O ELIS

Elis je dvacetiletá česká zpěvačka a skladatelka.
V soutěži Český slavík Mattoni 2014 zvítězila v kategorii Objev roku

Jejímu zpěvu dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu Shubidu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil výrazný talent.

Věřte, že Elis Vás mile překvapí!


Historie

Druhým místem v mezinárodní pěvecké soutěži GOLDEN LUTE 2011 si získala pozornost jako zpěvačka a jejím prvním singlem Depressing Valentine´s se zapsala také jako skladatelka.

Nazpívala vokály a jeden duet Fernandu Saundersovi, který hrál např. s Ericem Claptonem, Suzanne Vega, Lou Reedem atd. do jeho nového CD Plant s Seed a Fernando nahrál Elis basu do písně Feel sorry for you. O rok později se společně představili na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava. Fernando věnoval Elis na její CD jednu skladbu, a to: ,,I can´t live without you"

V červenci 2012 zpívala Elis na Velehradě před 40tisíci posluchači v rámci setkání na Dnech lidí dobré vůle.

V létě 2012 dostala příležitost složit k pohádkovému animovanému seriálu ,, Staré pověsti české“ úvodní píseň s názvem ,,Češi jaksepatří“ , který se vysílal na CS MINI.

Během roku 2013 Elis získala 3.místo v prestižní americko-britské hitparádě BEAT100 za píseň Letter to Mom (Píseň mamince), inspirovanou skutečným dopisem z koncentračního tábora (v české verzi Poslední psaní) a v lednu 2014 obsadila s písní Shubidu 2.místo. Stejný úspěch zopakovala s písní Unfaithful Man. Díky těmto oceněním o Elis píší britské hudební časopisy a servery.

Elis podepsala smlouvu s italským producentem CDF produzioni a píseň SHUBIDU se hraje v Itálii, Švýcarsku, Slovinsku, Bosně, Polsku, Rusku a na Ukrajině.

V roce 2013 dostala příležitost složit hudbu k úspěšnému pořadu České televize Draci v hrnci, který se vysílá na ČT:D. Zde poprvé zazněly skladby Shubidu a Spring reggae pouze v hlasové úpravě (ve spolupráci se zpěvákem Patrikem Kee). Další televizní tvorba na sebe nenechala dlouho čekat a v roce 2014 nazpívala úvodní a závěrečnou písničku k pořadu Malovaná čítanka pro pořad televize ČT:D.

K této příležitosti si Elis koupila ukulele a začala mířit svou tvorbu právě na něj, kdy začala skládat reggae , rytmičtější veselejší písně a nasměrovala se opět jiným směrem.

Na konci roku 2013 vydala Elis své debutové album SHUBIDU.

Během roku 2014 se stala semifinalistkou Hlasu Česko Slovenska a následně letní tváří kampaně
Coca-Cola "Řekni to písní"

V září roku 2014 pustila Elis spolu s Fernandem Saundersem do světa nový, v pořadí již sedmý, videoklip k písni: "I can´t live without you". A ihned byl předurčen k úspěchu. Po 14 dnech, kdy byl klip zařazen do hitparády Beat100 získal 3. místo, stejnou fází prošel i klip k písni Save me, který k 1.12.2014 obsadil rovněž 3. místo hitparády Beat 100

V listopadu 2014 se Elis splnil jeden sen, a to setkání s francouzskou zpěvačkou Zaz. Elis hrála se svojí kapelou jako předskokan na jejím pražském koncertě 29.11.2014.

V soutěži Český slavík Mattoni 2014 získala cenu Objev roku

V roce 2015 oslovili Elis tvůrci dětských pořadů z České televize, aby pro nový vzdělávací pořad TY BRĎO! složila písničky a spolu s bratrem Daliborem vytvořili hudební podkres celého pořadu. Oba zde také působí jako moderátoři a Elis navíc propůjčuje svůj hlas hlavnímu hrdinovi. Pořad TY BRĎO! vysílá ČT:D každé úterý v 16:30
Comments