ביופידבק - טיפול בשילוב ביופידבק

טיפול בשילוב ביופידבק זאת דרך לסייע לאנשים לפתח מודעות ויכולת לדאוג לעצמם בעת מצוקה או כאב, לווסת את מערכת העצבים ואת מחזור הדם,  להחזיר שלווה ורוגע לגוף ויכולת הריכוז למוח.

ניתן לעשות זאת על ידי שימוש במשוב אובייקטיבי (ביופידבק) של מדדים פיזיולוגיים כמו דופק, הזעה בידיים, טמפרטורת הגוף ועוד. המודל הטיפולי הייחודי משלב את גישת המיינדפולנס (קשיבות), התורמת לשיפור המודעות בתהליכי חשיבה, רגש, גוף ונפש.

 

טיפול בשילוב ביופידבק מומלץ במצבים של הפרעות חרדה ודיכאון, כעס, כאבי ראש, הפרעות בלחץ דם, קשיי הרדמות, שיקום לאחר טיפולים כימותרפיים ועוד. הודעה ללא כותרת

פורסם: 17 ביוני 2016, 8:47 על ידי: Einat Berger

טיפול קוגניטיבי נתנהגותי בהפרעות שינה.
הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי  מתחלק לשני רבדים:
1. טיפול קוגניטיבי, תפיסתי – פנייה וטיפול בדפוסי המחשבה של אדם שעלולים להשפיע על טיב שנתו בדרכים שונות. אם הראש מאוד עמוס מחשבות, אם קיים אצל האדם פחד לשחרר (שהלוא שינה היא שחרור ומעין 'אובדן שליטה') אז מתמקדים בו, בסיבות לפחד הזה ובהחלפת המחשבות ה'תוקעות' במחשבות מרגיעות. במידה והראש מאוד עמוס במחשבות טורדניות שמונעות מהאדם מנוחה, יש לזהותן ולפרקן. ישנן טכניקות שונות ל'ניקוי הראש' ממחשבות לפני השינה והרעיון בטיפול הוא למצוא את הטכניקות המתאימות ביותר בהתאם לבעיה שיוצרת את הפרעת השינה.
2. טיפול התנהגותי – בטיפול המעשי עוברים ממחשבות למעשים. ראשית מזהים הרגלים התנהגותיים שעלולים להיות חלק מהגורם שמפריע לישון ובונים מה שנקרא "אסטרטגיית שינה". זה אומר ליצור מסגרת תומכת שינה במידה האופטימאלית – הוצאת פעילויות שאינן קשורות לשינה מחדר-השינה, נטרול מכשירים רועשים (טלוויזיה, רדיו), מקורות אור או כל גירוי אחר שעלול להפריע לשינה (פלאפונים, מחשב).  בנוסף, "ניקוי" דפוסי התנהגות כמו למשל צריכת חומרים שמשפיעים על טיב השינה כמו קפאין או עישון, שתייה מרובה שגורמת להתעוררות משלפוחית מלאה, אכילה נכונה וכדומה. גם כאן ישנן טכניקות שעשויות לסייע – למשל כשלא מצליחים להירדם או כשמתעוררים ישנן פעולות שאפשר לבצע כדרך להירגע או "להתעייף". ושב, כל אדם והדברים שמתאימים לו, שמזהים בטיפול משותף.
אחוזי ההצלחה בטיפולים מסוג זה הינם גבוהים ועם פוטנציאל לסייע לכם באופן משמעותי בהחזרת השליטה לידיים וחזרה לשגרת שינה בריאה.

לתאום פגישה: 0505489886ב

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעות שינה

פורסם: 17 ביוני 2016, 8:46 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 17 ביוני 2016, 10:01 ]

הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי  מתחלק לשני רבדים:
1. טיפול קוגניטיבי, תפיסתי – פנייה וטיפול בדפוסי המחשבה של אדם שעלולים להשפיע על טיב שנתו בדרכים שונות. אם הראש מאוד עמוס מחשבות, אם קיים אצל האדם פחד לשחרר (שהלוא שינה היא שחרור ומעין 'אובדן שליטה') אז מתמקדים בו, בסיבות לפחד הזה ובהחלפת המחשבות ה'תוקעות' במחשבות מרגיעות. במידה והראש מאוד עמוס במחשבות טורדניות שמונעות מהאדם מנוחה, יש לזהותן ולפרקן. ישנן טכניקות שונות ל'ניקוי הראש' ממחשבות לפני השינה והרעיון בטיפול הוא למצוא את הטכניקותמהמתאימות ביותר בהתאם לבעיה שיוצרת את הפרעת השינה.
2. טיפול התנהגותי – בטיפול המעשי עוברים ממחשבות למעשים. ראשית מזהים הרגלים התנהגותיים שעלולים להיות חלק מהגורם שמפריע לישון ובונים מה שנקרא "אסטרטגיית שינה". זה אומר ליצור מסגרת תומכת שינה במידה האופטימאלית – הוצאת פעילויות שאינן קשורות לשינה מחדר-השינה, נטרול מכשירים רועשים (טלוויזיה, רדיו), מקורות אור או כל גירוי אחר שעלול להפריע לשינה (פלאפונים, מחשב).  בנוסף, "ניקוי" דפוסי התנהגות כמו למשל צריכת חומרים שמשפיעים על טיב השינה כמו קפאין או עישון, שתייה מרובה שגורמת להתעוררות משלפוחית מלאה, אכילה נכונה וכדומה. גם כאן ישנן טכניקות שעשויות לסייע – למשל כשלא מצליחים להירדם או כשמתעוררים ישנן פעולות שאפשר לבצע כדרך להירגע או "להתעייף". ושב, כל אדם והדברים שמתאימים לו, שמזהים בטיפול משותף.
אחוזי ההצלחה בטיפולים מסוג זה הינם גבוהים ועם פוטנציאל לסייע לכם באופן משמעותי בהחזרת השליטה לידיים וחזרה לשגרת שינה בריאה.

לתאום פגישה: 0505489886
ד"ר עינת ברגר, ורדיה מדיקל, רחוב ורדיה 12 חיפה

כאבי ראש - ביופידבק לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות

פורסם: 26 בינו׳ 2016, 7:07 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 2 במאי 2016, 12:45 ]

ביופידבק לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות

שימוש בביופידבק מומלץ ע“י ארגוני הרופאים בארץ ובעולם ומתאים לילדים, בני נוער ומבוגרים.
בזמן הטיפול מצמידים לאצבעות הידיים חיישנים ומיד רואים על מסך המחשב משוב של פעילות לחץ הדם, 
מתח שרירים וקצב הלב - אותם ניתן לווסת תוך יישום הטכניקות והמיומנויות, הנלמדות במפגש הטיפולי.
לייעוץ ותאום פגישה: ד“ר עינת ברגר
ורדיה מדיקל: רח‘ ורדיה 12, חיפה

050-5489886

 

 


Биофидбек – Биологическая обратная связь

פורסם: 7 בספט׳ 2015, 0:10 על ידי: Einat Berger

Биофидбек как метод терапии

https://sites.google.com/site/einatcoach/

Биофидбек - это техника, позволяющая человеку овладеть контролем за некоторыми функциями организма, например, частотой сердечных сокращений и давлением крови, напряжением мышц и болевыми ощущениями

С помощью специальной техники, визуализирующей функции организма, пациент обучается контролировать из посредством собственных мыслей и волевых усилий.

Основные заболевания, которые лечатся с помощью биофидбека - нарушения, связанные со стрессами, эмоциональными и физическими перегрузками: 
• тревожность, страхи и нарушения качества сна, депрессии
• синдром дефицита внимания у детей с избыточной двигательной активностью ADHD  
• «синдром хронической усталости» 
• повышение артериального давления 
• предменструальный синдром 
• болевые синдромы, в том числе мигрень 
• синдром учащенного или затрудненного дыхания, в том числе при бронхиальной астме 
• чрезмерные эмоциональные реакции 

Например, приступы головной боли часто связаны с тревогой, депрессией, эмоциональным и мышечным напряжением. Это отражается на биопотенциалах мозга или мышц, выведенных на монитор компьютера. Пациента обучают 
методам мышечной релаксации, которые меняют ритмы работы мозга или 
определенных мышц. 
С каждой последующей процедурой 
человек учится управлять своим состоянием, а его мозг фиксирует и запоминает новый стереотип реакции на 
напряжение, на стресс. Головные боли проходят, пациент перестает 
принимать обезболивающие препараты, без которых не мог жить прежде. 
Трудности в учебе, в освоении новой информации чаще всего связаны со стрессами. 
Правильно «настроить» нервную регуляцию — задача биофидбека. С помощью 
биофидбека можно менять устойчивые, часто патологические стереотипы 
реакций и поведения, которые и приводят к болезни.

Звоните сейчас для личной беседы: 0505489886
Эйнат Бергер, Ph.D. - Когнитивно-поведенческая психотерапия-КРТ ( CBT -Cognitive Behavioral Therapy)

https://sites.google.com/site/einatcoach/
Как было сказано выше, БОС-терапия помогает избавиться от разнообразных проблем и трудностей, душевных или физических, как у взрослых так и у детей, таких состояний, как депрессия, различные типы тревоги (социальная тревога, страх зкзаменов, страх сцены), надоедливые мысли вместе с обсессивно-компульсивными расстройствами, чрезмерное беспокойством о чём-либо или о ком-либо, атаки паники или гнева, проблемы сексуального функционирования (у мужчин и женщин), синдром раздражённой толстой кишки, болевые расстройства или нарушения сна.

HAIFA, VARDIY MEDICAL
TEL-AVIV, BAVLI 10
ISRAEL
972-50-5489886

טיפולי ביופידבק

פורסם: 31 במרץ 2014, 14:33 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 24 בספט׳ 2015, 21:58 ]

https://youtu.be/iup0msVJeAI

אימון אישי להתמודדות עם מתח וחרדה בשילוב ביופידבק

פורסם: 19 בפבר׳ 2014, 22:03 על ידי: Einat Berger
ביופידבק וירטואלי - אימון ביופידבק מהבית

פורסם: 19 בפבר׳ 2014, 22:00 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 19 בפבר׳ 2014, 22:01 ]

זו טכניקה חדישה, המאפשרת למטפל לאמן את הלקוח בשיטת הביופידבק מבלי להגיע לקליניקה! המטופל מתחבר למחשב באמצעות חיישן ומבצע אימוני ביופידבק יום יום בביתו. קיימת מערכת אינטרנטית מרכזית הקולטת ומשדרת את תוצאות האימון למטפל ולמטופל, ומאפשרת מתן משוב להתקדמותו של המטופל. תכנה זו מיוחדת בכך שהיא ניתנת להתקנה במחשב האישי ומותאמת לצרכיו האישיים של כל מטופל.

מהם יתרונות הביופידבק וירטואלי על פני הטיפול המקובל כיום?

-          האימון בבית יעיל מאוד באופן מוכח!
-          ניתן לבצע טיפול יום יום, פרק זמן קבוע מראש, ולא רק פעם בשבוע כמקובל בטיפולי קליניקה כיום.
-          המטופל בביופידבק הוירטואלי רואה על המסך את התקדמותו ומפתח באופן עצמאי יכולת לשלוט על תגובותיו.
-          זוהי תשובה מוצלחת למי שאינו מעונין או מאמין בטיפול נפשי, אך יקבל את הממצאים האובייקטיביים בטיפול אינטרנטי עצמאי ודיסקרטי.
-          בשונה מהפסיביות והתלות הנוצרים בחלק מגישות טיפול אחרות, שיטת הביופידבק הוירטואלי מייצגת גישה אקטיבית המאפשרת למטופל לקחת אחריות ולהשפיע בעצמו על בריאותו.
-          קיימת עצמאות בטיפול, ויחד עם זאת הדרכה וקשר עם המטפל דרך האינטרנט.
-          נחסך זמן המתבזבז בטיפול קונבנציונלי בתהליך הנסיעה, ההמתנה והקבלה, השיחה המקדימה, בירור על כל השבוע החולף ...ונוצר לעיתים קרובות מצב שבו הטיפול נמשך בפועל זמן קצר מדי.
-          נחסך המתח בהגעה לקליניקה, בחירת המטפל ויצירת קשר איתו.
-          שיטת התמחור מוזילה באופן משמעותי את עלות הטיפול הכולל ומזרזת תוצאות.

ביופידבק

פורסם: 19 בפבר׳ 2014, 21:58 על ידי: Einat Berger   [ עודכן 22 בנוב׳ 2015, 12:06 ]

ביופידבק-משוב ביולוגי, הוא שיטה המבוססת על מתן משוב אובייקטיבי למטופל ולמטפל של מדדים פיזיולוגיים כמו דופק, הזעה בידיים, טמפרטורת גוף ועוד. דרך התבוננות המטופל בעליה או ירידה הגרף - הוא לומד לזהות, "לקרוא" את מידת הלחץ או המתח בה הוא שרוי ולהביא את עצמו לרגיעה.

במהלך הטיפול בשילוב הביופידבק ניתן ללמוד על התהליכים המתרחשים בגוף וגם להתאמן להשפיע עליהם ו...כן, בסוף לשלוט בהם. על צג המחשב ניתן "לראות" ו"לשמוע" כיצד אנו מגיבים לגירויים שונים, תהליכים פיזיולוגיים להם אנחנו לא מודעים בדרך כלל. הרציונל של שילוב הביופידבק באימון קוגנטיבי-התנהגותי CBC, הינו כי האדם הוא יצור חשוב ולומד, בעל יכולת לסגל לעצמו הרגלים התנהגותיים ופיזיים שבאים להעלות משמעותית את איכות חייו.

1-8 of 8