משוב משתתפי הקורסים

פורסם: 31 בינו׳ 2014, 4:55 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 31 בינו׳ 2014, 4:59 ]

משוב המורים שהשתתפו בקורס: קאוצ'ינג בחינוך - המורה כמאמן

10:02 5 ביול 2012

אורנה ס' - קורס: כלים להעצמת המורה- קאוצ'ינג בחינוך. 
במהלך הקורס נחשפתי לכלים רבים אשר יכולים לסייע לי בשטח עם הילדים שאני עובדת איתם בבית הספר. לאחר ההתנסות של שימוש בכלים אני למדה כמה השפעה טובה וחיובית יש להם במסגרת החינוכית. אימנתי את עצמי להשתמש בכלי "הקשבה" ואני למדה כמה הוא נחוץ והכרחי בעבודה עם הילדים, ובעבודה עם אנשי צוות. בעתיד אמשיך להשתמש בכלי זה בעבודתי עם התלמידים, אנשי הצוות, עם המנהלת שלי ובכלל עם האנשים הסובבים אותי. בעקבות ההתנסות למדתי כי חשוב "לפתוח" את הראש לדברים חדשים שיכולים לסייע לי בעבודתי בשטח, חשוב לתת צ'אנס לדברים שאולי תחילה נראים לי לא מתאימים
 

17:16 4 ביול 2012

יעל ב' - סדנה למורים מתחילים, 2012: 

הכלי שאני בחרתי להתייחס אליו במשוב - הוא יומן ההצלחות (פנקס האושר שלי).
בחרתי בכלי זה כיוון שכבר במפגש שלנו בכיתה מאוד התחברתי אליו ואל המטרות שכלי זה משרת, אחת הסיבות לכך היא שאני כבן אדם מאוד מתקשה להתייחס ולהעצים את נקודות האושר וההצלחות אצלי, אני אדם מאוד ביקורתי בייחוד כלפי עצמי ונדמה שקל יותר להתייחס לדברים הפחות מוצלחים שמתרחשים סביבנו בחיי היומיום . יתרה מכך,בעבודה כמו שלי כמורה אני נתקלת המון בחוסר אמון של תלמידים כלפי עצמם ובתחושות חוסר מסוגלות . עוד סיבה לבחירת הכלי שהתעוררה בי מיד שפגשתי בו היא הבמה שכלי זה יכול לתת לילדים שאינם לוקחים אותה תמיד , שהשיעור והלמידה הם אינם מקומות שבהם התלמיד בולט ודווקא בפנקס האושר שאומן בחובו גם ההצלחות בתחום הלימודים וגם ההצלחות בפן האישי יש יותר אפשרויות לתלמיד כזה להתבלט . 
מיד כשפגשתי בכלי התחברתי אליו , אך, יותר ברמה התיאורטית, תכננתי כבר איך אני מעבירה אותו הלאה, אך, גיליתי שלי בעצמי נורא קשה להיחשף ולספר על ההצלחות שלי, כבני אדם אני חושבת שהרבה יותר קל לנו למצוא את חצי הכוס הריקה כל הזמן ולא את המלאה, במיוחד לי. לאחר כמה הצלחות שציינו חברי הקבוצה וכמה דוגמאות שאת נתת, ממפגש למפגש זה נהיה קל יותר, משחרר ואף חלק ממני אני חושבת, אך, החיבור החזק ביותר לכלי התרחש לאחר המטלה הזו והמפגש בין הכלי לתלמידים שלי. הרגשתי את התהליך ממש מתרחש ואת הקבוצה נבנית לאור העבודה עם הכלי, למדתי עד כמה הכלי הזה חזק, היו ימים שבזכות הכלי תלמיד התחיל שיעור בחיוך ובמצב רוח טוב משהו שלא בטוח היה קורה אילולא הכלי.
אני בטוחה שאני אשתמש עוד רבות בכלי הזה הן בשיעורים בקבוצות קטנות והן בכיתה מלאה, כפי שציינתי קודם גיליתי שהכלי משרת המון מטרות, מוטיבציה, במה לכל ילד, משפר את הלמידה, מחזק ביטחון אצל ילדים ובעיקר למדתי להעריך את הכלי ואת כל המטרות שהוא משרת.
בנוסף אני שמחה על כל הכלים שפגשתי בקורס זה והיום אני מבינה כמה הם קשורים אחד בשני , אני בטוח אצרף אותם לארגז הכלים שלי הן בחיים והן בעבודה.
 

17:16 4 ביול 2012

רות: במסגרת הקורס קואוצ'נג (אימון) חינוכי להעצמת המורה, נחשפתי למגוון כלים אימוניים. הפגישה עם תכני הקורס והכלים שנלמדו בו העניקו לי הזדמנות להתבונן על עצמי ועל החיים שלי ממבט שהיה עבורי חדש. למדתי על עצמי, לגעת בתוך עצמי בדברים רגישים ורגשיים שבדרך כלל אני לא נוגעת בהם. התהליך שעברתי דרש ממני לבוא במגע עם חומרים אישיים שקודם לכן לא יכולתי אפילו להעלותם על הדף. כשעמדתי בפני המשימה לבחור ולהתמקד באחד הכלים בחרתי את ההקשבה ככלי שאני חסרה אותו. החשיפה לכלי האירה לי את גודלו של המושג ועד כמה נוכחותו בתוך מערכות יחסים היא קריטית. בחירתי במושג ההקשבה נבעה מהרצון שלי לחקור בתוכי עד כמה אני קשובה, עד כמה קשובים אלי, איך מתנהלים דיאלוגים והיכן מצויה שם ההקשבה.

 17:14 4 ביול 2012

עינב א' - מסקנותיי מתהליך זה: הכלי שלמדנו (פנקס האושר) כשלעצמו טוב לא רק לעבודה פרטנית עם התלמידים שלי, אלא שכדאי ליישם אותו גם בחיים האישיים-על כל הסובבים אותנו, מלבד העובדה שהכלי מפתח שיחה ודרך נהדרת לספר על היום שעברנו , הוא מעלה כל הזמן חיוך על השפתיים והרגשה נפלאה כי חיינו נפלאים . כמובן שאת התהליך אני עושה גם על עצמי , החלטתי שאני כותבת פנקס משל עצמי, ומשתפת כל פעם מישהו אחר על רגעיי הנפלאים בחיי.


17:14 4 ביול 2012

אורית ג': מהתנסות בכלי "XXXX" נראה כי השפעת הפעלת הכלי הייתה מאוד משמעותית עבורי ועבור תלמידי. מסתמן כי התלמידים עברו תהליכים אישיים – רגשיים אשר תרמו להם בהעשרת וגילוי עולם האישי – פנימי והיו להם כאבן דרך בהתנהגות נורמטיבית ומתאימה באמצעות הערכים אותם הכירו ודרכם פעלו. בנוסף לכך, קביעת מפגש בוקר שבו התלמידים חושפים תכנים מעולם האישי ומבצעים תהליך שבו הם מתמסרים למילה/התנהגות ביום נתון תרמה להווי הכיתתי והפגת/הכחדת התנהגויות לא נאותות. יתכן כי בשנה הבאה יהיה ניתן לעשות שימוש בכרטיסיות המילים ללא ליווי של איורים אך, אני מאמינה כי התלמידים ישתפו בכלי שנוח להם להיפתח ולבצע תהליך משמעותי. לסיום, אני רוצה להודות לך על חווית למידה משמעותית שבה רכשתי ידע וכלים כדי להכיר את עולמם האישי של תלמידי ולאפשר להגיע עימם לתהליכים אישיים המשמעותיים לצורך עיצוב תפקודי של התלמיד.

 

17:12 4 ביול 2012

רחלי מ': בזכות הכלי "זיהוי ובירור ערכים" הבנתי שהרבה מתלמידי הפכו ללומדים עצמאים המסוגלים להתמודד עם מילה חדשה אשר גלומים בה הזדמנויות רבות לשינוי ושיפור –בחשיבה שלנו, במצבים שונים בחיינו ומביאים לשיפור במצב ולהתמודדות עימו. פרויקט "זיהוי ובירור ערכים" שהפילתי בכיתתי השנה, הפך את תלמידיי לתלמידים ערכיים ובוגרים יותר ובמקרים רבים הוא הצליח למנוע מצבים של כעס, אלימות וחרדה ומנגד להגביר חוזקות של תלמידים והתמודדות עם אתגר חדש בכל שבוע. זו הייתה התנסות בכלי נהדר שגרמה לכולנו ללמוד על עצמנו ועל האחר.
פרויקט זה נמשך עד היום בכיתתי ובישיבת הצוות האחרונה מנהלת בית הספר ביקשה שאציג כלי זה בפני מורות בית הספר ואחשוף אותן להשפעות של השימוש בכלי על תלמידי הכיתה. הרבה מורות לא פירגנו וטענו שכלים כמו הכלי הזה "יפה לדבר עליו בהשתלמויות חינוכיות אך במציאות זה לא עובד" ואף הוסיפו כי עם תלמידיהם הבוגרים זה לא יעבוד כי הם לא יקחו את העבודה עם הכלי ברצינות. מנגד, היו גם לא מעט מורות שהסכימו איתי וניסו את הכלי בכיתתם. בישיבה המורות שהתקיימה לאחר שבוע כבר שמענו על הצלחות ומורות רבות הודו לי על החשיפה לכלי. 

בשנה הבאה ארצה לחשוף את תלמידיי למספר כלים שאליהם נחשפתי השנה בקורס כמו מודל אפר"ת ויומן ההצלחות ואני מאמינה שגם בעזרתם נראה הצלחות ורגעים יפים.

 
Comments