Що варто знати про плагіат?

опубліковано 16 квіт. 2018 р., 05:30 Елена Лашко   [ оновлено 16 квіт. 2018 р., 06:03 ]

5 березня 2018 р. у приміщенні НТБ ім. Г. І. Денисенка відбувся практичний семінар щодо користування системою виявлення збігів/ідентичності/схожості UniCheck. Як відомо, останнім часом КПІ ім. Ігоря Сікорського приділяє все більше уваги запобіганню проявів порушення принципів академічної доброчесності. На семінарі обговорювалися можливості впровадження технічних засобів виявлення ознак плагіату в академічних та наукових текстах. 

Що варто знати про плагіат?

[1] Плагіат - академічна поведінка, яка характеризується такими п’ятьма кумулятивними ознаками: коли певна особа (1) використовує слова, ідеї чи результати праці, (2) що належать іншому визначеному джерелу чи людині (3) без вказування посилання на джерело, з якого вона була запозичена (4) у ситуації, в якій правомірно очікується вказування авторства оригіналу (5) з метою отримати певну користь, пошану, вигоду, які не обов’язково мають бути грошового характеру.

[2] Відповідно до Статті 42 Закону України «Про освіту»:
Академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості), та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства. 

[3] Вирізняють такі основні різновиди плагіату:
- дослівне запозичення текстових фрагментів без оформлення їх як цитат з посиланням на джерело;
- перефразування тексту джерела у формі, що є близькою до оригінального тексту, або наведення узагальнення ідей, інтерпретацій чи висновків з певного джерела без посилання на це джерело;
- подання робіт (дисертацій, монографій, навчальних посібників, статей, тез, звітів, контрольних, розрахункових, курсових, дипломних та магістерських робіт, есеїв, рефератів тощо) виконаних на замовлення іншими особами як власних, в т.ч. робіт справжні автори яких надали згоду на таке використання.


Статтю підготовлено з використанням матеріалів Андрія Сідляренка, менеджера з розвитку продукту Unicheck: https://ua.unicheck.com/ 

Про результати відвідування Науково-технічного семінару "Аспекти функціонування лабораторій неруйнівного контролю"

опубліковано 23 бер. 2018 р., 07:32 Елена Лашко   [ оновлено 23 бер. 2018 р., 07:32 ]

20-22 березня 2018 р. у Києві відбувся Науково-технічний семінар "Аспекти функціонування лабораторій неруйнівного контролю". 
Серед питань, які розглядалися на семінарі:
1. Законодавство, стандарти та Директиви ЄС.
2. Базові аспекти функціонування лабораторій неруйнівного контролю.
3. Персонал: навчання, сертифікація.
4. Технічне забезпечення лабораторій (обладнання, матеріали, приладдя тощо).
Організатори семінару: Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики, Навчальний центр «ДП-ТЕСТ». 


Нарада щодо створення Української національної ради з неруйнівного контролю в аерокосмічній галузі

опубліковано 23 бер. 2018 р., 07:21 Елена Лашко   [ оновлено 23 бер. 2018 р., 07:21 ]

19 березня 2018 року на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю відбулася Нарада щодо створення Української національної ради з неруйнівного контролю в аерокосмічній галузі (УНРНКАРГ), в якій взяли участь фахівці з неруйнівного контролю, атестації та сертифікації фахівців, а також провідні фахівці авіаційної галузі. Основна мета Наради - обговорення питань щодо створення в Україні органу регулювання підготовки, атестації та сертифікації фахівців з неруйнівного контролю в аерокосмічній галузі. За результатами зборів створено робочу групу, до складу якої увійшли представники різних організацій з усієї країни, а також представник кафедри ПСНК. Ознайомитись з результатами Наради та проектом Статуту УНРНКАРГ можна на сайті Українського товариства з НК та ТД: http://www.usndt.com.ua/index.htm


Про результати зборів Студради ПСНК

опубліковано 15 лют. 2018 р., 03:42 Елена Лашко

14 лютого відбулися збори Студентської ради кафедри ПСНК, на яких було затверджено план заходів на ІІ семестр 2017-2018 навчального року.

Отже, ми плануємо провести:
  1. Декілька засідань постійно діючого Клубу Мафії "Сім'я ПСНК". Перші ігри заплановані на 22 лютого (початок о 16:15, ауд. 511, корпус 20). 
  2. Ігротеку, присвячену Дню дурня (перший тиждень квітня). Попередньо це буде Alias.
  3. Наш улюблений традиційний Чемпіонат з міні-футболу, який запланований на квітень. З організаційних питань звертайтеся до Михайла Герасимчука. 
  4. Воркшоп з паяння (ведучий - Дугін О.Л.) - запланований на березень.
  5. Блюз-концерт випускника кафедри ПСНК Артема Павлія (дата проведення уточнюється).
Цей список може бути доповнений. Тому, якщо у вас виникли пропозиції, пишіть нам у Telegram або приходьте на збори.

Шукайте нас у Тelegram: Студрада ПСНК


Новорічна Мафія на ПСНК

опубліковано 22 груд. 2017 р., 03:05 Елена Лашко   [ оновлено 22 груд. 2017 р., 03:05 ]

21 грудня 2017 року на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю проводилася передноворічна Мафія.
В іграх взяли участь студенти 1,2,5 курсів та викладачі кафедри. 


Захисти дипломних проектів спеціалістів

опубліковано 22 груд. 2017 р., 03:01 Елена Лашко   [ оновлено 22 груд. 2017 р., 03:01 ]

Вітаємо студентів групи ПК-61с з успішними захистами дипломних проектів спеціалістів! Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

Про результати IV Щорічного чемпіонату кафедри ПСНК з шахів

опубліковано 19 груд. 2017 р., 03:02 Елена Лашко   [ оновлено 19 груд. 2017 р., 03:03 ]

14 грудня 2017 року на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю, за ініціативи Студради ПСНК, проводився традиційний Чемпіонат з шахів. У змаганнях взяли участь студенти 2-6 курсів. У позатурнірних іграх студенти змагалися з викладачами кафедри: Віктором Григоровичем Баженовим, Романом Михайловичем Галаганом. Суддєю змагань виступив студент 3 курсу, переможець Чемпонату 2016 року Кілісь Олександр. Церемонію нагородження, за дорученням завідувача кафедри, проводив випускник та, нині, партнер кафедри ПСНК, генеральний директор НВФ "Діагностичні прилади" Олександр Вячеславович Павлій. Серед призів, які оримали переможці та призери: квитки до кінотеатру на перегляд фільму "Зоряні війни", підручник з неруйнівного контролю, органайзери та блокноти з символікою чемпіонату, фірмова чашка "Переможцю чемпіонату" та багато іншого. 

Висловлюємо подяку за партнерство в організації заходу:
Генеральному директору НВФ "Діагностичні прилади"
Профбюро студентів ПБФ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Прінтцентру Politech 

Дякуємо за організацію і проведення чемпіонату Студентській раді кафедри ПСНК, а саме: Глущенку Михайлу, Герасимчуку Михайлу та Якимчук Анні.

Отже, вітаємо дворазового чемпіона кафедри ПСНК з шахів - студента 6 курсу Горло Валерія! 
Із здобутими другим та третім місцями вітаємо Курасова Олександра (5 курс) та Петрушу Артема (2 курс)!
Бажаємо хлопцям наснаги і нових перемог! 

До зустрічі на V Ювілейному чемпіонаті!


Майстер-клас "Архітектура ПК"

опубліковано 6 груд. 2017 р., 08:00 Елена Лашко   [ оновлено 6 груд. 2017 р., 08:00 ]

6 грудня на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся майстер-клас "Архітектура персонального комп'ютера" (ведучий - Галаган Р.М., доцент кафедри ПСНК).

Воркшоп з паяння на кафедрі ПСНК

опубліковано 29 лист. 2017 р., 02:20 Елена Лашко   [ оновлено 29 лист. 2017 р., 02:20 ]

28 листопада на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю відбувся воркшоп з паяння. Його відвідали студенти 2 та 5 курсів, які, разом з ведучим Олександром Дугіним, протягом двох годин практикувалися з паяння дротів та мікросхем, а також випаювання мікросхем з плат за допомогою фену.


Про участь у Міжнародній конференції з неруйнівного контролю (м. Івано-Франківськ)

опубліковано 17 лист. 2017 р., 03:03 Елена Лашко   [ оновлено 23 бер. 2018 р., 07:38 ]

14-16 листопада у м. Івано-Франківськ відбулася 8-ма Міжнародна науково-технічна конференція пам'яті професора Ігоря Кісіля "Сучасні прилади, матеріали і технології для неруйнівного контролю і технічної діагностики машинобудівного і нафтогазопромислового обладнання". У роботі конференції взяли участь науковці з різних міст України та Польщі, в тому числі викладачі КПІ ім. Ігоря Сікорського. 
1-10 of 142