תרגיל הליכה מודעת

נשלח 18 במאי 2014, 8:13 על ידי Einat Berger

הליכה מודעת

הליכה היא בדרך כלל חוויה נעימה ומרגיעה לגוף ולנפש ולכן מומלצת במצבי לחץ, חוסר שקט או חרדה. מטרת ההליכה מודעת היא לאמן את המוח להתרכז ולמקד את התודעה.

לתרגיל הליכה מודעת בוחרים מסלול הליכה שיש לו התחלה וסוף, רצוי בסביבה שקטה. אורך המסלול יקבע על ידי העדפה אישית- מומלץ להתנסות בשבילים באורכים שונים ולמצוא אחד, המתאים ביותר לאימון שלך.

1.      נתחיל מהחלטה להקדיש את הזמן (כ-15  דקות או יותר) להליכה מודעת.

2.      תוך כדי הליכה ניקח כמה נשימות עמוקות ונזמין את עצמינו להיות מודעים לעצמינו ולסביבה.

3.      נתחיל בתחושות כפות הרגליים הפוגשות את הקרקע, התחושה של סוג הקרקע או מגע עם הנעל, שימו לב לכל שלב בתהליך ההליכה, הרמת והורדת הרגל, קיבוץ ושחרור השרירים. שימו לב לכוח ולמשקל בזמן הנחת כף הרגל – עקב, אצבעות, קרסול.

4.      נרחיב את המודעות לסביבה- נשים לב למה שאנחנו רואים ושומעים: צמחים, בתים, אדמה, שמים, עננים, ים.

5.      אפשר לשים לב לרגש שמלווה אותך בזמן ההליכה, האם יהיה זה שעמום או רוגע, או שמחה או כל רגש אחר. רק לשים לב. אין נכון או לא נכון, יש התבוננות ומודעות.

6.      בשלב כלשהו בזמן ההליכה המחשבות נודדות לעבר או לעתיד- כך המוח שלנו פועל (לאף אחד אין קשב מושלם). נשים לב לתוכן המחשבות ובעדינות נחזיר את עצמינו לרגע הנוכחי ולהליכה (לאחד השלבים – 3 או 4 או 5). חשוב לעשות זאת ללא שיפוטיות או ביקורת עצמית.

7.      כשנחליט לסיים את התרגיל, נברך את עצמנו על כך שתרגלנו את הכלי רב העוצמה שישרת אותנו תמיד- בעבודה, בלימודים, בזוגיות ובהורות.

Comments