Електромагнітне поле

Електромагнітне поле
- фундаментальне фізичне поле, що взаємодіє з електрично зарядженими тілами, як сукупність електричного і магнітного полів, які можуть при певних умовах породжувати один одного.
Електромагнітне поле (і його зміна з часом) описується в електродинаміки в класичному наближенні допомогою системи рівнянь Максвелла. При переході від однієї інерціальної системи відліку до іншої електричне і магнітне поле в новій системі відліку - кожне залежить від обох - електричного і магнітного - в старій, і це ще одна з причин, яка змушує
розглядати електричне і магнітне поле як прояви єдиного
електромагнітного поля.
У сучасній формулюванні електромагнітне поле представлено тензором електромагнітного поля, компонентами якого є три компоненти напруженості електричного поля і три компоненти напруженості магнітного поля (або - магнітної індукції), а також чотиривимірним електромагнітним потенціалом - у певному відношенні ще більш важливим.
Дія електромагнітного поля на заряджені тіла описується в класичному наближенні допомогою сили Лоренца.
Квантові властивості електромагнітного поля і його взаємодії з зарядженими частинками (а також квантові поправки до класичного наближенню) - предмет квантової електродинаміки, хоча частина квантових властивостей електромагнітного поля більш-менш задовільно описується спрощеної квантової теорії, історично виникла помітно раніше.
Обурення електромагнітного поля, що поширюється в просторі, називається електромагнітної хвилею (електромагнітними хвилями). Будь електромагнітна хвиля поширюється в порожньому просторі (вакуумі) з однаковою швидкістю - швидкістю світла (світло також є електромагнітної хвилею). Залежно від довжини хвилі електромагнітне випромінювання підрозділяється на радіовипромінювання, світло (в тому числі інфрачервоний і ультрафіолет), рентгенівське випромінювання і гамма-випромінювання.

Відео YouTube


Comments