Bogusława Regulskiego.

Na początku Sesji Inauguracyjnej gości i uczestników Forum powitali członkowie Zarządu IGCP.

Ważnym punktem Sesji było wręczenie Lauru Ciepłownictwa nagrody przyznawanej przez ciepłowników dla ciepłowników.

W roku bieżącym Kapituła Lauru postanowiła uhonorować Laurem Honorowym Pana Marka Rakowicza – wieloletniego szefa MPEC SA we Wrocławiu, Członka Rady Izby od 1997 r., Przewodniczącego Rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie w latach 1998 – 2001.
Laurami w kategorii „wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze”, w poszczególnych grupach sprzedaży ciepła uhonorowane zostały przedsiębiorstwa:
sprzedaż poniżej 200 000 GJ – Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. (nominowali byli również: MPEC Nowy Targ Sp. z o.o., PEC Sp. z o.o. Radzyń Podlaski, MEC Sp. z o.o. Świdwin);
sprzedaż ciepła w granicach 200 001 – 1 000 000 GJ – Geotermia Mazowiecka SA Mszczonów (nominowani byli również: PE Sp. z o.o. Siedlce, ECO Malbork Sp. z o.o.);
sprzedaż ciepła powyżej 1 000 001 GJ – Veolia Wschód Sp. z o.o. Zamość (nominowani byli również: Veolia Energia Łódź SA, SEC Sp. z o.o. Szczecin).
Laurem Zasłużony da Ciepłownictwa uhonorowani zostali:
Pan Zygmunt Bednarski – Prezes Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wieluniu;
Pan Jarosław Kubera – Prezes MPC-K KOKSIK Sp. z o.o. w Redzie;
Pan Ryszard Sola – Prezes SEC Region Sp. z o.o. w Szczecinie;
Pan Wojciech Chwiałkowski – Prezes Hydroton Sp. z o.o. w Elblągu;
Pan Franciszek Waśniowski – Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA w Wałbrzychu;
Pan Ryszard Marciniak – Prezes PROMAR Sp. z o.o. w Bydgoszczy;
Pan Zbigniew Borkowski – Prezes INFRACORR Sp. z o.o. w Gdańsku;
Pan Lech Wojcieszyński – Prezes METROLOG CZARNKÓW Sp. z o.o. w Czarnkowie;
Pan Janusz Tomaszkiewicz – Prezes ENVIROTECH Sp. z o.o. w Poznaniu.

Również w trakcie Sesji Inauguracyjnej przedstawiciel ministerstwa energii uhonorował odznaką „Za Zasługi dla Energetyki” zasłużonych długoletnich szefów firm ciepłowniczych Panów: Zbigniewa Mosiołka – byłego Prezesa ZPEC Sp. z o.o. w Zgorzelcu oraz Ireneusza Zagrodzkiego – Prezesa PEC „EMPEC” Sp. z o.o w Ustce.

Natomiast Zarząd Izby uhonorował: Złotą Odznaką 25-lecia IGCP Pana Dariusza Marczewskiego – Prezesa PEC Sp. z o.o. w Płońsku oraz Złotą Odznaką IGCP Pana Zbigniewa Mosiołka.

W tej części obrad odbyły się 2 panele:
- Panel prowadzony i moderowany przez Prezesa Jacka Szymczaka „Ciepłownictwo w rządowych dokumentach strategicznych”. Panelistami byli: Karlis Goldstein – przedstawiciel Komisji Europejskiej, Artur Michalski – Wiceprezes NFOŚiGW, Paweł Sałek – Doradca Prezydenta RP, Tomasz Świetlicki – Dyrektor Departamentu Elektroenergetyki i Ciepłownictwa w ME. 2. Panel prowadzony i moderowany przez Wiceprezesa Pana Bogusława Regulskiego „Strategie rządowe co może i chce zrobić samorząd i przedsiębiorcy?”. Uczestnicy panelu to: Zbigniew Borkowski – INFRACORR Sp. z o.o., Piotr Górnik – Fortum Power&Heat Sp. z o.o., Stanisław Jarecki – MPEC Konin Sp. z o.o., Małgorzata Niestępska – PEC Ciechanów Sp. z o.o., Pia Zimmermann – DBDH.
W kolejnych sesjach merytorycznych Forum omawiane i dyskutowane były bieżące problemy sektora ciepłowniczego:

- Panel ECO: „ECO BEYOND the FUTURE”, którego gospodarzem była firma ECO SA. - Panel „Czy jako branża dobrze odnajdujemy się w zmieniającej się rzeczywistości” – opiekun Szczecińska Energetyka Cieplna. W trakcie panelu przedstawiano prezentacje: „Rynek węgla energetycznego dla segmentu ciepłownictwa w latach 2014 – 2019 z perspektywą trzyletnią” oraz „Miasta się zmieniają! Jak wpływa to na ciepłownictwo i przyszłe modele biznesowe?”

Drugiego dnia Forum odbyły się kolejne panele tematyczne:

- „Transformacja polskich systemów ciepłowniczych – propozycje Grupy Veolia dla małych i średnich miast” – gospodarz panelu – GRUPA VEOLIA w POLSCE

- „Zrównoważony rozwój na rzecz czystego powietrza i efektywnych energetycznie miast i gmin. Najlepsze praktyki i innowacyjne rozwiązania Grupy CEZ w Polsce” – gospodarz panelu – GRUPA CEZ w Polsce.

- „Rola ciepłownictwa w ekosystemie miejskim – wyzwania infrastrukturalne, społeczne i środowiskowe” – gospodarz panelu – PGE Energia Ciepła SA.

- „SAMSON AG i SAMSON Sp. z o.o. – prezentacja przedsiębiorstw i ich historia – gospodarz panelu – SAMSON Sp. z o.o.
W Sesji podsumowującej „Transformacja sektora. Dwie dekady po I Kongresie Ciepłowników Polskich” uczestniczyli członkowie Rady Programowej I Kongresu Ciepłowników Polskich – Panowie: Waldemar Kamrat, Marian Rubik, Tomasz Wilczak oraz Zarząd IGCP: Jacek Szymczak – Prezes i Bogusław Regulski – Wiceprezes.
Producenci urządzeń i dostawcy usług dla ciepłownictwa swoje produkty zaprezentowali w trzech sesjach odbywających się pod wspólnym tytułem „Dzień nowych technologii”.
Prezentacje z Forum zamieścimy na naszej stronie internetowej w Dziale BAZA WIEDZY w zakładce Prezentacje konferencyjne – dostępnej po zalogowaniu.

Konkurs szkolny STOP SMOGOWI na prezentacje multimedialne rozstrzygnięty

opublikowane: 5 lut 2019, 01:00 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 5 lut 2019, 01:02 ]

Zlikwidowaliśmy 41 palenisk węglowych w ramach konkursu CZYSTE POWIETRZE POMORZA (edycja 2017)

opublikowane: 5 gru 2018, 02:50 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 5 gru 2018, 03:07 ]

PEC "EMPEC" sp. z o.o. zakończył w listopadzie 2018 roku realizację inwestycji nowych podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej z jednoczesną likwidacją palenisk węglowych będących źródłem smogu - w ramach kolejnej edycji konkursu Czyste powietrze Pomorza (edycja 2017) dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Podłączyliśmy do sieci ciepłowniczej następujące budynki:

- Słowiańska 35,
- Słowiańska 15,
- Słowiańska 19 i 19A
- Słowiańska 35a
- Słowiańska 37a
- Zielona 1
- Zielona 5

Dzięki likwidacji 41 palenisk węglowych osiągnęliśmy efekt ekologiczny:

- zlikwidowanie spalania 55 Mg/rok węgla złej jakości,
- redukcja emisji pyłów ogólnych o 1,100 Mg/rok,
redukcja emisji SO2 o 0,528 Mg/rok,
redukcja emisji NOx o 0,055 Mg/rok,
redukcja emisji CO o 2,475 Mg/rok,
redukcja emisji CO2 o 105,550 Mg/rok

https://wfos.gdansk.pl/search/node/czyste%20powietrze
Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Poniżej kilka fotografii z realizacji zadania:

Roboty przyłączeniowe przy ul. Słowiańskiej 37a

Roboty przyłączeniowe przy ul. Zielonej

Konkurs „Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych - Ustka 2018"

opublikowane: 7 mar 2018, 03:27 przez Ireneusz Zagrodzki   [ zaktualizowane 5 gru 2018, 03:11 ]

Przedsiębiorstwo złożyło wniosek na konkurs Czyste Powietrze Pomorza 2018/19. Zgłoszono 3 budynki jednorodzinne oraz 5 budynków wielorodzinnych. EMPEC zawnioskował o 162900 zł dotacji od WFOŚiGW. Emisja równoważna zmniejszy o 5 Mg/rok, natomiast emisja dwutlenku węgla zostanie zredukowana o 27,129 Mg/rok. Wyniki opublikowane miały być do dnia 29 czerwca 2018r, ale konkurs został uniważniony. W miejsce wycofanego konkursu ogłoszono konkurs pn. “Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych” (w stosunku do poprzedniego konkursu wycofano budynki jednorodzinne). Przewidywana kwota dofinansowania to 139500 zł (29,56% kosztów kwalifikowanych). Opublikowanie wyników konkursu nastąpiło na stronie www NFOŚiGW we wrześniu 2018. W dniu 02-11-2018 podpisana została umowa dotacji nr WFOŚ/818/213/2018 o dofinansowanie zadania “Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych - Ustka 2018” które będzie zrealizowane w 2019 roku (koszt kwalifikowany zadania wynosi 472 tys.zł, kwota dofinansowania 139.500 zł).

Poniżej lista zakwalifikowanych budynków. W wyniku podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej zlikwidowanych zostanie 13 palenisk węglowych spalających rocznie 29,25 tony węgla.


Dokumentacja fotograficzna drewna po wycince drzew z terenu OSIR

opublikowane: 9 sty 2018, 01:35 przez Ireneusz Zagrodzki

Drewno z wycinki drzew z terenu OSIR zostało złożone pomiędzy ulicami Wiejską i Kolorową w Ustce. 
Poniżej dokumentacja fotograficzna. 


Około 160 m przestrzennych drewna złożono pomiędzy ulicami Wiejską i Kolorową. Niżej lokalizacja.1-10 of 22