אימון אישי

אימון אישי

מה זה אימון אישי?

ה
אימון האישי עוסק בהגשמה עצמית באמצעות מיקוד בנקודות החוזק של האדם. האדם צריך לחקור ולהבין מהן התכונות החיוביות והעוצמתיות שיעזרו לו להתמודד עם מציאות חייו בצורה הטובה ביותר. האימון האישי אם כן עוסק בצמיחה פנימית תוך השענות על החוזקות והתכונות החיוביות שבאדם. ההנחה היא שהאדם המיישם עקרונות אלו הופך את מציאות חייו למציאות חיובית יותר ומתחדשת, ובמקביל לומד כיצד להתנהל מול רגשות שליליים ואירועים שמקורם בחוויות שליליות. עקרונות אלו מובילים להתמקדות בצמיחה הפנימית של האדם ומשימות ויעדים קונקרטיים, אימון אישי הוא תהליך משימתי, ממוקד ומיועד למימוש הפוטנציאל של המתאמן בתחומים שונים.


תהליך האימון

אימון מתחיל בהגדרת היעדים והחזון האישי של המתאמן ולאחר מכן הוא נקודתי, ממוקד ואינו מתפרש על כמה מטרות, ולכן בכל פגישה תיבחן מטרה אחת שקשורה לחזונו של המתאמן. כך מתקיימת האצה של תהליכי תובנה ולמידה עצמית המאפשרים צמיחה והעשרה. התהליך התובנתי ילווה בפעולות ובתוכנית עבודה שתבנה על פי המטרות המוצהרות, וזאת על מנת להגיע לתוצאות המצופות מהתהליך כולו. לאורך האימון כולו המאמן יעודד את המתאמן לקחת אחריות על הצבת מטרות, על ביצוע מטלות ועל נתינת דיווחים שבועיים. בשורה התחתונה, אימון מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם, רוצים לצאת ממצב של תקיעות, רוצים לשפר. הייתי מכנה אותם אנשים חסרי פשרות ביחס להשגת מטרות בחייהם, ולכן צריכה להיות להם מוטיבציה ומחויבות לתהליך שכוללת גם אחריות לעשייה ובחירה.

 

עקרונות האימון

אימון מבוסס על הפקת פתרונות ואסטרטגיות מהמתאמן עצמו, מתוך אמונה שהמתאמן הוא בעל תושייה עצמית ויצירתית, ותפקיד המאמן הוא מתן תמיכה להעשרת כישורי המתאמן, משאביו והיצירתיות שכבר טמונים בו.למי מתאים אימון אישי

האימון מתאים לאנשים המעוניינים ב:

·         תהליך המקדם הגשמה עצמית, הנעה והישגים טובים יותר.

·         יצירת חיים מאוזנים יותר, לדוגמא בין חיים פרטיים לעבודה.

·         תובנות עצמיות לגבי צרכיך וסדר העדיפויות שלך.

·         שיפור מערכות יחסים בינאישיות והן מערכות יחסים מקצועיות.

·         רכישת כלים לשיפור המודעות העצמית בתחומים בהם הישגיך אינם מספקים אותך, המאפשרת לפעול ביעילות גדולה יותר.

·         הכרת החוזקות הקיימות בך, אשר בעזרתן תוכל למנף ולהזניק את עצמך למטרות והצלחות נעלות יותר, וכך להגיע להישגים משמעוותים יותר עבורך.

·         הצבת מטרות התואמות לחזון האיש שלך ולפוטנציאל הטמון בך, וזאת באמצעות בניית תוכנית עם מטרות, יעדים ופריצות דרך מדידות, תוך כדי בנית רשתות תמיכה חברתיות והתחשבות או סילוק אילוצים.

·         נקיטת צעדים מעשיים וממוקדים המושתתים על הישגיך ועל העוצמות שקיימות בך.

 

 

Comments