אל רומא

סיור ברומא - מדריך לרומא - טיסות לרומא - חבילות לרומא - בתי מלון ברומא - מסעדות כשרות רומא

רומא "עיר הנצח"

רומא היא עיר בירה כבר מאות רבות של שנים, והיא הייתה לבירת אחת האימפריות החשובות והמשפיעות ביותר על תרבות המערב. לא בכדי היא כונתה "עיר הנצח", ויש מי שיגיד שהתרבות הרומית עדיין חדורה בתרבות העולם. לאחר נפילת רומא והפיכתה לנוצרית היא הפכה שוב לבירה, הפעם בירת ממלכת האפיפיור, וזמן מה לאחר ייסודה של איטליה המאוחדת עברה הבירה לרומא.

כל אלה מסבירים היטב מדוע ברומא שפע של אתרים ושכיות חמדה. ברומא ימצא המטייל שרידים לעברה המפואר, אתרים ארכיאולוגיים מהמרשימים בעולם כדוגמת הקולוסאום והפנתאון. מובן שאי אפשר להתעלם מהעובדה שרומא היא מוקד עלייה לרגל למיליוני מאמינים קתוליים, וגם אם הוותיקן היא מדינה עצמאית המשמשת כמדינה בתוך עיר, עדיין היא כמובן בתוך רומא. בשל היותה של רומא בירת ממלכת האפיפיור היא הפכה למרכז דתי, אך גם פוליטי ותרבותי. אליו הגיעו גדולי האומנים והותירו בו את חותמם. בעיר לא רק כנסיות יפות, אלא כיכרות ומזרקות בכל פינה. וכמו בערבוביה מצויים בה בניינים מתקופות שונות זה לצד זה.

ברומא יש גם חיים, אך היא לא רק "מוזיאון חי". רומא היא עיר יפה, ובה חיי לילה, חיי תרבות, הקפה בה הוא טוב וטעים, ומגיעים אליה מיליוני תיירים השוטפים את רחובותיה וכיכרותיה כמו נחלים. העיר נוחה לסיור, ברבים מהמקומות ניתן להסתובב רגלית, והיא נעימה ומזמינה על אף שעמוסה במטיילים. 

Subpages (1): מידע כללי