אימון זוגי - לזוגיות טובה יותר

 אימון לזוגיות טובה יותר: אימון לניהול ופתרון עימותים, לניהול כעסים, למיומנויות הקשבה ובניית אקלים זוגי ומשפחתי.

בני זוג שחווים קשיים, זקוקים בטווח הקצר לשיטות יעילות לשיפור התקשורת ביניהם, פתרון בעיות, ניהול ויכוח הוגן, התמודדות עם שחיקה בחיי האהבה והמין וכלים שיעזרו להם 
להתגבר על משברי החיים "הטבעיים" כגון: בעיות כלכליות, אובדן, הרחבת המשפחה, בגידה, זיקנה.


אימון להעשרת הנישואין נבנה על בסיס תוכנית שפותחה על ידי לורי גורדון ומשלבת טיפול קוגניטיבי-רגשי-התנהגותי, במסגרת פסיכו-חינוכית. התכנית מבוססת על פיתוח כישורים בחמישה תחומים עיקריים: כישורי תקשורת; ניהול קונפליקטים; הבנה עצמית; מיניות וחושניות; בירור משא ומתן של הסכמים.

בגישה זו, זוגות לומדים כיצד לזהות ולהעריך מחדש את הגישות הרגשיות והערכים שהם קיבלו בירושה מהמשפחה, להחליף מסרים של הערכה, לנהל משא ומתן לשינוי, להילחם באופן בונה, ליהנות מינית וחושנית זה מזו ולנהל משא ומתן מחודש ביחס לאלמנטים של חוזה הנישואין שלהם הנושא בחובו את הפוטנציאל להרס ונזק במערכת יחסים" (1989, Gordon ).
 

מודל PAIRS 

המודל להעשרת הזוגיות P.A.I.R.S.- Practical Application of Intimate Relationship Skills  פותח על בסיס מחקרים ועבודות אקדמיות רבות ומציעה שילוב של כלים קוגניטיביים  -התנהגותיים- רגשיים . במהלך האימון לומדים בני הזוג לנהל עימותים ולשפר את מיומנויות התקשורת הזוגית וליצור דינאמיקה זוגית טובה יותר. רכישת היכולת להתמודד עם הקשיים והמחסומים של היחיד בקשר הזוגי  תורמת לזוגיות טובה יותר ובמקום לשקוע ברגשי אשמה או האשמה יוכלו בני הזוג להגשים את שאיפותיהם הזוגית

 תקשורת ודיאלוג בזוגיות.

במצבי חיים זוגיים שלנו התרגלנו לחשוב ולפעול מתוך הרגלים מקובעים, שלא בהכרח יוצרים את התוצאה הרצויה. במהלך האימון לומדים בני הזוג איך לשפר את התקשורת ואת האוירה הזוגית, לומדים לזהות, להבין ולכבד את הצרכים של כל אחד מבני הזוג. "רבים לא היו עומדים בתהליך הקשה של אימון זוגי רק למען עצמם, אבל מוכנים להתנסות למען ילדיהם" אומר טרי ריאל (Real Terry), מטפל משפחתי וסופר.

האם ל- ADHD יש השפעה על זוגיות?

הפרעת קשב וריכוז יכולה לחבל בנישואין ובמערכות יחסים אחרות. הקושי הוא לזכור התחייבויות חברתיות, ימי הולדת, ימי נישואין, לקחת אחריות על מטלות הבית או לסיים אותן, לשלם חשבונות בזמן. מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז עלול לאבד סובלנות בקלות או מתאפיינים בהתנהגות פזיזה. כל זאת מוביל לשיעור גבוה יותר של פרדות וגירושין .

 

 


וידאו של YouTube

 


 

 

 

 

International Association for Relationship Research
Could Being In A Marginalized Relationship Be Bad For Your Health? 
Beyond 'Fifty Shades': Sex experts share their favorite books
 

 
Comments